• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 01.11.2007 o 09:43, Potter666 napisał:

Co zrobić żeby gra chodziła płynniej i żeby była jednocześnie lepsza grafika?
CZekam na odpowiedzi :)


kupić lepszą grafikę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

ja sie borykam z innym problemem. Wczoraj zainstalowalem gre, troche pogralem. Dzis rano wlaczam komputer i widze niebieski ekran w czasie ladowania Windy i komunikat mniej wiecej " Registry unable to load the hive in system32 folder". Zadnych innych szczegolow o jaki plik moze chodzic czy cos. Czy ktos natknal sie na podobny problem z rejestrami po instalacji gry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam maly problem z ktorym niemoge sobie poradzic otóz Jestem w 3 akcie i musze zniszczyć kryjówke salamandry w wyzimie handlowej wchodze do tej kryjówki pije sobie jaskólke naoliwiam miecz i zaczynam walke walcze jakies 2 sek i mi wychodzi bład a gra sie zamyka;/ pisze zebym wysłal raport o błedach lub nie Wysyłam i nic ciągle mi sie wyłancza

[Jak autor sam mowi, problem ten zostal juz rozwiazany - Wojman]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Keepsake, jezeli nadal czytasz to forum z nadzieja na odpowiedz, napisz prosze do mnie na gg (6901551) mam IDENTYCZNY problem a wiadomo ze we 2jke latwiej go rozwiazac.

Chcialbym tylko dodac ze nieco sie zawiodlem ... czekaja na gre kupe czasu, okazalo sie, ze zostala wydana jakas szmira (od strony technicznej) chyba kapke pospieszyliscie sie z wydaniem Wiedzmaka ...nie czesto kupuje sie orginalna gre i meczy sie tydzien z jej uruchomieniem, a jak juz pujdzie to co kilka godzin cos jest nie tak albo gra sie wylacza, porazka. Chyba jednak bylo trzeba wszystko zrobic jak nalezy i dopiero pozniej wydac gre. Mimo wszystko jest to towar ktoy chce miec przyjemnosc przetestowac ,,na wlasnej skorze" dlatego tez jeszcze sie z tym mecze.

Wiem ze jest to kompletny OT jednak prosil bym ,,niebieskich" o nie usuwanie tego posta przez jakis czas (chociaz 12h) poniewaz w jakis sposob musze skontaktowac sie z keepsakiem. Wybaczcie takze za moja niezbyt mila wypowiedz powyzej, to tylko moje male obiekcje.

Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2007 o 09:38, adrian b napisał:

Gdzie moge znalesc 5 platkow bialego miru ?


Ostrzezenie za spam. Pisanie kilku postow w dosc krotkim odstepie czasu nie przyspieszy rozwiazania problemu. Po za tym to jest watek techniczny. Pytania o to jak przechodzic gre mozna zadawac w watku o grze Wiedzmin, do ktorego link masz w przypietym poscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 21:37, dogvill napisał:

Btw mam wina pirata wiec nie wiem czy mozna wtedy te sp zainstalowac?


Proponuje kupic oryginal. A tymczasem BAN za piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Ja mam problem tego typu: instalka przebiegła pomyslnie,gra ruszyła, tj. film na początku przeleciał bez problemu. Gdy film sie skończył i gra mmiała ruszyć dalej ...wyskoczył mi komunikat Windows" PROGRAM THE WITCHER PRZESTAŁ DZIAŁAĆ. SYS WINDOWS ZBIERA WIECEJ INFORMACJI O PROBLEMIE. TO MOZE POTRWAĆ..." i następnie "PROGRAM PRZESTAŁ DZIAŁAĆ POPRAWNIE Z POWODU WYSTĄPIENIA BŁĘDU.SYS WIN ZAMKNIE PROGRAM I POWIADOMI CIE, JESLI ISTNIEJE DOSTEPNE ROZWIAZANIE" ....
Mam zainstalowanego patch''a 1.1a oraz hotfixa Windows6.0-KB940105-x86.
Sprzet CORE2DUO 1.66, GF7400, 2048 RAM vista home premium 32b
Moze ktoś ma pomysł bo siedze juz kilka godzin i nic...
Dzieki za pomoc z góry!!
azura@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam poważny problem z Wiedźminem, bo gdy gram, w losowych momentach wyłącza się komp i włącza po 3s.(mniej więcej co 5-10min). Oto opis mojego kompa:
Asus P5KC Intel P35
Intel Core2 Duo E6550 2,33GHz
GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz
GeForce 8800 GTX EVGA 768MB
Zasilacz do obudowy Hiper HPU-4M530 530W black

Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Reset komputera może być spowodowany:

Przegrzewaniem się procesora
Przegrzewaniem się zasilacza
Niestabilnością systemu (Ustawienia Procesora/RAM)
Ewentualnie przegrzewaniem się karty graficznej (tu częściej tzw. freezy)

Test???

3D Mark 2006 w cyklu np. 3 razy

Test procka + ram :
Prime - przynajmniej 20 minut
SuperPI na 32M - cały test
MemTest 3 procesy po 512MB przez przynajmniej godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok, miałem problem podczas instalacji Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable rozwiązałem go dzięki pomocy , z tym , że jest większe halo! Po komunikacje o błedzie Instalator skasował mi wszystko z 60 GB partycji!!!! Wyczyscił kompletnie z wszelkich danych... Straciłem mase rzeczy, i dzięki Bogu, że mam osobną partycje na system! Serio nigdy sie z czymś takim niespotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 08:26, eX-Sheriff napisał:

> Witam! Zakupiłem oryginalnego Wiedźmina i również mam problemy z instalacją gry. Gdy wkładam

> grę do napędu wyskakuje mi błąd o treści:
>
> "E:\\setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32."
>
> Próbowałem tego przestawiania DVD na "tylko Pio", pousuwałem te wszystkie alcohole i daemony.

> Sprzęt to AMD Athlon 3000+, 1gb ram, Geforce 6600 GT. Napęd DVD LG GCC-4120b
>
> Wie ktoś może w czym tkwi problem? Z góry dzięki.

Mam taka sama konfiguracje komputera tylko ze naped mam DVD firmy Litone i gra mi sie uruchamia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Z moim Wiedźmakiem jest następujący problem - save''y nie chcą zapisywać się na dysku. Nie działa ani AutoSave ani ten drugi, ''normalny'' (Przez menu :P) Miejsce na dysku C:\ (Na którym znajduje sie folder "The Witcher") jest, bo aż 7gb. Jeżeli ten problem już został poruszony wcześniej, przepraszam za powtarzanie się - jeżeli nie, prosiłbym o odpowiedź! Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chcę zapytać czy Wiedźmin wejdzie mi na minimalnych wymaganiach na takim komputerze:

Płyta Główna GALAXY socet 940 NF PCIex/ S 940
Procesor AMD OPTERON 64 1212 BOX (AM2) Dwurdzeniowy
Pamięć DDR2 2GB PC-667 Dual Channel Twinmos
Dysk Twardy WD Samsung 250GB SATA 7200 rpm 16MB cache
Nagrywarka DVD-RW Samsung x20 Dwustronna
Karta Graficzna GeForce 7 512MBtcDDR 2
Karta Muzyczna Zintegrowana 7.1channel Superior Quality Audio
Karta Sieciowa Zintegrowana 10/100 Ethernet LAN

Bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2007 o 18:28, VanGogh napisał:

Chcę zapytać czy Wiedźmin wejdzie mi na minimalnych wymaganiach na takim komputerze:

Płyta Główna GALAXY socet 940 NF PCIex/ S 940
Procesor AMD OPTERON 64 1212 BOX (AM2) Dwurdzeniowy
Pamięć DDR2 2GB PC-667 Dual Channel Twinmos
Dysk Twardy WD Samsung 250GB SATA 7200 rpm 16MB cache
Nagrywarka DVD-RW Samsung x20 Dwustronna
Karta Graficzna GeForce 7 512MBtcDDR 2
Karta Muzyczna Zintegrowana 7.1channel Superior Quality Audio
Karta Sieciowa Zintegrowana 10/100 Ethernet LAN

Bardzo proszę o odpowiedź


Nie rozpoznaje karty graficznej, ale przypuszczam ze to pewnie któraś z serii 7xxx (Przypuszczam 7950 po 512mb). Sądze że bez problemu Wiedźmin winien Ci śmigać na średnich detalach, jeśli nie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pewien problem
mianowicie gra całkowicie zacina się lub skacze co 5 sek w przod gdy jestem hmm... jakby na zewnatrz ale nie dokladnie bo np. cale kaer morhen chodzilo bez problemow za to obrzeża wyzimy już się tną niemiłosiernie i tylko wewnatrz budynkow jestem bezpieczny. mam zainstalowane najnowsze sterowniki a moj sprzet to:
procek: AMD Sempron 2800+ BOX 1,8Ghz, karta graf radeon 9550/x1050 series 128mb, 1gb ram, twardziel 40gb, a winda xp z SP2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2007 o 17:54, DonKluseczka napisał:

Witam.

Z moim Wiedźmakiem jest następujący problem - save''y nie chcą zapisywać się na dysku. Nie
działa ani AutoSave ani ten drugi, ''normalny'' (Przez menu :P) Miejsce na dysku C:\ (Na którym
znajduje sie folder "The Witcher") jest, bo aż 7gb. Jeżeli ten problem już został poruszony
wcześniej, przepraszam za powtarzanie się - jeżeli nie, prosiłbym o odpowiedź! Z góry dzięki

Cytuje wymagania minimalne:
-8,5gb wolnego miejsca na dysku.
Pozdrawiam
@przemcio256
Równiez cytuje wymagania minimalne(które są ogólno dostępne)
Karta graficzna: 128mb Video Ram z obsługą Directx9 Vertex Shader/Pixel Shader 2.0 (NIVIDIA 6600/ATI RADEON 9800)
Tutaj tez pozdrawiam
@Dj Deszczu
Zdecydowane i stanowcze NIE
ciebie także pozdrawiam.

Moze jakis moderator przypnie tu wymagania gry a następne bezsensowne pytania nagrodzi -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
> >
> > Mam pytanie czy na takim kompie:
> > Intel Celeron 2.4ghz
> > Karta graficzna GeForce FX 5200
> > !,5 giga ramu
> > Windows Xp
> > Bede mogl na minimalnych wymaganich pograc w Wiedzmina?Bardzo mi zalezy na tej grze a
> nie mam
> > chwilo kasy na nowego kompa wiec jak jesty szansa??Prosze o szybka odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 01.11.2007 o 18:45, Solstheim napisał:

Cytuje wymagania minimalne:
-8,5gb wolnego miejsca na dysku.
Pozdrawiam


Dzięki, ale chodzi o to że grę mam już zainstalowaną - problem z save''ami wystapil dopiero po parunastu godzinach gry. Problem w każdym razie rozwiązałem -zrobiłem kopie zapasową folderu z save''ami (sorry ze się ciągle powtarzam >_<) przeinstalowałem grę, po czym wkleiłem je z powrotem na swoje dawne miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować