• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam problem. Jakiego programu trzeba uzyc zeby odpalic ten film z plyty materialow dodatkowych? Bo moj zaden program tego nie chce wlaczyc. Jak mozecie to podajcie linki do programu lub kodekow.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie, gdy gram nie widać ścian i wielu innych obiektów, niektóre postacie mają wielkie dechy w głowie.
Mój komp spełnia wymagania ma direct 9.0, i najnowsze sterowniki do karty graficznej. Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może ma ktoś taki problem jak ja ? Po dłuższej sesji (1-2godz.) gdy wychodzę z gry to ZAWSZE wywala mi błąd, ze "wystąpił problem z aplikacją i nastąpi jej zamknięcie". Oczywiście nie wpływa to na samą grę ale psuje wrażenia estetyczne :(. Ma może ktoś jakieś rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hello.
Chcę kupić Wiedźmina synowi na urodziny, ale nie jestem pewien czy pójdzie na jego sprzęcie - Intel Core Duo T2400 1.8 GHz 2MB,Pamięć 1024 MB, Karta grafiki 128 ram Intel GMA950 .
Proszę o szybką odpowiedź - urodziny młodego za kilka dni :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 22:35, uroboross napisał:

Hello.
Chcę kupić Wiedźmina synowi na urodziny, ale nie jestem pewien czy pójdzie na jego sprzęcie
- Intel Core Duo T2400 1.8 GHz 2MB,Pamięć 1024 MB, Karta grafiki 128 ram Intel GMA950 .
Proszę o szybką odpowiedź - urodziny młodego za kilka dni :)
Pozdrawiam.

Nie, karta graficzna zintegrowana, niestety przykro mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 22:49, Emilek177 napisał:

> Hello.
> Chcę kupić Wiedźmina synowi na urodziny, ale nie jestem pewien czy pójdzie na jego sprzęcie

> - Intel Core Duo T2400 1.8 GHz 2MB,Pamięć 1024 MB, Karta grafiki 128 ram Intel GMA950
.
> Proszę o szybką odpowiedź - urodziny młodego za kilka dni :)
> Pozdrawiam.
Nie, karta graficzna zintegrowana, niestety przykro mi

nie dobrze - strasznie się napalił na gierkę - może mu kompa wymienię :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 22:53, uroboross napisał:

> > Hello.
> > Chcę kupić Wiedźmina synowi na urodziny, ale nie jestem pewien czy pójdzie na jego
sprzęcie
>
> > - Intel Core Duo T2400 1.8 GHz 2MB,Pamięć 1024 MB, Karta grafiki 128 ram Intel
GMA950
>
.
> > Proszę o szybką odpowiedź - urodziny młodego za kilka dni :)
> > Pozdrawiam.
> Nie, karta graficzna zintegrowana, niestety przykro mi
nie dobrze - strasznie się napalił na gierkę - może mu kompa wymienię :))))))))

Żeby gra mu się tylko odpaliła trzeba zmienić układ graficzny na nowy, ale gra przy tak nie oszukujmy się, słabym procesorze może być mało komfortowa, co do ramu to jest średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 19:10, Solstheim napisał:

Imo reinstalacja gry , reinstalacja sterowników(ale imo nie najnowsze tak z kilka numerów wyzsze
niz te które są firmowow dołączone, gdyz sterowniki najnowsze w większości są robione pod
8800 i ich pochodne , a 7xxx mają co najwyzej tylko gorzej)


IMHO najnowsze - one i tak są zgodne wstecz ze wszystkimi wcześniej wydanymi Geforcami (7xxx, 6xxx, 5xxx FX itd.)

Emilek177 --> Core Duo 1.8 Ghz spokojnie podoła grze, nie wprowadzaj w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 23:03, lothar-mb napisał:

> Imo reinstalacja gry , reinstalacja sterowników(ale imo nie najnowsze tak z kilka numerów
wyzsze
> niz te które są firmowow dołączone, gdyz sterowniki najnowsze w większości są robione
pod
> 8800 i ich pochodne , a 7xxx mają co najwyzej tylko gorzej)

IMHO najnowsze - one i tak są zgodne wstecz ze wszystkimi wcześniej wydanymi Geforcami (7xxx,
6xxx, 5xxx FX itd.)

Emilek177 --> Core Duo 1.8 Ghz spokojnie podoła grze, nie wprowadzaj w błąd

a samą g\kartę graficzną mogę mu wymienić i będzie hulać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 23:11, lothar-mb napisał:

kartę graficzną no i trochę RAM-u przydałoby się dorzucić :)

dzięki serdeczne za pomoc - chyba wydam trochę więcej niż planowałem:) ale cóż jego uśmiech bezcenny, a za resztę Tato zapłaci :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dwie sprawy...

1. Czemu nie mogę pobrać aktualizacji poprzez moduł autoupdate w grze??

2. Zarejestrowałem Wiedźmina w CDP RED. Jako że nie miałem konta założyłem nowe w oknie rejestracji gry Wiedźmin.
Było to parę dni temu a maila potwierdzającego nie dostałem do dziś.
e-mail na pewno podałem prawidłowy bo próbowałem zarejestrować po raz drugi na ten sam mail ale wyskoczyło że jest już używany... ossochodzi ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Wiedżmin, moja druga gra w ostatnim miesiącu (poprzednia WiC) miała być wielką nadzieją. Oczywiście to świetna gra, problemem jest co innego. Poprzednią oddałem z uwagi na ciągłe zwieszki, w losowych momentach, skutecznie uniemożliwiające gre. W Wiedzminie jest podobnie. Tym razem jednak postanowiłem nieco bardziej zawalczyć z naciskiem na grzebanie w sprzęcie (bo software`owo przejrzałem wszystko poprzednio). Zainstalowałem Wiedźka, zainstalowałem odrazu patcha 1.1a. Intro bez zarzutu, bez najmnieszych zacięć. Grzebie w menu, coś tam przestawiłem (żeby dostosować opcje do systemu) - zwiecha. Hm, nie zabrzmiało ciekawie. Poustawiałem opcje tak żeby gra chodziła płynie (czyli cienie niskie, wygładzanie brak, filtry minimum, reszta średnia/wysoka - 800x600, chociaż w 1024x768 też chodzi przyzwoicie na tym ale niechce przeciążać póki co). Kilka zwieszek podczas startu i wyboru nowej gry (poziom, sterowanie), ale szybkim kliknięciem przeszedłem do gry. Już na dziedzińcu Kaer, zwieszka po ok. 5 minutach, przy czasem rwącym dźwięku.

Wysiliłem szare komórki. Poszperałem i wpadłem na coś - zasilacz. To tylko 350W Q-tec, a karty graficzne więcej ciągną. Popatrzyłem co można odłączyć, wywaliłem nagrywarke CD (został dysk, dvd, karta gfx i muzyczna - dwie ostatnie napięcie po szynie). W BIOS`ie, sprawdzając jeszcze, zmieniłem z SATA na RAID ustawienia dysku (dla testu). Włączam ponownie gre, o, przestało zacinać w czasie odtwarzanie i samej gry, a już na pewno muzyka całkiem płynna. Pobawiłem się jeszcze ciutke ustawieniami, pograłem, doszedłem do momentu w którym grupa się rozdziela i Geralt musi lecieć do Laboratorium. Tutaj save, pauza i z psami na spacer (jakieś 20minut). Cały w skowronkach, że się nie wiesiło. Wracam, odpauzowuje lece dalej, pyk pyk, ucze się znaku Aard, wale kamienie, ładuje się etap. Zwiecha. Znowu zrobiłem ten etap, ładuje się poziom - zwiecha. Zapisałem przed rozbiciem kamieni (tam przy polu siłowym), załadowałem - rozbijam, zwiecha. Potestowałem jeszcze, ale zwiesza się zawsze przy ładowaniu (czasem wcześniej, czasem później, circa 20-30sek)

Teraz tak:

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.070227-2254)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: System manufacturer
System Model: System Product Name
BIOS: BIOS Date: 11/08/06 15:55:07 Ver: 08.00.12
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (2 CPUs)
Memory: 1024MB RAM
Page File: 190MB used, 2274MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 5.03.2600.2180 32bit Unicode

Czyli ASUS płyta, P4 3ghz proc, 1 GB ram na DDR, grafika 7300GT 256mb, sound blaster audigy, Windows XP SP2 z niektórymi dodatkowymi fixami pociągniętymi.

Zwracam uwage, że gra na ustawieniach podanych wcześniej chodzi płynnie. W zasadzie się nie przycina, jedynie króciótko czasem przy przeskakiwaniu cutscenek albo przy załadowaniu większej grupy przeciwników (ale o ile moje fachowe oko wychwytuje jest to spowodowane tylko 1gb ram, bo różni się znacząco od wcześniejszego cięcia dźwięku lub niedomagań graficznych).

Ponieważ mam w pamięci niemal dokładnie takie same hece (chociąż gorsze) z WiC i czytałem już setke postów użytkowników, tych waszych tutaj też, wygląda mi to na większy problem kart z Nvidia + jakiś bug Windowsa albo directX.

System mam poczyszczony, nic mi się nie startuje (na co dowód - jakieś 12 sek startu od resetu do gotowego pulpitu), CCleaner czyści, AVG i nod32 łapią wirusy (chociaż oba odinstalowałem na potrzeby testowania tych zwieszek). Sterowniki najnowsze, bawiłem się też z odinstalowaniem soundblastera i pociągnięciem na muzyce wbudowanej w płyte. Nie pomogło (tak, odinstalowuje i wyjmuje karte, później driver cleaner, reset, wsadzenie karty, instalacja nowych sterów - tutaj nie ma prawa nic się pogubić w wersji plików).

Mógłbym jeszcze 1) zmienić karte graficzną 2) może wymienić zasilacz na 400 albo i 500W 3) dołożyć ramu.

Generalnie wszystkie opcje na razie odpadają z braku kasy ale 1) i 3) skoro gra chodzi płynnie, to chyba nie w wymaganiach tech. problem? A 2) - po co mi aż taki do w zasadzie podstawowego blaszaka.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to przegrzewanie się karty graficznej. Mam obudowe otwarta i przy zwieszaniu dotykam paluchem radiatora czy przypadkiem nie jest w stanie wrzenia (karta fabrycznie nie ma wiatraka) i w zasadzie nie jest. Czasem się mocno nagrzewa ale ciężko powiązać temperature karty z zwieszkami, teraz nawet zdjąłem wszystko, postawiłem wielki biurowy wiatrak (taki jak to w letnie upały stawia się na machanie lewo i prawo), zblokowałem go i wiucha w kompa aż miło (a elementy pozostają w miare chłodne). Więc przegrzewanie się chyba odpada, tym bardziej, że karta nie jest przetaktowana. Procesor ma się niezmiennie dobrze również.

Więc pytanie, czego jeszcze nie sprawdziłem? Bo mam wrażenie, że wszystko, chciałbym tylko mieć pewność gdzie tkwi problem. Będe wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie do niebieskich, czy jest planowanie wydanie jakiegos narzedzia do tworzenia modow czy dodatkowych zadan czy terenow ?? jesli tak to w jakim czasie ? wydaje mi sie ze takie narzedzie przedluzy o wiele zywotnosc Wiedzmina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czytam Wasze problemy i jeżeli miałbym kupować teraz Wiedźmina, to bym się poważnie zastanowił.
Grę zakupiłem jednak przed premierą i mimo tego, że mam napęd LG, podczas instalacji gry miałem 4 napędy wirtualne, gra odpala się bez najmniejszych problemów:D

Teraz przejdźmy do konkretów, czy twórcy gry mają zamiar zrobić coś z animacjami podczas rozmów, bo w tym momencie występuje straszna piseloza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 08:11, Jagged napisał:

mam pytanie do niebieskich, czy jest planowanie wydanie jakiegos narzedzia do tworzenia modow
czy dodatkowych zadan czy terenow ?? jesli tak to w jakim czasie ? wydaje mi sie ze takie narzedzie
przedluzy o wiele zywotnosc Wiedzmina :)



jaka pikseloza ? jak nic takiego nie widzialem, gram w rozdzialce 1280 na iles tam... ustawienia sa srednie w przewaga na wyzsze i gra jest dla mnie piekna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 08:29, Iuz napisał:

Teraz przejdźmy do konkretów, czy twórcy gry mają zamiar zrobić coś z animacjami podczas rozmów,
bo w tym momencie występuje straszna piseloza:/


Wiem o co Ci chodzi z ta pikselozą. Przez przypadek odkryłem że powoduje ją chyba wysokie ustawienie filtrowania anizotropowego - zmień tak na 4 i zobacz czy cos pomoglo, potem przesuwaj w gore do momentu uzyskania pikselozy,ustawisz jeden mniej i masz bez tego efektu, pobaw sie tez opcjami, oswietlenie i cienie lepiej miec na srednich albo nawet na niskich - powstaja u mnie przez wysokie ustawienia jakies przklamania w grafice. Spróbuj tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować