• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.04.2009 o 11:44, RobeN napisał:

Problem z EAX jest znany. Należy zainstalować poprawkę, do której link podałem w poprzednim
poście.


Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że to tylko z tego powodu tak się zadziało w mojej grze ... Po powrocie do domu sprawdzę czy po zainstalowaniu poprawki do EAX nie będzie problemu i dam znać na forum.
Jeszcze raz dzięki ;;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chce odzyskać hasło na thewitcher.com. Przyszedł e-mail, z linkiem do odzyskania hasła. Jest napisane abym podał nowe hasło, wpisuję, potwierdzam, a potem wyskakuje mi, że kod aktywacyjny jest nieprawidłowy, może mi ktoś powiedzieć o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do Akashi

Dzięki jeszcze raz za poomoc po wgraniu patch poprawiającego EAX gra jak narazie działa bez zarzutu i mam nadzieję, że tak będzie nadal ;;;)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie mam problem, mianowicie wszystko ładnie zainstalowałem, odczekałem, na aktualizację do edycji rozszerzonej, i sama gra działa ładnie pięknie gdyby nie to że mam w granicach 18-20 FPS P4 2.4 Ghz, X1950GT, 1,25 GB RAM, i żeby było śmieszniej to taka ilość FPS jest taka w rozdzielczości 800X600 w najniższych ustawieniach grafiki, i w 1280X1024 z maksymalną grafiką oraz AA i AF na maksa, więc nie wiem czemu tak jest, jak dla mnie to zapewne za słaby procek, ale z drugiej strony jest to minimum spełnione więc tu się gubie, no niby i tak też można grać, ale to już tak dobrze nie jest, a no i w zamkniętych pomieszczeniach czy grze w kości jest ponad 30 FPS, a Windows XP Home SP3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Mam problem podczas ok. 15 minut gry monitor się wyłącza i ... nic jedyne wyjście to restart komputera. Mam AMD Athlon x2 4800+, kartę graficzną Ati Radeon X1950 PRO 513 mb , 2 Gb ramu. Nie wiem w czym jest problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy wiecie jak można i czy wogóle można wyłączyć jakieś efekty w grze? Chodzi mi po prostu o poprawę płynności gry kosztem grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z dźwiękiem w Wiedźminie...Mam głośniki 5.1 Creative''a i podczas gry wszystko jest dominowane przez nienaturalnie głośny(a przez to zniekształcony i szumiący) głos idący tylko z lewego przedniego głośnika - w środkowym dźwięk idzie normalnie, prawy w ogóle milczy. W innych grach i w odtwarzaczu muzyki wszystko działa prawidłowo - problem pojawił się u mnie jakiś miesiąc temu na Edycji Rozszerzonej, ale teraz przeinstalowałem grę, sprawdziłem na czystej wersji 1.0 i dzieje się dokładnie to samo. Czy taki problem pojawił się już u kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy istnieje możliwość uruchamiania oryginalnego Wiedźmina (upgrade''owane do ER) bez płyty w napędzie? Jeśli tak, to co trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2009 o 13:55, Taschon napisał:

Czy istnieje możliwość uruchamiania oryginalnego Wiedźmina (upgrade''owane do ER) bez
płyty w napędzie? Jeśli tak, to co trzeba zrobić?

Mi się wydaje, że podstawka spatchowana do 1.4 sama z siebie przestaje wymagać płyty... Ale nie mam pewności, bo mam ER :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Elektroniczna wersja upgrade''u pozwala na uruchomienie bez płyty.
Wersja pudełkowa również powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2009 o 18:13, RobeN napisał:

Elektroniczna wersja upgrade''u pozwala na uruchomienie bez płyty.
Wersja pudełkowa również powinna.


A to dziwne bo ja mam ER i nie działa beż płyty(kupiona jako nie sam upgrade ale gra z upgreadem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2009 o 18:49, qrex napisał:

A to dziwne bo ja mam ER i nie działa beż płyty(kupiona jako nie sam upgrade ale gra
z upgreadem)


Pełna wersja EE ma zabezpieczenie, ale już nie TAGES.
Wersja elektroniczna Upgrade zdejmuje TAGES, ale wymaga zarejestrowania gry kluczem RED przez Launchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2009 o 18:55, RobeN napisał:

> A to dziwne bo ja mam ER i nie działa beż płyty(kupiona jako nie sam upgrade ale
gra
> z upgreadem)

Pełna wersja EE ma zabezpieczenie, ale już nie TAGES.
Wersja elektroniczna Upgrade zdejmuje TAGES, ale wymaga zarejestrowania gry kluczem RED
przez Launchera.


Słyszałem już kiedyś o tym że ER działa bez płyty więc odinstalowałem grę zainstalowałem nie pomogło. Grę ma zarejestrowaną. Jak bym się uparł to poszukałbym cracka ale aż tak z tego powodu nie cierpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ER ale poprzez Upgrade, a nie pełna wersja ER pudełkowa.

Nowe wydanie ER z platyny nie będzie już zawierało zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2009 o 19:01, RobeN napisał:

ER ale poprzez Upgrade, a nie pełna wersja ER pudełkowa.

Nowe wydanie ER z platyny nie będzie już zawierało zabezpieczenia.


Czy w takim razie mogę zastosować system łamany czyli zainstalować grę i ściągnąć patcha z internetu?Albo pozostanie mi żyć nadzieją "kiedyś może powstanie plik zdejmujący legalnie zabezpieczenia z mojej wersji gry".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musiałbyś mieć oryginalnego Wiedźmina premierowego i patch z internetu.
Nie da się zainstalować patcha Upgrade na pudełkową wersję ER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2009 o 19:08, RobeN napisał:

Musiałbyś mieć oryginalnego Wiedźmina premierowego i patch z internetu.
Nie da się zainstalować patcha Upgrade na pudełkową wersję ER.


Po co tak kombinować że podstawki udoskonalane działają bez płyty a pełna wersja nie. Jaki w tym sens jednego klienta traktować lepiej a drugiego gorzej? Trudno. Fajnie co prawda jak gra działa bez płyty ale nie będę wydawać 60 zł tylko po to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Trudno mi powiedzieć. Wiem tylko, że wersja premierowa miała założonego TAGESa, a Update Elektroniczny go zdejmował.
Podobnie jak w przypadku Gothic 3 (1.6 i 1.70) zabezpieczenie TAGES było zdjęte, by przyspieszyć działanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować