• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam.

Mam mały problem z grafiką, mianowicie na lapku jak włączę grę to pojawiają się na ekranie migające/latające czarne kroki nawet na samym początku jak jest ta reklama/logo itp.

Na PC-cie z kolei wszystko jest ok.
Gra- oryginalna Edycja Rozszerzona, patch 1.5

PC
Windows XP SP3 (oryginał)
Proc: Core2Duo 2,8 GHz E7400
Graf: GeForce 9600 GT (GigaByte) 512 DDR3
RAM: 2x1 GB DDR2 800MHz

Lap:
Windows 7 Home Premium (oryginał)
Proc: Core i5-430M 2,27 GB
Graf: ATI Radeon HD 5850 1GB DDR5
RAM: 2x2GB DDR3

Proszę o pomoc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No więc tak. Mam laptopa (Asus K50AB) i jest problem. Sądzę, że to wina karty graficznej (ATI RADEON HD4570). Rzecz polega na tym, że teren jest czarny. Jeśli ktos będzie BARDZO chciał, to mogę zrobić screena, ale bardzo niechętnie ze względu na to, że musiałbym tą grę zainstalować. Jeśli to możliwe, to wolałbym zrobić print screena z two worldsa 2, bo problem wygląda tak samo (siostra skarżyła się, że w simsach 3 też tak jest). Ogólnie, bardzo proszę o pomoc, ew. mogę zainstalować wiedźmina, to dołączę screena. Z góry informuję - mam zainstalowanego najnowszego Directxa, stery do grafiki itp. , itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To znaczy, że mam usunąć Nvidia Physx, a zainstalować Ageia czy na odwrót? Bo wiem, że mam zainstalowaną nVidię, a nie pamiętam czy mam Ageię. Mam zamieścić screena? Jeśli tak, to zrobię to jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Mam problem z Wiedźminem ER, system Windows 7 ultimate 64bit. Gra działa na podstawce po zainstalowaniu tagesów, lecz po zainstalowaniu ER nie działa, próbowałem instalować łatkę EAX lecz nic to nie pomogło, sterowniki od grafiki są najnowsze nie wiem w czym może być problem, gierka wyłącza się przed wejściem do menu i wywala następujący błąd:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: witcher.exe
Wersja aplikacji: 1.4.5.1303
Sygnatura czasowa aplikacji: 48f5b9b1
Nazwa modułu z błędem: witcher.exe
Wersja modułu z błędem: 1.4.5.1303
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 48f5b9b1
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 003f3d74
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 0a9e
Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Dodatkowe informacje 3: 0a9e
Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

przy uruchamianiu Wiedźmina wpierw (przy planszy z logami sponsorów) z boku ekranu widać fragment jakiegoś przycisku, a kursor zamienia się w czarny prostokąt. Potem intro etc, a w momencie, w którym powinno okazać się menu, gra wywala do Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No więc od początku, bo niektórzy jak widzę nie do końca się orientują o co chodzi z tym Nvidia PhysX. Ageia była firmą, która opracowała PhysX, a która jakiś czas później została przejęta przez Nvidię. Nie ma czegoś takiego jak "Ageia PhysX" dla kart ATI i "Nvidia PhysX" dla kart Nvidia GeForce. Posiadanie karty graficznej GeForce umożliwia w niektórych grach sprzętową obsługę PhysX, co przekłada się na większą wydajność działania. Jeśli posiadasz inną kartę to obliczenia są realizowane przez procesor komputera.
Co do problemu z wyświetlaniem tekstur - najbardziej prawdopodobny jest problem ze sterownikiem karty graficznej. Odinstaluj sterownik przez Panel Sterowania, a następnie zainstaluje ponownie najnowszą wersję dostępną na stronie http://www.asus.com.pl/product.aspx?P_ID=JVdcvvlXp0yWuVwL&content=download. Upewnij się też, że w Catalyst Control Center, w zakładce 3D, nie wymuszasz żadnych dodatkowych ustawień (synchronizacja pionowa, anty-aliasing itp.).
Jeśli problem nie zostanie rozwiązany wklej raport DxDiag ze swojego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem, trochę marudzę, przepraszam. Ale nie mogę znaleźć działu ze sterownikami do karty graficznej.
EMI and Safety, Bios, ATK, Audio, VGA, LAN< Card reader, TouchPad, USB, Utilities, Wireless, Bluetooth, Camera, Others, Manuals. Nie ma żadnego Video ani nic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobrze, już znalazłem, przepraszam za bałagan. Po prostu jak było VGA to nie sprawdziłem, bo myślałem, że chodzi o to złącze, którym podłączam do telewizora ^^ Ściągnę sterowniki i napiszę co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z Wiedźminem i Windowsem 7. Gra zaczęła z niewiadomych powodów wykrzaczać do pulpitu w najróżniejszych momentach - raz podczas wczytywania, raz podczas cutscenki, innym razem ot tak podczas gry. Grę mam w wersji 1.4, właśnie ściągam patcha 1.5, sterowniki do karty graficznej mam najnowsze, na na WinXP nigdy takich przygód z Wiedźminem nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam zainstalowanego Wiedźmina na win Vista i też mnie wywalało podczas zapisywania, jak długo grałem i usuwało ten zapis, ale nie o tym problemie ja chciałem mówić ;p Ostatnio kupiłem nowego kompa i postanowiłem że przeinstaluję Wieśka na niego i ściągnę save''y z tamtego. Wszystko fajnie save''y działają ale jak zapisuje na pustym miejscu teraz grę to jak powinna być miniaturka, po prawej stronie miejsca w którym zapisałem, to jej nie ma jest tylko czarny kwadrat z szarym paskiem na dole. Co poradzić?

Mam Wieśka w edycji rozszerzonej wersji1.4 jak dobrze pamiętam, ściągam patcha 1.5 może pomoże ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.03.2011 o 20:57, Robertson250 napisał:

No i patch ni pomógł, dalej przy zapisie mam czarne okienko z szarym paskiem na dole
:/ Wie ktoś co na to powadzić?


1. sprawdź ile masz miejsca wolnego na dysku C
2. czy uruchamiasz grę z uprawnieniami administratora?
3. czy masz zaktualizowany system?
4. czy masz zaktualizowane sterowniki sprzętowe?

Dla 3 i 4 wklej raport DxDiag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować