• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam problem - po przejściu prologu, gdy wczytują sie Obrzeża Wyzimy gra wywala do Windowsa. Mój sprzęt: Athlon 64 2.2 Ghz, 1.5 gb ram ddr1, radeon 9800 128mb. Myślicie że mam za słabego kompa?? Prolog przeszedłem na najniższych - gra przycinała tylko na samym początku. Pomóżcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

UWAGA UWAGA - WAŻNE . Dla wszystkich użytkowników Visty, którzy mają problem ze stabilnością Wiedźmina - przeczytajcie mój opis problemu jaki był u mnie:
>>Mój konfig to AMD Athlon 4200+ , Nvidia 8600GT, 3 GB RAM. Mam na tym obecnie Viste Home Premium 64 >>bit. Gra wykłada się praktycznie co około 2 minuty. Wcześniej miałem najnowesze stabilne stery NVIDII, to >>nie mogłem nawet obejrzeć intra gry, wywalało od razu jak tylko pojawiła się twarz Geralta. Po >>zainstalowaniu najnowszych sterów w wersji beta intro da się obejrzeć, ale grać dalej nie. Wszystkie patche >>dla Visty 64 bit są wgrane.

Gra krzaczyła się dosłownie co 2-ie, 3-y minuty pod Vistą.

ROZWIĄZANIE :
Przyczyną okazała się PAMIĘĆ - wystarczyło zmienić tylko CAS LATENCY w BIOSie na wartość 3 i wszystko jest stabilne jak skała - gram już 8 godzin i jest OK. Dodam tylko, że oczywiście moja memorka ma być niby CAS LATENCY 2.5 ( tak ma napisane) , ale jak widać engine gry bardzo intensywnie rzeźbi po pamięci, co powoduje problemy ( szczególnie pod Vistą ).

Pozdrawiam
Terano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 15:26, Terano napisał:

UWAGA UWAGA - WAŻNE . Dla wszystkich użytkowników Visty, którzy mają problem ze stabilnością
Wiedźmina - przeczytajcie mój opis problemu jaki był u mnie:
>>Mój konfig to AMD Athlon 4200+ , Nvidia 8600GT, 3 GB RAM. Mam na tym obecnie Viste
Home Premium 64 >>bit. Gra wykłada się praktycznie co około 2 minuty. Wcześniej miałem
najnowesze stabilne stery NVIDII, to >>nie mogłem nawet obejrzeć intra gry, wywalało
od razu jak tylko pojawiła się twarz Geralta. Po >>zainstalowaniu najnowszych sterów
w wersji beta intro da się obejrzeć, ale grać dalej nie. Wszystkie patche >>dla Visty
64 bit są wgrane.

Gra krzaczyła się dosłownie co 2-ie, 3-y minuty pod Vistą.

ROZWIĄZANIE :
Przyczyną okazała się PAMIĘĆ - wystarczyło zmienić tylko CAS LATENCY w BIOSie na wartość 3
i wszystko jest stabilne jak skała - gram już 8 godzin i jest OK. Dodam tylko, że oczywiście
moja memorka ma być niby CAS LATENCY 2.5 ( tak ma napisane) , ale jak widać engine gry bardzo
intensywnie rzeźbi po pamięci, co powoduje problemy ( szczególnie pod Vistą ).

Pozdrawiam
Terano


Jezu, to nie odnosi się do wszystkich, tylko do konkretnego przypadku. Masz 3GB, 2GB pracuje w DC, a ta trzecia osobno - przez to problem - gryzły się. Jak już chcesz pomóc, to chociaż podaj dokładnie jakie masz pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 15:34, Bluray napisał:

> UWAGA UWAGA - WAŻNE . Dla wszystkich użytkowników Visty, którzy mają problem ze stabilnością

> Wiedźmina - przeczytajcie mój opis problemu jaki był u mnie:
> >>Mój konfig to AMD Athlon 4200+ , Nvidia 8600GT, 3 GB RAM. Mam na tym obecnie Viste

> Home Premium 64 >>bit. Gra wykłada się praktycznie co około 2 minuty. Wcześniej
miałem
> najnowesze stabilne stery NVIDII, to >>nie mogłem nawet obejrzeć intra gry, wywalało

> od razu jak tylko pojawiła się twarz Geralta. Po >>zainstalowaniu najnowszych sterów

> w wersji beta intro da się obejrzeć, ale grać dalej nie. Wszystkie patche >>dla
Visty
> 64 bit są wgrane.
>
> Gra krzaczyła się dosłownie co 2-ie, 3-y minuty pod Vistą.
>
> ROZWIĄZANIE :
> Przyczyną okazała się PAMIĘĆ - wystarczyło zmienić tylko CAS LATENCY w BIOSie na wartość
3
> i wszystko jest stabilne jak skała - gram już 8 godzin i jest OK. Dodam tylko, że oczywiście

> moja memorka ma być niby CAS LATENCY 2.5 ( tak ma napisane) , ale jak widać engine gry
bardzo
> intensywnie rzeźbi po pamięci, co powoduje problemy ( szczególnie pod Vistą ).
>
> Pozdrawiam
> Terano

Jezu, to nie odnosi się do wszystkich, tylko do konkretnego przypadku. Masz 3GB, 2GB pracuje
w DC, a ta trzecia osobno - przez to problem - gryzły się. Jak już chcesz pomóc, to chociaż
podaj dokładnie jakie masz pamięci...


O nie misiu - tak nie jest - ale dla twojej wiadomości:

mam 2 x 1 GB Kingstona
oraz 2 x 0,5 GB także Kingstona,
wszustkie CL mają 2.5

I tak przy włożonych 2x1GB CL 2.5 - krzaczy
przy 2 x 0.5GB CL 2.5 krzaczy

i teraz

przy włożonych 2x1GB CL 3 - miodzio
przy 2 x 0.5GB CL 3 - wolno ( bo tylko 1 GB ) ale STABILNIE
przy wszystkich dla CL 3 - miodzio

Każda konfiguracja spprawdzona ponad 2-u godzinną grą.
wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem - po przejściu prologu, gdy wczytują sie Obrzeża Wyzimy gra wywala do Windowsa. Mój sprzęt: Athlon 64 2.2 Ghz, 1.5 gb ram ddr1, radeon 9800 128mb. Mam Windows XP. Myślicie że mam za słabego kompa?? Prolog przeszedłem na najniższych - gra przycinała tylko na samym początku. Pomóżcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardzo proszę, zrobiłem screena. Oto mój problem, na postaciach jak widac pojawiają się czarne paski. Dałoby się to jakoś zlikwidowac ? Nie da się z tym grać, problem pojawia się zarówno w filmikach jak i w grze (choć tutaj to tak nie przeszkadza), mam nadzieję, że pomożecie :)

20071027155803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Instaluję se Wiedźmina, uruchamiam - wszystko piknie. Ku mojemu zdziwieniu, grafika automatycznie ustawiła się na "Wysoką". Przerywnik, potem drugi... Zonk!
Otóż tekstury poznikały. Kiedy np. jedzie sobie wóż z Geraltem, ziemia jest pokawałkowana - tak jakby grunt był racjonowany i nie starczyło dla całości. Albo kiedy Geralt i Triss stoją na wieży (tak przypuszczam), wygląda to, jakby stali na kawałku gruntu który oderwał się od ziemi! Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak można zainstalować patch jeśli gra nie została zainstalowana w domyślnej lokalizacji ? Wyskakuje mi tylko błąd, że gra nie została zainstalowana poprawnie ale domyślam się, że to tego wina. Nie mam zamiaru przeinstalowywać gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 15:59, Gryczka napisał:

Bardzo proszę, zrobiłem screena. Oto mój problem, na postaciach jak widac pojawiają się czarne
paski. Dałoby się to jakoś zlikwidowac ? Nie da się z tym grać, problem pojawia się zarówno
w filmikach jak i w grze (choć tutaj to tak nie przeszkadza), mam nadzieję, że pomożecie :)


Sterowniki do karty graficznej do aktualizacji. No i DirectX możesz też spróbować przeinstalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mój problem polega na tym, że jak wkładam płytę z grą do napędu to nic się nie dzieje, ani nie wyskakuje instalator, ani nie wyskakuje żaden błąd tylko mi komputer zamula. Odinstalowałem alcohol i daemon tool i nadal nic.
Zmieniłem transfer z dma na tylko pio i również bez zmian. Mój sprzęt:
AMD Athlon 2000+
1280 RAM
Radeon X1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Staroć, Radeon 9600 - bodajże pro, jak to jakąś różnicę robi. Odnośnie sterowników, może mógłbyś jakieś tam dobre wyszukać, nie znam się na tym ? ;)
lothar-mb - również dzięki za odpowiedź, zaraz sprawdzę tego directa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mam pytanie czy na takim kompie:
Intel Celeron 2.4ghz
Karta graficzna GeForce FX 5200
!,5 giga ramu
Windows Xp
Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze a nie mam chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jezeli napisze do mnie pomoc techniczna (odpisze na zgloszenie) to przesle wszystkie komunikaty. Dokopalem sie w Viscie do kodu błędu wiedzmina. Przeanalizowalem wystepowanie i wysepuja nastepujace rodzoaje crashow

Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: witcher.EXE
Wersja aplikacji: 1.1.0.1118
Sygnatura czasowa aplikacji: 471dbac7
Nazwa modułu z błędem: MSVCR80.dll
Wersja modułu z błędem: 8.0.50727.762
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 45712238
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 0001507a
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.256.6
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 86b1
Dodatkowe informacje 2: 92c6a64dc648a2256e8985cce213df01
Dodatkowe informacje 3: cbf4
Dodatkowe informacje 4: baea9d9ffefc492781906c353f6a8995

Dodatkowe informacje o problemie
Identyfikator porcji: 548356090

-------------------------------------

Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: witcher.EXE
Wersja aplikacji: 1.1.0.1118
Sygnatura czasowa aplikacji: 471dbac7
Nazwa modułu z błędem: witcher.EXE
Wersja modułu z błędem: 1.1.0.1118
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 471dbac7
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 002effb4
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.256.6
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 7e99
Dodatkowe informacje 2: 60dc1f5a80adcf1489ee5b4fca5a565d
Dodatkowe informacje 3: ec4c
Dodatkowe informacje 4: a96766b58dbc29231c49149dc6954940

Dodatkowe informacje o problemie
Identyfikator porcji: 548413386
Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: witcher.EXE
Wersja aplikacji: 1.1.0.1118
Sygnatura czasowa aplikacji: 471dbac7
Nazwa modułu z błędem: witcher.EXE
Wersja modułu z błędem: 1.1.0.1118
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 471dbac7
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 002effb4
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.256.6
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 7e99
Dodatkowe informacje 2: 60dc1f5a80adcf1489ee5b4fca5a565d
Dodatkowe informacje 3: ec4c
Dodatkowe informacje 4: a96766b58dbc29231c49149dc6954940

Dodatkowe informacje o problemie
Identyfikator porcji: 548413386

--------------------------------

Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu: PCA2
Podpis problemu: 01: witcher.exe
Podpis problemu: 02: 1.1.0.1118
Podpis problemu: 03: The Witcher
Podpis problemu: 04: The Witcher
Podpis problemu: 05: CD Projekt Red
Podpis problemu: 06: 200
Podpis problemu: 07: -1
Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6000.2.0.0.256.6
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie
Identyfikator porcji: 104177236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 15:39, Terano napisał:

O nie misiu - tak nie jest - ale dla twojej wiadomości:

mam 2 x 1 GB Kingstona
oraz 2 x 0,5 GB także Kingstona,
wszustkie CL mają 2.5

I tak przy włożonych 2x1GB CL 2.5 - krzaczy
przy 2 x 0.5GB CL 2.5 krzaczy

i teraz

przy włożonych 2x1GB CL 3 - miodzio
przy 2 x 0.5GB CL 3 - wolno ( bo tylko 1 GB ) ale STABILNIE
przy wszystkich dla CL 3 - miodzio

Każda konfiguracja spprawdzona ponad 2-u godzinną grą.
wystarczy ?


Przy obsadzonych 4 bankach RAM z reguly trzeba podniesc CL, bo kontroler pamieci sobie nie radzi.
Mozesz tez sprawdzic parametr Command Rate - przy 4 kosciach powinien byc ustawiony na 2T (wtedy mozna sprobowac CL2.5), bo przy 1T moga byc problemy.

BTW. mozesz tez sprawdzic, czy plyta podaje na pewno odpowiednie napiecie dla pamieci, bo tu tez moze lezec przyczyna niestabilnosci.

Ma ktos pomysl na rozwiazanie problemow z dzwiekiem, o ktorych pisalem wczesniej (2-sekundowy freez, a potem przerywany i czkajacy dzwiek)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewien problem, może wiecie jak to rozwiązać. Przy instalacji gry wyskakuje mi taki o to komunikat i instalacja zostaje przerwana

Mój komp to:
Intel Dual core 1.86 GHz
1 gb ramu
Nvidia 7600 GT
Działam na xp z sp2 i aktualizacjami.

Jak rozwiązać ten problem ?

20071027171728

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie moge wyedytowac swojej wiadomosci z niewiadomych powodow wiec napisze nowy post. Wyjatki ktore wywala wiedzmin u mnie sa nieobslugiwane, znaczy to ze w kodzie sa partie nie chronione blokiem try,catch. Wiadomo ze crashe (u wiekszkosci chyba) zdarzaja sie w czasie ladowania lokacji, cutscenek lub w czasie zapisu gry. Zatem pierwszy trop powinien byc w tych okolicach kodu, ktore odpowiedaja za ładowanie lokacji i savey oraz nie chronione obsluga wyjatkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zamówiłem wczoraj wieczorem Wiedźmina Edycję Kolekcjonerską z odzysku. Pisze, że: # zamówienie nr DN03290xxx: złożone Pt, 26.10.2007, zostanie wysłane, gdy wszystkie produkty będą dostępne
Czy mogę mieć pewność, że dostanę tą grę? Czy zostanie ona wysłana w poniedziałek? Wziąłem darmową przesyłkę kurierem za wPLN. Jestem nowy na forum i nie wiem, czy zadałem pytanie w właściwym miejscu. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować