• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.03.2009 o 20:56, Baluk25 napisał:

Bry. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego wyskakuję mi ,,Błąd Windows", który mówi mi, że
aplikacja zostanie zamknięta, i mam wybór, albo wysłać, albo nie?

Przyczyn może być masa - nieaktualne sterowniki, program antywirusowy, w przypadku ER brak zainstalowanego EAX Fixa. Bez większej ilości informacji niestety pomóc się nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2009 o 14:52, Baluk25 napisał:

Mam najnowsze sterowniki, program antywirusowy - Kasperksy, ER nie mam. Coś jeszcze?
:P

Na początek spróbuj zainstalować, zaktualizować i uruchomić Wiedźmina ponownie przy odinstalowanym Kasperskim - niestety ten program często powoduje problemy. Jeśli gra nadal nie będzie się uruchamiać to czekam na odpowiedź razem z wklejonym DxDiagiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale gra chce się włączyć, grałem do V aktu. Tylko, że po jakimś czasie wyskakuje mi owy błąd, i muszę przyznać, że bywa to irytujące. Ale dobra, spróbuje zrobić, tak jak napisałeś :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.04.2009 o 16:31, Baluk25 napisał:

Ale gra chce się włączyć, grałem do V aktu. Tylko, że po jakimś czasie wyskakuje mi owy
błąd, i muszę przyznać, że bywa to irytujące. Ale dobra, spróbuje zrobić, tak jak napisałeś
:).

W jakimś konkretnym momencie pojawia się taki problem (np. próba wejścia do jakiegoś budynku czy przejścia do innego rozdziału)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A to różnie...Czasem, jak wchodzę do budynku, czasem jak po prostu idę, różnie, zawsze w najmniej przewidywanym momencie, tak gdzieś co 1,5 - 2h się tak dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. no wiec ponownie po kilku miesiącach przerwy zainstalowa3em Wieśka. Sprawdzi3em, dzia3a. Mam wersje podstawową. Wzią3em aby mi znalaz3o aktualizacje i mi ściągne3o wersje 1.4 i paczke z jezykami. Uruchamiam plik aktualizacji wpisuje has3o i login kilkam dalej i zaczyna sie proces. Juz na samym początku gdy jest "C:|\Program Files\Wied1min\Data\Localized.key" wyskakuje mi b3ąd. O o chodzi? Mo?e muszę jakiś wcześniejszy patch wgrać? Jeśli tak to gdzie go znajdę bo jak szuka3o to od razu 1.4

20090410182219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2009 o 20:07, S1G napisał:



Hmm,,,mam ArcaVir`a po zdezaktywowaniu wszystkiego nadal wyskakuje błąd. Usunięcie i ponowne zainstalowanie nie wchodzi raczej w rachubę. Czy da się jakoś inaczej kompletnie wyłączyć program? I czy w wersji pudełkowej UPDATE występuje ten sam problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2009 o 01:06, Ksar666 napisał:

Witam mam taki problem (opisany w tym temacie): http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47552&u=5

Nie zauwazylem tego tematu o pomocy technicznej dla Wiedzmina, przepraszam za dubla i
prosze modkow i zamkniecie tematu.

Nie ma takiej potrzeby, na podforum technicznym obowiązuje zasada jeden problem - jeden temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam natomiast problem taki, że po zainstalowaniu patcha 1.4 i dówch nowych przygód nie moge zbierać żadnych roślin, nauczyłem się z ksiąg a po podejściu do danej rosliny nic nie pisze klikanie na nią nic nie daje. To chyba nie jest wina komputera więc czego?? A co to za granie w Wieśmaka bez możliwości zbierania roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2009 o 23:53, Lee1234 napisał:

Ja mam natomiast problem taki, że po zainstalowaniu patcha 1.4 i dówch nowych przygód
nie moge zbierać żadnych roślin, nauczyłem się z ksiąg a po podejściu do danej rosliny
nic nie pisze klikanie na nią nic nie daje. To chyba nie jest wina komputera więc czego??
A co to za granie w Wieśmaka bez możliwości zbierania roślin.


Trzeba wykupić odpowiedni talent z drzewka inteligencji (zwie się Zielarstwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam problem z Upgradem Wiedźmina (ten za 19,99) po zainstalowaniu patcha 1.4 (lub aktualnienia do ER, nie wiem czy to samo) zwaliły mi się tekstury tzn. na postaciach są jakby takie czarne plamy a przy uruchomieniu gry (wtedy kiedy do wyboru mamy nowa gra itd.) nie mam tego tła z wioską, nie zainstalowała mis się również jedna dodatkowa przygoda. Co w tej sytuacji mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przede wszystkim pobierz i zainstaluj to:
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1951

(nazwa nie opisuje wszystkich funkcjonalności)

Po drugie, jeśli problem nie zniknie, wklej tutaj cały raport DxDiag.

Dalszy opis wskazuje, iż nie zainstalował się cały Update - pamiętaj, że przygody znajdują się na drugiej płycie DVD => przeczytaj zawartości opisane na pudełkach (odwrotach pudełek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!!!! Nie wiem czy ten temat był poruszany i czy są odpowiedzi na tym forum jeżeli tak to sorki ale proszę jeszcze raz o pomoc, a więc:
Zakupiłem Wiedźmina - Edycja rozszerzona, jakiś czas temu zainstalowałem i zacząłem grać zaraz na początku rozgrywki (zamek) wywaliło mnie do windowsa bez żadnego komunikatu o błędzie. W dniu dzisiejszym ( jakieś 3m-ce po opisanej powyżej sytuacji), ponownie uruchomiłem grę i zacząłem w opcjach ustawiać sterowanie, dźwięk - zaznaczyłem efekty EAX, po kliknięciu na "potwierdź" znowu wywaliło mnie do pulpitu bez żadych informacji o błędzie.
Mój komp ma:
Windows XP Sp3
Procek Intel Core 2 Duo E8400 3GHz
Pamięć 3GB DDR3
Karta Graf NVidia GeForce 8800GT 1GB PCI-Express
Karta Dźwiękowa Sound Blaster Audigy

NIe wiem co jest przyczyną tego, że mnie wywala do pulpitu, proszę o pomoc lub wskazówki jak to naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować