• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

dobra działało super ale ...
III akt i wyzima handlowa - duża lokacja itd. czas doładowania wiadomo (długi i wpieniający o zapisach nie wspomnę) ale do rzeczy.
tu gra mam problemy po kilku loadach, przejściach do nowych lokacji (domy) itd. gra wysypuje się do windy - myślę żę gra ma problemy z "przerzucaniem dużych ilości danych" jest niestablina i wraca sytuacja z gothica III :(
w innych lokacjach problemu nie ma - inna sprawa czemu ta wyzima handlowa taka obszerna skoro potrzebnych rzeczy jest tam nie wiele tylko masa statystów :??
żeby nie było gram na mocnym sprzęcie z 4gb ramu - więc pamięci nie brakuje - wszytko to działa na Viscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2007 o 21:20, brantej napisał:

Niestety, Witcher sie obraził...

Konf:
GF 6600 GT ( stery nie najnowsze, ale ok.)
P4 3 GHz
1,5 GB RAM (wspieram do 3GB na stronicowanie z dysku)

Problem: Rozpoczynam rozdział drugi. Morduję kuroliszka. Napadają mnie goście. Wychodzę z kanałów
(klikam, zęby wyjść). Wyłącza mi się komp.

Sytuacja się ponawia, gdy wczytuję ostatni autosave - gaśnie mi nawet zanim wyskoczą zbiry.

Miał ktoś podobnie? W czym może tkwić problem?
Wcześniej Witcher działał bez zarzutu.


Zgodnie z zasadą mojego taty "szwankuje - odkurz" zajrzałem pod maskę. Ło matko! Nic dziwnego, że się wyłączał - coś sie musiało za bardzo nagrzewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2007 o 21:20, brantej napisał:

Niestety, Witcher sie obraził...

Konf:
GF 6600 GT ( stery nie najnowsze, ale ok.)
P4 3 GHz
1,5 GB RAM (wspieram do 3GB na stronicowanie z dysku)

Problem: Rozpoczynam rozdział drugi. Morduję kuroliszka. Napadają mnie goście. Wychodzę z kanałów
(klikam, zęby wyjść). Wyłącza mi się komp.

Sytuacja się ponawia, gdy wczytuję ostatni autosave - gaśnie mi nawet zanim wyskoczą zbiry.

Miał ktoś podobnie? W czym może tkwić problem?
Wcześniej Witcher działał bez zarzutu.

Ja miałem podobnie. Jak się okazało była to wina sterowników. Zadziałało po zainstalowaniu sterowników nie od Nvidii tylko producenta karty, w moim przypadku Palit(są tam specjalne do danych serii, 6, 7, itd.) Wiem że zrobiłeś to już inaczej, ale zostawiam post dla kolejnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ;)

Mam problem z teksturami na postaciach... każda z nich mi sie mieni, jak tylko postać zostaje oświetlona (czymkolwiek).
Gram na laptopie z 1gb ramu X700 i pentium M 1,6ghz. Jakiekolwiek ustawienia by sie dało, wygląda to tak samo. Karta czy podkręcona czy nie, dalej to samo. Zastanawiam sie czy sterowniki nowe czegoś nie zmienią, ale żadne nowe nie chcą sie zainstalować, prócz jakiś staroci, dostosowanych do tego lapa :|.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.11.2007 o 12:58, Wojtas11111 napisał:

Czy wie ktoś jak przyśpieszyć ładowanie lokacji???


dobre pytanie, mam 1GB ramu, zamykam wszystkie procesy i programy od antywira po g-g, i średnio ładuje mi się 5 min większa lokacja:) Masakara

Niestety wydaje mi się , żę jedyne co może pomóc to minimum 2 GB ramu ...

P.S. Sama gra chodzi płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.11.2007 o 13:30, Kedar-spider napisał:

mam problem z instalacją....

Nie chce zkopiować (zainstalować) kilku plików (mozliwaśći Ignoruj, Anuluj i Ponów próbę)


Może masz uszkodzoną płyte instalcyjną(jak tak to propnuje reklamacje), możesz spróbować zrobić z tego obraz i zainstalować z virtual drive-a, jest też tak , że niektóre DVD-ROM-y mają różne korekcje błedu spróbuj pożyczyć inny od kumpla. W ostateczności sciągnij obraz z netu... Ale na serio spróbuj reklamacji, bo to na 90% coś z płytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po 1 podziwiam nerwy Modków tej strony za niektórych jeleni którzy po raz 100 pytają o to samo nie czytając nawet podpiętych tematów :D ( a czy na na Intelu mi pójdzie hehe )

Po 2 przebrnąłem przez chyba 40 stron tutaj i podobny problem miał tylko gracz poniżej niestety nie wiem czy znalazł odpowiedź na swój problem bo sie nie odezwał :(

Dnia 29.10.2007 o 18:27, Dagmara19 napisał:

Witam. Pisze z pytaniem co moze byc przyczyna takich bledow/dziwnych rzeczy na ekranie?(przedstawione
na zdjeciach).
Poza tym gra dziala dobrze.
Mam Geforce 7300 GS 512 mb, 1 GB ram pamieci, Pentium 2.8 GHz (duo).
Sterowniki aktualne. Czy ktos wie o co chodzi?Gra oryginalna, path najnowszy zainstalowany.


Mam podobny problem ale znam jego rozwiązanie o ile tak to można nazwać, a może CDP coś jeszcze podpowie ?

Mój komputer
Athlon64 4200x2
Płyta MSI K9n
Grafika Gigabyte 8500GT 256/128
3 GB Ram Goodram (3x1 667Mhz)
WinXP Pro 32 bit SP2 oczywiście wszystkie łatki
Patch 1,1a
Od grafiki Nforce 169.01 z guru3d
a wcześniej 161 z stronki NVIDIA


Problem z tymi znikającymi teksturami zaczyna się podczas cutscenek (dowolnej) postacie rozmawiają i nagle robi sie chwilowa zwieszka (tak ok 6 sek) i wcina tekstury w podobny sposób jak na screenach poprzednika po wyjściu z tej scenki zwalone tekstury nadal pozostają.

Na początku myślałem że to stery ale ściągłem najnowsze z stronki guru3d z efektem tym samym, następnie pomyślałem że może grafika mi się przegrzewa i faktycznie było na niej 80C więc dołożyłem na nią 2 wentyle 80x80 i dzięki nim temp. w "stresie nie przekracza 45C i to samo :( , a chciałem zaznaczyć że np taki Crysis (demo) HalfLlife2 czy BIOSHOCK chodzą mi bez zgrzytu i to nawet bez tych wentylatorów.... oki no wiec myślałem, myślałem i przez przyp. dostałem od kolegi wiadomość na GG podczas gry i wyżej wymienionego efektu więc przeszedłem na pulpit kombinacją ALT+TAB i następnie wróciłem do gry iiiiii efekt ZNIKA!! cutscenka przechodzi i można spokojnie grać lecz niestety jakieś 2-4 cutscenki dalej efekt się powtarza ;( i znów trzeba ALT+TAB

To chyba nie jest normalne prawda? Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam duży problem. Mianowicie dziś kupiłem Wiedźmina. Choć mam średniego kompa można powiedzieć słabego (512ram,AMD Duron 1,8 Radeon 9200 SERIES) Podbudowany byłem wypowiedziami,różnymi artykułami gdzie pisało ,że powinno mi to pójść. No niestety odpalam grę,błąd "Wymagania minimalne nie zostały spełnione". No i moje pytanie jest takie,czy to koniec marzeń o pograniu ? Czy może da się jakoś to ominąć ,żeby przynajmniej spróbować odpalić a nóż pójdzie na low low low. Pomocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest jakiś sposób na obejscie "nie spełniasz minimalnych wymagań"...?
Razem ze znajomym kupowaliśmy komputery (takie same)
Jemu działa wiedźmin mi nie...(?)
Da się jakoś uruchomic wiedzmina, by ominąc sprawdzanie konfiguracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam spory problem z instalacją podczas niej wyskakuje błąd microsoft visual c++ potem gdy kliknie się ok instalacja kończy się a gra nie chce się uruchomić, błąd zawsze jest w tym samym miejscu co to jest i co z tym zrobić??
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.11.2007 o 16:37, MikeMad napisał:

Witam. Mam duży problem. Mianowicie dziś kupiłem Wiedźmina. Choć mam średniego kompa można
powiedzieć słabego (512ram,AMD Duron 1,8 Radeon 9200 SERIES) Podbudowany byłem wypowiedziami,różnymi
artykułami gdzie pisało ,że powinno mi to pójść. No niestety odpalam grę,błąd "Wymagania minimalne
nie zostały spełnione". No i moje pytanie jest takie,czy to koniec marzeń o pograniu ? Czy
może da się jakoś to ominąć ,żeby przynajmniej spróbować odpalić a nóż pójdzie na low low low.
Pomocy....


Nie chce Cie zasmucić, ale twój komp to kupa złomu (bez obrazy). 515ramu to menu w wiedźminie potrzebuje :P procesor też z ery kamienia łupanego a o karcie sie nie wypowiadam....
Nie żebym mowił że ja mam super duper kompa, bo nie mam... ciągle zastanawiam sie, kto Ci wcisł taki kit, że Wiedźmin Ci ruszy:)
Co do twojego pytania - tak, to już koniec marzeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1,5g ramu - wypas ale karta graf to masakra jest - popatrz w obsługiwanych kartach graficznych... niestety nie znajdziesz tam swojej :) nie mówie Ci że w 100% Ci nie pójdzie, bo może jednak będziesz mieć te 3fpsy :P poszukaj tutaj, ale gdziekolwiek indziej, czy ktoś nie gra na twojej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

potrzebuje pomocy kupilem dzis gre Wiedzmin podczas instalacji gry pojawia sie blad danych CRC co mam zrobic ??

AMDx2 3600
GF 7900GS
DDR2 2G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm... Mam dziwny problem:
Sama gra chodzi płynnie i nie ma najmniejszego zacięcia, ale jeżeli chodzi o cut-scenki w czasie gry, to większość to fpsy na poziomie 10... Czy wie ktoś w czym problem? I jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Compal FL90: CPU T7500 || NV GF 8600 GT || Corsair 2x1GB RAM 677mhz || 160GB 7200rpm || Bluetooth || Wifi A\\G\\N || Intel Turbo Memory 1GB || Vista 32 bit

Gra chodzi pieknei z tym ze co kilka minut wywala mnie do windowsa. Instalowalem hotfixa ktorego zalecacie na viste 32 bit ale to NIC nie pomoglo. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.11.2007 o 22:37, Evos napisał:

Compal FL90: CPU T7500 || NV GF 8600 GT || Corsair 2x1GB RAM 677mhz || 160GB 7200rpm || Bluetooth
|| Wifi A\\G\\N || Intel Turbo Memory 1GB || Vista 32 bit

Gra chodzi pieknei z tym ze co kilka minut wywala mnie do windowsa. Instalowalem hotfixa ktorego
zalecacie na viste 32 bit ale to NIC nie pomoglo. Prosze o pomoc


Mam cały czas ten sam problem... W pierwszych rozdziałach wywalał się notorycznie (przeinstalowałem w czystym botowaniu... i pomogło całe 2 dni wszystko było cacy) ale teraz w wyzimie handlowej gdzie szarpie ram niemiłosiernie znowu się wywala raz na godzine... brat jest na dalszych rozdziałach gdzie ram nie jest tak zurzywany i wszystko gra a wywałki nie zanotował dziś w ogóle... ta gra jest po prostu fatalnie zoptymalizowana (szczególnie pod viste) a wszelkie wywałki mają miejsce wtedy kiedy gra się tnie czyli ram jest zapełniony (tak samo było w gothic dopóki tego patchem nie załatwili więc mam nadzieje że CdProjekt sobie nie robi przerwy i zasuwają z koolejnym patchem)... Więc po prostu zaciśnij zęby i graj dalej (a pod nosem przeklinaj optymalizacje gry)...

Żeby nie było że to wina słabych podzespołów:
E6600
8800 GTX
2 Gb ramu 800Mhz (kolejne dwa właśnie zakupiłem zobaczymy czy coś da)
Vista Home Premium 32-bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować