• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nie rozumiem od czego to zależy. Wy narzekacie, że Wiedźmin działa gorzej po patchu, natomiast z kolei u mnie faktycznie szybciej się wczytuje i zapisuje, ale poza tym, to już nie wykrzacza się w Wyzimie handlowej. Bardzo dziwne. Dodam, że gram na laptopie Toshiba A210-128 (dwurdzeniowy Turion 1,8GHz, 2GB RAM, Radeon 2600HD 256MB VRAM) z Vistą Home Premium 32-bit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2007 o 13:13, RakuPL napisał:

Nie rozumiem od czego to zależy. Wy narzekacie, że Wiedźmin działa gorzej po patchu, natomiast
z kolei u mnie faktycznie szybciej się wczytuje i zapisuje, ale poza tym, to już nie wykrzacza
się w Wyzimie handlowej. Bardzo dziwne. Dodam, że gram na laptopie Toshiba A210-128 (dwurdzeniowy
Turion 1,8GHz, 2GB RAM, Radeon 2600HD 256MB VRAM) z Vistą Home Premium 32-bit :)

popieram cie tylko ze umnie szybciej sie wczytuje chyba ze 30 sek ale gra sie bardziej zacina spadek 5 fps :Pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem bo po zainstalowaniu patcha po około godzinie grania co chwilę mi wiedźmin na pulpit wyskakuje. Najczęściej wystarczy uruchomić ponownie komputer ale to nie zawsze działa i nie idzie grac gdy się po 5 minutach wyłącza. Mój komputer to Athlon X2 6000+ Radeon x1950pro 512 2 GB ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

może AKASHI by coś odpisał ja też taki problem PISZE O NIM JUŻ PARĘ RAZY A TY NIC!!!!!!! po zainstalowaniu patcha 1.2 GRA MI SIĘ WYŁANCZA I SIĘ TNIE WYWALA MNIE DO WINDOWSA PO około 5 min GRANIA NAPISZ COŚ CD-PROJEKT ODWALIŁ WIDOCZNIE PATCHA NA ODCZEP SIĘ Może wyjdzie jakaś łata co?????? byś coś odpisał AKASHI anie wklejasz te PROBLEMY na niebiesko!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja w ogóle nie moge się dostać na wyspę w III rozdziale przed patchem wywalało do pulpitu a teraz informuje mnie w trakcie wczytywania ...nie można otworzyć modułu ,niewłasćiwy plik IFO.Co to się dzieje z tą grą do jasnej .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2007 o 16:02, lolxdlol napisał:

# Gra nie działa z następującymi procesorami: seria AMD Duron, AMD Athlon XP od 2400+ do 3200+,
AMD Sempron od 2400+ do 2800+ oraz seria INTEL Celeron.



Powinni napisac, że gra może działac na tych prockach ale nie musi. Ja sam mam Athlon XP 2500+ i gra śmiga aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem jestem w 2 akcie zabił mnie golem (zawalona wierza) wczytuje grę idę znowu do golema a tu ?!?! niema tej rurki (piorunochrony) gdzie on jest wiecie co mogło sie stać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

cd-projekt zrobił to na odwal więc chyba muszę jeszcze raz zainstalować wiedźmina i patcha 1.1 bo nic z tej gry nie będzie $#&#$! jego mać!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie wszystko w najlepszym porządku. Najbardziej mnie cieszy to, że patch 1.2 skraca czas wczytywania i sejvowania.

Dnia 21.12.2007 o 21:22, tybanus napisał:

...jeszcze raz zainstalować wiedźmina...

Tylko gier zapisanych nie usuwaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no fajnie, tak na oko wejscie/wyjscie z karczmy trwa do 6x krocej, szkoda tylko ze na premiere tak nie bylo. ale save jak byly olbrzymie tak sa - panowie, czemu zapisujecie paczki po 25Mb bez jakiejkolwiek kompresji? nawet zip z najszybsza kompresja zmniejsza je do 10Mb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2007 o 01:51, cienislaw napisał:

no fajnie, tak na oko wejscie/wyjscie z karczmy trwa do 6x krocej, szkoda tylko ze na premiere
tak nie bylo. ale save jak byly olbrzymie tak sa - /.../

Teraz sejwy są mniej więcej o 25% większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie do ludzi grających po raz drugi: na ile zmiana wyborów powoduje, że gra toczy się inaczej? czy po prostu czeka nas tylko inne zakończenie. przy pierwszym przejściu stanąłem po stronie zakonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2007 o 14:47, jaceloth napisał:

mam pytanie do ludzi grających po raz drugi: na ile zmiana wyborów powoduje, że gra toczy się
inaczej? czy po prostu czeka nas tylko inne zakończenie. przy pierwszym przejściu stanąłem
po stronie zakonu.

a co to jest wiedzmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować