• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Standardowe pytanie- czy Wiedźmin pójdzie (chociaż na minimalnych) na Sempronie 2800+, Radeonie 9800 i 512 mb ram''u?? Błagam, dajcie mi choc trochę nadziei... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 17:21, lothar-mb napisał:

> Ale do CDProjektu znalalzem jeden problem. Mianowicie posiadam 2 monitory w konfiguracji
po
> prawej glowny po lewej dodatkowy. Gra wlacza sie pozadnie na glownym. Obracajac kamera
w grze
> gdy dojade do konca monitora po prawej stronie wszyskot jest ok

Wiedźmin był projektowany do pracy przy konfiguracji 2-monitorowej ?

nie, dlatego powinien wycinac drugi monitor automatycznie. Teraz musze go wylaczac w sterownikach. Inne gry ograniczaja przestrzen do jednego monitora ;)

Tak apropo, kiedy ma wyjsc patch i czy w poprawkach jest cos na crashe do pulpitu (spowodowane zapewne szeroko pojetymi bledami z pamiecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 18:52, Gvynbleidd napisał:

A ja też do Wiedźmina ale nie wiem czy do końca w temacie.
Gdzie moja Edycja kolekcjonerska?????????????????


To zupelnie nie w temacie. Wyraznie jest napisane ze to temat dotyczacy problemow z gra.
W zamowieniu masz numer nadania paczki (Masterlinka). Wchodzisz na ich strone internetowa i sprawdzasz gddzie jest paczka. Mozesz tez oczywiscie zadzwonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi tez pojawia sie komunikat o tym ze potrzeba orginalnego dysku DVD (kiedy ten znajduje sie w napedzie)

pomijajac potrzebe rozwiazania problemu, chodzi o cos powazniejszego.
a dokladniej o to, ze pomimo spelnienia wymagan zwiazanych z sama gra, odpalenie jej jest niemozliwe. i to tylko dlatego, ze ma sie zainstalowany jakis inny program. ktory wcale samej grze nie przeszkadza ani nie jest nielegalny. jesli chcecie juz robic zabezpieczenia, to robcie je porzadne, tzn. takie, ktore w przypadku posiadania orginalnej kopii programu w niczym nie przeszkadzaja. jezeli jakis program akurat NIE emuluje jakiegokolwiek CD/DVD, w szczegolnosci tego z Wiedzminem, to nic dziac sie nie powinno (a nawet gdyby cos innego emulowal, to nic). w przeciwnym wypadku na pudelku powinno byc napisane: nie wspolpracuje z takimi a takimi programami. rownie dobrze mozecie zabronic mi grania w gre, poniewaz mam na swoim kompie jakikolwiek edytor tekstu w ktorym moge napisac program emulujacy CD. to co, mozecie sobie ustalic, ze:
"zeby odpalic nasza gre, nie wolno Ci miec zainstalowanych na komputerze zadnych programow do emulacji CD, a takze przegladarki typu opera (bo tak!), emula (w koncu tam sie piraty sciaga!), ani jednego pliku typu .torrent (wszak to sa glownie pliki do sciagania piratow) albo ani jednego pliku typu jakikolwiek obraz plyty. ponadto, nie wolno Ci posiadac ani jednej gry z serii NFS (bo szef zespolu programistow robiacych zabezpieczenie nie lubil tej serii. w koncu to ON jest bogiem i ustala zasady!)"
cos takiego bylo by IDENTYCZNE z koniecznoscia usuniecia samych programow emulujacych. inna byla by tylko ilosc ograniczen co do tego, co powinno sie miec na dyskach. nie za gleboko ingerujecie w to co mozemy miec u siebie zeby odpalic gre za ktora ZAPLACILISMY?

w takim wypadku jak teraz, najlepiej by bylo gdyby ktos z CDP Red przyznal sie ze cos naprawde mocno zwalili, przeprosili za to i podali jakas informacje ze pracuja nad rozwiazaniem problemu. i ze na 100% bedzie on rozwiazany. w taki sposob, ze bedzie mozna odpalic gre majac zainstalowany np. alcohol 120% i odpalona emulacje jakiegos innego CD/DVD. poniewaz to ze majac ten program mozna POTENCJALNIE odpalac piraty INNYCH gier, nie powinno Was w zadnym wypadku obchodzic - liczyc sie powinno tylko to, czy ta odpalana gierka przypadkiem nie jest Wiedzminem.

serio, nie po to wydaje sie 100zl, zeby pozniej miec wybor "gapic sie na ladne pudelko i kolorowa instrukcje" albo "odinstalowac pewne legalne programy i nie moc ich zainstalowac tak dlugo, jak dlugo chce sie grac w dana gre".
tak na serio, to "zabezpieczenie" jedynie odstrasza ewentualnych klientow od dalszego kupowania orginalow. w szczegolnosci wyrobow danego studia/wydawcy.

post ten jest napisany po to, zeby osoby u wladzy zaczely myslec w inny sposob niz "usun to i to, to bedzie dzialac, a jak nie to sie zobaczy", a bardziej "cholera, cos rzeczywiscie jest nie tak. trzeba pomyslec nad rozwiazaniem usuwajacym problem calkowicie, zeby nadal bylo zabezpieczone ale jednoczesnie fair wobec klientow."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam inny problem. Raz to się zdarzyło, po wywaleniu, gry, a raz jak tą grę wyłączyłem. Pokazała mi się ścieżka z plikiem: C:\DOCUME~1\DOM\USTAWI~1\Temp\ff3_appcompat.txt. Lecz teraz nie mogę go znaleźć, żeby przesłać.

Wyszukaj, nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 19:33, JanKtoś napisał:

Standardowe pytanie- czy Wiedźmin pójdzie (chociaż na minimalnych) na Sempronie 2800+, Radeonie
9800 i 512 mb ram''u?? Błagam, dajcie mi choc trochę nadziei... ;P


Tak pójdzie Ci , ale jeśli chcesz grac komfortowo (oczywiście na LOW!) to musisz dołożyc 1GB ramu lub 512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 16:22, Dark Demon napisał:

A mi podczas instalacji wyskoczyło coś takiego: (screen). I po zabawie... :(


mi tez wyskakuje cos takiego. akurat ostatnie dotyczylo pliku cs_s1338.rra
co ciekawe klikniecie ignoruj pozwala kontynuowac instalacje i uruchomic gre.
tenze plik przeksztalcil sie w cs_sex_toruv1.bik wiec domyslam sie ze bedzie brakowalo mi ktorejs scenki.

aha, blad z tym CRC wystepuje na 2 z 4 egzemplarzach gry, ktore zamowilem (zamowienie zbiorcze, dla znajomych - bez komentarzy prosze ;) ).
wyprobowalem wszystkie metody zamieszczone w tym poscie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29070&pid=78
jednak nic to nie dalo (przy instalacji z dysku wystepowal taki blad (screen))

20071024201445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 18:49, Raylin napisał:

Możesz napisać co pomogło u ciebie?


Co. Usunięcie z rejestru paru małych plików. Sam bym na to nigdy nie wpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest problem.
Podczas intra na enginie gry (tego po rozpoczęciu rozgrywki) oraz w czasie samej gry mam jakieś koszmarne krzaczki graficzne, rozpikselowane obiekty, brak podłoża, brak tekstur otoczenia etc. etc.
Próbowałem na wszystkich rozdzielczościach i na wszystkich typach ustawień poziomu grafiki... Ratunku.

Mój konfig:
Notebook Asus
Intel Centrino Duo 1,66GHz
2 GB RAM
Ati Radeon X1600 256 MB
Sterowniki oczywiście najnowsze

Dodam, że z takimi grami jak Oblivion czy NWN 2 (w końcu to ten sam engine) problemów nie miałem absolutnie żadnych... nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jak na windows vista wymusić odświeżanie 85 hz, bo 3 godzinna gra skończyła się wymiotami :/ miałem identyczny problem jak pożyczyłem od qmpla nvn2 (jakoś nie przypadło mi do gustu, bo na 2 dzień mu oddałem ) i pomógł power strip, a teraz nie daje rady :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 20:15, yawor napisał:

> A mi podczas instalacji wyskoczyło coś takiego: (screen). I po zabawie... :(

Dnia 24.10.2007 o 20:15, yawor napisał:



Napisałem do Pomocy Technicznej, jednak nic konkretnego jeszcze nie napisali. Myślę, że nie obejdzie się bez wymiany płytki... :/ Nie po to płaciłem 200 zł, żeby nie móc cieszyć się w pełni najbardziej oczekiwaną polską grą!!! Jak miałbyś jakieś nowe informacje to daj znać tu na forum lub na gg, proszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja podobnie jak kilku moich przedmówców mam problem z wywalaniem się gry bez żadnego powodu. W moim przypadku następuje to po około 1 godzinie gry. Nie chcę tu robić żadnej relamy stronie gry.wp.pl ale własnie dzisiaj znalazła się tam recenzja Wieśka i recenzent miał identyczne problemy .Też wściekał się na wywalanie gry bez powodu. Mam nadzieję ze w patchu który ma wyjść zostanie to rozwiązane. Dodam tylko, że Mam Viste 32 Ulti i wszystkie krytyczne poprawki, Procek x2 4200, 2,5 gb ram i gf 8800gts.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 18:00, Akashi napisał:

Problemy z weryfikacją oryginalnej płyty DVD
W przypadku problemów z weryfikacją płyty DVD w napędzie należy upewnić się czy w posiadanym
komputerze nie ma programów tworzących napędy wirtualne, czy ukrywające te napędy. Jeśli takie
programy są zainstalowane nalezy je wyłączyć i odinstalować.

Jeśli problem będzie występowal dalej pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki do płyty głównej
oraz firmware dla napędu DVD, możesz także spróbowac zmienić tryb odczytu z "DMA" na "tylko
PIO"

Jeśli to także okarze się nieskutecze prześlij do nas raport DXDIAG wraz z informacją o błędzie


Przepraszam że napisałem tego posta jako odpowiedź ,ale pisałem już 2 razy i nie odpowiedziałeś...

Mam problem. Gra normalnie chodzi po czym gdy mija kilka minut wychodzi do wondowsa i wyskakuje okienko z komunikatem

The Witcher przestał działać.

Program przestał działać z powodu wystąpienia problemu.
System zamknie program i powiadomi Cię jeżeli istnieje dostępne rozwiązanie.


Mój komputer spełnia wymagania gry (nawet zalecane)
Mam windowsa Viste Home Premium
Aktualizowałem windowsa poprzez linka podanego na płycie z grą.

POMOCY PROSZE.....:,((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować