• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 04.12.2008 o 01:17, Xlol1 napisał:

Może ktoś pomoże?

a wstaw cały błąd będzie łatwiej (najlepiej screen)

sterowniki aktualne ?
directx ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2008 o 08:39, wiedx1 napisał:

> Może ktoś pomoże?
a wstaw cały błąd będzie łatwiej (najlepiej screen)

sterowniki aktualne ?
directx ??



sterowniki i dirext tak. Żaden bład nie wyskakuje, po prostu wywala mnie do Windows i chce wysłąć błąd do M$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czytając wiele postów nie znalazłem nikogo kto miał by taki sam błąd co ja ,a mianowicie po instalacji rozszerzenia zamiast dwóch nowych przygód mam jedną i to bez dialogów ,a główne postacie są zamazane. Proszę o pomoc wszystko co zrobiłem nie skutkuje. Z góry dziękuje.PS to nie są piraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dodam jeszcze, że przygody i dodatkowe wersje językowe trzeba zainstalować osobno, tj. po instalacji roszerzenia, z płyty PC DVD Materiały dodatkowe.

Albo ściągnąć, tak jak mówi Kur0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przez moją nieuwagę niepotrzebnie wpisałem się na forum ,bo nie zainstalowałem płyty z przygodami i to wszystko.Sorki za kłopot i dzięki forum jeszcze nigdy mnie nie zawiodło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zainstalowałem wiedźmina i ustawił się na maksymalne opcje graficzne, oprócz antyaliasingu. tą opcją zostawił wyłączoną. wiec przestawiłem ręcznie na max (x2) wtedy monitor zaczął migać i wywaliło z gry. teraz jak chcę ją odpalić dzieje się to samo (miganie i wypad...). Reinstal gry nie pomógł...
Da się gdzieś zresetować opcje graficzne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.12.2008 o 19:11, Xlol1 napisał:

Witam!
Grę mam od kwietnia. Grałem, po czym w wakacje odinstalowałem. Wczoraj ponownie zainstalowałem,
po czym zassałem ER i zainstalowałem (zmieniało plika kilka godzin). Niestety gra nie
chce sięuruchomić. Klikam na skrót do WIedźmina, wyskakuje mi launcher (URUCHOM GRĘ;
ZAREJESTRUJ: AKTUALIZACJE; itp.) klikam URUCHOM GRĘ. Launcher znika, pojawia się czarny
ekran jakby gra miała się zacząć i wywala mnei do Windows wyświetlając jakiś komunikat.
Edytor poziomów też nie działa w połowie włączania wywlaa do Windows i wyświetla komunikat,
aby wysłać wiadomość do M$

Proszę o pomoc

Mam oryginała, dodatek ścągałem


Mam ten sam problem i też nie wiem jak go rozwiązać. Reinstalowałem Wiedźmina, directx''a i sterowniki mam najnowsze. Mam wersję pudełkową Edycji Rozszerzonej i spełniał wymagania minimalne gry. Proszę o szybką pomoc. Z góry dzięki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2008 o 21:48, Deejay napisał:

Da się gdzieś zresetować opcje graficzne?

pewnie gdzieś w rejestrze się ostają, spróbuj po deinstalacji przeczyścić rejestr a także skasować katalog do którego instalowałeś wiedzmina (czasem takowy deinstalatory zostawiają, coby saveów i ustawień nie gubić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2008 o 10:41, Lunatic MaQ napisał:

Mam ten sam problem i też nie wiem jak go rozwiązać. Reinstalowałem Wiedźmina, directx''a
i sterowniki mam najnowsze. Mam wersję pudełkową Edycji Rozszerzonej i spełniał wymagania
minimalne gry. Proszę o szybką pomoc. Z góry dzięki. :P

patrz post wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2008 o 14:33, sig. napisał:

> Da się gdzieś zresetować opcje graficzne?
pewnie gdzieś w rejestrze się ostają, spróbuj po deinstalacji przeczyścić rejestr a także
skasować katalog do którego instalowałeś wiedzmina (czasem takowy deinstalatory zostawiają,
coby saveów i ustawień nie gubić)

Ale konfiguracja gry w rejestrze może być...? liczyłbym bardziej na jakiś plik .ini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Mam problem z Wieśminem, gierka chodzi w prologu LUX, na max/srednich detalach. Pomiedzy prologiem a I aktem wyrzuca mnie do win. ( dokładnie po ładowaniu mapy), a jak nie, to widac jedynie miecz i cienie, bez postaci!! To raczej nie wina kompa bo jak pisałem w prologu chodziło lux.
Czy miał ktos taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio zakupiłem update to Wieśka. Wszystko dobrze się wpakowało na HDD no i odpalamy grę. I tutaj takie pytanie, żeby móc zagrać w dwie nowy przygody dołączone do update to trzeba przejść najpierw "podstawę"? Po odpaleniu nowa gra i wyborze dodatkowych przygód nim mi się nie pokazuje. No chyba, ze to od czegoś innego zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2008 o 19:11, Jed1 napisał:

Ostatnio zakupiłem update to Wieśka. Wszystko dobrze się wpakowało na HDD no i odpalamy
grę. I tutaj takie pytanie, żeby móc zagrać w dwie nowy przygody dołączone do update
to trzeba przejść najpierw "podstawę"? Po odpaleniu nowa gra i wyborze dodatkowych przygód
nim mi się nie pokazuje. No chyba, ze to od czegoś innego zależy...


Witam. Absolutnie nie trzeba kończyć podstawki.
Właśnie ... pozostaje kwestia, czy wszystko zostało wgrane, bo przygody instaluje się osobno. Są one na płytce PC DVD Materiały dodatkowe, podobnie jak pakiety językowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.12.2008 o 19:41, Paladynka napisał:

Witam. Absolutnie nie trzeba kończyć podstawki.
Właśnie ... pozostaje kwestia, czy wszystko zostało wgrane, bo przygody instaluje
się osobno. Są one na płytce PC DVD Materiały dodatkowe, podobnie jak pakiety
językowe.


Po zainstalowaniu Wiedźmina właśnie zainstalowałem materiały dodatkowe. No nie powiem ale trwało to dość długo (jakieś 40min). Po zakończeniu instalacji odpaliłem grę. Przy wyborze odpaliłem misje dodatkowe. Niestety później nie było już co innego wybierać (którą), nie wiem od czego to zależy. Spróbuje zainstalować to jeszcze raz, zobaczymy co wtedy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam jestem tu nowy mam pewien problem otóż kupiłem orginalną wersie rozszerzoną do wiedźmina i podczas jej instalaci wyskakuje mi informacja o błędzie transferu składnika pisze że to katastrofalny błąd w pomocy technicznej wyczytałem że to przez niektóre antywirusy ale nawet po ich odinstalowaniu gra nadal nie chce się zainstalować nawet wymieniłem grę na nową i dalej nic . Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Już nie wiem co mam zrobić... Próbowałem wszystkiego. Ciągle wyskakuje komunikat abym włożył oryginalny dysk. Reinstalowałem 5 razy, usunąłem Alcohola, deamona... i też nic. Potem postanowiłem skorzystać z tej pomocy http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1838 lecz to i tak nie pomaga. Ściągnąłem, zainstalowałem i odinstalowałem te sterowniki SPTD, uruchomiłem ponownie komputer, usunąłem ten pierwszy wpis w rejestrze, ale tego drugiego już nie ma. W tym menadżerze nie mam w ogóle takiego czegoś jak "Kontroler SCSI i RAID", więc nie mogę usunąć tego "A347SCSI SCSI Controller". Za to udało mi się usunąć z Urządzeń systemowych PnP BIOS Extension. W punkcie 9 jest o usuwaniu rejestrów, których znowu u mnie nie ma. Tak samo jak tych dwóch plików w Windows\System32\Drivers... Uruchomiłem ponownie i nic. Ktoś może mi pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój kumpel ma taki problem: Zainstalował wiedźmina i jak załącza grę to wyskakuje mu komunikat aby włożył oryginalny dysk...pożyczyłem mu grę i gra jest oryginalna czysta jak łza...bo moja :)

Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować