• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.10.2007 o 17:03, Morpheus83 napisał:

większość waszych problemów z gra to jest zła konfiguracja komputera błędy w systemie itp ...
ja zainstalowałem gram i nie napotkałem ŻADNYCH błędów tak najeżdżacie Akashi ze biedak nie
wydoli i nam zemrze :P

Ja tez nie mam wiekszych problemow. Jedyny problem to jeden crash, ale patch to poprawic powinien.

Ale do CDProjektu znalalzem jeden problem. Mianowicie posiadam 2 monitory w konfiguracji po prawej glowny po lewej dodatkowy. Gra wlacza sie pozadnie na glownym. Obracajac kamera w grze gdy dojade do konca monitora po prawej stronie wszyskot jest ok. Ale gdy dojade po lewej to wskaznik wyjezdza mi na drugi ekran zamiast zatrzymac sie w obrebie pierwszego i przesunac kamere. Przesunac kamere moge tylko trafiajac dokladnie w krawedz ekranu. Przejechanie myszka kawalek dalej skutkuje zatrzymaniem przesuwania kamery i wyjazdem do 2go ekranu. Generalnie w tybie pelnoekranowym nie powinno sie tak dziac i w innych grach sie nie dzieje. Fajnie jakby ktorys patch to troche naprawil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 17:06, tUc napisał:

PONAWIAM PYTANIE. Mam uszkodzony nośnik z grą wiedzmin [dokładnie archiwum data6] GDZIE MAM
SIĘ ZGŁOSIĆ BY UZYSKAĆ BEZPŁATNĄ WYMIANĘ NOŚNIKA?

Po zarejestrowaniu gry masz w spiscie swoich gier odpowiedni button

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 17:15, dur napisał:

> PONAWIAM PYTANIE. Mam uszkodzony nośnik z grą wiedzmin [dokładnie archiwum data6] GDZIE
MAM
> SIĘ ZGŁOSIĆ BY UZYSKAĆ BEZPŁATNĄ WYMIANĘ NOŚNIKA?
Po zarejestrowaniu gry masz w spiscie swoich gier odpowiedni button


Tylko że w ten sposób będę musiał płacić... a ja kupiłem już uszkodzony nośnik wiec CDP powinno mi ja bezpłatnie wymienić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 17:14, dur napisał:

Ale do CDProjektu znalalzem jeden problem. Mianowicie posiadam 2 monitory w konfiguracji po
prawej glowny po lewej dodatkowy. Gra wlacza sie pozadnie na glownym. Obracajac kamera w grze
gdy dojade do konca monitora po prawej stronie wszyskot jest ok


Wiedźmin był projektowany do pracy przy konfiguracji 2-monitorowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie rozumiem po co wy tu wypisujecie : "Mój chodzi, jest super" temat o wiedźminie już jest. A tu jest pomoc techniczna! Wiec prosze przestańcie Bo i tak Akashi ma ręce pełne roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>ciach

Po wymianie korespondencji z działem pomocy technicznej i nadesłaniu kilku raportów z kilku programów diagnostycznych rozwiązano mój problem. Musisz rozmawiać działem pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś mi w końcu odpowie jak uruchomić grę ?

mam EK po zainstalowaniu i zarejestrowaniu gry online odpalam grę i praktycznie ze skutkiem natychmiastowym pojawia się błąd komunikujący iż witcher.exe wykonał niepoprawną operację i program zostanie zamknięty.

System był4 dni temu formatowany więc nie jest to kwestia konfiguracji.

Konfig kompa: Procek Intel 2Ghz, RAM 2Gb, Karta X700 128Mb wszystko to zamknięte w laptopie marki Acer Travelmate 8104 WLMi.

Probowałem również odpalić na kompie narzeczonej Dell XPS2 M1710 z Vistą - efekt był nieco lepszy gra się co prawda odpala - ładuje się z 10 minut po czym tnie jak cholera nawet na 800x600 w najniższej rozdzielczości - chodź nie zauważyłem zmian w pracy względem zmienianej rozdziałki - powiem nawet że nie ma znaczenia czy jest to 1900x1600 czy 800x600 czy też wysokie czy niskie detale - tnie i zacina się na wszystkich konfiguracjach tak samo.

Grę przeinstalowywałem ze 3 razy bez skutku (w nadziei, że może coś się nie doinstalowało, zgubiło etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Akashi, lub inny moderatorze!

Problem z "wloz oryginalny dysk CD" ma tu juz conajmniej kilkanascie osob (ja takze, juz wyslalem swoje dxdiag itp), za kilka dni bedzie ich kilka(naście?) tysięcy. Prosze, zrobcie jeden zamkniety i przypiety topic gdzies na glownej stronie forum, gdzie napiszecie ze wiecie o problemie, staracie sie cos z nim zrobic, a ewentualnie pozniej rozwiazanie czy link do patcha. tu juz mamy 14 stron tekstu, i ciezko sledzic watki, jak za kilka dni ten temat bedzie mial 100 stron...

trzymam kciuki!

20071024174240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 17:54, Baluk25 napisał:

a tak w ogóle to masz oryginał?

Ten bład wystepuje w oryginałach... Już kilkanaście osób o tym wspominało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problemy z weryfikacją oryginalnej płyty DVD
W przypadku problemów z weryfikacją płyty DVD w napędzie należy upewnić się czy w posiadanym komputerze nie ma programów tworzących napędy wirtualne, czy ukrywające te napędy. Jeśli takie programy są zainstalowane należy je wyłączyć i odinstalować.

Jeśli problem będzie występował dalej pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki do płyty głównej oraz firmware dla napędu DVD, możesz także spróbować zmienić tryb odczytu z "DMA" na "tylko PIO"

Jeśli to także okaże się nieskuteczne prześlij do nas raport DXDIAG wraz z informacją o błędzie

[Update!!] Proponuje także zastosować się do zaleceń podanych na stronie: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1838

UWAGA - przeczytaj zanim zainstalujesz PATCH 1.3
OSTRZEŻENIE! Wiedźmin 1.3 Module Edition jest tylko częściowo zgodny z zapisanymi stanami z poprzednich wersji gry (1.0, 1.1, 1.2). Wczytanie starszych zapisanych gier jest możliwe, ale może prowadzić do nieoczekiwanych rezultatów i innych problemów. Wszyscy gracze powinni zrestartować rozgrywkę od początku grania w Wiedźmina 1.3 Module Edition.

UPDATE 2

Zawarty w patchu 1.3 mod nie zawiera ścieżek głosowych.
Przygoda posiada dialogi tylko w formie tekstowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pisze to już po raz 2 ... mam to napisać do kogoś jako odpowiedź żeby ktoś zwrócił na tego posta uwagę????

Mam problem. Gra normalnie chodzi po czym gdy mija kilka minut wychodzi do wondowsa i wyskakuje okienko z komunikatem

The Witcher przestał działać.

Program przestał działać z powodu wystąpienia problemu.
System zamknie program i powiadomi Cię jeżeli istnieje dostępne rozwiązanie.


Mój komputer spełnia wymagania gry (nawet zalecane)
Mam windowsa Viste Home Premium
Aktualizowałem windowsa poprzez linka podanego na płycie z grą.

POMOCY PROSZE.....:,((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ta, ciekawe kiedy ktoś znajdzie działający sposób :P
Pan z "Pomocy Technicznej" jak narazie jedynie powtórzył wszystko co tu było napisane więc wysłałem drugiego maila i zobaczymy co teraz będzie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 17:36, stanlee napisał:

Po wymianie korespondencji z działem pomocy technicznej i nadesłaniu kilku raportów z kilku
programów diagnostycznych rozwiązano mój problem. Musisz rozmawiać działem pomocy.

Możesz napisać co pomogło u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 16:11, hallas napisał:

Akurat Bioshock to zły przykład jeśli chodzi o sprawę zabezpieczenia. W zasadzie mamy tam do
czynienie właśnie z zabezpieczeniem przed graniem i przed graczami bez internetu.

Mi Wiedźmin działa prawie ok - czasem się wywala - prawdopodobnie gra ma problem z oczyszczaniem
RAM-u przy długich sesjach.

Naucz się czytać ze zrozumieniem. W Bioshocku zabezpieczenie Z CZASEM (i kolejnymi patchami) ma zostać całkowicie usunięte ;)

Co do Wiedźmina, to niezły wysyp postów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten sam problem. Gra dość często wychodzi do win kompunikat: program przestał działać... szczególnie często podczas zapisywania. e6600; 8800 gtx; 2 gb ramu i vista hom premium 32bit.. a jedynym programem działającym w tle jest avast... Ktoś wie co naprawi pierwszy patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 24.10.2007 o 17:37, Jeremiah napisał:

System był4 dni temu formatowany więc nie jest to kwestia konfiguracji.

Konfig kompa: Procek Intel 2Ghz, RAM 2Gb, Karta X700 128Mb wszystko to zamknięte w laptopie
marki Acer Travelmate 8104 WLMi.


gra rzekomo nie obsługuje ATI X700 - brak obsługi wyższej wersji PixelShadera

mam podobny sprzęt ACERa w domu i m.in. z uwagi na Wiedźmina pojawił drugi laptop na rozkładzie - FL90

nie chce krakać, ale chyba nic z tego nie bedzie... (miałem identyczny problem na tej karcie ze SplinterCell Double Agent)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 18:00, Akashi napisał:

Jeśli to także okarze się nieskutecze prześlij do nas raport DXDIAG wraz z informacją o błędzie

Co konkretnie wam dać i jak? sporo tego jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować