• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 23.01.2012 o 10:09, Damianuss1 napisał:

Zwyczajnie chciałem pograć sobie w Wieśka pierwszego. Niestety przy odpaleniu gry dostaję
komunikat, że minimalne wymagania nie zostały spełnione. Gra oryginalna, to samo
dodatek i wgrane najnowsze łatki z oficjalnej strony CDP Wiedźmina 1 czyt. 1.4 i 1.5.
Próbowałem patent z dopiskiem do skrótu specjalnej linijki, niestety nie pomogło
(sterowniki najnowsze gdzie się da). Próbowałem z uruchomieniem ze zgodnością na wszystkie
możliwe sposoby i nadal nie chce mnie przepuścić
. Choćby miał śmigać na minimalnych
to chciałbym się o tym przekonać sam. Wiem, że zintegrowane nie są wspierane, ale mam
kilka innych gier na tym lapku i spokojnie sobie w nie gram na średnich czy niskich,
ale gram.

1. zaktualizuj sterownik do grafiki.
2. napisz bezpośrednio do wydawcy http://www.cdprojekt.pl/support/notify/895/Wiedzmin
ja sam jak jeszcze mój stary komputer nie spełniał wymagań właśnie z dopisaniem linijki i gra odpaliła na radeonie 9200, czyli czymś znacznie gorszym niż Intel HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.09.2012 o 00:03, Damianuss1 napisał:

Pamiętam, że pomogło mi dopisanie linijki i gra ruszyła całkiem płynnie swoją drogą.
Się obudziłeś z tym postem, ale dzięki za odpisanie.

a faktycznie styczeń, bo temat został podbity to zajrzałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 16:45, Akashi napisał:

Zastosuj się do porad podanych w e-mailu wysłanym do ciebie wczoraj jeśli nic nie pomogło
odpisz proszę na niego.


Ej mógłbyś mi wysłać taki email z taką samą treścią gdyż mam taki sam problem jak użytkownik ,,Toxic''''
Otóż gra mi działąła 2 lata temu bez zarzutów . postanowiłem znów pograć, ale zrobił mi się błąd ,, Program The Witcher przestał działać'''' ma też Vistę SP 1 i komputer :
- Intel Pentium 2.2 Ghz
- karta graficzna ASUS EAH3450 Series (512mb)
- RAM 2 gb
- dysk SAMSUNG HD250HJ ATA Device 232 gb
Mam nadzięję o pomoc ;)
Pozdrawiam ]VekaresPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Planuję kupić wszystkie części wiedźmina. Zastanawiam się czy odpalą mi na moim laptopie. Czytałam wymagania sprzętowe, ale mimo wszystko nie znam się za bardzo na tym.

info o moim laptopie:
lenovo G480/G485/G580/G585/G780
system: Windows 8.1
2013 Microsoft Corporation.

procesor: Intel(R) Core(TM) i3 - 3120M CPU @ 2.50GHz 2.50 GHz
Pamięć RAM : 5,87 GB
Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny, procesor x64

intel HD Graphics 4000
•Karta graficzna NVIDIA® GeForce® G610 (dedykowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam problem z instalacją Wiedźmina. Przy kopiowaniu plików z 2 CD wyskakuje błąd po którym instalacja jest przerywana natychmiastowo. Wyłączyłem antywirus itd. Nic nie mogę z tym zrobić. Wygląda na to, że płyta jest uszkodzona. Szukałem rozwiązania problemu i Redzi piszą, żeby ściągnąć grę z gog.com. Ale jaki sens ma kupowanie pudełkowej gry, a potem ściąganie jej ( 30 gb ) z internetu. Czy ktoś wie czy jest możliwość zareklamowania gry w miejscu gdzie ją kupiłem w celu wymiany jej na inny egzemplarz ?

20150608050140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Instalacja wiedźmina 3 z płyty jest ogólnie problematyczna, zarejestruj go na GOG-u i stamtąd ściągnij. Ewentualnie możesz spróbować skopiować zawartość płyt na dysk i instalować z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.06.2015 o 09:42, S1G napisał:

Instalacja wiedźmina 3 z płyty jest ogólnie problematyczna, zarejestruj go na GOG-u i
stamtąd ściągnij. Ewentualnie możesz spróbować skopiować zawartość płyt na dysk i instalować
z niego.


Chyba nie ma innego wyjścia niż GOG. Mogę zrozumieć bugi w grze, ale żeby nie można było nawet zainstalować ? Skopiować płyty też nie mogę bo tak samo wyskakują błedy przy 2 CD. Chodzi o to, że produkt jest wadliwy i to jest przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.06.2015 o 09:48, Khalid napisał:

Chyba nie ma innego wyjścia niż GOG. Mogę zrozumieć bugi w grze, ale żeby nie można było
nawet zainstalować ? Skopiować płyty też nie mogę bo tak samo wyskakują błedy przy 2
CD. Chodzi o to, że produkt jest wadliwy i to jest przykre.

"oficjalna wersja" to napędy nie radzące sobie z płytami DVD o powiększonej pojemności, ile w tym prawdy nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niee no wszystko fajnie ale ja mam windows 8 i z tym właśnie mam problem Ponieważ:
Opisane w tym szczegóły są u mnie inne Nie mam SCSI Czy RAID nie ma tego u mnie nie moge tego znaleść w "Regeid" dlatego prosze o pomoc bo nie moge zainstalować Wiedźminaa ! Prosze o szybką pomoc :/ Bo nadal mam to samo

20150803162447

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam mam taki problem grałem sobie w wiedźmina 2 bez problemów najmniejszych na lapku ale gdy zakupiłem sobie teraz wiedźmina 1 na steam wyskakuje mi taki o to błąd " uwaga: minimalne wymagania sprzętowe nie zostały spełnione" o co kaman ? pomoże ktoś dziękuje z góry !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam po ostatniej aktualizacji 1.30 do Wiedzmin 3 mam problemy z wczytywaniem a mianowicie gra nie chce się wczytać wcale albo trwa to bardzo długo,przed aktualizacją problem nie występował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.09.2016 o 13:42, Mndi22 napisał:

Witam po ostatniej aktualizacji 1.30 do Wiedzmin 3 mam problemy z wczytywaniem a mianowicie
gra nie chce się wczytać wcale albo trwa to bardzo długo,przed aktualizacją problem nie
występował

To temat do pierwszej części wiedźmina, ale powiem ci to samo co powiedzieliby redzi:

GoG Galaxy>config>verify/repair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować