• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 09.12.2007 o 15:59, Jan Czarny napisał:

> Mam denny problem. Tzn. nie wiem czy to kwestia zaawansowania ustawień czy moja karta
jest
> zła...(Radeon X1300 Pro 256MB)
> To samo co na obrazku mam z tym kryształem na brzegu, bryłami lodu w epilogu i jakąś kulistą

> kolbą na grzejniku. Tzn. one nie są takie czarne ale też piksele różnej maści i nie widać
normalnego
> wyglądu.

Ile masz ramu ? , zamykasz wszystkie programy kiedy zaczynasz grać w wiedźmina ?
Bo mi to wygląda na brak miejsca w buforze

1GB DDR2, zostawiam sobie avg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2007 o 15:28, dominik713 napisał:

No to extra... ;/ Teraz to już na pewno nie uda mi się ukończyć Wiedźmina... Wszystko przez
to,że gdy wracam z bagien to podczas ekranu wczytywania mnie wyrzuca.I to zawsze w tym samym
momencie...


Podejrzewam, iż musisz wczytać wcześniejszy zapis gry i wówczas spróbować.
Jeśli ten jest "uszkodzony" to taki zawsze już będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2007 o 16:27, RobeN napisał:

> No to extra... ;/ Teraz to już na pewno nie uda mi się ukończyć Wiedźmina... Wszystko
przez
> to,że gdy wracam z bagien to podczas ekranu wczytywania mnie wyrzuca.I to zawsze w tym
samym
> momencie...

Podejrzewam, iż musisz wczytać wcześniejszy zapis gry i wówczas spróbować.
Jeśli ten jest "uszkodzony" to taki zawsze już będzie.


Ale mnie nie wyrzuca podczas wczytywania save''u.Wywala mnie podczas tego,gdy idę do przewoźnika i płynę do Grobli.A zresztą,mam dość już tego... W pierwszym rozdziale wyrzucało mnie co pół godziny - godzinę.Teraz wyrzuca mnie co pół minuty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2007 o 16:28, RobeN napisał:

Ja bym tutaj obstawiał problem z kartą grafiki/sterownikami.
Czy używasz najnowszych Catalystów?

Wersję mam 1.2.2267.28694, ogólnie kompa mam od ostatniej środy grudnia, ale zanim zainstalowałem grę szukałem najnowszych sterów do karty i nie było nowszych. Chyba że Catalyst to inna bajka.. Poszperam w tej sprawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój problem jest natępujący: gra chodzi płynnie wszystko super, ale do czasu. Nie potrafię określi dokładnie ale po około 2 godzinach grania wyrzuca mnie z gry i już. Sprzęt nowy i wymagania spełniający , pamięci 2GB.Wkurza ten fakt i zniechęca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mój problem polega na tym ze włącza mi sie czarny ekran i myszka no i dźwięk (wcześniej działało mój komp to amd alton 64 2x 3800+ 1 gb ram 7600gt) IzaS123 twój problem polega na tym ze nie masz zapewne patcha ściągniętego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2007 o 18:45, Yaquza napisał:

A rozdzielczości nie trzeba zmienić??????????????????????????????????????????????

chcesz żeby ci szybciej chodziło zmień rozdzielczość na minimum i wszystkie opcje na minimum !!!!
jak masz duży dysk to powiększ pamięć fizyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2007 o 00:47, Deejay napisał:

Hmm... Mikołaj przyniósł mi Wiedźmina ale chyba nie sprawdził minimalnych wymagań systemowych
i nie wyposażył mnie w lepszego kompa... :/ ;]
Jest jakiś patch czy cóś żeby odpalić go na starszej karcie graficznej? (konkretnie GeForce
Titanium 4200 128MB)


Niestety nie ma. I prawdopodobnie nie będzie.
Karta fajna - sam miałem, wyśmienicie się kręciła i praktycznie całą epokę do serii 6xxx miała w garści.
Obecnie należałoby już powoli pomyśleć o zmianie (pewnie całości komputera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ogólnie chodzić może o zapełnienie całości pamięci.
Najłatwiej, bez mieszania w ustawieniach systemu, zwyczajnie restartować grę co ok. 1.5 godziny - nie trwa to długo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy pisze we właściwym dziale ale mam problem;/
Mianowicie zakupiłem moja edycje kolekcjonerska wiedźmina na allegro lecz bon ma ciągle sprzedawca.
Problem polega na tym ze nie wiem czy to prawda ze bony mogą byc tylko aktywowane tylko z konta z którego została zakupiona gra nie z tego gdzie jest zarejestrowana. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A nic nie zmieniałeś od czasu kiedy działało? Nic nie doinstalowywałeś/odinstalowywałeś?
Próbowałeś reinstalacji gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak. Dotychczas nic się nie zmieniło i bony mogą być tylko wykorzystane na koncie, z którego zamawiane było EK Wiedźmina. W innym wypadku transakcja zostaje anulowana.

W tej sprawie proszę porozumieć się z DOK - najlepiej telefonicznie od ok. godz 9.00 w ciąg tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uważam ze to bez sensu;/ Dlaczego niby nie mogę skorzystać z bonu skoro mam zarejestrowana grę;/Czy planowane sa w tej kwestii jakieś zmiany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować