• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.10.2007 o 00:07, Pawel007 napisał:

Witam! Zakupiłem oryginalnego Wiedźmina i również mam problemy z instalacją gry. Gdy wkładam
grę do napędu wyskakuje mi błąd o treści:

"E:\\setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32."

Próbowałem tego przestawiania DVD na "tylko Pio", pousuwałem te wszystkie alcohole i daemony.
Sprzęt to AMD Athlon 3000+, 1gb ram, Geforce 6600 GT. Napęd DVD LG GCC-4120b

Wie ktoś może w czym tkwi problem? Z góry dzięki.


Hej,

Problemem jest aplikacja INCD Reader z pakietu Nero. Wyłącz ją w pakieci lub odinstaluj całkowicie pakiet Nero. :)

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 08:01, Azazell3 napisał:

Gram już z 30h i w czasie przerywników filmowych postacie są straszne pikselowate ! a patrząc
na screeny innych jest u innych wszystko wporządku..

Sterowniki mam najnowsze i co to może być ? ogólnie to nie przeszkadza w graniu ale jestem
ciekaw..

PS. W czasie gry wyglądają normalnie


Jaką masz kartę (ważny producent) i rozdzielczość w której grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 31.10.2007 o 08:44, Half-Devil napisał:

Jaką masz kartę (ważny producent) i rozdzielczość w której grasz?


Galaxy GeForce 7600GS 256MB DDR3 1,2ns Zalman Edition
Rozdziałka 1024x768

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pytanie do CD Project,
Problem z wywalaniem podczas grania do Windowsa został opisany pewnie " x^n " razy ;-)
Proszę tylko o zabranie głosu "Niebieskich", że problem został zlokalizowany i zostanie naprawiony w Patchu 1.2,
wasza odpowiedź uspokoi zapewne " x^n " ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

Mam dość spory problem z grą wiedźmin. Jakkolwiek dużo jest postów o wywalaniu z gry na pulpit, ale wszyscy piszą że zdarza się to im raz na jakiś czas, mi ten psikus zdarza się co 5 minut. Moja konfiguracja sprzętowa to amd athlon 64 3200+, grafika radeon x1950 pro 512 ram sapphire, dwa giga ramu kingstone w dwóch kostkach ddr 1 400mhz. generalnie to nie da się grać w ten sposób. wyskakuje tylko powiadomienie że aplikacja wykonała nie prawidłową operację i zostanie zamknięta. (mam zainstalowanego patcha 1.1a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 10:09, mrychol napisał:

Witam,

Mam dość spory problem z grą wiedźmin. Jakkolwiek dużo jest postów o wywalaniu z gry na pulpit,
ale wszyscy piszą że zdarza się to im raz na jakiś czas, mi ten psikus zdarza się co 5 minut.
Moja konfiguracja sprzętowa to amd athlon 64 3200+, grafika radeon x1950 pro 512 ram sapphire,
dwa giga ramu kingstone w dwóch kostkach ddr 1 400mhz. generalnie to nie da się grać w ten
sposób. wyskakuje tylko powiadomienie że aplikacja wykonała nie prawidłową operację i zostanie
zamknięta. (mam zainstalowanego patcha 1.1a)



zaktualizuj directaX, najwnosze sterowniki do grafy, a jezeli nie, to wgraj od nowa system, wielu osobom to pomoglo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 10:43, Jagged napisał:

> Witam,
>
> Mam dość spory problem z grą wiedźmin. Jakkolwiek dużo jest postów o wywalaniu z gry na
pulpit,
> ale wszyscy piszą że zdarza się to im raz na jakiś czas, mi ten psikus zdarza się co 5
minut.
> Moja konfiguracja sprzętowa to amd athlon 64 3200+, grafika radeon x1950 pro 512 ram sapphire,

> dwa giga ramu kingstone w dwóch kostkach ddr 1 400mhz. generalnie to nie da się grać w
ten
> sposób. wyskakuje tylko powiadomienie że aplikacja wykonała nie prawidłową operację i
zostanie
> zamknięta. (mam zainstalowanego patcha 1.1a)


zaktualizuj directaX, najwnosze sterowniki do grafy, a jezeli nie, to wgraj od nowa system,
wielu osobom to pomoglo :)



z direct x to nie wiem sterowniki do grafy mam najnowsze, dobry bajer jest taki ze problem pojawił się po zainstalowaniu patcha. przeinstalowałem grę żeby go usunąć i dalej jest źle. chyba sobie ręcznie pousuwam wszystko co ma cokolwiek z wiedźminem wspólnego i po przeinstalowaniu będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 10:49, mrychol napisał:

z direct x to nie wiem sterowniki do grafy mam najnowsze, dobry bajer jest taki ze problem
pojawił się po zainstalowaniu patcha. przeinstalowałem grę żeby go usunąć i dalej jest źle.
chyba sobie ręcznie pousuwam wszystko co ma cokolwiek z wiedźminem wspólnego i po przeinstalowaniu
będzie dobrze



tez mi sie pojawil maly problem po wgraniu patcha, otoz przy wychodzeniu z gry pojawia mi sie blad przy pliku .exe ale nie ma to zadnego wplywu na gre :)

PYTANIE DO NIEBIESKICH:
czy zmiana ramu mogla miec jakis wplyw na powyzszy problem

wiadomo moze kiedy wyjdzie nowy patch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do Gothica 3 i Obliviona wychodziły różne tweakery, polepszacze wydajności i inne triki aby dało się jakoś grać...czy nie zna ktoś czegoś podobnego do Wiedźmina? ofkoz rady w rodzaju "ulepszenie\kupienie nowego kompa- możecie sobie podarować)?

POTRZEBUJEMY PATCHA OPTYMALIZUJĄCEGO!!!

Na moim kompie: AMD Athlon 64 x2 3800+, 1Gb ramu, GF 7300GT 256 MB giera chodzi tak sobie. tzn da się grać ale... zacina. Na low da się jakoś grać.. wiecie, ja nie oczekuje cudów, że na 7300GT odpale na High, czy nawet na pełnych średnich, ale żeby chociaż toto na low-medium działało płynnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mój problem to oczywiście wychodzenie gry do Visty - i jak najbardziej wiem kiedy to się stanie, wywala zawsze jak próbuje wgrać nowy obszar po grze dłuższej niż kilka minut, tak więc przed każdym wejsciem lub wyjsciem do jakiegoś obszaru, pomieszczenia, krypty, gospody itp. musze zapisać grę. Pojawia się ekran nowej lokacji ale już nie ma postępu wgrywania. -mija kilkanascie sekund i wychodzi do visty z komunikatem ze program The Witcher przestał działać.

Zauważyłem również, że nie mogę uruchomić gry klikając na ikonę gry - komunikat: włoż dysk DVD do napędu (ponowienie próby nie daje rezultatu) - startuje tylko przez ponowne otwarcie i zamkniecie napedu. Na komputerze nie było nigdy zainstalowanych programów typu Alcohol itp. - komputer "świeżynka" tylko system i oficce - kupiony specjalnie aby spokojnie pograć w Wiedźmina.

Moja konfiguracja:

Win Vista Home Premium (wgrane KB940105)
Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz
2GB DDRAM2
NVIDIA Geforce 8600 gts 256MB (próbowałem wszystkich najnowszych sterowników włącznie z wesjami beta)

Zainstalowany patch 1.1a i zastosowanie się do wszystkich sugesti pomocy technicznej z aktualizowaniem łatek, sterowników i przeinstalowywaniem Wiedźmina

Jeśli dziś lub jutro gra ma być dostępna w Stanach to zamiast być super polskim hitem bedzie porażką.

Panowie z CDP pospieszcie sie kolejnymi patchami - wkońcu od kilku dni juz testujecie tą gre na nas.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam taki problem że postacie i wszystkie inne przedmioty chodzą w powietrzy a budynki itp. wyglądają conajmniej dziwnie i niewiem czy to zalerzy od karty graficznej czy coś innego (radeon 9550)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli to nie nadaje się do tego tematu to przepraszam. Dotyczy to jednak kwestii technicznych z gra związanych, więc wrzucam tu.

1. Znalezione i irytujące bugi:
- w czasie walki kursor ''blokuje'' się w ustawieniu przekreślonego miecza - nie można atakować, a by to zmienić potrzebna jest zmiana stylu.
- czasami w czasie walk na pięści znika żółte kółko HP pod przeciwnikiem, rzedko pojawia sie z powrotem, a wtedy jest opóźnione (przeciwnik upada mając np. 1/3 wytrzymałości).

2. Propozycje zmian do kolejnego patcha:
- wyłączenie automatycznego chowania miecza, jest skrajnie irytujące, że biegnąc przez lokację muszę co chwila wyjmować mieć, bo rezolutny Geralt nie chce się przypadkiem pociąć - wiem jest to mało realistyczne, ale o ileż wygodniejsze ;P,
- automatyczna aktywacja znaków i broni (bez konieczności wciskania przyporządkowanego klawisza), gdy postać jest atakowana - zdarzyło się nie raz, że walkę zaczynałem od ucieczki, by mieć szansę wyciągnąć broń,
- graficzne rozróżnienie obiektów i ciał już przeszukanych, od tych jeszcze niezbadanych - komplikuje życie bieganie po polu walki i sprawdzanie po kilka razy tego samego,
- dodanie opcji ''toggle run'' czyli wciśnięcia jednego klawisza, który sprawiłby że postać biegłaby przed siebie kierowana myszką, bez konieczności ''duszenie'' jednego przycisku,
- dodanie opcji nazywania save''ów po swojemu,
- optymalizacja loadingu... teraz jest to zdecydowanie najsłabsza strona gry
- dodanie opcji wprowadzania z klawiatury ilości przedmiotów do zakupu/sprzedaży.
Tyle do tej pory, dzięki za wspaniałą grę i przepraszam jeśli jednak źle temat wybrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

Jeśli to nie nadaje się do tego tematu to przepraszam. Dotyczy to jednak kwestii technicznych
z gra związanych, więc wrzucam tu.

To się dopiszę

Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

1. Znalezione i irytujące bugi:
- w czasie walki kursor ''blokuje'' się w ustawieniu przekreślonego miecza - nie można atakować,
a by to zmienić potrzebna jest zmiana stylu.

- Blokowanie się postaci podczas poruszania, na szczęście WSAD pomaga.

Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

- czasami w czasie walk na pięści znika żółte kółko HP pod przeciwnikiem, rzedko pojawia sie
z powrotem, a wtedy jest opóźnione (przeciwnik upada mając np. 1/3 wytrzymałości).

sygnalizacja możliwości zadania ciosów jest niedopracowana - można uderzyć gdy kursor jest w postaci pięści, pięści z żółtym krzyżykiem, czy przekreślonej strzałki...

Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

2. Propozycje zmian do kolejnego patcha:
- wyłączenie automatycznego chowania miecza, jest skrajnie irytujące, że biegnąc przez lokację
muszę co chwila wyjmować mieć, bo rezolutny Geralt nie chce się przypadkiem pociąć - wiem jest
to mało realistyczne, ale o ileż wygodniejsze ;P,

Miecz przeżyję. Gorzej, że chowa też pochodnię

Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

- automatyczna aktywacja znaków i broni (bez konieczności wciskania przyporządkowanego klawisza),

- Ze znakami to faktycznie problem, powinien być pamiętany ostatnio używany znak.

Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

gdy postać jest atakowana - zdarzyło się nie raz, że walkę zaczynałem od ucieczki, by mieć
szansę wyciągnąć broń,
- graficzne rozróżnienie obiektów i ciał już przeszukanych, od tych jeszcze niezbadanych -

a czy teraz już nie ma tego rozróżnienia (szary i niebieski kolor)

Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

komplikuje życie bieganie po polu walki i sprawdzanie po kilka razy tego samego,
- dodanie opcji ''toggle run'' czyli wciśnięcia jednego klawisza, który sprawiłby że postać
biegłaby przed siebie kierowana myszką, bez konieczności ''duszenie'' jednego przycisku,

to dziwne, ja niczego ie duszę, tylo Geralt się "rozpędza" gdy klikam myszką

Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

- dodanie opcji nazywania save''ów po swojemu,

co więcej - PROFILE

Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

- optymalizacja loadingu... teraz jest to zdecydowanie najsłabsza strona gry
- dodanie opcji wprowadzania z klawiatury ilości przedmiotów do zakupu/sprzedaży.

- umożliwić pozostawianie przedmiotów w pojemnikach, bez konieczności wyrzucania.
- dodać większą swobodę przybliżania, oddalania kamery (kółko myszy). Umożliwić ukrycie interfejsu i pauzę bez napisu "Gra zatrzymana" - do zbliżeń i skrinszotów:)

Dnia 31.10.2007 o 13:40, Graffis napisał:

Tyle do tej pory, dzięki za wspaniałą grę i przepraszam jeśli jednak źle temat wybrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy pisze w dobrym temacie, ale w grze zdarzają sie drobne literówki, wiem ze nie da sie wypatrzec wszystkiego w końcu od czego jesteśmy my zeby wyszukiwac bledow podczas grania. Pierwsza literówke znalazłem jak znalazłem ciało Colemana z Karczmie Miś Kudłacz i po na kliknieciu na ciało pisze ze Coleman dostal starzała (nie pamietam dokadnie tresci) ale ostatnie zdanie brzmialo tak: ten strzał powalilby nawet -->bawołu<-- powinno byc bawoła, a drugi blad w screenie na dole.

20071031142344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmmm z tego co pamiętam to "dlań" - jest ze staropolszczyzny znaczy "dla niego" i w tym wypadku użyte słowo zostało dla budowy klimatu, w grze występuje sporo staropolskich zwrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 14:37, Akashi napisał:

Hmmmm z tego co pamiętam to "dlań" - jest ze staropolszczyzny znaczy "dla niego" i w tym wypadku
użyte słowo zostało dla budowy klimaty, w grze występuje sporo staropolskich zwrotów.


Ahaaa to nie wiedziałem :] dzięki za mała lekcje historii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 06:39, Nathais napisał:

Mnie też dość notorycznie wyrzuca do windowsa. Czyżbyś miał Vistę jak ja? :)


Nie,visty nie mam, XP z SP1,zalecają niby SP2 ale z tego co wiem to i z tym wywala o czym pisze zresztą jeden z użytkowników forum. To raczej nie wina SP1. Lepiej żeby się z tym uporali, gdyż zepsuje to cały wizerunek i to całkiem dobry tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 07:53, Seoman. napisał:

Moim skromnym zdaniem przyczyna przynajmniej w 90% przypadkow lezy po stronie zabezpieczenia
"antypirackiego" wyjatkowo upierdliwego oraz zupelnie nieskutecznego, gdyz (przynajmniej w
moim pzypadku) wywalanie nastepuje w tylko trakcie sprawdzania przez gre obecnosci plyty w
napedzie (sprawdzanie co pare minut to juz drobna przesada)



Hmm,a wiesz,nie zwróciłem na to uwagi,czy przy tym mnie nie wywala, ale rzeczywiście co jakiś czas napęd się buja.Muszę to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

SP2 wymagane jest do prawidłowego działania gry ze względu iż bez SP2 nie masz domyślnie Windows instalatora 3.1 oraz kilku aktualizacji krytycznych bez których będziesz miał problemy z pakietem C++ między innymi a w konsekwencji ze stabilnością gry.

Oficjalnie wymagane jest SP2 do działania tej aplikacji a w momencie uruchamiania gry na systemie z SP1 powinieneś mieć komunikat o błędzie, chyba że ręcznie pobierałeś różne aktualizacje krytyczne ręczne z tym że to i tak nie zapewni stabilności programu

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować