• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.10.2007 o 01:09, flymar napisał:

> @Windows XP Service Pack (2600) IE 6.0.2900.2180
2600 to nie jest czasem build z SP1? Masz SP2?


oczywiscie ze mam sp2
mam tez aktualizacje (godzine czy dwie temu skonczylem reinstalowac windowsa), najnowsze sterowniki, directa 9.0c
...

20071027011321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 01:14, tobiasz21 napisał:

> > @Windows XP Service Pack (2600) IE 6.0.2900.2180
> 2600 to nie jest czasem build z SP1? Masz SP2?

oczywiscie ze mam sp2
mam tez aktualizacje (godzine czy dwie temu skonczylem reinstalowac windowsa), najnowsze sterowniki,
directa 9.0c
...


nowe wiesci:

>SetupNew\setup.cpp (135)
PAPP:
PVENDOR:
PGUID:
$
@Windows XP Service Pack (2600) IE 6.0.2900.2180

to co pogrubilem to Internet Explorer i jego wersja
updateowalem ja do wersji 7.0 ale ciagle wyskakuje ten sam blad tyle tylko ze zamiast numerkow IE 6.0.2900.2180 mam numerki nowego IE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witajcie. Mam procek Core2Duo E6300 (1,86x2), 2gb ramu, kartę graficzną GF7600GT, vista ultimate 32bit pl. Gra jest upatchowana i ciągle mam problem z wieśminem. otóż gra w dowolnym momencie (dosłownie, może to być i ładowanie, i cutscenki, i sama gra i zapisywanie) robi zwiechę. Czy może to wynikać z tego że chwilowo płyta główna i inne podzespoły (pod płytą jest folia izolacyjna) leżą na panelach? (obudowa m przebicie i czekam na drugą). Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam Czarnych, Czerwonych i Niebieskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 07:51, dyzio-fajny napisał:

Witajcie. Mam procek Core2Duo E6300 (1,86x2), 2gb ramu, kartę graficzną GF7600GT, vista ultimate
32bit pl. Gra jest upatchowana i ciągle mam problem z wieśminem. otóż gra w dowolnym momencie
(dosłownie, może to być i ładowanie, i cutscenki, i sama gra i zapisywanie) robi zwiechę. Czy
może to wynikać z tego że chwilowo płyta główna i inne podzespoły (pod płytą jest folia izolacyjna)
leżą na panelach? (obudowa m przebicie i czekam na drugą). Z góry dziękuję za odpowiedź na
moje pytanie. Pozdrawiam Czarnych, Czerwonych i Niebieskich


Ja coś widze , że wszyscy mają problemy z zwiechami , ale także wszyscy mają Viste.

Zainstalujcie XP! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 08:17, dynio11 napisał:

Ja coś widze , że wszyscy mają problemy z zwiechami , ale także wszyscy mają Viste.
Zainstalujcie XP! :)

Ja mam XP ale jak na razie jedna wywałka przy quick save i jedna przy wyjściu (ale to w niczym nie przeszkadza:) Miałem tu wpisać już wcześniej to co Ty, ale niektórzy nie mają takiego wyboru niestety. U mnie Vista od paru mesięcy grzeje pudełko i dopóki nie pojawią się sensowne gry wymagające Dx10 tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 10:58, dur napisał:

ktos z crashami pod vista probowal odpalic wiedzmina w trybie zgodnosci z XP? a zainstalowales poprawke dla Visty??? akashi pisal o poprawce u mnie ne Viscie chodzi bez problemu PS link do poprawki Visty


Pobierz i zainstaluj poprawkę KB 940105 przeznaczoną do 32-bitowej wersji systemu operacyjnego Windows Vista. http://support.microsoft.com/kb/940105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem - Wiedźmin nie chcę mi się załadować. Włączam go, pojawia się czarny ekran z kursorem w kształcie rękawicy, po czym wywala mnie do Windowsa bez żadnego komunikatu. Wcześniej miałem problem z rozpoznaniem oryginalnej gry, ale zastosowałem się do porady. Miałem tylko kłopot z kluczami - nie było jednego HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{E9F81423-211E-46B6-9AE0-38568BC5CF6F}

Jeśli ktoś z forumowiczów miał podobny problem, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 11:20, Morpheus83 napisał:

> ktos z crashami pod vista probowal odpalic wiedzmina w trybie zgodnosci z XP? a zainstalowales
poprawke dla Visty??? akashi pisal o poprawce u mnie ne Viscie chodzi bez problemu PS link
do poprawki Visty

Pobierz i zainstaluj poprawkę KB 940105 przeznaczoną do 32-bitowej wersji systemu operacyjnego
Windows Vista. http://support.microsoft.com/kb/940105

juz dawno mam ta i inne poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy dobrze trafiłem (W temacie ogólnym nikt nie pomaga, a ja myślę że to jakaś usterka): Jestem w "Nowym Narakorcie" żeby spotkać się z Triss i Leeuvardenem i moim sojusznikiem (Zygfryd). Po wejściu walczę ramię w ramię z Vincentem (Wilkołak) z bandytami Salamandry. Na górze nie mogę rozmawaić ani z Triss ani z Leeuvardenem, oni mówią "Geralt zaraz przyjdzie", "Możemy mieć kłopoty", "Wyczuwam zaburzenia mocy". Byłem w sąsiednim pokoju i ze skrzyni zabrałem jakąś kartkę, namierzył mnie "Bogaty kupiec", nastradszyłem go ale i tak nic nie mogę zrobić! Mam Patch 1.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam takie pytanie dotyczące rejestracji Wiedźmina wczoraj rano stworzyłem nowe konto i od tego momentu czekam na maila potwierdzającego ;s czy jest możliwość jakoś go wysłania ponownie bo ten chyba już nie dojdzie lub sprawdzenia co z nim jest ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam słaby komp, A1700, 768 ddr, 9600xt, ale chciałem sobie chwilę pograć w Witchera, dopóki nie zamówie nowego, i mam taki problem. Najpierw przy ladowaniu gry wyskakuje blad ze screena, a potem taki komunikat:
Microsoft Visual C++ Runtime Library
Runtime Error!
Program: D:WiedźminSytemwitcher.exe
The Aplication has requested the Runtime to terminate it in an unusual way. Please Contact the aplication''s support team for more information.

VcRedis zainstalowałem, bibliotekę dll znalazłem. Stery to najnowsze Omega Drivers, Direct z płyty zaaktualizowałem. Co mam robić? Proszę o pomoc
Pozdrawiam :)

20071027135632

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dopiero przed chwilą przeczytałem o patchu nowym i teraz nei wiem czy go pobrac i zainstalowac czy nie ..... jestem już trochę w grze a nei chce żeby było coś takiego że gra nie ruszy bo moje zapisane gry nie będą działac z patchem :/ czyli jak myślicie zainstalowac czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 14:52, rybens napisał:

co mam zrobić jeśli mam komunikat: Minimalne wymaganie nie zostały spełnione, pomóżcie:/


Nie spełniasz wymagań , więc sobie nie pograsz , proste...

Jedyna rada jaką znam to nowy komp , niestety... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja wysłałem dzisiaj formularz do Pomocy Technicznej , bo mimo nowego dobrego procka gra mi w dalszym ciagu sie nie uruchamia.

Teraz zostalo mi tylko czekac,no chyba ze uda mi sie cos wykombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie kupiłem Lek Wiedźmina i czy wejdzie mi na najwyżzych ustawieniach??
Mój komp:
Procesor: Amd Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2.0 Ghz X2
Ramy: 2 Gb 800 Mhz
Grafa: Ati radeon X850 Platinum Edition 256 mb 256 bit

Reszta chyba nie istotna?? Najbardziej martwie się o grafe ,bo jak by co to nie mam kasy na nową ,ponieważ kupiłem Crysis Lek!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować