• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 09.01.2008 o 12:48, Geek with AS napisał:

> Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by
gra się uruchomiła >czy działała prawidłowo.
U mnie działa prawidłowo ^^ co za to dostanę ? :P

Ja tego nie pisałem:) Wiadomo, że minimalne wymagania sprzętowe to w jakimś sensie wróżenie z fusów i analogii. Dziwniejsze, że w niektórych produkc jach nawet na zalecanych jest nie do końca tak jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 08:55, flymar napisał:

> witam
>
> mam problem
>
> wiedźmin idzie mi bardzo płynnie w lokacjach takich jak:
>
> wyzima klasztorna
> grobla
> las na bagnach
> inne pomniejsze lokacje
>
> natomiast w wyzimie handlowej występują doczyty co powoduje niestabilność płynności gry,
nie
> jest to nadmiernie uciążliwe ale jednak przeszkadza. nie wiem czym to jest spowodowane
dopiero
> zacząłem grę i może to sie ma ustabilizować dopiero czy jak?
Jeśli tu Ci zwalnia to na pozątku spalonej Wyzimy zdechnie całkiem. To najbardziej wymagający
kawałek.

nie zwalnia tylko lekkie doczyty są juz prawie całkiem je zlikwidowalem. sa one problemem, ale nie tak, zeby calkowicie beształy gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam w laptopie Turiona 2x 1GHz.
Ale podczas grania, Wiedźmin korzysta tylko z jednego rdzenia, więc tak jakbym miał procka 1GHz, co w rezultacie daje bardzo niską wydajność... :/
Czyżby Wiedźmin nie był przystosowany do pracy na dwurdzeniowych procesorach...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 21:53, Deejay napisał:

Mam w laptopie Turiona 2x 1GHz.
Ale podczas grania, Wiedźmin korzysta tylko z jednego rdzenia, więc tak jakbym miał procka
1GHz, co w rezultacie daje bardzo niską wydajność... :/
Czyżby Wiedźmin nie był przystosowany do pracy na dwurdzeniowych procesorach...?

może najpierw lektura jakichś podstaw z mikroprocesorów i niskopoziomowego programowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2008 o 00:44, dymy napisał:

> Mam w laptopie Turiona 2x 1GHz.
> Ale podczas grania, Wiedźmin korzysta tylko z jednego rdzenia, więc tak jakbym miał procka

> 1GHz, co w rezultacie daje bardzo niską wydajność... :/
> Czyżby Wiedźmin nie był przystosowany do pracy na dwurdzeniowych procesorach...?
może najpierw lektura jakichś podstaw z mikroprocesorów i niskopoziomowego programowania

Ależ proszę, nie krępuj się... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiem że to nie jest do tematu ale słyszałem ze to mocno optymalizuje ram i przyspiesza działanie wiedxmina a wiec poszukuje pełna wersje cachemanxp szukałem w Google ale same triale mógłby być też cd-kay :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja to mam że po patchu 1.2 gra mnie wywala do windowsa maiłem sobie poszukać ale to forum jest od pomocy więc DYMY to ty wiesz daj mi link lub ktoś inny gdzie jest rozwiązanie tego problemu.. proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2008 o 21:53, Deejay napisał:

Mam w laptopie Turiona 2x 1GHz.
Ale podczas grania, Wiedźmin korzysta tylko z jednego rdzenia, więc tak jakbym miał procka
1GHz, co w rezultacie daje bardzo niską wydajność... :/
Czyżby Wiedźmin nie był przystosowany do pracy na dwurdzeniowych procesorach...?


Odnośnie procesora to aby napewno zainstalowałeś wszystkie zalecane poprawki ze strony AMD ??
Jeszcze jedna kwestia jaki styl oszczędzania energią masz ustawiony.

Ja mam także laptopa z Turionem 64x2 i działa mi na obu rdzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2008 o 23:35, Akashi napisał:

Odnośnie procesora to aby napewno zainstalowałeś wszystkie zalecane poprawki ze strony AMD ??

Zalecane przez CDP czy AMD?
Zainstalowałem po wywaleniu visty i wgraniu xp wszystkie sterowniki ze strony asusa do mojego modelu laptopa.

Dnia 10.01.2008 o 23:35, Akashi napisał:

Jeszcze jedna kwestia jaki styl oszczędzania energią masz ustawiony.

Przenośny/Laptop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W sumie, to chyba odpowiednie miejsce na ten problem.
Mianowicie, podczas instalacji wybieram sobie docelowe miejsce zainstalowania gry i wszystko działa świetnie, oprócz faktu, że nie mogę zapisać stanu gry. Okazuje się bowiem, że stan gry zapisuje się w moich dokumentach na dysku c.
Co muszę zrobić, żeby save''y z gry zapisywały się folderze gry, a nie w moich dokumentach?

Przed chwilą sprawdziłem, że podobny problem jest z NWN2.

help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kliknij prawym w Moje Dokumenty wybierz właściwości i w oknie co się otworzy możesz wybrać nową lokalizację folderu. Jeśli wskarzesz na inny dysk to problem powinien sam się rozwiązać (nie gwarantuję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.01.2008 o 18:22, Nufiko napisał:

Kliknij prawym w Moje Dokumenty wybierz właściwości i w oknie co się otworzy możesz wybrać
nową lokalizację folderu. Jeśli wskarzesz na inny dysk to problem powinien sam się rozwiązać
(nie gwarantuję)


Nie chcę przenosić całego folderu, ale save''y.

I jest to problem, bo save''y zajmują pół giga, a na dysku systemowym potrzebuję mieć rezerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować