• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam powazny problem.
Uruchamiam Wiedzmina: Edycja Rozszerzona. Wlacza sie okno, ktore po chwili gasnie i nic.
Zaisnatlowalem visual basica jak to w poradniku i dalej tak samo.
Instalowalem go z pelnej instalacji. Mam Windows Xp service pack 3 jak co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem gram sobie w Wiedzmina w wersje demo i jak chcem powiedzieć Wielebnemu że wykonałem zadanie dotyczące kapliczek gra mi się zawiesza.Z góry dziękuję.Poniżej zamieszczam dane o oim komputerze
Intel Pentium 4 CPU 2.80 GHZ
1.00 GB Ram
GeForce9600GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Starsznie mnie wkurza że wydawcy gier próbują decydowa jakie LEGALNE OPROGRAMOWANIE NA MOIM KOMPIE mogę mie zainstalowane - dali by se siana z idiotycznymi zabezpieczeniami które prowadzą do tego że ludzie po zakupie gry mają z nia wieksze kłopoty od piratów .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam mały problem z wiedźminem, otóż wszystkie obrazki jakie są w grze np. karty seksu są w bardzo słabej jakości, słaba rozdzielczość, pięciokąty.

Moja specyfikacja komputera:
Intel C2D E8500 @ 4.0GHz
Asus P5E
Radeon Gainward HD4870
Mushkin RedLinePC8000 @ 1011MHz 4GB ( 2x2GB )

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem patcha z edycji rozszerzonej i pakiet języków, a po opdaleniu wyskakuje mi taki błąd i Wiedzmin mi się wyłącza.
Sygnatura błędu:
AppName: witcher.exe AppVer: 1.4.5.1282 ModName: witcher.exe
ModVer: 1.4.5.1282 Offset: 0018273e
O co z tym chodzi i jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zamówiłem Wiedźmina Edycję Rozszerzoną. Wszystko pięknie i ładnie, jestem już w III akcie, tylko mam parę pytań:

1) Dlaczego wszystko, tj. modele postaci tak się świecą? Tak ma być? Podobnie było w Gothic 3, ale w Wiedźminie jest to lżejsze. :P

2) Czemu podczas początku rozmowy bądź kiedy Geralt bije przeciwnika w walce na pięści obraz zmienia rozdzielczość jakby na mniejszą? Później wszystko ok...

3) Jeden save jak wczytałem go, to geralt miał strasznie i przerażająco wydłużoną twarz, a wokół niej jego miecz się kręcił. Przeraziłem się, nie powiem. Inne savy działają ok, a przy tym to jest. Czemu?

4) Podobno Edycja Rozszerzona miała być stabilna... Wiedźmin ER to jest moje pierwsze zetknięcie z grą (swoją drogą - fenomenalną ;> ), a co pół godziny - godzinę wywala do Windowsa albo wszystko stopniowo czarne się robi... mam Windows Vista 32bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.10.2008 o 22:25, Kalejdoskop86 napisał:


Masz prawdopodobnie źle skonfigurowana kartę graficzną. Zalecałbym ściągnąć najnowsze sterowniki. I także ściągnąć najnowsze poprawki to Visty. W wymaganiach piszę że Vista potrzebuje najnowszych aktualizacji. Poza tym moim zdaniem Vista jest niedopracowana. Za bardzo MS skupił się na wyglądzie a nie na kodzie i jadrze systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.10.2008 o 13:36, PureEvil napisał:

Starsznie mnie wkurza że wydawcy gier próbują decydowa jakie LEGALNE OPROGRAMOWANIE NA
MOIM KOMPIE mogę mie zainstalowane - dali by se siana z idiotycznymi zabezpieczeniami
które prowadzą do tego że ludzie po zakupie gry mają z nia wieksze kłopoty od piratów
.....


Nie kradnij ( tj nie pirać) to problemów nie będziesz miał, jedyny głupi system to DRM, ale nawet ten już jest do zgryzienia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2008 o 11:43, Joannita napisał:

>
Masz prawdopodobnie źle skonfigurowana kartę graficzną. Zalecałbym ściągnąć najnowsze
sterowniki. I także ściągnąć najnowsze poprawki to Visty. W wymaganiach piszę że Vista
potrzebuje najnowszych aktualizacji. Poza tym moim zdaniem Vista jest niedopracowana.
Za bardzo MS skupił się na wyglądzie a nie na kodzie i jadrze systemu.

Mam sterowniki najnowsze i do karty graficznej i do Visty... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czołem, przed zainstalowaniem ER wiedźmin śmigał na 1.3 bez zarzutu; po zainstalowaniu patcha i paczki językowej wyłącza się Wiedźmin i wywala błąd

AppName: witcher.exe AppVer: 1.4.5.1282 ModName: mss32.dll ModVer: 7.0.20.0 Offser: 0001438f.

O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to sobie narobiłem. Przy próbie zainstalowania patcha rozszerzonej wersji wyskoczył komunikat o krytycznym błędzie. Niefortunnie usunąłem grę z panelu sterowania i klops, płyta nie startuje. Próbowałem postąpić zgodnie z instrukcją Pomocy Technicznej ale powinienem w rejestrze Windows przejść do następującego klucza:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\
{F138762F -5A1F-4CF0-A5E1-1588EF6088A4}, niestety klucz {F138762F-5A1F-4CF0-A5E1-1588EF6088A4} nie figuruje.
W folderze C:\Program Files\InstallShield Installation Information folder{F138762F-5A1F-4CF0-A5E1-1588EF6088A4} znalazłem, usunąłem ale nic to nie dało. Ratunku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uff! Zainstalowałem grę powtórnie ale patcha 1.4 nie mogę zainstalować pomimo wyłączenia ochrony antywirusowej. Dalej ukazuje się komunikat o katastrofalnym błędzie. Patch 1.3 instaluje się bez problemu. Jak zainstalować 1.4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem w trzecim akcie, w kryjówce Salamandry. Po teleportacji do jaskini, podczas walki z ostatnim przeciwnikiem z bandy, gra każdorazowo wywala się do Windows. Czy ktoś miał podobny problem i czy da się go jakoś rozwiązać?

PS. Mam zainstalowaną Edycję Rozszerzoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam...
Mam problem, który zaczyna mnie już solidnie wkur...
Otóż dzisiaj odebrałem w Empiku zamówione wcześniej Wiedźmin Update. Do tej pory miałem zainstalowaną wersję 1.3. Chciałem zaktualizować do 1.4, a tutaj błąd. reinstalacja nie pomogła. Pomogło dopiero włączenie instalacji w trybie awaryjnym.
Ale niestety napotkałem jeszcze jeden problem, słynny już "katastrofalny błąd", i za nic nie mogę sobie z nim poradzić! Przez jakieś 2 godziny szukałem rozwiązania, ale nic. Znalazłem tylko coś o możliwości wypakowania tego pliku, ale coś chyba robię źle.
Z tego co wiem, trzeba wejść w start->uruchom i wpisać cmd. Zrobiłem tak i zobacyzłem czarne okienko. skopiowałem "TWEE_Upgrade /extract_all:D:\TWEE_Upgrade", ale nic to nie dało. Nic dziwnego- dysk D to mój napęd ;p. Ale nawet po zmianie na TWEE_Upgrade /extract_all:F:\TWEE_Upgrade nic się nie dzieje.

No to mam paczkę pytań:
1. Czy jest jakaś inna możliwość na instalację tego update''a (znaczy ominięcie tego katastrofalnego błędu)?
2. Czy wpisuję tą linijkę w dobrym miejscu?
3. Czy plik TWEE_Upgrade musi się znajdować w określonym miejscu, czy może być w jakimkolwiek (jeżeli nie, to gdzie MUSI być)?
4. Czy wystarczy, jak wpiszę TWEE_Upgrade /extract_all:F:\TWEE_Upgrade, czy muszę jeszcze coś dopisać?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W takim przypadku na f powinien ci się pojawić katalog TWEE_Upgrade, a w nim jakaś zawartość (sprawdź czy nie ma tam exe-ka albo pliku tekstowego z dalszymi instrukcjami).
ps zakładam że wpisujesz to w katalogu w którym rzeczowy twee_uparagde jest.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z natury technicznej związku z grą...

1. Jestem w V akcie wykonuje zadanie smak zemsty, Po pokonaniu dwóch wysłanych przez Azara przeciwników Mutantów Rycerzy, następuję scenka w którym Azar teleportuje do siebie Geralda, po czym mam Czarny ekran jedynie co słyszę to muzykę i nic więcej, nawet nie mogę wejść do Menu gry, jedynie co pomaga to alt+Tab a potem magiczne alt+ctrl+del i wyłączenie gry przez menager procesów.

Sterowniki mam zaktualizowane a karta moja to Gf 8600 GT 256 mb

system xp home z sp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy nie instalowałeś w międzyczasie patchy, bo z tego co pamiętam to takie objawy było jak się instalowało patche i grało na sejwach z przed patchowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować