• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.01.2009 o 14:32, Yoshiho napisał:

Okej... Postaram się coś zrobić. Potrzebuję płyty z Windowsem ?

Jak włożyłem płytkę i wybrałem opcje Zainstaluj Windows to wyskoczył mi błąd... Było
w nim coś o tym, że wersja na CD jest starsza niż ta zainstalowana.

Bo musisz uruchomić z niej komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uruchomiłem i doszedłem do partycji... Co ja mam dalej zrobić ? Ja chcę zrobić format systemowego dysku C (tzn. mam na nim systemowe pliki). Aby sformatować muszę go usunąć i zrobić ponownie czy zainstalować Windowsa XP na ten dysk ? Jak chciałem instalować to wyskoczyło ostrzeżenie przed instalowaniem systemu. Tzn. chodzi o to, że system nie może być zainstalowany dwa razy na tym samym dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

musisz twardo upierać się przy instalacji systemu, mimo ostrzeżeń instalatora. w pewnym momencie zapyta się na którym dysku go zainstalować i w następnym okienku będzie formatowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli jak dojdę do podziału na partycję to mam go zainstalować na dysk C pomimo ostrzeżeń, a w następnym oknie będzie formatowanie. Dobrze rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.01.2009 o 15:11, Yoshiho napisał:

Czyli jak dojdę do podziału na partycję to mam go zainstalować na dysk C pomimo ostrzeżeń,
a w następnym oknie będzie formatowanie. Dobrze rozumiem ?

tak, Windows sam zaproponuje sformatowanie tego dysku jako ntfs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Okej... Sformatowałem, zainstalowałem sterowniki te co mi podaliście, ale jest problem... Nie mam neta. Wiecie jak go skonfigurować ? Mam radiówkę... Kilka gier w ogóle nie działa, ale to tam mniejszy problem. Najważniejsze aby był net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.01.2009 o 16:22, Yoshiho napisał:

Okej... Sformatowałem, zainstalowałem sterowniki te co mi podaliście, ale jest problem...
Nie mam neta. Wiecie jak go skonfigurować ? Mam radiówkę... Kilka gier w ogóle nie działa,
ale to tam mniejszy problem. Najważniejsze aby był net

a zainstalowałeś sterowniki do lan ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.01.2009 o 16:49, Yoshiho napisał:

nie mam takich chyba

powinny być dołączone do płyty głównej(karta sieciowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Okej, coś tam zrobiłem i jakiś internet jest. Ale nie ma tych dwóch komputerków po prawej stronie na dole.

Po formacie dysku C, pliki na dysku D nie nadawały się do użytku. Tzn nie dało się uruchomić gier. Jakieś błędy wyskakiwały. Postanowiłem je usunąć, ale w Dodaj lub usuń tego nie ma. Usunąłem to więc normalnie. To znaczy wywaliłem całe foldery z dysku. Da się jakoś z rejestru to tez usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kurde... Wszystko poszło nie tak... To połączenie z internetem całkiem inaczej wygląda... Jakaś "Brama internetowa" mi się utworzyła... Wcześniej tego nie było... A tych dwóch komputerków na dole na pasku też nie ma. Jak chcę ściągnąć Mozille Firefox to przerywa połączenie i jakiś błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sam nie wiem. Zainstalowałem te sterowniki z płyty, potem chyba skonfigurowałem połączenie i mam jakąś Bramę internetową w Połączeniach sieciowych. Kiedyś tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem z Wiedźmin Edycja Rozszerzona otóż posiadam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro i chciałem włączyć EAX, ale nie mogę (opcja jest niedostępna) ściągłem fixa ze strony i nadal tak samo ktoś wie może, czemu tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie jestem pewien czy to odpowiedni temat dla mojego problemu ale zaryzykuję: czy to normalne że zarejestrowany Wiedźmin po reinstalacji Windowsa i ponownym zainstalowaniu trzeba ponownie rejestrować? Chodzi mi o tą rejestrację która miga w menu. Od początku zakupienia gry czyli niedługo po premierze musiałem kilka razy przeinstalować Windowsa i za każdym razem gdy rejestrowałem musiałem to zrobić na nowym mailu. Czy to normalne czy też tylko ja mam takie dziwactwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować