• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.11.2007 o 14:43, silverek00 napisał:

Witam, uruchamiam grę działa normalnie i po jakiś 10 minutach wyskakuje mi taki błąd, pomocy
!!


I po raz trzeci: pewnie chodzi o stery karty graficznej. Musisz zainstalować najnowsze ze strony producenta.
To powinno pomóc.
A ty mati nie spamuj, bardzo proszę. Kup tego wiedźmina, a jak nie będzie działał to se zrób upgrade kompa i bedzie dobrze.
Bo wiesz, żeby zobaczyć jak działa musisz go odpalić na swoim kompie.
Bo np. dla mnie na twoim konfigu w minimalach może być bardzo dobrze, a dla Ciebie nie.
Więc nie pytaj o wymagania i czy będzie chodziło płynnie.

EDIT: Jeśli chodzi o błędy z kartami graficznymi rozwiązanie podam na gramsajcie bo pisanie n-ty raz tego samego rozwiązania jest troche męczące i denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 15:54, Lechu21 napisał:

Hmm według mnie na minimalnych pójdzie ale może się ciąć (a kartę masz GDDR3 czy DDR2 ?? )


Mam GDDR3 a co???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 15:57, Lechu21 napisał:

Myślę że pójdzie :) Minimalne spełnia. (a pamięci DDR1 czy DDR2 ?? )


Niestety DDR1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam taki problem...

Po długim uruchomieniu się gry (nowa gra) --> jak tylko się poruszę lub jak tylko przesunę kamerę na widok walki to gra automatycznie staje w miejscu... a cały interfejs zaczyna się pojawiać i znikać ;p


Mam Vistę 32 bit z hottfixem i tylko 1gb ramu ;/
Reszta sprzętu spełnia wymagania ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie rozumiem dlaczego cytujesz mojego posta?

Jeśli kupisz grę w Wielkiej Brytanii to oczywiste jest że nie będziesz miał wersji polskiej tylko angielską. Możesz kupić na allegro albo w jakimś sklepie co wysyła za granicę...może nawet gram.pl to robi. Poszukaj w pomocy na stronie sklep.gram.pl

Czy w grach duże ma znaczenie jaka jest prędkość pamięci ? Oprócz tego że pewnie wolniej się ładuje ale czy gry przez to wolniej chodzą bo mam DDR1 400 Mhz ( 2,25 GB :> )...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 10.11.2007 o 16:11, Irc100 napisał:

Czy w grach duże ma znaczenie jaka jest prędkość pamięci ? Oprócz tego że pewnie wolniej
się ładuje ale czy gry przez to wolniej chodzą bo mam DDR1 400 Mhz ( 2,25 GB :> )...

A tu to różne opinie usłyszysz:) Moja jest taka że skoku pomiędzy DDR1 a DDR2 prawie nie ma. Cas Latency wszystko wyrównuje, w tych starszych jest dużo niższy niż w DDR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chodzi mi o to że miałem robiony cały system... nic niewgrałem prócz WIEDŹMINA i nadal nie działa. Chodz komp na którym nie działa jest leprzy niż są wymagania...
HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 16:50, Irc100 napisał:

No to tak jak chciałeś sie przeniosłem na ten temat :)

Ile ustawić tej pamięci wirtualnej? Tym więcej jest początkowej tym lepiej ? I tak samo z minimalną
?

Z tą minimalną to jest tak, że system rezerwuje tyle miejsca na dysku na dane, ile ustawisz. A max, że więcej nie "zabierze" z dysku, niż ustawione. I wtedy jak zabraknie to wywala komunikat i się gry sypią:) Zobacz ile masz miejsca na dysku, jeśli 5GB wolnego, to ustaw tak jak ja, zostanie Ci jeszcze 1GB. Nie sprawdzałem jak to jest z ustawieniem pliku stronicowania na innym dysku, możesz sprawdzić.
Edit:
Skoro masz 10GB miejsca, to ustaw 3000 do 4000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 16:57, Irc100 napisał:

Dobra mam tak jak ty teraz tylko kompa uruchomię ponownie żeby zobaczyć czy wszystko działa.
A właściwie co robi da pamięć wirtualna ?

Na nią komp zrzuca dane, gdy ramu brakuje do wczytania gry/programu itd. Mocno to spowalnia działanie, ale pozwala na uruchomienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

buhahahaha....to akurat mi nie potrzebne bo mam 2,25 gb ramu (chociaż za niedługo niestety zacznie być przydatne...). A czy XP home edition obsługuje więcej niż 2gb bo słyszałem że nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 17:01, Irc100 napisał:

buhahahaha....to akurat mi nie potrzebne bo mam 2,25 gb ramu (chociaż za niedługo niestety
zacznie być przydatne...). A czy XP home edition obsługuje więcej niż 2gb bo słyszałem że nie?

Nie, tylko 2GB. Więc ten problem z pamięcią wirtualną jest nieco dziwny skoro masz tyle ramu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisałem, że miałem update. Taka jest moja historia ramu. Najpierw 512 potem jedno 256 sie spaliło wiec miałem 256. potem miałem 1,25 GB ramu i nadal to było a teraz jak mam 2,25 to już nie ma tego komunikatu ale w końcu to G3 to kto wie...

Edit: Czy to że mam 2,25 (a mogę mieć 2gb) coś przeszkadza? Bo zawsze mogę jedną kostkę wyciągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 17:07, Irc100 napisał:

Napisałem, że miałem update. Taka jest moja historia ramu. Najpierw 512 potem jedno 256 sie
spaliło wiec miałem 256. potem miałem 1,25 GB ramu i nadal to było a teraz jak mam 2,25 to
już nie ma tego komunikatu ale w końcu to G3 to kto wie...

Edit: Czy to że mam 2,25 (a mogę mieć 2gb) coś przeszkadza? Bo zawsze mogę jedną kostkę
wyciągnąć...

To my teraz o G3 rozmawiamy? xD już się zakręciłem:D Myślałem że o Wiedźminie... Chyba już śpię:/ I chyba nie przeszkadza duża ilość pamięci. Kończmy, bo sie okazało ze offtop robimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować