• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.10.2007 o 17:01, Dj Deszczu napisał:

Witam

Mam pytanie czy na takim kompie:
Intel Celeron 2.4ghz
Karta graficzna GeForce FX 5200
!,5 giga ramu
Windows Xp
Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze a nie mam
chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp


Gra się uruchomi , będzie chodzic(powinna) na "absolutnym" LOW.Chociaż trochę mnie twój Celeronik nie pokoi , ale spróbuj , zawsze warto. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 17:51, dynio11 napisał:

> Witam
>
> Mam pytanie czy na takim kompie:
> Intel Celeron 2.4ghz
> Karta graficzna GeForce FX 5200
> !,5 giga ramu
> Windows Xp
> Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze a
nie mam
> chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp

Gra się uruchomi , będzie chodzic(powinna) na "absolutnym" LOW.Chociaż trochę mnie twój Celeronik
nie pokoi , ale spróbuj , zawsze warto. ;)


na GeForce FX chyba się nie odpali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 17:58, lothar-mb napisał:

> > Witam
> >
> > Mam pytanie czy na takim kompie:
> > Intel Celeron 2.4ghz
> > Karta graficzna GeForce FX 5200
> > !,5 giga ramu
> > Windows Xp
> > Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze
a
> nie mam
> > chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp
>
> Gra się uruchomi , będzie chodzic(powinna) na "absolutnym" LOW.Chociaż trochę mnie twój
Celeronik
> nie pokoi , ale spróbuj , zawsze warto. ;)

na GeForce FX chyba się nie odpali ?


Na 9550 też niby miał się nie odpalic , a jednak... niech spróbuje:).Najlepiej poczekaj na demo... o ile takowe będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 17:51, dynio11 napisał:

> Witam
>
> Mam pytanie czy na takim kompie:
> Intel Celeron 2.4ghz
> Karta graficzna GeForce FX 5200
> !,5 giga ramu
> Windows Xp
> Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze a
nie mam
> chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp

Gra się uruchomi , będzie chodzic(powinna) na "absolutnym" LOW.Chociaż trochę mnie twój Celeronik
nie pokoi , ale spróbuj , zawsze warto. ;)
The Witcher nie obsługuje celerona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 18:10, dynio11 napisał:

Na 9550 też niby miał się nie odpalic , a jednak... niech spróbuje:).Najlepiej poczekaj na
demo... o ile takowe będzie.


No fakt :). Hehe widziałem u kumpla na Radku 9550 - płynność w stylu "pożal się Boże" ;)

NWN2 --> obsługuje Celerona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mój komp spełnia wymagania gry. Wszystko mi śmiga. Dochodzę do momentu kiedy wieśniacy chcą spalić Abigail. Zabijam ogara i... gra mi się zawiesza tzn obraz się zatrzymuje jak najadę myszką na postać to się ona mi podświetla tyle, że nic więcej nie działa... Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej. Posiadam procka 3,4 ghz 1,5 gb ram i Radeona 9800 Pro. Tylko mi się to przytrafia?? Da się to jakoś naprawić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mialem problemy z tym ze wywalalo mnie do systemu i z tego co wyczytalem duzo osob tez tak mialo. ale rozwiazalem ten problem sam :) skasowalem poprzednie savy zeby bylo wiecej miejsca i gram juz drugi dzien i nie zdazyla mi sie zadna wywalka. a powiem to jeszcze raz gra jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam takiego buga.

Widźmin działa w miarę dobrze ( czytaj dość płynnie) ale zdarza się nieraz, że po wypiciu jakiejś mikstury robi mi się czarny ekran ( tzn. widzę napisy, wskaźnik myszy) - jeśli mam farta włącza sie jakaś animacja fabularna wszystko wraca do normy (oczywiście mogę wejść do menu i wrócić ale to nie pomaga - praktycznie tylko jakaś animacja poprawia sprawę). Jest to dość uciążliwe bo przed każdym wypiciem serii eliksirów muszę savować :)

Może ktoś ma pomysł jak temu zaradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 17:54, Turek18 napisał:

Zamówiłem wczoraj wieczorem Wiedźmina Edycję Kolekcjonerską z odzysku. Pisze, że:
# zamówienie nr DN03290xxx: złożone Pt, 26.10.2007, zostanie wysłane, gdy wszystkie produkty
będą dostępne
Czy mogę mieć pewność, że dostanę tą grę? Czy zostanie ona wysłana w poniedziałek? Wziąłem
darmową przesyłkę kurierem za wPLN. Jestem nowy na forum i nie wiem, czy zadałem pytanie w
właściwym miejscu. Proszę o szybką odpowiedź.

Nowa strona-nowy post. Wciąż aktualne i BARDZO ważne.


To jest temat pomocy technicznej - z pytaniami o wsylke skieruj sie do ogolnego tematu o grze, a najlepiej napisz bezposrednio do CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może nie na temat, ale nie sądzicie że CDP nas trochę w jajo zrobiło z EK? Nie dość, że standardowa edycja jest drozsza na gram.pl niz ta w sklepach, to jeszcze przykładowo w Media Markt dają Bestiariusz. Coś tu jest nie tak, przecież to dodatek zarezerwowany dla EK. Inna sprawa - CDP nie wyrobiło się z dodatkami dla EK, ale jednak dostarczyło do sklepów dodatki, które MY powinniśmy dostać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cholera, łatka 1.1a nic nie daje!!!! Arghhhh, gra znowu wywala na wczytywaniu Obrzeży Wyzimy... Mam Windows XP, Athlona 64 2.2, 1.5gb ram ddr1 i radka 9800pro 128. O co chodzi?? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 20:43, Mehrond napisał:

Cholera, łatka 1.1a nic nie daje!!!! Arghhhh, gra znowu wywala na wczytywaniu Obrzeży Wyzimy...
Mam Windows XP, Athlona 64 2.2, 1.5gb ram ddr1 i radka 9800pro 128. O co chodzi?? Proszę o
pomoc.


Patch poprawia coś innego:
„Po publikacji patcha 1.1 wykryliśmy nowy błąd związany z obiektami fizycznymi w akcie V, który w pewnych sytuacjach powoduje, że nie można kontynuować gry. Jest to nasze niedopatrzenie, za które chciałbym bardzo przeprosić wszystkich graczy”. – mówi Jacek Brzeziński, szef projektu dla gry Wiedźmin. – „ Staraliśmy się poprawić jak najwięcej błędów i jak najszybciej udostępnić stabilniejszą wersję gry, stąd to przeoczenie. Naprawiliśmy ten błąd w patchu do wersji 1.1a. Chciałbym prosić wszystkich, którzy nie zainstalowali jeszcze patcha lub zainstalowali wersję 1.1 o aktualizację do wersji 1.1a”.

Chcemy również uspokoić wszystkich, zainstalowanie patcha 1.1a nie spowoduje problemów z zapisanymi stanami gry. Patch jest w pełni kompatybilny z dotychczasowymi save’ami. Za utrudnienie wszystkich raz jeszcze przepraszamy.

Ekipa CD Projekt RED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 16:26, lothar-mb napisał:

Sterowniki do karty graficznej do aktualizacji. No i DirectX możesz też spróbować przeinstalować

O dziwo, pomogło ! Coś tam pokręciłem, najpierw miałem problemy z komputerem, ale jak to już się ustabilizowało to wgrałem najnowsze stery i Directa. Odpalam grę, i żadnych czarnych pasów, piękna graficzka ! Coś niesamowitego, dodam tylko jeszcze o moim zdziwieniu, że Wiedźmin mi chodzi. I do tego płynnie, minimalnie przycina przy filmikach. Teraz przenoszę się do samego tematu o grze, mam nadzieję, że już tu więcej nie zawitam :P Dzięki za pomoc Tobie, jak i pitorsowi - wątpie czy by ktoś odpisał na moje pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.10.2007 o 21:24, Valentino S.A. napisał:

hmmm czyli podstawa wersja z zapisaną grą nie działa z patchem 1.1 ale wersja 1.1 działa z
1.1 a dobrze zrozumiałem ?


Z tego co ja rozumiem to zapisana gra działa z 1.1 jak i 1.1a

A Teraz dodam sam od siebie problem.... A wiec ciągle wyrzuca mnie do win jak tylko chcem wczytac gre z obżerzami wyzimy (jakoś tak) mam win xp i wszystkie aktualizacje nie jestem na czarnej liscie a mimo wszystko nie moge sobie normalnie pograc i to włąsnie boli tak jak większości graczy ze wydajemy pieniądze bo hmm chcemy by polska produkcja nie straciła a wiedziała że warto cokolwiek wydawać a jak dochodzi do samej gry to sobie moge poradniki co najwyżej poczytać bo tyle chyba mi pozostało :(( a wramach ścisłości wyskakują mi błędy związane z witcher.exe.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobrze ze pracuja nad gra. Moze poprawia stabilnosc. Na razie gram na trybie zgodnosci z XP i zobaczymy jak sie bedzie sypac. No patch troche duzy i dosc wolno idzie. Ktos ma mirrora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować