• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mhmmm... bo właśnie mam problem tego rodzaju. Pojawił mi się w akcie IV, gdy przechadzałem się w pobliżu karczmy a teraz w Akcie V gdy przenoszę się na cmentarz na bagnach. Mianowicie wyrzuca mnie do Windy z komunikatem, który załączam.
Czyli co konkretnie radzisz? Odinstalować grę i zainstalować od razu patch 1.2? Bo nie ukrywam, że grałem i patchowałem grę po kolei.

20071230142057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2007 o 14:22, szerszeń45 napisał:

Mhmmm... bo właśnie mam problem tego rodzaju. Pojawił mi się w akcie IV, gdy przechadzałem
się w pobliżu karczmy a teraz w Akcie V gdy przenoszę się na cmentarz na bagnach. Mianowicie
wyrzuca mnie do Windy z komunikatem, który załączam.
Czyli co konkretnie radzisz? Odinstalować grę i zainstalować od razu patch 1.2? Bo nie ukrywam,
że grałem i patchowałem grę po kolei.

Hm, czarna dziura zwykle była stała i nie pojawiał się żaden komunikat. W tym przypadku radzę (jeżeli przypadek wciąż się powtarza) przeinstalować grę z patchem 1.2. Jeżeli nie pomaga to spróbować z patchem 1.1a. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem:
Przeszedłem do Aktu III i spadał mi wydajność gry (strasznie się tnie lub zawiesza się). Wcześniej nic takiego się nie działo. Co może być tego przyczyną i jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli mówisz o Wyzimie Handlowej, to niestety lokacja ta wywołuje efekt spadku FPS nawet na najszybszych maszynach.
Wina leży w złej optymalizacji tej lokacji (jak i Starej Wyzimy z V aktu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy tak powinno być, czy tylko u mnie quicksave''y i autosave''y nie nadpisują się, ale tworzą się nowe?

Poza tym mam też uwagę co do instalacji pod Vistą. Żeby Wiedźmina poprawnie zainstalować, trzeba uruchomić instalator z uprawnieniami administratora. Mimo, że gra jest nowa, jej instalator, jako jeden z niewielu jakie spotkałem, nie prosi o nie przed uruchomieniem, przez co straciłem trochę czasu na reinstalację. Mam nadzieję, że zostanie to naprawione w przyszłych reedycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2007 o 15:02, RobeN napisał:

Jeśli mówisz o Wyzimie Handlowej, to niestety lokacja ta wywołuje efekt spadku FPS nawet na
najszybszych maszynach.
Wina leży w złej optymalizacji tej lokacji (jak i Starej Wyzimy z V aktu).

A czy wyjdzie patch naprawiający to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2007 o 16:03, Tomaszek92 napisał:

> Jeśli mówisz o Wyzimie Handlowej, to niestety lokacja ta wywołuje efekt spadku FPS nawet
na
> najszybszych maszynach.
> Wina leży w złej optymalizacji tej lokacji (jak i Starej Wyzimy z V aktu).
A czy wyjdzie patch naprawiający to?


Wyszedł patch 1.2, który to poprawił, choć niektórzy twierdzą, że za mało.

@lampak Sejwy się nie nadpisują, a w związku z tym zobacz ile waży twój folder z sejwami, może cię to zaskoczyć. Mnie zaskoczyło, jak grałam pierwszy raz to na początku 4 aktu miałam 4,5 GB :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyszedł patch 1.2, który to poprawił, choć niektórzy twierdzą, że za mało.
>
Mam ten patch zainstalowany, ale to zdecydowanie za mało- przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2007 o 20:47, scott napisał:

://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1833
>
>
> Tylko ,ze tam nie mam internetu... a aktualizacji na pendriva to sie nagrac nie da...

>
jak to sie nie da ???? sciągasz łatke i tyle - przenosisz na kompa i instalujesz
sam tak robie i czy to gier tyczy się czy też samego windowsa ;) sam często w pracy ściągam
bo mam tam szybkie łącze i przenosze na penie ...więc nie wiem w czym problem :)

To podaj mi link żeby pobrac aktualizacje i SP 2 na pendrive :) bardzo cię o to proszę i dziękuje z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2007 o 19:02, Xargo16 napisał:

Mi się autosave zapisuje do 4 plików, więc nie wiem dlaczego tak macie. Ja zawsze mam 4 autosave
i 4 moich własnych plików zapisu.

Jak się całkowicie wsiąkło w grę, a ma się dużego twardziela, to się nie zwraca uwagi na takie drobnostki jak 200 sejwów z hakiem ;D Teraz pilnuję: sejwy miedzy aktami i 5-6 aktualnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2007 o 19:42, ptaku23 napisał:

Mam pytanie czy ktoś już przeszedł już całego Wiedźmina co?

Bardzo dużo ludzi, niektórzy po kilka razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra ma okropnie zoptymalizowany silnik. Na taką grafikę mogły być lepsze wymagania. Cóż gdyby były niższe to bym kupił i pewnie wiele innych też.

ptaku23 masz problem techniczny. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam win Viste Intel Core Duo 1,86GHz 1,00GB RAM Ati radeona x2300 czy gra powinna dobrze chodzic i na jakich detalach?
PS. Niedawno zamówiłem 2gb RAM i będę mial 2,5 gb RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem. Otóż wygląda na to, że sejwy z poszczególnych egzemplarzy nie są kompatybilne. Nie mogę sobie poradzić z jednym questem, więc wysłałem sejwa koledze z prośbą o pomoc i nic, gra nie widzi stanu gry. Nie wiem czy ten problem był poruszany czy nie, jak tak to super, wcześniej dostanę odpowiedź. Bardzo proszę o pomoc.

P.S. obaj mamy oryginalne wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pewnie save''y nie są wstecznie kompatybilne, tj. Ty pewnie masz wersję nowszą niż Twój kolega. Save''y działają natomiast w drugą stronę - ze starszej wersji na nowszej. Upewnij się, czy masz najnowszą wersję i powiedz kumplowi, żeby zaktualizował (np. poprzez kliknięcie na "sprawdź dostępne aktualizacje" po uruchomieniu skrótu do gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam problem tego rodzaju:
Jestem obecnie w AKCIE IV, ukończylem zadanie " Kręgi na wodzie", " Alvin " no i na tym koniec. W zadaniu " W Pełnym słońcu " choć wykonałem dokładnie wszystkie punkty z poradnika nie moge ukonczyc zadania poniewaz " Uroczego Jaskra ;/ " nigdzie nie ma . Powiedzial ze napisze wiersz bla bla i kiedy wieczore mial sie pojawić przy drzewie wisielców... Znikną i od Tamtej pory nigdzie go nie ma :P ( moze wystraszyl sie Aliny ;] ) heh w kazdym bądz raze mam problem bo przez to nie moge kontynuowac gry.
Dodam rowniez ze czekalem na niego kilka ( virtualnych ) dni . Probowalem juz chyba wszystkiego.
Proźba do wszystkich tych co mają tą misje juz za sobą, co mam zrobic? Moze o czyms zapomnialem a moze to błąd w mojej grze? ... Pomocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh No i nastepny moj problem. :(
Wlasnie zainstalowałem Najnowszy patch 1.2 no i tym oto sposobem przerwałem swoją przygode z wiedźminem ;/
Gra po ok. 1-2 min od wczytania ostatniego sejwa, wyskakuje mi błąd i zawiesza sie gra .
" Wystąpił problem z aplikacją The Witcher i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty bla bla . "
Nie mam pojecia co jest tego przyczyną. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2007 o 01:14, Robson1199 napisał:

Heh No i nastepny moj problem. :(
Wlasnie zainstalowałem Najnowszy patch 1.2 no i tym oto sposobem przerwałem swoją przygode
z wiedźminem ;/
Gra po ok. 1-2 min od wczytania ostatniego sejwa, wyskakuje mi błąd i zawiesza sie gra .
" Wystąpił problem z aplikacją The Witcher i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty
bla bla . "
Nie mam pojecia co jest tego przyczyną. Pomocy

ale po co piszesz a forum skoro nie czytasz co piszą inni? raczyłeś chociaż spojrzeć na jedną stronę wstecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować