• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Co to za "Klucz rejestracji CD Projekt RED" ktory znajduje sie na tylniej okladce instrukcji?? Do czeka on moze sie przydac? W pudelku znalazlem tez nakleje z kodem krskowym i liczbami pod nimi co to za naklejka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 12:50, Seoman. napisał:

Moze ktorys z niebieskich wypowie sie na 100% ktore to punkty patcha wymagaja powtornego startu
gry.

Jezeli okaze ze do poprawnego działania nalezy zaczac gre od nowa to baaardzo dzieki za wprowadzenie
w blad oraz 16h gry w plecy.(ktorys z niebieskich zapewnial ze patch 1.1 nie wymaga gry od
nowa).

Gdy porawka wychodzila konczylem akt1 teraz zaawansowany 3 wiec grac od poczatku to !@#$!@#



to powiem z wlasnego doswiadczenia ze gralem dobre 25h wgralem patcha gram kolejne 20h i nie widze efektow ubocznych wgrania patcha 1.1a :) wiec raczej napewno mozesz spokojnie wgrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 12:55, SharpMarv napisał:

Co to za "Klucz rejestracji CD Projekt RED" ktory znajduje sie na tylniej okladce instrukcji??
Do czeka on moze sie przydac? W pudelku znalazlem tez nakleje z kodem krskowym i liczbami pod
nimi co to za naklejka?



rejestrujesz sie na stronie cdp red i masz dostep do poradnikow, i w przyszlosci do malych dodatkow do gry :) tak przynajmniej wynika z tego co tam pisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie z CDprojekt nie mieszajcie tak nazwami paczy zgłupieć od tego można a mniej zaawansowani mogą zadawać pytania w celu jednoznacznej identyfikacji paczy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 13:37, mikroajs napisał:

Siemka wiecie moż dlaczego wiedzmin wyłacz mi się po 1 godz gry.Komputer się wtedy jakby restartuje.


Być może masz problem ze sprzętem - restart może być powodowany:

Zbyt wysoką temperaturę procesora (ta krytyczna ustawiana jest w BIOSie)
Zbyt wysoką temperaturę karty graficznej - tu raczej Zwis niż restart
Za mała moc zasilacza - restart/zwis losowo, może występować w losowych odstępach czasu, może być powodowany przegrzewaniem się zasilacza.
Niestabilność RAM - losowe BSODy, restarty, błędy gry, wywałki programów.

W Twoim wypadku może to być pierwsza opcja, skoro występuje +/- w regularnych odstępach czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.10.2007 o 22:25, Selv napisał:

Zainstalowałeś poprawkę? (1.1a)


Tak patch jest zainstalowany. Ma ktoś jakiś pomysł czym jest to spowodowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i znowu się zaczeło... pare dni spokoju... ale widać gra wyczuła że jest za dobrze i postanowiła mi dowalić
Nowy problem: kiedy wczytują się niektóre lokacje (losowo) gra się zacina... słychać jak stara się doczytać jakieś pliki z płyty (prawdopodobnie sprawdza orginalność, bo jak się płyte wyjmie to się wywala). Wszystkie stery najnowsze itd. (poprzednio miałem problem z wysypywaniem do win) napęd LiteOn LH-20A1P (nie jest to jego wina bo wszystkie inne gry itd. działają bez problemu) .
Widać że CdProjekt stara się mnie na siłe zmusić do powrotu do piratów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój sprzet to laptop acer Aspire 9410
procesor core duo 1.73
karta graf - geforce 7300 go 128mb (mozliwosc powiekszenia do 400MB)
2GB ram DDR2
windows Vista 32-bity

I oto mój problem , zapraszam do lektury :P
po zainstalowaniu nowych sterownikowdo karty graf i patcha 1.1 , wszystko chodzi bez problemow( musialem derastycznie obnizyc grafike w opcjach) , wiec wszystko dla mnie ok.bo glownie chodzi mi o sama gre , fabule gralem juz dobre pare godzin i jestem w 2 akcie i jak narazie wszystko super(szczegolnie teksty).wracaja do mojego problemu, chodzi o to ze kiedy instaluje patch 1.1a . wchodze do gry i gra zacina sie podczas wczytywania lokacji(pasek dochodzi do konca i nic) . probowalem instalowac go bez antywira, bo slyszalem ze to tez moze miec wplyw na instalke patcha. przeinstalowalem gre 2 razy. wiec znowu wrocilem do wersji patcha 1.1 bo na nim chodzi bez problemow. martwie sie troche bo przeczytalem ze patch 1.1a poprawia cos w 5 akcie, i bez tego nie da sie przejsc gry. jest jakas mozliwosc zeby odpalic gre na 1.1a?? czy moze poczekac do kolejnej wersji patcha?

ps. wiem ze moja karta jest zintegrowana i przez to jest slabsza niz karta graf. zewnetrzna itp. itd. . chodzi mi o to czy jest sposob zeby dalej swietnie sie bawic gra , bez strachu ze w 5 akcie sie cos zablokuje.

Z góry dziekuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Być może źle Ci się ściągnął patch 1.1a???
Spróbuj ściągnąć ponownie (wcześniej usuń całą zawartość Tymczasowych Plików Internetowych).
Patch 1.1a możesz instalować na wersję 1.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie czy można wyłączyć ten "autozapis" no przecież szla... trafia człowieka przy wyjściach z budynków - u mnie dłużej trwa autozapis niż wczytywanie lokacji
ogólnie sprawa zapsiów jest fatalna - burdel na maxa co jakiś czas trzeba czyścić folder bo rośnie masakrycznie - myślę że jest to do naprawy co do auto zapisu - sam sobie grę zapisuje i te auto są zbędne
można to wyłączyć ?????

a tak pozatym gra świetna - zapomniałem dodać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 14:58, RobeN napisał:

Być może źle Ci się ściągnął patch 1.1a???
Spróbuj ściągnąć ponownie (wcześniej usuń całą zawartość Tymczasowych Plików Internetowych).
Patch 1.1a możesz instalować na wersję 1.0.


probowalem juz sciagnac jeszcze raz, podczas instalacji patcha nie wystepuje zaden problem.
probowalem ze instalowac patcha 1.1a na wersje 1.0. nie mam pomyslu co z tym zrobic. moze jak wyjdzie kolejny patch to problem zniknie, a narazie grac na wersji 1.1 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Obecnie chyba nie da się wyłączyć.
Na wiedźmińskim forum pojawiły się prośby o zaimplementowanie tego w kolejnym patchu.
Zobaczymy.

Co do zapisów, to trwają krócej jeśli ma się zdefragmentowany dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2007 o 15:10, MaciekGoryl napisał:

wyjdzie kolejny patch to problem zniknie, a narazie grac na wersji 1.1 ??


Tak - do rozdziału V możesz :)
Bo problem dotyczył tylko rozdziału V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
> >
> > Mam pytanie czy na takim kompie:
> > Intel Celeron 2.4ghz
> > Karta graficzna GeForce FX 5200
> > !,5 giga ramu
> > Windows Xp
> > Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze a
> nie mam
> > chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Karta graficzna nie spełnia wymagań.
FX5200 dla DX9.0 praktycznie nie istnieje. Nawet stare tytuły na DX9.0 działały z prędkością 5FPS...
Niestety ta karta to najbardziej nieudana karta nVidii (praktycznie cała seria poza ostatnimi 2 modelami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować