• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

dodam tylko że czasem trzeba dać mu troszkę więcej czasu na wyłapanie artów. wiele osób jako wyznacznik stabilności traktuje ukończenie jakiegoś benchmarka jednak prawda jest taka że dopiero po kilkugodzinnym wygrzewaniu karty pod pełnym obciążeniem mogą pojawiać się błędy.

jak bym jednak zwiększył ten obszar pamięci dla aplikacji - skąd wiesz jakie anomalia powoduje jej bark? spróbować zawsze można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2007 o 15:29, Xargo16 napisał:

Wiem, bo zdarza się to bez względu na czas gry i zawsze co 2-3 rozmowy. Po długiej grze częstość
występowania się nie zmieniała.

wywalanie czy arty? zresztą mnie wywalało również co 2-4 zapisy. na tej podstawie można jedynie stwierdzić że taki problem istnieje ale nie możesz jednoznacznie określić że wywalanie gry to jedyny problem związany z tym faktem. u mnie zdarzało się że po 2-3 rozmowach nie ładował jakichś tekstur i część postaci albo planu była smołowato-czarna. teraz ten problem zniknął więc podejrzewam że miał związek również z brakiem pamięci. sądzę że podobnie może być u Ciebie :) tyle pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Posiadam problem mianowicie doszedłem pod koniec aktu 1 jest to jaskinia do której dostajesz sie poprzez dziurę w podłodze w kryjówce salamandry chłopiec prowadzi cię do ściany a ty musisz ja zniszczyć za pomocą znaku a ja mam buga i nic nie działa probowałem wszystkiego ściana stoi ani drgnie ;/ przeczytałem poradniki zrobiłem jak kazali ale nie działa proszę o pomoc lub seve w okolicach koniec 1 początek 2 aktu za pomoc będę naprawdę wdzięczny...

Mój meil glowak@poczta.neostrada.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2007 o 15:52, AhateoN napisał:

Posiadam problem mianowicie doszedłem pod koniec aktu 1 jest to jaskinia do której dostajesz
sie poprzez dziurę w podłodze w kryjówce salamandry chłopiec prowadzi cię do ściany a ty musisz
ja zniszczyć za pomocą znaku a ja mam buga i nic nie działa probowałem wszystkiego ściana stoi
ani drgnie ;/ przeczytałem poradniki zrobiłem jak kazali ale nie działa proszę o pomoc lub
seve w okolicach koniec 1 początek 2 aktu za pomoc będę naprawdę wdzięczny...

Mój meil glowak@poczta.neostrada.pl


a nie grasz przypadkiem na savach z wersji demo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2007 o 14:19, tybanus napisał:

1.Pentium IV 2,8Ghz
2.1500MB RAM
3.Geforce 7600Gs
4.Dzieje się to w V akcie w cmentarzu na bagnach,nawet jak zaczołem nową grę też się cieła
i wyrzuciło mnie do windowsa,ten problem miałem po zainstalowaniu patcha 1.2 tylko po tym,wcześniej
było OK.
5.Grę usunołem zainstalowałem z patchem 1.1a i działo się to samo.


Znaczy też się tnie na 1.1a, jak tak to to jest problem z czymś niezależnym od patcha.czy nie instalowałeś nowych sterowników etc.

Dnia 31.12.2007 o 14:19, tybanus napisał:

6.To nie może być wina komputera gra mi dziczała tylko po patchu 1.2.


To jednak po 1.1a działa normalnie. Napisz jasno czy jak teraz zainstalujesz 1.1a to chodzi dobrze czy klatkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam nie wiem co się dzieje ostatnio zmieniłem detale na troszke mmniejsze (zmniejszyłem filtrowanie i wygładzanie kontur) i byłem happy bo gra już sie nie ścinała lecz płynnie chodziła. Jednak wczoraj przez kilka godzin gry 2 razy wywaliło mnie do windowsa, a dzisiaj 3 razy w ciągu pół godz co się dzieje!!?? mam XP i patcha1.2 pomocy!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znów mam problem ( tamten poprzedni rozwiązany już ) , a mianowicie : kiedy mam już lekarstwo dla Triss i z nią porozmawiałem i mamy iść na pogrzeb Leo,rozpoczyna się wczytywanie dziedzińca Kaer Morhen i na samym końcu wczytywania gra wywala do pulpitu i wyskakuje bład z opcjami wysyłaj i nie wysyłaj.

Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2007 o 16:16, dymy napisał:

pisałem na poprzedniej stronie jak zwiększyć rozmiar pamięci dla aplikacji - sprawdź czy pomogło
i napisz

Lini poleceń czyli chodzi ci o to w starcie uruchom?? Jeśli tak to nie wykrywa mi takiego polecenia. Pozatym pisałeś o Viście a ja mam xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a nie grasz przypadkiem na savach z wersji demo?

Nie kupiłem orginalną grę w sklepie i rozpocząłem nową grę do tego momentu wszystko było idealnie gra działała płynnie i bez żadnych wad do czasu właśnie tej ściany może jednak ktoś posiada seve po wyjściu z jaskini 1 akt był bym niezmiernie wdzięczny ponieważ gra mi się naprawdę spodobała no ale niestety przez ten błąd nie mogę dalej grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam
na wstępie 2 słowa wyjaśnienia jeśli już ten temat był podejmowany to po 5 pierwszych stronach zarzuciłem czytanie po kolejnych 117 (aktualnie 122 strony w wątku) i wolę zadać pytanie na ostatniej :D

a teraz do meritum:

wiedźmina mam już jakiś czas ale że chciałem pokończyć inne gierki zanim oddam się mu bez reszty więc spokojnie spoczywał sobie na półce i czekał aż o wczoraj, kiedy to odpaliłem go po raz pierwszy - nieudanie bo PIV 3,2 GHz (no mieści się) 1 GB RAMu (mam XP więc mieści się) ale niestety GeForce 5500 już nie :( nic to kasiorka sklep i jest:

- P IV 3,2 GHz
- 2 GB RAMu
- Sapphire X1950 PRO (Radek)
- zasilacz 500

i coś mi nie idzie - i to nie tylko w wiedźminie - odpalam kompa jest ok mogę robić wszystko póki nie odpalę filmu lub gierki - film działa kilka minut i resetuje mi kompa podobnie gierki po kilku minutach grania reset - dziwne jest to, że niektóre filmiki w gierkach chodzą i dopiero kilka min grania reset a w innych np. w wiedźminie jeszcze nie zdażylo mi się dojść do końca pierwszej scenki po rozpoczęciu nowej gry (tej gdzie znajdują Geralta i wiozą do Kaer Morhen najdalej doszedłem jak zaczyna rozmawiać z Tris Merigold) i znowu reset :(

co się dzieje ?
gdzie problem ?
proszę o wyłożenie mi jak "krowie na rowie" uważam sie raczej za laika


edit:

a zapomniałem dodać - sterowniki niby ściągnąłem nowe przeinstalowałem też Direct X na jedną z nowszych wersji - coś czytałem na innych forach, iż mogło by pomóc przeinstalowanie windka ale coś mi się to nie uśmiech więc czy jest inne wyjście z sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To raczej do tematu o problemach z kompem:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130#u_15228

Tu może być:
Przegrzewanie się Procka lub Karty Graficznej, a także źle ustawiony RAM (niestabilny), ewentualnie wadliwy zasilacz.

Test???
Tu masz 3 testy:
http://www.2shared.com/file/2663659/f7fda70e/Tests.html
SuperPI na RAM (puszczamy na 16M i 32M)
Prime95 na Procka i/lub RAM
Memtest na RAM

Na grafikę to np. ATItool artifact scan:
ATItool
http://www.techpowerup.com/downloads/Tweaking/ATITool/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

trochę nie grałem w Wiedźmina, nagle zachciało mi się pograć i co?
zassałem patcha 1.2 zainstalowałem i gdy chcę odpalić grę nic się nie dzieje... klikam uruchom grę, w tym momencie wyskakuje na ułamek jakieś okienko po czym znika, w menedżerze zadań nie ma procesu witcher.exe ( czy jak tam ma się zwać ) i po prostu nic się nie dzieje.

pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

obstawiam
1) za mało wydajny albo zwyczajnie popsuty zasilacz [bo jakby wyciągał 500w toby spokojnie twój konfig udźwignął]
2) mechanicznie uszkodzona grafa
3) złe stery do grafy. może spróbuj Omegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować