• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam.
Mam problem z Wiedzminem.
Po zainstalowaniu gry wyskoczyl mi blad nieoryginalnej plyty z gra mimo ze gre zakupilem na gram.pl
Stosowalem sie do wszystkich porad na http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1838
ale nie mam niestety punktu 7,8 i nie ma w moim komputerze HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\a347scsi
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\a347bus z punktu 9
Ale rowniez nie ma u mnie punktu 10.
Nie wiem co zrobic.
Moj komputer posiada wszystkie uaktualnienia i nigdy nie przydażyl mi sie taki blad
Pzrd. i prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest jakiś sposób na obejscie "nie spełniasz minimalnych wymagań"...?
Razem ze znajomym kupowaliśmy komputery (takie same)
Jemu działa wiedźmin mi nie...(?)
Da się jakoś uruchomic wiedzmina, by ominąc sprawdzanie konfiguracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Udalo się!! Mialem taki problem: zainstalowalem gre bez problemów, grałem jakieś 2 godz. i przy wyjściu wyskoczyl komunikat że nastąpil problem z aplikacją wiedźmin i zostanie ona zamknięta. I NASTĄPIŁ KONIEC. Za każdym razem gdy odpalalem gre po wybraniu nowa gra podczas wczytywania wywalało mnie do windowsa i wyskakiwal ten błą opisany wcześniej. Nic nie pomagalo, nowe stery, reinstalka( kilkakrotna) gry,itp. Czytalem forum i stosowałem się do każdej rady. Nic nie pomagało, ale w końcu udało się. Co zrobiłem:
1.Odinstalowalem grę
2.Defragmentacja dysku C
3.W opcji wyszukaj pliki i foldery wpisałem datę instalacji gry i szukaj w folderach ukrytych plików w tym dniu utworzonych
4.Po wyświetleniu ręcznie usunąłem wszystkie pliki, kyóre pozostały po wiedźminie, a było ich ku mojemu zdziwieniu sporo
5.Zainstalowałem ponownie grę
6.No i gram
Mam nadzieję, że komuś ta moja rada się przyda dajcie znać na forum czy ktoś też dzięki takiemu postępowaniu w końcu odpalił grę bez wywalania do windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 21:17, Oloninho napisał:

A właśnie, co z tą Vesną? Jak się jej pomoże, to ona mówi żeby się spotkać w młynie. Kiedy,
gdzie i jak?

Nastepnego dnia o zmroku(źle trafiłes,to jest temat o problemach technicznych)

Swoja droga gram w Wiedzmaka od zeszlej srody(nie mam SP 2 tak jak jest wymagane).Włączam dzis i gra nie chce sie włączyc<pff>.Ściagam sp2(moze pomoze)
Btw mam wina pirata wiec nie wiem czy mozna wtedy te sp zainstalowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 21:16, michael144 napisał:

Mam nadzieję, że komuś ta moja rada się przyda dajcie znać na forum czy ktoś też dzięki takiemu
postępowaniu w końcu odpalił grę bez wywalania do windowsa.


Mam pytanie michael144 - czy używasz Visty 32-bit i czy skasowałeś wszystkie pliki z grą, łącznie z save''ami (czy może je przekopiowałeś) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 22:02, Spinner13 napisał:

Mam pytanie michael144 - czy używasz Visty 32-bit i czy skasowałeś wszystkie pliki z
grą, łącznie z save''ami (czy może je przekopiowałeś) ??


Mam XP z sp2, usunąłem kompletnie wszystko, ale można sprobować skopiować savy, ja nie ryzykowałem, bo mialem serdecznie dość tego że gra nie odpala. Teraz gram już 4 godz. i jest OKKKK. Zapisałem też w czsie gry i wyszedłem z ciężkim sercem, ale o dziwo wszysto super. gra się ładnie zapisała, wyłączyła bez żadnego błedu i powtornie odpaliła jeszcze żadnej wywałki do systemu nie mialem ODPUKAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja jeszcze Wiedźmina nie mam, ale moja znajoma tak i ma ona problem. :) Posiadany przez nią sprzęt to taki oto laptop: http://www.tanienotebooki.pl/notebook_814.html, a problem polega na tym, że gra nie chce się uruchomić, ponieważ "wymagania sprzętowe nie zostały spełnione". Ramu ona w tym laptopie ma 1GB. I czy właśnie to stanowi ten problem? Bo widzę w minimalnych wymaganiach, że przy viście potrzeba 1,5GB ramu. Czy da się jakoś ten problem obejść, żeby gra się uruchomiła? I czy jest w ogóle sens takiego obchodzenia (to znaczy czy Wiedźmin będzie jakoś na takim sprzęcie chodził)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Pytanie z innej beczki (nie wiem czy było już podobne, ale niestety nie mam dziś paru godzin na przeczytanie ponad 50 stron forum): Czy w niedalekiej przyszłości planowany jest kolejny patch? Jeśli tak, to czy będzie trzeba zaczynać grę od nowa, żeby uwzględniły się wprowadzone zmiany? Pytam, bo chciałbym uniknąć sytuacji, jaką mieli niektórzy z pierwszym patchem i musieli od nowa grać albo bez kontynuować bez poprawek. Nie zacząłem jeszcze grać i wolę się upewnić. Przy każdej premierze czekam co najmniej 2-4 tygodni, aż twórcy wypuszczą patche i naprawią co się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 22:31, matiz123 napisał:

Ja jeszcze Wiedźmina nie mam, ale moja znajoma tak i ma ona problem. :) Posiadany przez nią
sprzęt to taki oto laptop: http://www.tanienotebooki.pl/notebook_814.html, a problem polega
na tym, że gra nie chce się uruchomić, ponieważ "wymagania sprzętowe nie zostały spełnione".
Ramu ona w tym laptopie ma 1GB. I czy właśnie to stanowi ten problem? Bo widzę w minimalnych
wymaganiach, że przy viście potrzeba 1,5GB ramu. Czy da się jakoś ten problem obejść, żeby
gra się uruchomiła? I czy jest w ogóle sens takiego obchodzenia (to znaczy czy Wiedźmin będzie
jakoś na takim sprzęcie chodził)?


Moim zdaniem problemem jest Intel GMA 950, który obsługuje DX9 tylko programowo (nie ma shaderów). Ram raczej nie jest problemem, mój komp nie spełnia minimalnych nigdzie a gra chodzi całkiem nieźle. Konfig mojgo kompa: Athlon XP 2000+ @1860MHz, 768MB RAM, Radeon 9550 128MB, WinXP. Gam w rozdzielczości 1024x768 wszystko na min za wyjątkiem oświetlenia i cieni, które jakimś cudem nie obciążają mocno mojego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 22:31, matiz123 napisał:

Ja jeszcze Wiedźmina nie mam, ale moja znajoma tak i ma ona problem. :) Posiadany przez nią
sprzęt to taki oto laptop: http://www.tanienotebooki.pl/notebook_814.html, a problem polega
na tym, że gra nie chce się uruchomić, ponieważ "wymagania sprzętowe nie zostały spełnione".
Ramu ona w tym laptopie ma 1GB. I czy właśnie to stanowi ten problem? Bo widzę w minimalnych
wymaganiach, że przy viście potrzeba 1,5GB ramu. Czy da się jakoś ten problem obejść, żeby
gra się uruchomiła? I czy jest w ogóle sens takiego obchodzenia (to znaczy czy Wiedźmin będzie
jakoś na takim sprzęcie chodził)?


Niestety Wiedźmin na tym laptopie nie będzie śmigał :).Karta zintegrowana i mało ramu , ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dwie sprawy...

1. Czemu nie mogę pobrać aktualizacji poprzez moduł autoupdate w grze??

2. Zarejestrowałem Wiedźmina w CDP RED. Jako że nie miałem konta założyłem nowe w oknie rejestracji gry Wiedźmin.
Było to parę dni temu a maila potwierdzającego nie dostałem do dziś.
e-mail na pewno podałem prawidłowy bo próbowałem zarejestrować po raz drugi na ten sam mail ale wyskoczyło że jest już używany... ossochodzi ????


draakhul nie wiem czy jest jakiś kod, ale możesz sprawdzić np. FRAPS''em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dolaczam sie do kolegi powyzej tez od kilku dni czekam na maila z linkiem aktywacyjnym potrzebnym do zarejestrowania Wiedzmina...
Sprawdzalem 3 konta pocztowe o2,wp,gmail.Pisalem tez do Cd projekt,Cd projekt Red ale odpowiedzi sie nie doczekalem powiem krotko zaczyna mnie to <cenzura>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie a właściwie kilka
Ci co mają X2 na AM2, czy u was gra tez wykorzystuje tylko 1 rdzeń ? bo u mnie tak i wydaje mi się ze przez to trochę przycina.
Wyjdzie w przyszłości patch który to naprawi ?
Tylko proszę nie piszcie że mogłem kupić cora 2 duo bo jest lepszy itd.

Dodam ze mam wszystko stery do proca, płyty głównej i grafiki zainstalowane najnowsze tak samo sprawa ma się z aktualizacjami do Wina

Konfiguracja
Athlon 64 X2 5600+ AM2
2x1GB OCZ 800MHz
nVIDIA GeForce 7900 256MB
Win XP Pro +SP2 i wszystkie aktualizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

na początek, jak przy każdym zgłaszanym problemie- konfig kompa:
Win XP
NVIDIA GeFroce 8800 GTX
Realtek AC 97 Audio
2048 RAMu

poinstalowane najnowsze sterowniki do wszystkiego, co je posiada. Patch rzecz jasna 1.1a na pokładzie.


A teraz problem natury takowej:
Otóż wszystko działa ślicznie, gra śmiga bez zadyszki, lokacje wczytują sie w miarę szybko, i do tej pory miałem jeden wyskok do windowsa (po swojej pierwszej wygranej w kości, potem już się nie powtarzał). W Akcie III jednak wszystko działa swietnie, dopóki... nie próbuję wejść na cmentarz. Czy to od strony wyzimy handlowej, czy też od wyzimy klasztornej, gra bez ustanku wyskakuje mi na pulpit w trakcie wczytywania obszaru.

Co w związku z tym mam zrobić? Jakiś pomysł? Reinstalowałem grę (dwukrotnie), dłubałem na forum, ale odpowiedzi zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam duży problem z uruchomieniem gry i proszę o pomoc .

Zainstalowałem gre i pobrałem aktualizację.
Włączam z menu start "wiedzmina" i pojawia sie okno menu, z którego wybieram opcje "uruchom grę"
Po chwili "wyskakuje" komunikat o błędzie "Sygnatura błędu - AppName:witcher.exe AppVer: 1.0.0.1103 ModName: witcher.exe ModVer: 1.0.0 1103 Offset: 002eb09a" i nie pozostaje mi nic innego jak zamknąć to okno komunikatu.

Od kilku godzin staram się eliminować przyczyny ale nic nie pomaga.
- przeinstalowałem system,
- zainstalowałem SP2,
- nie mam żadnych alkocholi, clonów i daemonów....
Mój sprzęt - 3600 Athlon, GForce 7600 GT, 1024 RAM.

Bedę bardzo wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam


20071101002140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie za to nie da się włączyć opcji rejestracji, ponieważ przy włączaniu luncher''a jest ona z krótki w menu głównym widac ikony tylko do "zobacz uwagi" i nic więcej w następnych oknach to samo. Próbowałem zmieniać rozdzielczość ale nic to nie daje..HELP!

Może innaczej wygląda to tak:
http://img215.imageshack.us/img215/766/16108896yg1.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/7189/97971323qo4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Elo!
Kupiłem sobie ostatnio tę wypasioną grę i jest rzeczywiście super. Szkoda tylko, że mogę ją podziwiać na minimalnych wymaganiach ;/
Mam procesor AMD Athlon 64 3000+ 1.8 GHz, Kartę graficzną ATI Radeon X800GT, 1GB RAM''u
Co zrobić żeby gra chodziła płynniej i żeby była jednocześnie lepsza grafika?
CZekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować