• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.10.2008 o 00:38, Nufiko napisał:

A czy nie instalowałeś w międzyczasie patchy, bo z tego co pamiętam to takie objawy było
jak się instalowało patche i grało na sejwach z przed patchowania.


Nie, żadnych patchy nie instalowałem kupiłem edycje rozszerzoną za 79 i zainstalowałem i gram od początku na niej. Oczywiście kilkakrotnie sprawdzałem i ten sam błąd, jeśli chcesz mogę też zamieścić stan zapisu gry zaraz przed walką.

dodam tylko że grę mam w wersji 1.4.5.1282

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 09:48, Joannita napisał:

>
Mi czarny ekran się pokazywał kiedy indziej. Pomogło mi kilkakrotne wczytanie tego save''u.


Ja tez kilkakrotnie wczytywalem ten save, moze po prostu jeszcze przed wejsciem do krypt wezme zagram i moze sie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 13:25, Silverfox napisał:

> >
> Mi czarny ekran się pokazywał kiedy indziej. Pomogło mi kilkakrotne wczytanie tego
save''u.

Ja tez kilkakrotnie wczytywalem ten save, moze po prostu jeszcze przed wejsciem do krypt
wezme zagram i moze sie uda...

Jak to nie pomoże to spróbuj może reinstal gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 17:38, mouhhg napisał:

Nie grałem jeszcze w Wiedźmina .Chcę go kupić za parę dni ale nie wiem którą część wybrać
Wiedźmin czy Wiedźmin Edycja Rozszerzona ?

no raczej ze edycje rozszerzona przecież to jest to samo co wiedźmin tylko z dodatkami !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

> > > >
> > > Mi czarny ekran się pokazywał kiedy indziej. Pomogło mi kilkakrotne wczytanie
> tego
> > save''u.
> >
> > Ja tez kilkakrotnie wczytywalem ten save, moze po prostu jeszcze przed wejsciem
> do krypt
> > wezme zagram i moze sie uda...
> Jak to nie pomoże to spróbuj może reinstal gry.

Ok spróbuję.

> > Nie grałem jeszcze w Wiedźmina .Chcę go kupić za parę dni ale nie wiem którą część
> wybrać
> > Wiedźmin czy Wiedźmin Edycja Rozszerzona ?
> no raczej ze edycje rozszerzona przecież to jest to samo co wiedźmin tylko z dodatkami
> !!

Polecam edycje Rozszerzoną wiele poprawionych jest niedociągnięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 16:13, Joannita napisał:

> > >
> > Mi czarny ekran się pokazywał kiedy indziej. Pomogło mi kilkakrotne wczytanie
tego
> save''u.
>
> Ja tez kilkakrotnie wczytywalem ten save, moze po prostu jeszcze przed wejsciem
do krypt
> wezme zagram i moze sie uda...
Jak to nie pomoże to spróbuj może reinstal gry.


Zreinstalowalem grę i też ten sam błąd, dwa razy zaczynałem z innego save''a i taka sama jest sytuacja, chyba będę musiał napisać do pomocy technicznej...

Przepraszam ze post pod postem, ale nie mogę wy-edytować poprzedniego posta tak więc prosiłbym, o skasowanie tamtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 18:37, Silverfox napisał:

> > > >
> > >

Hmmm, hmmm. Dziwne.
Mówisz że w V akcie Ci wywala. Czytałem że pach 1,1a służył do wyeliminowania jakiegoś błędu z V aktu który uniemożliwiał przejście gry. No ale coś takiego powinno być w ER naprawione. Pisz do pomocy technicznej oni powinni pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 19:24, Joannita napisał:

> > > > >
> > > >
Hmmm, hmmm. Dziwne.
Mówisz że w V akcie Ci wywala. Czytałem że pach 1,1a służył do wyeliminowania jakiegoś
błędu z V aktu który uniemożliwiał przejście gry. No ale coś takiego powinno być w ER
naprawione. Pisz do pomocy technicznej oni powinni pomóc...


no dokładnie już im wysłałem maila, jeżeli nie odpiszą to po prostu pojadę do sklepu tam gdzie kupiłem grę i naturalnie wymienię na inny produkt. Ale dzięki za zainteresowanie problemem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 19:24, Joannita napisał:

> > > > >
> > > >
Hmmm, hmmm. Dziwne.
Mówisz że w V akcie Ci wywala. Czytałem że pach 1,1a służył do wyeliminowania jakiegoś
błędu z V aktu który uniemożliwiał przejście gry. No ale coś takiego powinno być w ER
naprawione. Pisz do pomocy technicznej oni powinni pomóc...

tu chodzi o ta barykadę w starej wyzimie (ten patch właśnie to poprawia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 19:54, wiedx1 napisał:

> > > > > >
> > > > >
> Hmmm, hmmm. Dziwne.
> Mówisz że w V akcie Ci wywala. Czytałem że pach 1,1a służył do wyeliminowania jakiegoś

> błędu z V aktu który uniemożliwiał przejście gry. No ale coś takiego powinno być
w ER
> naprawione. Pisz do pomocy technicznej oni powinni pomóc...
tu chodzi o ta barykadę w starej wyzimie (ten patch właśnie to poprawia)


a Mi chodzi o katakumby, walka z Azarem strona wcześniej opisałem dokładniej swój problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>
Oo
Przypomniało mi się. Mi dwa razy jak grałem miałem czarny ekran. Raz w II akcie a drugi raz w tym samym momencie co i ty. Za 3 razem ja wczytałem grę dopiero co się udało grać normalnie. Tak się zastanawiam czy ten błąd nie leży po stronie sprzętu. U mnie chyba wtedy za dużo procesów było włączonych.
A za nasza nieudaną pomoc nie masz co dziękować. jesteśmy tu po to by trochę po spamować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 20:15, Joannita napisał:

>
Oo
Przypomniało mi się. Mi dwa razy jak grałem miałem czarny ekran. Raz w II akcie a drugi
raz w tym samym momencie co i ty. Za 3 razem ja wczytałem grę dopiero co się udało grać
normalnie. Tak się zastanawiam czy ten błąd nie leży po stronie sprzętu. U mnie chyba
wtedy za dużo procesów było włączonych.
A za nasza nieudaną pomoc nie masz co dziękować. jesteśmy tu po to by trochę po spamować
;P

No ale wiesz jest odzew :) czlowiek nie czuje się samotnie z tym problemem, szkoda tylko, że przez takie coś gra wiele traci, jedynie co mam w procesach hm... spy & Destroy, antywira wywalilem.

A drugi bug jaki zaobserwowałem grając wcześniej już w pierwszym akcie gdy save''owałem grę dajmy na to w wiosce przy karczmie, potem wczytywałem ponownie Gerald leżał jakby miał zgona z 0 % hp mimo, że podczas zachowywania miał 100 %, ale z tym sobie poradziłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.10.2008 o 21:09, Silverfox napisał:

No ale wiesz jest odzew :) czlowiek nie czuje się samotnie z tym problemem,

Nie ma sprawy pisz jak coś się wyjaśni, innym może wtedy szybciej pomożemy. A z tą sytuacją poradź sobie może tak samo jak z poprzednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2008 o 22:21, Joannita napisał:


> No ale wiesz jest odzew :) czlowiek nie czuje się samotnie z tym problemem,
Nie ma sprawy pisz jak coś się wyjaśni, innym może wtedy szybciej pomożemy. A z tą sytuacją
poradź sobie może tak samo jak z poprzednią.


Pozwoliłem sobie nagrać mój bug na Youtube :

http://www.youtube.com/watch?v=vsME5O-aARY

proszę tylko nie brać uwagi na lagowanie gry, po prostu Camtasia tak nagrywa, bo gra mi płynnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem otóż jak walczę z golemem i wciskam pylony to piorun zamiast uderzyć golema uderza wemnie i cały czas ginę czy ktoś wie jak temu zaradzić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2008 o 22:06, wiedx1 napisał:

mam problem otóż jak walczę z golemem i wciskam pylony to piorun zamiast uderzyć golema
uderza wemnie i cały czas ginę czy ktoś wie jak temu zaradzić ??

na problem techniczny mi to nie wygląda, spytaj na forum głównym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.10.2008 o 22:06, wiedx1 napisał:

mam problem otóż jak walczę z golemem i wciskam pylony to piorun zamiast uderzyć golema
uderza wemnie i cały czas ginę czy ktoś wie jak temu zaradzić ??

Może kolejność nie taka dotykania pylonów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem
Nie wiem czemu jak wyłączam wiedźmina wyskakuje mi błąd wiedźmin.exe i boje sie czy, przez to nie stracę jakiś questow, npc itd i teraz przed chwilka ekran zrobił sie różowy wyłącz i włączyłem grę i wokół wiedźmina było białe kolo ;/ proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować