• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.01.2008 o 18:13, TeeDee napisał:

Kolejna reinstalacja nie pomogła, usunięcie pozostawionych sejwów też. Wygląda na to, że muszę
zwrócić się do pomocy technicznej :)

No niestety zdarza się, napisz do pomocy technicznej na pewno Tobie pomogą, a jeśli nie będzie chciało Ci się czekać na odpowiedź pokombinuj: zainstaluj najnowsze sterowniki do procesora i karty graficznej, zaktualizuj swój system operacyjny itp. może to coś da; Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam pytanie odnośnie Patcha.

Przeczytałem wszystkie posty, ale nie mogę się dopatrzyć odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż, czy Patch 1.2 oprócz swoich naprawia również błędy, które naprawiały jego poprzednie wersje ? Czy może muszę zainstalować najpierw jego poprzednie wersje po kolei jak wychodziły i na końcu Patch 1.2 ? Na oficjalnej stronie Wiedźmina jest do pobrania tylko Patch 1.2, więc jeśli trzeba najpierw zainstalować poprzednie wersje to będę wdzięczny za podanie linków skąd będę mógł je pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gdybyś dobrze popatrzył w spis zmian zauważył byś takie punkty jak patch 1.1 itp co oznacza tyle, że patch 1.2 zawiera w sobie też poprzednie patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.01.2008 o 16:04, tybanus napisał:

dajcie mi link gdzie jest rozwiązany problem z patchem1.2 no wiecie ten po którym gra wyłancza
sie po chwili i się tnie a wcześniej wszystko było ok z patchem1.1


kolego..a nie chce Ci się przewertować kilku stron? ile razy mamy odpowiadać na Twoje zachcianki? masz szukajkę więc ucz się netykiety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.01.2008 o 23:06, dymy napisał:

> dajcie mi link gdzie jest rozwiązany problem z patchem1.2 no wiecie ten po którym gra
wyłancza
> sie po chwili i się tnie a wcześniej wszystko było ok z patchem1.1

kolego..a nie chce Ci się przewertować kilku stron? ile razy mamy odpowiadać na Twoje zachcianki?
masz szukajkę więc ucz się netykiety!

daj link tak łatwiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ludzie, rozszerzenie pamięci RAM z 1GB do 2GB znacząco poprawia jakość gry, szczególnie jeżeli chodzi o Wyzimę Handlową. Teraz spacerując po Wyzimie Handlowej praktycznie nie ma kilkusekundowych zacięć, które miałem wcześniej. Gram na 1280x1024+niska jakość grafiki+"dalekie widzenie". Mój komputer: AMD 3200+, 7800GT, teraz już 2GB RAM, XP Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Naucz się samodzielności, tak łatwiej.
Chłopie weź się w garść, na stronach pojawia się masa porad, a to, że akurat TOBIE sie nie chce szukać nie znaczy, że ktoś to ma robić za ciebie.
Rad była masa, znalezienie jednej dla dojrzałego człowieka nie będzie problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam

mam problem

wiedźmin idzie mi bardzo płynnie w lokacjach takich jak:

wyzima klasztorna
grobla
las na bagnach
inne pomniejsze lokacje

natomiast w wyzimie handlowej występują doczyty co powoduje niestabilność płynności gry, nie jest to nadmiernie uciążliwe ale jednak przeszkadza. nie wiem czym to jest spowodowane dopiero zacząłem grę i może to sie ma ustabilizować dopiero czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest to normalny objaw, gdyż jest to duża lokacja z dużą ilością postaci co powoduje, że potrzebna jest duża moc obliczeniowa komputera. Z tego co wiem to ta lokacja potrafi zolnić nawet na bardzo mocnych maszynach, ot taka trochę niedopracowana. W grze natkniesz się na jeszcze jedną lokację, która będzie zwalniała nawet bardziej niż ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam oryginalnego Wiedźmina, oraz mały problem - Kartę intel.. Słyszałem o programie 3d-Analyze, niestety nie wiem jak to zrobić... czekam na odpowiedź tutaj lub na gg 7967832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 14:52, Xargo16 napisał:

Naucz się samodzielności, tak łatwiej.
Chłopie weź się w garść, na stronach pojawia się masa porad


zwłaszcza że zadaje te same pytania już przez kilka ostatnich stron i za każdym razem otrzymuje odpowiedź gdzie szukać rozwiązania ~ czy to się przypadkiem nie nazywa trollowaniem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 17:00, leszczunio napisał:

Mam oryginalnego Wiedźmina, oraz mały problem - Kartę intel.. Słyszałem o programie 3d-Analyze,
niestety nie wiem jak to zrobić... czekam na odpowiedź tutaj lub na gg 7967832


tak, jest a w zasadzie był kiedyś taki program do symulowania działania innej karty. zrobiło się o nim głośno po tym gdy bardzo wymagający i nowy wtedy Far Cry dusił fpsa. okazało się że silnik gry nieźle oszukuje zaniżając wydajność, ponieważ po zasymulowaniu karty innego producenta można było liczyć nawet na +10fps!!!
w nowszych tytułach już się to niestety tak dobrze nie sprawdzało.
program jest bardzo prosty w obsłudze.
można go pobrać ze strony http://www.tommti-systems.de/ z działu files.
sama symulacja innej karty ogranicza się do wpisania w pola VendorID oraz DeviceID odpowiednich wartości zamieszczonych w kolumnach obok. przyciskiem SELECT wskazujemy plik exe uruchamiający grę, a uruchamiamy ją poprzez RUN. przyciskiem w spodniej części można sobie przygotować batcha jeśli komuś wygodniej :)

ostatnia wersja programu datowana jest na 10.12.2004 i nie mam pojęcia czy przyniesie jakiś skutek.
napisz czy coś pomogło choć szczerze wątpię jeśli GPU nie ma obsługi odpowiednich standardów.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Naprawdę nikt nie ma żadnego save''a z początku 3 aktu?
Mój e-mail (może komuś się nie chce odpowiadać na forum a chociaż mi pocztą wyśle ;p): kochamkonie@autograf.pl albo gg: 4945833

Bardzo ładnie proszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.01.2008 o 23:31, sianokiszonka napisał:

> Ja radziłbym raczej zaczepiać każdego uczestnika bankietu u Leuvardeena (nie wiem, czy
dobrze
> napisałem). Ten quest jest skonstruowany w pewnym momencie tak, że trzeba zagadać do konkretnej

> osoby. Upewnij się, czy rzeczywiście przepytałeś wszystkich, szczególnie poszukaj Talara,
który
> po pierwszej rozmowie potrafi sobie łazić tu i tam.
> A tak poza tym to nie temat do takich pytań :P Na przyszłość odpowiedzi szukaj tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851#u_19069


Problem w tym, że to naprawdę kwestia techniczna ponieważ nie mogę zupełnie do nikogo zagadać,
miga tylko ekran jakby miało się za chwilę pojawić okno z dialogiem i nic się dalej nie dzieje,
próbowałam ze wszystkimi. W tym samym miejscu występują też inne dziwne problemy jak choćby
to, jak schodzę po schodach na dół o 20:00, to tam zupełnie nikogo nie ma poza karczmarzem,
wywala mnie do windy, wiedźmin się zawiesza i stoi w miejscu itp. itd....

Proszę jeszcze raz bardzo ładnie o save z początku III aktu, najlepiej poziom średni, [minimalny
spoiler]stronnictwo wiewiórek i triss[koniec minimalnego spoilera] chociaż już jestem tak zdesperowana,
że wezmę jakikolwiek save z tego okresu ;p

mam trochę sejwów ze starej gry. Może któryś się nada. podrzuć gg albo miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 19:13, flymar napisał:

mam trochę sejwów ze starej gry. Może któryś się nada. podrzuć gg albo miala.


Normalnie złożę ci ofiarę całopalną albo wybuduję jakąś świątynię xD
Dane masz powyżej ale jeszcze raz podaję:
e-mail: kochamkonie@autograf.pl
gg: 4945833

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 19:13, flymar napisał:

> > J
mam trochę sejwów ze starej gry. Może któryś się nada. podrzuć gg albo miala.

A masz save z epilogu jako neutral ?
Jak masz to byłbym wdzięczny gdybyś podrzucił na rapidshare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ano właśnie - ciekawe kiedy CDP wypuści odpowiedniego patcha - wiedźmak "zacina" mi się w momencie (jestem po stronie elfów) kiedy mam zaprowadzić tych brudasów do szpitala Shani, rozpoczyna się wielka bitka, i nieskończoność ludzia przybywa... Żadnej reakcji.. (walczyłem, zabijałem itp. przez 20 minut i nic....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 19:44, Geek with AS napisał:

> > > J
> mam trochę sejwów ze starej gry. Może któryś się nada. podrzuć gg albo miala.
A masz save z epilogu jako neutral ?
Jak masz to byłbym wdzięczny gdybyś podrzucił na rapidshare.

Niestety jako nautral nie udało się... pisałem o tym dawno temu. Zła decyzja w wiosce nazwy której zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2008 o 15:50, Noobio napisał:

witam

mam problem

wiedźmin idzie mi bardzo płynnie w lokacjach takich jak:

wyzima klasztorna
grobla
las na bagnach
inne pomniejsze lokacje

natomiast w wyzimie handlowej występują doczyty co powoduje niestabilność płynności gry, nie
jest to nadmiernie uciążliwe ale jednak przeszkadza. nie wiem czym to jest spowodowane dopiero
zacząłem grę i może to sie ma ustabilizować dopiero czy jak?

Jeśli tu Ci zwalnia to na pozątku spalonej Wyzimy zdechnie całkiem. To najbardziej wymagający kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 08:55, flymar napisał:

> witam
>
> mam problem
>
> wiedźmin idzie mi bardzo płynnie w lokacjach takich jak:
>
> wyzima klasztorna
> grobla
> las na bagnach
> inne pomniejsze lokacje
>
> natomiast w wyzimie handlowej występują doczyty co powoduje niestabilność płynności gry,
nie
> jest to nadmiernie uciążliwe ale jednak przeszkadza. nie wiem czym to jest spowodowane
dopiero
> zacząłem grę i może to sie ma ustabilizować dopiero czy jak?
Jeśli tu Ci zwalnia to na pozątku spalonej Wyzimy zdechnie całkiem. To najbardziej wymagający
kawałek.

Nie zdechnie, ale z "przyjemnością gry" to będzie miało mało wspólnego...

Dnia 09.01.2008 o 08:55, flymar napisał:

Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła >czy działała prawidłowo.

U mnie działa prawidłowo ^^ co za to dostanę ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować