• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Czy macie wiesci ze sa jeszcze problemy w grze dotyczacej crasha na Viscie 32 bit? Wgrałem patcha, wszystkie poprawki windowsa, ustawilem pamiec wirtualna na ilosc ramu razy dwa, sprzet mam wysoko ponad zalecane, mam najnowsze sterowniki. Ale gra przy ładowaniu lokacji, saveowania, cutscenek wywala sie do pulpitu. Wszystkie moje pomysły sie skonczyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisalem, ze nie mam problemow, i wykrakalem :/

Mam jakies jaja z dzwiekiem. po 15-30 minutach grania gra lapie 2-3 sekundowego freeza, nie reagujac w tym czasie na nic, po czym dziala dalej. Niestety, po "odwieszeniu" kaszania sie dzwieki - sa czkajace, przerywane, tak jakby pliki sie zapetlaly albo urywaly i byly odtwarzane jeszcze raz od poczatku, albo ten sam odglos byl odtwarzany po kilka razy. Dotyczy to dziwekow otoczenia, odglosow przy zmienianiu lokacji i robieniu save oraz przede wszystkim dialogow - te ostatnie zmieniaja sie w niezrozumialy belkot.
Jesli wyjde z gry i wejde jeszcze raz, problem ustepuje, az do kolejnego freeza, kiedy to sytuacja sie powtarza.

Przed zaaplikowaniem patcha nie bylo takich problemow, gralem 3 godziny non-stop.

Dodam, ze nie mialem zadnych problemow przy instalacji gry ani patcha, nie ma zadnych problemow z wykrywaniem plyty, nigdy tez nie wywalilo mnie do pulpitu.

Moj sprzet:
AMD X2 3800+
Asus A8N5X
2x1 GB OCZ EL Platinum
GF7900GS 256MB
Audigy 2

Gram z dzwiekiem 5.1, w ustawieniach jest wlaczony EAX i efekty srodowiskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[Game Options]
Debug Mode=1


Co robi zmiana tej wartosci w witcher.ini? Czy mozna uzyskac mozliwosc zapisu do pliku debugowego zrzutu wyjatku wywalanego jak gra sie crashuje? Moze sie to okazac przydatne przy szukaniu bledu. Tak robilismy z World in conflict i blad zostal znaleziony.

Jakie sa dostepne ustawienia i co robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 23:14, JavelPD napisał:

Czy jest ktos w stanie odpowiedziec na moje pytanie?


Wyślij te dane oraz log z DXDIAG do pomocy technicznej.
Akashi sam by Ciebie o to poprosił.
Nikt tutaj nie zna rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam "mały" problem z grą. Otóż gra u mnie chodzi i to płynnie, bez zgrzytów, nawet podczas walki. Jednak pojawiają się te oto miłe dla oka problemy z grafiką. Po prostu jeż. Elementy tła i domy są poprawnie wyświetlane. Gram na rozdzielczości 800x600 zaś w zaawansowanych mam ustawione na niski poziom. problem pojawia sie w samej grze jak i w scenkach na enginie gry.
Mój komputer to laptop, Fuhitsu amilo L 1310. karta graficzna to ati xpress 200M ze sterownikami ze strony producenta. pamięc ram 1 gb. procek to cel 1,5 ghz.
Gra chodzi płynnie, wiec nie wiem o co chodzi. kolega podpowiedział ze to wina sterowników do karty prawdopodobnie. prosze o pomoc.

20071026232934

20071026232943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

cześć,

mam taki problem. czasami podczas cut-scenek następuje kilkusekundowa przycinka, po czym wywala całą grafę... tj. ostatnio pojawiły mi się np. tekstury kapusty, Wiedźmin bez czupryny, tudzież Wiedźmin z ciemną karnacją /czytaj bez twarzy/ lub na obraz nakładają się inne tekstury.
problem znika po ponownym uruchomieniu gry. mam ściągniętego i zainstalowanego patcha.

pomóżcie :-)

mój sprzęt to:

Athlon X2 2,11 GHz, 1GB Ram, GF 8500 GT

pozdrowienia z Temerii

[2iom]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

2 bledy:
-mam 3 pudelka kosci, kumpel nawet 5. nie da sie ich wywalic. troche to irytujace.

-po spatchowaniu nie da sie wyjac miecza gdy jest bezpiecznie (np w dzien), nie da sie wiec uzyc znaku -> nie da sie uzyc igni zeby rozpalic ognisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

cześć :-)

to raz jeszcze ja. tak mniej więcej wygląda to, co próbowałem opisać. działo się to po rozmowie z Abigail po oddaniu jej czaszek Ba-coś-tam :-P
anyway, czy ktoś wie jak ten problem zlikwidować?

pozdrowienia z Trymerii

[2iom]

20071027001252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 21:11, Akashi napisał:

pobierz patch używając jakiegoś [programu do pobierania w stylu flash get


jestem po reinstalacji windowsa, stary byl troche zasmiecony co moglobyc powodem moich problemow, okazalo sie ze nie bylo, format c nie wystarczyl, ciagle nie moge spathowac gry!

wlasnie ponownie sciagam patha- DAPem
jezeli to nie pomoze (w co w sumei watpie) to juz nie bede wiedzial co robic (wywali gre? )

:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

heh... na forum udzielaja sie ci, ktorym cos nie chodzi... ci ktorym Wiedzmin dziala, siedza i graja :)

samodzielnie zalagodzilem dzis problem wyskokow do windy... ograniczylem delikatnie ustawienia grafiki z WYSOKICH na SREDNIE... i pomalutku testuje (podnosze ustawienia cyklicznie). Gra jest DUZO bardziej stabilniejsza, wywala sie ... no powiedzmy co 1-2 h

narazie widze, ze cosik nie tak jest z wyzszymi ustawieniami dla swiatla... powodzenia, moze komus to rozwiaze problem z gra i crashami co 10 min

aha dodam jeszcze od siebie, ze koszmarnie dlugo przeladowuja sie lokacje... chwilami mozna isc i zrobic sobie herbaty, a gra jeszcze nie ruszy (szczegolnie w sytuacji przejscie do otwartych lokalizacji+ save)

i jeszcze jedno :) czy udalo wam sie namowic do walki na piachy brodatego osilka (silny piesciarz) ?? mnie jakos ignoruja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chcialem tylko napisac ze optymalizacja tej gry to jakis zart. Wczytywanie zajmuje wiecznosc, w dodatku kiedy juz sie wczyta glowna mapa (np miedzy prologiem a aktem 1) to jeszcze nie widac nic na ekranie ale juz slychac, i filmik pojawia sie dopiero po chwili, jakby nie wiem ile danych sie ladowalo. Gra mimo sredniawej grafiki chodzi tak sobie, na moim kompie powinno hulać bez zająknięcia. Moim najwiekszym zarzutem pozostaje czas wczytywania - wchodzisz do chatki w ktorej jak sie okazuje nic nie ma, no i musisz wracac i znowu loading... loading... loading...

Kiedy naprawicie błąd zwiazany z rozmyciem tła? Wystepuje u kazdego, rozmowy i filmiki czasami chodza swietnie a czasami wrecz tragicznie. W innych grach korzystajacych z tego efektu jakos nie zabieral on ani jednego fps-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W zasadzie to nie jest błąd gry, ale pewna uciążliwa techniczna niedogodność. Chodzi mi o autozapis.

Czy można go jakoś ręcznie wyłączyć lub chociaż zmniejszyć częstotliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 00:14, tobiasz21 napisał:

> pobierz patch używając jakiegoś [programu do pobierania w stylu flash get
>

jestem po reinstalacji windowsa, stary byl troche zasmiecony co moglobyc powodem moich problemow,
okazalo sie ze nie bylo, format c nie wystarczyl, ciagle nie moge spathowac gry!

wlasnie ponownie sciagam patha- DAPem
jezeli to nie pomoze (w co w sumei watpie) to juz nie bede wiedzial co robic (wywali gre? )

:(((


sciagnalem kolejna wersje patcha ( ftp://ftp.download-center.com/international/TheWitcher/TheWitcherPatch_1.1.exe ) - ciagle nie dziala!!!!

dalej przy probie instalacji patcha wyskakuje ten sam blad

robilem W.S.Z.Y.S.T.K.O. i nic nie pomoglo... :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No cóż... pierwsza wywałka - w trakcie I aktu podczas quick save. Ale musze stwierdzić, że gierka jest naprawdę dobra. 1600x1200 wszystko na maxa i chodzi płynniutko. Dialogom co prawda brakuje lekkości AS-a, ale nie jest źle. EAX charczy ale i tak zazwyczaj nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

gdzies w necie wyczytalem ze taki blad jai mam ja moze byc powiazany z brakiem miejsca na dysku, nigdzie nie ma na to potwierdzenia, u mnie tez nie: na c mam z 3gb a na d gdzie mam gre okolo 20gb wolnych. na wszelki wypadek zrobilem "sprawdzanie sydku" i takie szybkie porzadkowanie ale to oczywiscie tez nic nie pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 00:56, tobiasz21 napisał:

gdzies w necie wyczytalem ze taki blad jai mam ja moze byc powiazany z brakiem miejsca na dysku,
nigdzie nie ma na to potwierdzenia, u mnie tez nie: na c mam z 3gb a na d gdzie mam gre okolo
20gb wolnych. na wszelki wypadek zrobilem "sprawdzanie sydku" i takie szybkie porzadkowanie
ale to oczywiscie tez nic nie pomoglo

No akurat u mnie nabardziej zawalona partycja ma 20 GB wolnego, więc to nie może być to.
Czy podczas crashy gra tworzy jakiś log? Jeśli tak to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 01:00, flymar napisał:

> gdzies w necie wyczytalem ze taki blad jai mam ja moze byc powiazany z brakiem miejsca
na dysku,
> nigdzie nie ma na to potwierdzenia, u mnie tez nie: na c mam z 3gb a na d gdzie mam gre
okolo
> 20gb wolnych. na wszelki wypadek zrobilem "sprawdzanie sydku" i takie szybkie porzadkowanie

> ale to oczywiscie tez nic nie pomoglo
No akurat u mnie nabardziej zawalona partycja ma 20 GB wolnego, więc to nie może być to.
Czy podczas crashy gra tworzy jakiś log? Jeśli tak to gdzie?


nie mam zielonego pojecia czy tworzy logi czy nie, mi gra raczej sie nie sypie, troszke gralem bez patcha ale malo

na tej stronce jest jakis konkret o moim problemie, wygladana to ze jest on faktycznie skorelowany z iloscia miejsca na dysku, a szczegolnie z iloscia miejsca dla katalogu temp ale taka wiedza i tak mi w niczym nie pomaga

moze ktos z Was wiecej skuma?

http://community.macrovision.com/showthread.php?t=172365

edit: mi wyskakuje cos takiego: >SetupNew\setup.cpp (135)
PAPP:
PVENDOR:
PGUID:
$
@Windows XP Service Pack (2600) IE 6.0.2900.2180

screenshot z tym errorem dolaczylem do mojego postu 2 lub 3 strony wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować