• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

zainstalowalem latke do visty 32 bit, uruchomilem viste wylaczajac wszelkie programy etc. gry nie wywala przez dluzszy czas niz zwykle. jednak gdy wlaczam dziennik/skille to ekran zaczyna skakac . nie widac np tresci czy nazw questow, sa tylko gole guziki i wszystko miga. gdy sie na nie klika to ekran czasem przestaje migac, czasem nie ale zawsze w koncu gre wywala - blad i vista musi zamknac gre. myslalem ze to przez grafe wiec ze srednich zmienilem na niskie i dalej to samo. zainstalowalem najnowsze sterowniki, napwet upg biosa.

moj staff:
duo2 1,8ghz, 2gb ram, geforce 7600 256, vista 32bit
gg 1465466
mail joujinbukai at gmail.com

btw wyslalem do was maila z dxdiagiem :) mam nadzieje ze dacie rade cos z tym zrobic. adios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstaluj grę i patcha w trybie selektywnym... prawdopodobnie coś zakłóciło ci proces instalacji,... kilka stron wcześniej masz info jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ok 2 kwestie:
1. grafika którą masz w przesłanym raporcie jest słabsza niż w minimalnych ale musisz zainstalować catalysta 7.10, pozostaje tam także kwestia procesora także poniżej minimalnych.
2. jeśli chodzi o 7600 info o sterach - dxdiag z tego kompa

3. masz już odpowiedz... kicha miałyby 2 kwestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 16:12, Akashi napisał:

Zainstaluj grę i patcha w trybie selektywnym... prawdopodobnie coś zakłóciło ci proces instalacji,...
kilka stron wcześniej masz info jak to zrobić


to byla odpowiedz dla mnie ? nawet jezeli nie i tak sprobuje zreinstalowac witchera. mam nadzieje tyko ze sie savy nie usuna jak ktos wczesniej zapewnial :)

mmm 7600 nie jest slabsze niz minimalne, wg info z plyty wiedzmina moge grac w rozdzielczosci 1024 768 na srednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sugestia poprawki:
Nie mozna zapisać stanu gry przed walką z bestią - w przypadku śmierci geralta w walce trezba zaczynać od wyjścia z jaskini z Abigiel (mam trezcią kartę:)))
Besta zabila mnie już z 10 razy i za każdym razem muszę prowadzić kretyńską konwersację z wiochmenami :(( Jeśli zabije mnie jeszcze z 5 razy to , jak pragnę zakwitnąć - zwymiotuję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po tym patchu kwestia crashy robi sie coraz gorsza. Zaliczylem 2 crashe w czasie walki z bestia. Po prostu przy doczytywaniu savea sie sypie. Gra sypie sie przy wczytywaniu saveow, cutscenek albo lokacji. Moim zdaniem to problem z pamiecia. Zwiekszylem pamiec wirtualna do 4GB (mam 2 GB ramu) ale nic to nie dalo. Mam wszystkie poprawki. Wysłałem DXDiag do pomocy wraz z opisem. Moze Wy coś wymyslicie, ja mam za malo danych zeby moc w ogole cokolwiek przypuszczac. Na razie wyglada to na problem z pamiecia (chodzi o Viste 32). Generalnie w ciagu ostatniej godziny moze 1.5 godziny, gra przy doczytywaniu, scenkach albo saveach wywalilo 3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem o co chodzi, ale gra działa mi identycznie i na najwyzszych i na najnizszych detalach (tzn. scina, ścina i jeszcze raz ścina). Mój config to 1GB RAM, Pentim D 2.80Ghz i GeForce 7300GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrobiłem tak jak wyczytałem na tym forum czyli wyłączyłem wszystko w ms.config... odłączyłem neta (bo avesta też wyłączyłem) i jeszcze raz zainstalowałem gre. Zapisy zostały i o dziwo grałem przez 4 h bez ani jednej wywałki (nawet jak się norton włączył to tylko na chwile mi pulpit pokazało a potem o dziwo poszło dalej) dopiero po tych 4 h nowość: kiedy wszedłem do dziennika gra się zawiesiła ale nie wywaliło mnie na pulpit więc akurat tym razem to mógł być normalny błąd bo czasem się tak zdarza. Teraz spróbuje pograć z netem i avestem w tle bo ten komp nie służy tylko do grania i nie bede w kółko wyłaczał wszystkiego. hot-fixy mam od dawna tylko jak znowu będzie się wywalać to nowe stery zainstaluje bo widze że się pojawiły w wersji 169.01 może one coś pomogą. W każdym razie jakiś postęp jest a czas gry uległ wysłużeniu z 10 minut do 4h .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Raczej 7300 nie jest aż tak mocną kartą graficzną by grafika chodziła płynnie, jak w przypadku 6600 czy 6800 i faktycznie możesz mieć problemy z wydajnością w przypadku wyrzucania zgry itp. zajrzyj do bazy pomocy technicznej.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Teraz też mam bete 163.75 chyba, nie moge inaczej bo potrzebuje ich do timeshifta i unreala 3a jutro demo crysisa i pewnie po to ukazały się nowe stery więc albo będe się bawił w ciągłe zmiane sterów albo musi być tak jak jest. We wszyskich grach tak jest że trzeba od nowa je zainstalować żeby stery działały poprawnie?
To w takim razie lepiej zrobić krok w stecvzi zainstalować 163.69???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiec:

zrobilem wszystko co bylo powiedziane, reinstallowalem nawet wiedzmina w trybie selektywnym ( choc te rzeczy rzadko kiedy pomagaja :P ) i dalej jest ten sam problem. gdy wchodze do dziennika to obraz zaczyna migac i wkrotce gra sie wylacza. nie da sie grac niestety :( btw dostaliscie mojego dxdiaga? z adresu joujinbukai gmail com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 16:49, Akashi napisał:

by zmiany sterów odniosły skutek musisz przeinstalować grę.


???? pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
przy instalacji robiona jest kompilacja kodu pod konkretną edycję sterowników??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie większości jeśli masz problemy z działaniem czy wyświetlaniem grafiki zainstalowanie nowszych sterowników odnosi skutek ale tak w 50% by w pełni zmiany były wprowadzone najlepiej zainstalować na nowo aplikacje ponieważ w większości gier informacje o sprzęcie zbierane sa podczas instalacji.

Sterowniki Nvidi niestety pozostawiają wiele do życzenia jak zapewne zauważyłeś przy nowych grach problemy z obsługą 8*** itd.

osobiście odnoszę sie zawsze do sterowników na których samemu sprawdzałem tą grę bo mam 100% że żadne wałki sie nie pojawią podczas grania.

a odnośnie wiesia testowany był on na sterach:

Na XP nie starsze niż:

162.18
162.22

Na systemie Vista koniecznie nie starsze niż:

163.44
163.69
163.71
163.75
163.76

Oczywiście z Betami różnie bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0



Informacja o sprzęcie a wykonywanie kodu programu w konkretnym środowisku - tworzonym właśnie przez sterowniki sprzętu - to chyba nieco różne historie,
Przecież to sterowniki optymalizuje się pod konkretny kod a nie kod pod sterownik (co innego to kompatybilność kodu ze sterownikiem - stąd właśnie rekomendacja "nie starsze niż")

- ale to nie ja tu jestem ekspertem ;-)

8800GTS śmiga mi w Viście 32b bez żadnych problemów, ostatnio na 163.69.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować