• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.11.2007 o 11:23, Jagged napisał:

> tylko minuta? nie jest źle:) ale poza tym to będzie działał płynnie?
jaka minuta ?? i tak gra bedzie dzialac i wiele plynniej :) ja mialem na ocztaku 512mb ale
dodalem 2 Gb i gra chodzi nie poznania, wtedy to juz w ogole nie mozna bylomobejrzec filmikow
:) a teraz gra sie swietnie :)



sorry, z ta minuta to pomyłka. Chcę tylko wiedzieć, czy na moim kompie(core2duo e4300@1,8ghz, 1gb ram, geforce 7300gs 256 mb i vista32 bit) wiedźmin będzie działał płynnie na jakichkolwiek detalach? Czasy ładowania mogą być spore, chodz mi o to, żeby sama rozgrywka była płynna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie bo jestem w momencie kiedy juz uniewinnilem Vivaldiego i tym samym caczolem zadanie co kryje prawda ale nie moge wykonac misji wdziecznosc grabarza bo zeby ja wykonac trzeba najpierw dostac wiadomosc od poslanca o spotkaniu z detektywem a ja ciagle nie dostalem tej wiadomosci wiec nei wiem czy cos trzeba ZROBIC CZY POPRSTU CZEKAC.pROSZE O ODPOWIEDZIEC I POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Słuchajcie mam taki mały problem ale strasznie przeszkadza. Mam Windows Vista i zainstalowaną tą aktualizajcję, która powoduje, że gra poprawnie działa. No ale nie do końca. W czasie gry co jakiś czas (częściej albo rzadziej) pojawia się komunikat, że system Windows musiał zamknąć program i gra się wyłącza. Co robić? Pozdrawiam!

Edit: Mam wszystki sterowniki, aktualizacje i patche. Oczywiście gra i system to oryginały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zauważyłem dwa bugi(?) w III Akcie.

1. Gdy rozmawiam z Jaskrem w Narakorcie ten zapowiada granie o 20. Jak schodzę na dół z bankietu to faktycznie gra w otoczeniu kobiet i słychać po zbliżeniu się jego melodię taką jak ta z nasiadówy u Shani.
Po wyjściu z Narakortu, metydowaniu itd., po upływie nawet dnia i nawet gdy Jaskra nie ma w Narakorcie, melodia rozbrzmiewa w pustym miejscu...
Btw następnym razem zagadałem do Jaskra też mówił że gra...

2. Po bankiecie na piętrze następnego dnia zostało parę osób, jedna z nich coś mówi że całą noc będzie trzeba wytrzymać z kimśtam... Lekkie niedopatrzenie..?

Pozdrawiam.


edit: Takie błędy tu dawać czy pisać do Redów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2007 o 13:12, Mati051191 napisał:

> > tylko minuta? nie jest źle:) ale poza tym to będzie działał płynnie?
> jaka minuta ?? i tak gra bedzie dzialac i wiele plynniej :) ja mialem na ocztaku 512mb
ale
> dodalem 2 Gb i gra chodzi nie poznania, wtedy to juz w ogole nie mozna bylomobejrzec filmikow

> :) a teraz gra sie swietnie :)


sorry, z ta minuta to pomyłka. Chcę tylko wiedzieć, czy na moim kompie(core2duo e4300@1,8ghz,
1gb ram, geforce 7300gs 256 mb i vista32 bit) wiedźmin będzie działał płynnie na jakichkolwiek
detalach? Czasy ładowania mogą być spore, chodz mi o to, żeby sama rozgrywka była płynna


na srednichbedzie dzialalo bez zacinek, poprobuj z wyzszymi a noz bedzie dobrze, jak dla mnie na srednich gra sie bardzo przywzoicie :) wiec na sredniakach graj smialo :)

Dnia 11.11.2007 o 13:12, Mati051191 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewien problem natury czystko technicznej, otóż jak wykonuje questy w których mam walczyć w pomieszczeniach w budynkach, po wejściu do domku i cut-scence nagle wszystko zwalnia ( muzyka, ruchy wiedźmina, w głośnikach zaczyna "charczeć" ). Dopóki nie wyjdę z budynku nie zmieni mi się to...

Wie ktoś może z was jak naprawić ten problem?? Od tego czasu zaczęło mi też trochę przycinać grę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kiedy wyjdzie jakikolwiek zestaw dodatkowych misji ??
kiedy wyjdzie nowy patch ?
kiedy wyjdzie jakis toolset do tworzenia nowych "kampani" ?? :) ludzie na to czekaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam problem... Niedawno kupiłem Wiedźmina i gdy zrobiłem wirtualny "CD" wyskakuje error że nie ma orginalnej płyty w DVD-ROMie:/ POMOCY!:(( (oczywiście dla niedowiarków mogę przesłać maila i/lub screena z dowodem że mam orginalną grę a nie pirata:P). Piszę bo jestem trochę "innym" graczem niż 95% ludzi tutaj zgromadzonych:)

P.S. Jeśli chcecie pomóc mi potajemnie żeby piraci nie znali obejścia tego "errora" - gg widoczne na dole posta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2007 o 09:13, Erwin160 napisał:

Witam, mam problem... Niedawno kupiłem Wiedźmina i gdy zrobiłem wirtualny "CD" wyskakuje error
że nie ma orginalnej płyty w DVD-ROMie:/ POMOCY!:(( (oczywiście dla niedowiarków mogę przesłać
maila i/lub screena z dowodem że mam orginalną grę a nie pirata:P). Piszę bo jestem trochę
"innym" graczem niż 95% ludzi tutaj zgromadzonych:)

P.S. Jeśli chcecie pomóc mi potajemnie żeby piraci nie znali obejścia tego "errora" - gg widoczne
na dole posta;)


Człowieku, co każda strona jest ten problem opisany, posty Akashiego na samej górze... poszukać nie boli, a te twoje zaznaczenie że jesteś "innym" graczem nabiera negatywnego znaczenia. A rozwiązanie w ten sposób twojego problemu brzmi jedynie - crack. Poszukaj więc pomocy na warezach a nie na forum gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2007 o 10:08, Xargo16 napisał:

Człowieku, co każda strona jest ten problem opisany, posty Akashiego na samej górze... poszukać
nie boli, a te twoje zaznaczenie że jesteś "innym" graczem nabiera negatywnego znaczenia. A
rozwiązanie w ten sposób twojego problemu brzmi jedynie - crack. Poszukaj więc pomocy na warezach
a nie na forum gram.pl


Po 1.: Gdybym chciał to wcale bym tu nie pisał tylko wszedłbym na pierwszą lepszą stronkę z torrentami itp. i zrobiłbym to według ich instrukcjii ale wolę zapytać się producenta czy jest jakiś "legalny"'' sposób rozwiązanie tego problemu...

Po 2.: Jestem "inny" bo mam zanik mięśni i nie mam zamiaru wołać kogokolwiek aby włożył/ zmienił płytę bo oni też mają swoje zajęcia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2007 o 10:36, Erwin160 napisał:

Po 1.: Gdybym chciał to wcale bym tu nie pisał tylko wszedłbym na pierwszą lepszą stronkę z
torrentami itp. i zrobiłbym to według ich instrukcjii ale wolę zapytać się producenta czy jest
jakiś "legalny"'' sposób rozwiązanie tego problemu...

Zabezpieczenie Wiedźmina gryzie się z wszelkimi programami od wirtualnych napędów (i nie tylko). To stanowi problem, bo też ma stanowić, głównie dla tych "kupujących inaczej".

Dnia 12.11.2007 o 10:36, Erwin160 napisał:

Po 2.: Jestem "inny" bo mam zanik mięśni i nie mam zamiaru wołać kogokolwiek aby włożył/ zmienił
płytę bo oni też mają swoje zajęcia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dobrze, gdybyś od tego zaczął w swoim poście tłumacząc słowo "inny", bo myślę, że większość z nas (w tym ja) mogła zrozumieć, że Twoja odmienność polega na alternatywnym sposobie zdobywania gier. Za to Twój przykład pokazuje, że nie każdy kto ma potrzebę grania bez płyty to złodziej, podobnie jak nie jest złodziejem każdy, kto używa programów typu Daemon Tools. Napisz do CDP bezpośrednio, może podejdą do Ciebie indywidualnie i pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2007 o 09:13, Erwin160 napisał:

Witam, mam problem... Niedawno kupiłem Wiedźmina i gdy zrobiłem wirtualny "CD" wyskakuje error
że nie ma orginalnej płyty w DVD-ROMie:/ POMOCY!:(( (oczywiście dla niedowiarków mogę przesłać
maila i/lub screena z dowodem że mam orginalną grę a nie pirata:P). Piszę bo jestem trochę
"innym" graczem niż 95% ludzi tutaj zgromadzonych:)

P.S. Jeśli chcecie pomóc mi potajemnie żeby piraci nie znali obejścia tego "errora" - gg widoczne
na dole posta;)


Niestety legalnego sposobu niema.
No i znowu My co kupilismy oryginały dostajemy po pośladkach.
(nielegani nie dość ze maja za darmo 3 dni przed premierą to jeszcze lokacje wczytują sie do 50% szybciej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.11.2007 o 11:58, Seoman. napisał:

Niestety legalnego sposobu niema.
No i znowu My co kupilismy oryginały dostajemy po pośladkach.
(nielegani nie dość ze maja za darmo 3 dni przed premierą to jeszcze lokacje wczytują sie do
50% szybciej)

tez czytałem gdzieś, że początek ładowania to sprawdzanie oryginalności płyty, ale chyba tylko na ekranach z głową wilka. W sumie przydałby się nocd patch. Dość często wożę kompa i muszę z nim targać stos płytek. Tyle, że wtedy wymagany byłby jakiś inny sposób uwierzytelnienia, że wykorzystywana jest wersja oryginalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Drodzy Panowie Temat odpalania płyty bez płyty jest opisany w licencji gry, który każdy użytkownik przed instalacją powinien przeczytać i obowiązkowo musi zaakceptować by rozpoczęła się instalacja.

Proponuję najpierw przeczytać licencje zanim cokolwiek będziecie pisać... poza tym PROSZĘ trzymać się tematu to nie jest temat ogólny pragnę przypomnieć.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2007 o 21:15, Jagged napisał:

> > > tylko minuta? nie jest źle:) ale poza tym to będzie działał płynnie?
> > jaka minuta ?? i tak gra bedzie dzialac i wiele plynniej :) ja mialem na ocztaku
512mb
> ale
> > dodalem 2 Gb i gra chodzi nie poznania, wtedy to juz w ogole nie mozna bylomobejrzec
filmikow
>
> > :) a teraz gra sie swietnie :)
>
>
> sorry, z ta minuta to pomyłka. Chcę tylko wiedzieć, czy na moim kompie(core2duo e4300@1,8ghz,

> 1gb ram, geforce 7300gs 256 mb i vista32 bit) wiedźmin będzie działał płynnie na jakichkolwiek

> detalach? Czasy ładowania mogą być spore, chodz mi o to, żeby sama rozgrywka była płynna


na srednichbedzie dzialalo bez zacinek, poprobuj z wyzszymi a noz bedzie dobrze, jak dla mnie
na srednich gra sie bardzo przywzoicie :) wiec na sredniakach graj smialo :)
>


na tym moim 1gb ram i viscie bedzie chodziło płynnie na srednich bez przycinek???
dla mnie może być nawet minimum, byleby rozgrywka była płynniutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować