• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.10.2007 o 03:43, RobeN napisał:

Ja widzę, że wszystko zależy od komputerów - albo od porządku w systemie/rejestrze, albo od
sprzętu.
Łącznie grałem ja z bratem na zmianę jakieś 24h i wywaliło tylko raz (na testowanym słabszym
kompie).

Jedyny błąd jaki wyskakuje to pojawia się po wyjściu z gry do Windows => kiedy sami kończymy
i chcemy wyjść (żeby nie było, że samo wychodzi).

I powtórzę - nie chodzi o to, że było źle przetestowane.
Nikt nie jest w stanie przetestować gry w każdych warunkach, bo musiałby do beta testów wziąć
wszystkie kompy na Ziemi...

Jeśli błąd został wykryty w momencie osiągnięcia statusu gold, to jak najbardziej prace mogły
trwać nad łatą => powinniśmy się cieszyć, że wychodzi tak szybko (a nie jak do G3). I liczę,
że kolejne łaty również będą pojawiały się w tempie znośnym/szybkim.


P.S. Literówka w dialogu Shani przy bramie: "Z niechęcią przyznaje..." a powinno być
ę


No to czegos tu nie rozumiem.Skoro tak uparcie twierdzisz ze wina lezy w naszych kompach a nie gierki to dlaczego sugerujesz abysmy czekali na kolejne patche?!?! Bo jesli z gierka jest wszystko w porzadku to pache nie pomoga czemus co juz dziala idealnie?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 08:01, Melchah napisał:

Masz kompa prawie takiego samego jak ja. Jak się gra? Daje radę uciągnąć grafikę?

Mam w sumie takiego samego kompa jak Dymolion i gra śmiga na prawie max ustawieniach w 1024x768 z 15-25 fps, jedynie czasem się przytnie przy bardziej wymagającej scenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 08:01, Melchah napisał:

Masz kompa prawie takiego samego jak ja. Jak się gra? Daje radę uciągnąć grafikę?


Tak "firmowo" wrzuciło mi na najwyższą grafę, pograłem trochę było spoko, ale i tak zmieniłem na średnie.
O uciągnięcie się nie martw:) Tylko przy scenkach trochę zacina!! Co mnie bardzo dziwi:D Przy walce itp nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 20:30, Dark Demon napisał:

> > A mi podczas instalacji wyskoczyło coś takiego: (screen). I po zabawie... :(
>

>

Napisałem do Pomocy Technicznej, jednak nic konkretnego jeszcze nie napisali. Myślę, że nie
obejdzie się bez wymiany płytki... :/ Nie po to płaciłem 200 zł, żeby nie móc cieszyć się w
pełni najbardziej oczekiwaną polską grą!!! Jak miałbyś jakieś nowe informacje to daj znać tu
na forum lub na gg, proszę. :)


heh no tak jak podejrzewalem. problem nie wystapil kiedy instalowalem gre na innym kompie. instalacja przebiegla prawidlowo do konca. w takim razie wina lezy najprawdopodobniej po stronie mojego czytnika dvd (LG GSA-4163B, zakupiony jakos na przelomie 2005/2006r). widzialem posty dot problemow z tym napedem, ale dotyczyly one weryfikacji oryginalnosci plyty dvd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomoc techniczna nie zajmuje się tylko Wiedźminem ale także innymi grami CDP, odpowiedz powinna przyjść w przeciągu 48 godzin (przy pierwszym kontakcie) jak to jest podane w e-mailu zwrotnym.

Kolejność otrzymywania odpowiedzi uzależniona jest od kolejności twojego zgłoszenia... czyli najprościej ile osób wysłało przed tobą zgłoszenia.

Nie możemy faworyzować jednej gry ponieważ nie byłoby uczciwe w stosunku do innych osób które zgłaszają nam problemy z grami.

Tak więc proszę o troszkę cierpliwości

Odnośnie wypowiedzi jednego z użytkowników to zgodnie z prawem producent gry ma prawo zabezpieczyć program tak by uniemożliwić robienie nielegalnych kopi, wiadomo także że programy służące do takich zabaw są na czarnych listach każdego programu zabezpieczającego, a z każdą nową grą czyli także z nową wersją zabezpieczenia lista poszerzana jest o nowe wersje tych właśnie programów. Proponuje poczytać sobie licencje obojętnie jakiej z nowszych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli wysuniesz napęd z kompa to na jego obudowie (na górze) będziesz miał naklejkę z informacją z którego roku i miesiąca jest konkretnie ten DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardzo często takie programy jak Avast; Nod32; Kaspersky, mają uruchomiony skan proaktywny który skanuje każdą aplikacje w momencie jej instalacji czy uruchomienia. Często w przypadku innych programów a nagminnie jeśli chodzi o 3 powyższe podczas takiego skanu mogą być uszkadzane czy modyfikowane pliki.

W zależności od programu należy dopisać do listy zaufanych/bezpiecznych programów grę, najlepiej także na czas instalacji gry pauzować czy wstrzymywać ochronę dostępową by uniknąć uszkodzenia plików podczas instalacji czy późniejszego grania.

Spróbuj przeinstalować grę i pograć uruchamiając komputer w trybie czystego bootowania (instrukcja kilka stron wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 25.10.2007 o 09:50, Akashi napisał:

Odnośnie wypowiedzi jednego z użytkowników to zgodnie z prawem producent gry ma prawo zabezpieczyć
program tak by uniemożliwić robienie nielegalnych kopi, wiadomo także że programy służące do
takich zabaw są na czarnych listach każdego programu zabezpieczającego, a z każdą nową grą
czyli także z nową wersją zabezpieczenia lista poszerzana jest o nowe wersje tych właśnie programów.
Proponuje poczytać sobie licencje obojętnie jakiej z nowszych gier.


Kupowalem u was juz troche gier, i z zadna nie mialem takiego problemu jak z Wiedzminem (chodzi o "nieoryginalna plyte" w napedzie). Czyli ze mozna uzywac takich zabezpieczen, ktore nie "gryza" sie z alcoholem czy deamon toolem. Bo nie oszukujmy sie - jakiego softa mam na kompie, to moja sprawa, a nie producenta gry, i skoro ja kupilem, spelniam wymagania sprzetowe, to gra powinna chodzic i tyle.
A pomimo odinstalowania programow emulujacych napedy gra nadal nie dziala.
Powiem krotko - prosze mi wskazac w jaki sposob moge odeslac wam gre i odzyskac pieniadze, bo dluzej juz sie zamiaru uzerac z Wiedzminem nie zamierzam. Czuje sie potraktowany jak zlodziej. I badz tu kurde czlowieku uczciwy we wlasnym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widzę, że się moim problemem nikt za bardzo nie zainteresował, więc piszę raz jeszcze.

Konfig laptopowy (tak wiem, że z mobilnymi wersjami kart graficznych TW może nie współpracować, ale skoro NWN2 śmigało aż miło - zresztą każda gra mi śmigała, tylko z Wiedźminem są problemy - to stwierdziłem, że skoro to ten sam engine, z TW będzie podobnie) Intel Centrino Duo po 1,6GHz, 2GBRam, Radeon x1600 512 MB (mobility).

Problemem krzaczki, artefakty, brak niektórych tekstur, rozsypane menusy.

Rozumiem, że problemem jest właśnie ta moblina karta graficzna tak? Czy kiedykolwiek powstanie jakiś patch, który to naprawi? Czy mam zarobić na drugiej sprzedanej kolekcjonerce i nie liczyć na panów programistów z CDP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 25.10.2007 o 09:50, Akashi napisał:


Odnośnie wypowiedzi jednego z użytkowników to zgodnie z prawem producent gry ma prawo zabezpieczyć
program tak by uniemożliwić robienie nielegalnych kopi, wiadomo także że programy służące do
takich zabaw są na czarnych listach każdego programu zabezpieczającego, a z każdą nową grą
czyli także z nową wersją zabezpieczenia lista poszerzana jest o nowe wersje tych właśnie programów.
Proponuje poczytać sobie licencje obojętnie jakiej z nowszych gier.


I bardzo dobrze ze ma prawo, ale niech o tym czego nie moze byc na naszym kompie poinformuje przed zakupem a nie w czasie instalacji.

Mam takie odczucie ze moja wersja przedpremierowa to nic innego jak otwarte testy tak zeby w momecie wypuszczenia gry prace nad paczami szły juz pelna para i w ciagu kilku dni mogly byc wydane tak zeby ogol userow nie marudził.
Jesli tak jest, trzeba bylo otwarcie o tym napisac, sprzedac dla testerow gre z 2 tygodnie wczesniej i mysle ze problem byl by mniejszy.

Specjalnie kupilem w preorderze zeby miec wczesniej niz inni,
wy zgarneliscie kase, a ja grac nie moge bo problem apiloadera ciagle u mnie wysepuje.
a jak cos z tym zrobicie to bede musial walczyc z alkoholem.
i ciekawe czym potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety ale jak wiesz napędy wirtualne w większości zmieniają informacje o fizycznych napędach przez co nie można prawidłowo zweryfikować płyty (lub jak wolisz uszkadzają wpisy dotyczące napędu cd-DVD)przy nowszych wersjach programów alcochol takie problemy nie występują więc jeśli posiadasz oryginale oprogramowanie alcohol za darmo możesz pobrać aktualizację.

Poza tym jak pisałem w przypadku problemów z zabezpieczeniem należy kontaktować się z nami, podana instrukcja przypięta jest po to by ustalić co dokładnie generuje problem w komputerze.


Forum nie jest miejscem gdzie podawać będziemy porady bardziej zaawansowane, bo bez wymaganych raportów użytkownik może stosując się do takiej porady (ktora nie jest przeznaczona dla niego) tylko bardziej namieszać w systemie.

Dlatego należy właśnie kontaktować się z nami za pośrednictwem formularza

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szczerze ja mam laptopa z x1600 i śmiga gra,... wyślij do nas zgloszenie z załączonym DXDIAG opisz co dokładnie się dzieje w momencie uruchamiania gry aż do czasu pojawienia się problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2007 o 19:53, Piotrbov napisał:

A ja mam inny problem. Raz to się zdarzyło, po wywaleniu, gry, a raz jak tą grę wyłączyłem.
Pokazała mi się ścieżka z plikiem: C:\DOCUME~1\DOM\USTAWI~1\Temp\ff3_appcompat.txt. Lecz teraz
nie mogę go znaleźć, żeby przesłać.

Wyszukaj, nic nie pomaga.

Nie pomaga, bo masz skrocone do 8 znakow nazwy folderow. Pelna sciezka to:
C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\DOM\USTAWIENIA LOKALNE\Temp\ff3_appcompat.txt


>Druga sprawa to wygląd postaci gdy mówią (nie chodzi o synchronizację której w ogóle nie ma), chodzi o to że twarze są z jednej strony dosyc wyraźne natomiast z drugiej widac na nich pixeloze, czy to tylko u mnie takie dziwactwa się dzieją?

Mam to samo - AMD X2 3800+, Asus A8N5X, 2x1GB OCZ EL Platinum, GF7900GS.
Na twarzach NPC podczas rozmowy bardzo czesto pojawiaja sie kwadraty, wyglada to jak efekt nadmiernej kompresji w jpg - twarz nie jest gladka, tylko sklada sie z wyraznie widocznych kwadratow, ale jednoczesnie obraz nie traci na ostrosci, tzn nie zaburzaja one krawedzi modelu, jakby cos bylo nie tak z tekstura. Pojawia sie to na roznych postaciach, w roznym oswietleniu, ale tylko podczas rozmow i filmikow.
Jak wroce z pracy to wrzuce screena z gry, bo trudno to opisac tak, zeby osoba, ktora nie widziala tego efektu zrozumiala, o co chodzi ;)
Ustawienia w grze - 1680x1050, wszystko max, filtrowanie anizotropowe 1x (czyli brak), brak antyaliasingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

DO WSZYSTKICH KTÓRYCH WYWALA DO VISTY !!!
Mnie wywalało co 5 minut - mślałam, że pogryzę monitor.
Wczoraj zrobiłam:
1. Sciągnęłam wszystkie łatki visty - te zalecane, oraz tą o której pisze już na stronie pomocy,
2. wyłączyłam program antywirusowy NOD32
3. przeinstalowałam grę (na szczeście sevy zostały),
4. ściągnęła się oststnia - dodana wczoraj około południa łatka do visty ze stron Microsoftu
4. grałm 3,5 h bez jednego wywalenia przy filmikach - wcześniej wywalało co filmik... Ale przy szóstym szybkim zapisywaniu mnie wywaliło....

No cóż - widocznie nie mozna mieć wszystkiego - albo wywala przy filmikach, albo przy sevach...
Nie zmiena to faktu, że gra jest bardzi niestabilna - przynajmniej na viście Zaliczyłam już nawet komunikat, iż to wiedźmin.exe spowodował błąd... Jeżeli to nie zostanie poprawione to będzie jak wbicie sobie gola-samobója przez CD RED - ja wczoraj w nocy miałam ochot wrzucić cały zestaw do pieca:)

Aha i gram przy wyłączonym antywirze, bo przy włączonym wywala częściej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 10:36, Akashi napisał:

Szczerze ja mam laptopa z x1600 i śmiga gra,... wyślij do nas zgloszenie z załączonym DXDIAG
opisz co dokładnie się dzieje w momencie uruchamiania gry aż do czasu pojawienia się problemow.


Kurczę, no to dziwna sprawa. ;/ A instalowałeś jakieś specjalne sterowniki albo coś w tym guście? Jakiego masz konkretnie laptopa? Bo może jest to problem konfiguracji... Asus A6JA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz ja aktualizuje stery na bieżąco teraz mam catalyst mobility 7.10 pobieram bezpośrednio je z ati, te dedykowane nie są za dobre :)

Laptop do Benq P52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 10:24, Akashi napisał:

Niestety ale jak wiesz napędy wirtualne w większości zmieniają informacje o fizycznych napędach
przez co nie można prawidłowo zweryfikować płyty (lub jak wolisz uszkadzają wpisy dotyczące
napędu cd-DVD)przy nowszych wersjach programów alcochol takie problemy nie występują więc jeśli
posiadasz oryginale oprogramowanie alcohol za darmo możesz pobrać aktualizację.

Poza tym jak pisałem w przypadku problemów z zabezpieczeniem należy kontaktować się z nami,
podana instrukcja przypięta jest po to by ustalić co dokładnie generuje problem w komputerze.


Forum nie jest miejscem gdzie podawać będziemy porady bardziej zaawansowane, bo bez wymaganych
raportów użytkownik może stosując się do takiej porady (ktora nie jest przeznaczona dla niego)
tylko bardziej namieszać w systemie.

Dlatego należy właśnie kontaktować się z nami za pośrednictwem formularza

pozdrawiam


Formularz wyslalem we wtorek, dostalem na niego standardowa odpowiedz - czyste bootowanie, zmiana DMA na PIO, a to wszystko juz sam probowalem. Mam wrazenie ze nikt sie nie przyjrzal dobrze raportowi dxdiag ktory zalaczylem. Odpisalem wczoraj ze to nie dziala, czekam na odpowiedz, nie powiem ze cierpliwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.10.2007 o 10:48, Akashi napisał:

Wiesz ja aktualizuje stery na bieżąco teraz mam catalyst mobility 7.10 pobieram bezpośrednio
je z ati, te dedykowane nie są za dobre :)

Laptop do Benq P52


Hm, mam ten sam laptop i tą samą kartę graficzną w nim i nie moge instalować oficjalnych sterowników ATI, bo te mi po prostu... nie wykrywają Radeona Mobility X1600 w komputerze. :)
Posiłkuję się Omega Driversami, co nie jest takim złym rozwiązaniem ostatecznie (są aktualizowane na bieżąco z oficjalkami). ;)

W każdym razie dzięki za rozwianie pewnych wątpliwości, jeśli u Ciebie działa na P52, to i u mnie będzie. A będe mógł to sprawdzić dopiero w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Możesz zainstalować Oryginalne Sterowniki ATI jeśli potraktujesz je DH MOD TOOLem: http://www.driverheaven.net/modtool/
Jest tam też instrukcja ;)
Pamiętaj, że przy zmianie sterowników powinno używać się DriverCleanerPro lub coś podobnego, a całość procesu przeprowadzać zgodnie z instrukcją (Uninstall starych sterowników-> reboot -> tryb awaryjny -> drivercleanerpro (usuniecie resztek przy użyciu odpowiedniego profilu) -> reboot -> tryb normalny -> instalacja sterowników -> reboot -> tryb normalny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować