• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.11.2007 o 14:22, rafekx 12 napisał:

mam pytanie kiedy i jak mozna otrzymac złoty talent?


Złoty talent można otrzymać dopiero na 30 poziomie z tego co pamiętam
Ewentualnie jak wypijesz mutagen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.11.2007 o 15:06, Irc100 napisał:

Mam nadzieję że panowie z CDP czytają te forum i zauważą bug jaki znalazłem. Albo który
występuje tylko u mnie...

Otóż. Ostatnio miałem inny problem z wiedźminem dlatego odinstalowałem grę, zainstalowałem
najnowsze sterowniki i ponownie zainstalowałem grę a potem zainstalowałem patcha 1.1a. I pojawił
się taki oto bug: Shani siedzi przy chorym którego nie ma :) a na dodatek zamiast maty jest
czarna dziura. Shani nie zawsze siedzi tam ale czasami tak i zawsze jak wchodzę do szpitala
to jest ten czarny punkt i po jakimś czasie znika...

Dołączam zdjęcie...


Ciekawe u mnie tego Bugu nie było ale zobaczyłem coś innego.
Otóż przy wieży maga zamiast spotkać Detektywa zobaczyłem tam Azzara.
Ale to było tylko jeden raz więc zdjęcia nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem na samym początku gry, po pierwszej walce, gdy włącza sie filmik pojawia się pierwszy tekst mówiony i dalej nic nie idzie stoją jak słupy. Mój config to AMD athlon 2500+ 1,84Ghz Geforce 7600GS 1gb.
Ustawienia ustawiłem mało/średnie.

20071117175057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.11.2007 o 17:51, Carl92 napisał:

Mam taki problem na samym początku gry, po pierwszej walce, gdy włącza sie filmik pojawia
się pierwszy tekst mówiony i dalej nic nie idzie stoją jak słupy. Mój config to AMD athlon
2500+ 1,84Ghz Geforce 7600GS 1gb.
Ustawienia ustawiłem mało/średnie.

proponuje wczytać poprzedni stan gry,jeśli to nie pomoze widzie że jesteśn na początku gry, to przeinstaluj gre razem z patchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.11.2007 o 14:35, Xargo16 napisał:

Wspólnie ze znajomym znalazłem parę rzeczy, które eliminują lub skutecznie przedłużają odstępy
czasu mieszania się tekstur w cutscenkach na kartach GeForce 8500-8600. U mnie występował ten
problem, ale nie przez przegrzewanie się karty jak to niektórzy sugerowali (choć co prawda
to jest najczęstszym powodem). Są 3 dobre metody na usunięcie tego problemu:
- granie w okienku
- wyłączenie w opcjach grafiki rozmycia tła
- w ustawieniach panelu NVIDIA ustawić wydajność na High Performance (wysoka wydajność)
Nie obiecuje, że każda zadziała, ale jest wielce prawdopodobne, że któraś wam pomoże. U mnie
błąd znikał w 2 i 3 przypadku, a koledze w 1 i 2. Mam nadzieję, że problem ostatecznie się
rozwiąże.


Wielkie dzięki tez pomogła mi 2 i 3.
Normalnie już się poddałem po przejściu z 7300GT na 8600GT zaczęły się błędy w cutscenkach i dopiero to mi pomogło.
W opcjach grafiki ustawiłem wydajność i wyłączyłem rozmycia tła .
Jeszcze raz wielkie dzięki mogę znowu dalej grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.11.2007 o 17:51, Carl92 napisał:

Mam taki problem na samym początku gry, po pierwszej walce, gdy włącza sie filmik pojawia
się pierwszy tekst mówiony i dalej nic nie idzie stoją jak słupy. Mój config to AMD athlon
2500+ 1,84Ghz Geforce 7600GS 1gb.
Ustawienia ustawiłem mało/średnie.


Weź też pod uwagę to że gra według strony http://www.thewitcher.com/registration/pl/www/patch_notes.html
Nie powinna działać działać na twoim kompie.(więcej informacji na tej stronie punkt 6)
Mój kolega ma Celerona i dokładnie ma ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czekałem na odpowiedz z mojego posta kolejny tydzień i nic ale tu wyczytałem ciekawą rzecz natomiast , było pisane że odtwarzacze DVD marki LG nie odtwarzają często oryginalnych płyt.Ja takiego mam.

Czy to może być ten mój problem podczas instalacji że pojawia mi sie problem "Wystąpił błąd (-5006 : 0x8007045d) podczas uruchamiania Instalatora."??

tym razem proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zadaj to pytanie bezpośrednio Akashiemu.
Najlepiej w ciągu tygodnia i w godzinach, kiedy będzie na Forum.

Inna metoda to napisać mail do Pomocy Technicznej z dxdiag i opisem sytuacji (łącznie z tymi danymi o błędzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Sorki ze dwa razy
Mam problem jestem w III akcie i am zdobyć dla hierofanta ten grzyb psilocyb no i jak jestem w tej jaskini i klikam na te żółte grzyby to nie chce wziąść i pisze że nie zna takiego zioła czy coś w tym stylu.

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2007 o 12:25, RobeN napisał:

Musisz się nauczyć skądś rozpoznawać Szysztańce czy jak one tam (z książki np.)
A sam TEN grzyb jest w jaskini gdzie były Wiwerny i Wilki, na samym końcu tej jaskini.

Takie pytanie to w ogólnym temacie Wieśka:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851#u_14773



Wielkie sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem, że na górze napisane są wymagania, ale mam pytanie co do porcka:

Czy gra ruszy na Intel Pentium Dual Core 1,6 ? Prosze o odpowiedź, bo tata kupuje mi nowego kompa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

chciałbym ponowić swoje pytanie:
czy pogram sobie płynnie na jakichkolwiek ustawieniach na: core2duo e4300@1,8ghz, geforce 7300gs 256mb, 1 gb ram i vista32 bit?
jeżeli zrobię defragmentację, zainstaluję patcha itd. to mam szansę płynnie pograć?
dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na niskich detalach chyba tak, oczywiście przy dosyć niskiej rozdzielczości (1024x768??).
Karta jest ogólnie słaba jeśli mowa o wydajności, jest słabsza od 6600GT.
Spełnia wymagania technologiczne (DX9.0, shader 3.0) ale wydajność ma mierną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2007 o 13:22, Mati051191 napisał:

chciałbym ponowić swoje pytanie:
czy pogram sobie płynnie na jakichkolwiek ustawieniach na: core2duo e4300@1,8ghz, geforce 7300gs
256mb, 1 gb ram i vista32 bit?
jeżeli zrobię defragmentację, zainstaluję patcha itd. to mam szansę płynnie pograć?
dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Z grą jest różnie, na słabych sprzętach czasem rusza, a czasem na dobrych ścina na kilku ustawieniach nawet z patchem, defragmentacją itp. Najlepiej poczekajcie na demo, które ma wyjść i wtedy spróbujcie skoro na własne ryzyko nie chcecie. Gwarancji pełnej nigdy mieć nie będziecie. Sądzę jednak, że gra powinna chodzić na pewno płynnie na min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2007 o 12:39, W.S.A.D napisał:

Wiem, że na górze napisane są wymagania, ale mam pytanie co do porcka:

Czy gra ruszy na Intel Pentium Dual Core 1,6 ? Prosze o odpowiedź, bo tata kupuje mi nowego
kompa!



to zalezy jeszcze od graiki i ilosci ramu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2007 o 16:00, Jagged napisał:

> Wiem, że na górze napisane są wymagania, ale mam pytanie co do porcka:
>
> Czy gra ruszy na Intel Pentium Dual Core 1,6 ? Prosze o odpowiedź, bo tata kupuje mi nowego

> kompa!


to zalezy jeszcze od graiki i ilosci ramu :)

Coś około GF 8500 (GT chyba) i 1 Gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli 8500 to tylko GT, ostrzegam przed problemami z grafiką, ale dałem dobre rozwiązanie na to kilkanaście postów wcześniej. Ram-u trochę mało, ale powinno dać się grać. Ogólnie jest mała szansa, że ci nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2007 o 13:26, RobeN napisał:

Na niskich detalach chyba tak, oczywiście przy dosyć niskiej rozdzielczości (1024x768??).
Karta jest ogólnie słaba jeśli mowa o wydajności, jest słabsza od 6600GT.
Spełnia wymagania technologiczne (DX9.0, shader 3.0) ale wydajność ma mierną.


dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować