• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 04.11.2007 o 20:14, Choinix napisał:

Co do Visty - ja mam 64 bit i nie mam problemów, a Ci, którzy mają 32 bitową Vistę [i jak się
domyślam 32 bitowego procka... czyli co najmniej słabego ;p] powinni chyba pobawić się z Windowsem
XP, bo Vista to tylko zbędne graficzne bajery i DX10, którego i tak płynnie nie tkniecie ;d.

tak świetne rozumowanie vista 32 bit = że wszyscy co ją mają mają 32 bit procka
kup teraz 2 rdzeniowy procek co by był tylko 32 bit. eh..
trza było napisić że vista 32 bit i xp (też 32 bit) ograniczają tego procka - nie wiem czy to miałeś na myśli bo jak nie to nie wiem co masz na myśli
ty za to na 64 tkniesz wszystko :) hhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 16:02, bartoszłowicki napisał:

A poza tym u mnie gra działa bardzo stabilnie, zero zawieszek i wywalania do windowsa- nawet
jak grałem 14 godzin (!) bez przerwy
Na moim kompie troche skacze w Wizimie Handlowej ale da sie grać. Nie narzekam bo mój cpu nie
jest oficjalnie wspierany.
Gram na 1024x768@85Hz (ustawienia najniższe) , win XP, Athlon XP 2500+ Barton, 1GB DDR 333
CL2.5, Ati X700LE, dysk 40GB Maxtor ATA133 2MB keszu
dzielnice wczytują się około 1-1,5minuty, karczmy itp. 0,5-1minuty, zapisywanie zazwyczaj poniżej
minuty


A to ciekawe bo ja gram na srednich ustawieniach, Throughbred 1800+, też 1GB ramu(OCZ), 7800 GS i wszystko co trzeba mam i jakoś stabilnie nie jest wywałki itp.
Więc co u licha jest nie tak z tą grą,trefne kopie czy jak? Że na podobnych zestawach u jednego jest dobrze a u innego do dupy? Niech mi kto powie,bo ja już sił nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A żeby było jeszcze lepiej,to dziś po jednym takim "zwisie" oczywiście restart kompa i co? Scandisk mi oświadcza że jest błąd.Gdzie? no w foldrze The Witcher\save przecież. No i dzięki temu save''y poszły się grzać @#$%.
Całe szczęście że zrobiłem sobie jakiś czas wcześniej kopie.
Więc niech ktoś powie czemu tak się dzieje, czy to jest stabilna gra?
Jak narazie to z żadną grą nie miałem tyle problemów co teraz. Wyjaśnijcie mi to i nie mówcie proszę że coś się grzeje lub coś w tym rodzaju,bo to już sprawdziłem i na 100% jest dobrze, świeży system z SP2, najnowsze stery,świeżo zainstalowana gra. Co więc jest źle?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 21:14, scott napisał:

tak świetne rozumowanie vista 32 bit = że wszyscy co ją mają mają 32 bit procka
kup teraz 2 rdzeniowy procek co by był tylko 32 bit. eh..
trza było napisić że vista 32 bit i xp (też 32 bit) ograniczają tego procka - nie wiem czy
to miałeś na myśli bo jak nie to nie wiem co masz na myśli
ty za to na 64 tkniesz wszystko :) hhe


Nie wiem o czym Ty do mnie piszesz (:P, sekwencja specjalna), ale według mnie bez sensu jest kupować 32 bitową Vistę mając 64 bitowy procesor. Czyż nie? ;]
I nie napisałem nic o 2 rdzeniowych procesorach nie 64-bitowych, więc nie wiem skąd to wziąłeś.
No i... nie wiem co to znaczy, że na 64 tknę wszystko. :P
Wyrażaj się precyzyjniej, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 19:39, Dj Deszczu napisał:

to jak napisze ktos dokladnie jak sie walczy chodzi mi na co jest np cios a na co blok.Aha
czy do Wiedzmina sa jakies kody??


Przypominam, ze to temat dotyczacy problemow technicznych, a nie pytan o sterowanie (te masz opisane w instrukcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.11.2007 o 21:40, Choinix napisał:

> tak świetne rozumowanie vista 32 bit = że wszyscy co ją mają mają 32 bit procka
> kup teraz 2 rdzeniowy procek co by był tylko 32 bit. eh..
> trza było napisić że vista 32 bit i xp (też 32 bit) ograniczają tego procka - nie wiem
czy
> to miałeś na myśli bo jak nie to nie wiem co masz na myśli
> ty za to na 64 tkniesz wszystko :) hhe

Nie wiem o czym Ty do mnie piszesz (:P, sekwencja specjalna), ale według mnie bez sensu jest
kupować 32 bitową Vistę mając 64 bitowy procesor. Czyż nie? ;]

co do kupowania sytemu to - pewnie myślisz że mając vistę 64 wszystko na niej masz 64 bit - no to się mylisz programy pod nią masz 32 bitowe (gry itd) i wszystko działa w 32 bit przez emulacja co powoduje że soft 32 bit pod sytem 64 działa kilka/kilkanaście procent wolnjej niż na systemie 32 bitowym - a taki jest sens że dużo wody w wiśle upłynie nim programiści przerzucą sie na te 64 bit - i wtedy będzie inny sytem i inne procki
i wtedy kupię 64 bit sytem

Dnia 04.11.2007 o 21:40, Choinix napisał:

I nie napisałem nic o 2 rdzeniowych procesorach nie 64-bitowych, więc nie wiem skąd to wziąłeś.

właśnie nie teraz wszystkie procki mają 64 bit instrukcje - kup mu nowy procek inny (32 bit) - nawet badźiewny celeron D ma instrukcje 64 bit amd 64 i p4 także :P

Dnia 04.11.2007 o 21:40, Choinix napisał:

No i... nie wiem co to znaczy, że na 64 tknę wszystko. :P

eh to po co piszesz że ci co mają vistę 32 bit nie tekną :P buhhaha cytat: (bo Vista to tylko zbędne graficzne bajery i DX10, którego i tak płynnie nie tkniecie)

Dnia 04.11.2007 o 21:40, Choinix napisał:

Wyrażaj się precyzyjniej, proszę.

a ty jak nie masz pojęcia to się nie wyrażaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ma ktoś podobny problem do mojego?:

Prawie za każdym razem jak wychodzę z gry (to wywala mnie do windy) z ślicznym dużym oknem z informacją o błędzie. Problem jest troszkę irytujący ale niedużo bo w końcu i tak wychodzę z gry. Komputer potęga, więc wymagania spełnione.

Patcha nie będę pobierał bo trzeba grę od nowa instalować (nieelegancki zabieg CDP gracze pre order stali się mięsem armatnim tak by w dniu oficjalnej premiery wydać patch ale dla tych co kupili grę 26.10)

Po za tym szanowny CDP ciężko było zrobić kompatybilność saveów z nowym patchem? Tak by nie było konieczności przechodzenia gry od początku...?
Jednym słowem preorderowcy zostali potraktowani po macoszemu na rzecz tych co kupili w dniu premiery i rada na przyszłość dla każdego lepiej kupować gry w dniu ich premiery niż na kilka dni przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2007 o 08:53, Jagged napisał:

wie moze ktos kiedy wyjdzie patch 1.2 ??

eh przydał by się bo chciał bym jeszcze raz grę przejść ,.... no ale poczekam na tego pacza bo parę baboli jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale nie prawda.
Patch 1.1a obsługuje save''y z wersji1.0 bez problemu.
Jest kilka tylko uwag, że np. rozdział lepiej zacząć od nowa (czyli z ostatniego save''a sprzed nowego rozdziału).
Wszystko działa OK.
I jakoś nie musiałem instalować gry na nowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2007 o 10:03, RobeN napisał:

Ale nie prawda.
Patch 1.1a obsługuje save''y z wersji1.0 bez problemu.
Jest kilka tylko uwag, że np. rozdział lepiej zacząć od nowa (czyli z ostatniego save''a sprzed
nowego rozdziału).
Wszystko działa OK.
I jakoś nie musiałem instalować gry na nowo...

U mnie również bez problemu. Wgrałem wersję "a" gdzies tak w połowie pierwszego rozdziału. Nie wiem jak byłoby z podniesieniem z wersji 1.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam serdecznie.

Jeżeli ktoś będzie w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny. Zainstalowałem Wiedźmina na nowiutkim laptopie,

Toshiba Tecra A9-51G (T7300, 15.4"+ ,2GB, 160GB,VB)
T7300P(2.0) / 2GB / 160GB / 15.4"+ / DVD-SM / WiFi(n) / BT / FP / TPM / WVB

karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator X3100
karta graficzna - złącza wyjście D-Sub
pamięć karty graficznej 358 MB
karta dźwiękowa wejście mikrofonu
wejście liniowe
stereo

(nie chcę wklejać linku, aby nie robić kryptoreklamy), i wydawało mi się że sprzęt jest "niezły". Niestety po zainstalowaniu gra nie uruchamia się. Zainstalowałem najnowszego patcha, oraz wszystkie aktualizacje dla Visty. Próbowałem sam rozwiązać problem, ale na forum nie znalazłem wątku wyjaśniającego mi jak tego dokonać. W sprawie laptopów jestem laikiem, czy nie ma nadziei na uruchomienie gry na takim sprzęcie?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Z góry dzię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.11.2007 o 11:03, Leczok napisał:

Toshiba Tecra A9-51G (T7300, 15.4"+ ,2GB, 160GB,VB)
T7300P(2.0) / 2GB / 160GB / 15.4"+ / DVD-SM / WiFi(n) / BT / FP / TPM / WVB

karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator X3100
karta graficzna - złącza wyjście D-Sub
pamięć karty graficznej 358 MB
karta dźwiękowa wejście mikrofonu
wejście liniowe
stereo



Niestety mimo że Twoja karta ma 358 MB koderzy wiedźmina nie umieli zaimmplementować obsługi zintegrowanych kart, a już typu Intel Graphics to wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem nic na temat IGMA X3100 - ale to może być główny problem.
Przede wszystkim układ korzysta z RAM kompa - co jest obecnie bardzo wolnym rozwiązaniem, które jest bardzo słabo wydajne. Poza tym nie wiem jak z implementacją T&L. Softwareowa???
Ciekawe jakie wyniki miałbyś w 3D Mark03 - 2000??? Na nowych (nie najlepszych) kartach ma się ponad 10x tyle.
Pomija wynik 05 czy 06ki (jeśli w ogóle by poszła normalnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.11.2007 o 12:02, Xell san napisał:

Niestety mimo że Twoja karta ma 358 MB koderzy wiedźmina nie umieli zaimmplementować obsługi
zintegrowanych kart, a już typu Intel Graphics to wogóle.

Dzięki za szybką odpowiedź!

....czyli porzucić wszelkie nadzieję i dać sobie spokój ?, w żaden sposób nie uda się "przeskoczyć" problemu ?. Gram na stacjonarnym, ale niskie detale i długie wczytywanie (do 2 minut) - trochę się męczę.

Eh aż żal ... ściska, dlaczego do - chyba nienajgorszego - laptopa ładują słabą grafikę ?

Się wyżaliłęm ;), dzięki raz jeszcze za zainteresowanie. Może z czasem jakimś patchem uda się ...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2007 o 12:13, RobeN napisał:

nie wiem jak z implementacją T&L. Softwareowa???

Czy jakieś nowsze tytuły korzystają w ogóle z T&L?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To już nawet nie chodzi o korzystanie w przypadku nowych.
Przecież gra się też w starsze gry :)
Na zintegrowanej z pamięcią współdzieloną nawet tamte tytuły będą kulały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam mam problem mianowicie jestem w 5 akcie w misji Płomień który oczyszcza i mam zadanie zniszczyć ostatni bastion elfów i tam jest barykanda i gdy próbuje ją zniszczyć aardem nic sie nie dzieje plis pomuszcie mi i powiedzcie co mam zrobić z góry thx:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować