• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.11.2007 o 17:04, destro177 napisał:

> buhahahaha....to akurat mi nie potrzebne bo mam 2,25 gb ramu (chociaż za niedługo niestety

> zacznie być przydatne...). A czy XP home edition obsługuje więcej niż 2gb bo słyszałem
że nie?
Nie, tylko 2GB. Więc ten problem z pamięcią wirtualną jest nieco dziwny skoro masz tyle ramu:)

A ile w tym 2GB zajmuje sam system operacyjny? Coraz więcej. Ja stosuję odkładanie pamęci wirtualnej na wszystkich partycjach i w wielkości kontrolowanej przez system. I problemów z tym nie mam. Oprócz tytułów, które mają "wycieki" do pamięci jak kiedyś HOMMIV z włączonymi animacjami. potrafił się rozychać w nieskończoność, aż do wywałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam następujące dwa problemy.

#1. Przy uruchamianiu gra czasem ignoruje płytę w napędzie DVD i twierdzi, że... mam włożyć oryginalną płytę z grą do czytnika DVD. Oczywiście owa płytka cały czas się tam znajduje. Czy to z powodu płyty czy czytnika się tak dzieje? Po kilkukrotnym wkładaniu i wykładaniu płyty w końcu ją widzi i gra się uruchamia. Dziwne...

#2. Przy długim graniu zaczyna szwankować dźwięk w grze tzn. zaczynają się takie jakby zachrypnięcia itp. w dialogach. I muszę wtedy restartować grę.

Oczywiście owe dwa problemy nie są aż tak fatalne i idzie z nimi żyć, tylko oczywiście nieco irytują...
Swoją drogą Wiedźmin genialny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I kolejny ...
Podczas gry po kilku save''ach gra wyłącza się i pojawia sie komunikat, że program zostanie zakończony i czy chcę znaleźć rozwiązanie w internecie. Jednak gdy włączam gre nie ma ostatniego save''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

mam Athlon 64 3000+, 1GB RAM, płyta Asus A8N, karta grafiki 6600LE SilentPipe 128MB. Gram na ustawieniach 800x600 i niska jakość grafiki. Gra się płynnie, wstawki filmowe także działają płynnie. Można też grać na 1024x768 ale czasami wydaje się, że framerate jest zbyt niski (chociaż cutscenki nadal działają płynnie).

Windows XP HE PL + SP2 świeżo zainstalowany plus najnowsze sterowniki z www.nvidia.com.

Brak problemów z instalacją.

Jak na razie gra wywaliła się tylko raz (i to przy wychodzeniu z gry). Gram w sumie już kilkanaści godzin.

Ktoś może powiedzieć, że z takimi ustawieniami grafiki nie da się grać. Ja uważam, że gra tak wciąga, że nie potrzeba wcale lepszej grafiki. Nawet czasy ładowania niektórych lokacji (u mnie są znośne ale mam plik wymiany ustawiony na 4GB) nie denerwują a przynajmniej jest czas żeby pomyśleć (im dłużej się gra tym czasy ładowania - być może subiektywnie - wydają się coraz krótsze i przestają w ogóle przeszkadzać)

Jak widać wyżej można także grać na sprzęcie, który można złożyć za kilkaset złotych (np. kartę grafiki kupiłem za 69,99 zł w MediaMarkt).

Co mi się nie podoba:
1. przy 800x600 czcionki nie wyglądają dobrze i źle się czyta teksty ale pewnie w CDRed nikt nie pomyślał, że ktoś jest takim hardcorowcem, że będzie chciał grać w takiej rozdzielczości. To samo dotyczy się niektórych ikonek.

2. Domyślne ustawienia grafiki w grze po zainstalowaniu. Normalnie w Windowsach mam 1600x1050 i z tego co pamiętam, gra wystartowała z tą rozdzielczością plus wysoka jakość grafiki, tak że przestawienie na 800x600 i niską jakość grafiki kosztowało mnie trochę nerwów, mimo tego, że jestem bardzo cierpliwym człowiekiem.

Pytanie:
1. co z angielskim lub niemieckim w grze? Czy mogę przestawić język na inny niż polski?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podałby ktoś parametry na których Wiedźmin na najwyższych detalach chodziłby bez najmniejszych kłopotów. I koszt ile mniej wiencej w sumie by to kosztowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 21:28, maciek.mucha napisał:

Podałby ktoś parametry na których Wiedźmin na najwyższych detalach chodziłby bez najmniejszych
kłopotów. I koszt ile mniej wiencej w sumie by to kosztowało...

Przecież masz te parametry w przypiętym poście na górze. Wymagania gry zalecane (optymalne)=takie na których grasz z wszystkim na max detale, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem niemłodym poczatkowym graczem, nie znając innych gier jestem pod wielkim wrazeniem Wiedźmina.
Mam taki problem : jestem w prologu w przejściu do laboratorium - trzeba odwalić głazy znakiem Aaard. Ikonę znaku mam już na planszy, lecz nie działa - klikam mychą pokazuję się opis i to wszystko ; wciskam 1 na klawiaturze jakby się podświetla, usiłuję go też przeciągnąć na głazy i nic. Nie wiem jak przejść dalej. Jeśli możecie to pomóżcie proszę. Aha maja wersja gry to początkujący. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

PPM !

A tak na poważnie. Ja też nie jestem młody i:
po pierwsze: jak już wszystko nie pomoże i się popsuło to czytam instrukcję (niestety instrukcji do gry "Wiedźmin" jeszcze nie przeczytałem)

po drugie: na szafot tego kto wymyślił pojęcia: "LPM" i "PPM", które pojawiają się w grze. Ja potrzebowałem paru godzin żeby zrozumieć o co chodzi.

Tak że: PPM = prawy przycisk myszy (tak myślę, bo nie czytałem instrukcji i ja rzucam Aard właśnie w ten sposób i załatwiłem w ten sposób nawet parę gostków)

I proszę nie wyrzucać tego z tego tematu. Pojęcia w grze typu "LPM" i "PPM" to naprawdę techniczny problem. CDRed powinien wymyśleć coś lepszego.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 10.11.2007 o 22:50, spieler606 napisał:

po drugie: na szafot tego kto wymyślił pojęcia: "LPM" i "PPM", które pojawiają się w grze.
Ja potrzebowałem paru godzin żeby zrozumieć o co chodzi.


Nie rozumiem? Miałeś problemy z rozszyfrowaniem skrótu LPM i PPM ?!

Dnia 10.11.2007 o 22:50, spieler606 napisał:

I proszę nie wyrzucać tego z tego tematu. Pojęcia w grze typu "LPM" i "PPM" to naprawdę techniczny
problem. CDRed powinien wymyśleć coś lepszego.


To nie jest problem CDred, nie będę wskazywał kto tu nie zna podstawowych skrótów... Przynajmniej tak wynika z treści posta...

Ale jak jesteśmy przy problemach... Ściągnąłem najnowszy patch i... nadal ze stabilnością jest kiepsko... Dziwne, że zawsze wywala, kiedy gra musi coś uruchomić, np. dziś mnie wywaliło jak mapę sobie włączałem. Nigdy nie jest tak, że idę i trach! nie. Tak jakby gra miała problem z robieniem 2 rzeczy naraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 22:50, spieler606 napisał:

> po drugie: na szafot tego kto wymyślił pojęcia: "LPM" i "PPM", które pojawiają się w grze.
Ja potrzebowałem paru godzin żeby zrozumieć o co chodzi.

Tak że: PPM = prawy przycisk myszy (tak myślę, bo nie czytałem instrukcji i ja rzucam Aard
właśnie w ten sposób i załatwiłem w ten sposób nawet parę gostków)

Dziękuję ci Spieler606, widzę że nawet zostałeś zrąbany za to, że skróty na forum wyjaśniasz. Jedni znają podstawowe skróty komputerowe jak np pan Ara, inni natomiast czytają z zrozumieniem ustawy. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Spieler. Idę do laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2007 o 00:13, sław71 napisał:

Jedni znają podstawowe skróty komputerowe jak np pan Ara, inni natomiast czytają z zrozumieniem
ustawy. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Spieler. Idę do laboratorium.

"A inni preferują owce nad dziewczęta. Tylko im współczuć. Jednym i drugim":D
Można i to i to - w sensie znania i czytania oczywiście. A PPM i LPM rodziły się w bólach i w końcu się przyjęły. Lepsze to od "tupnąć lewy klawisz":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie do mojej starej sprawy, tj. czy mozna ominac zabezpieczenia nie pozwalajace uruchomic sie grze na nizszej konfiguracji niz minimalna. Otoz po paru nieprzespanych nocach pomyslalem sobie, ze mozna zrabic path w ktorym uzytkownik podpisywalby dodatkowa umowe w ktorej byloby, ze jest swiadom ryzyka spalenia pod zespolów itd, itp. mozna by tez w tym pathu wprowadzic ograniczenie grania, np. po 1h godzinie gra robi auto save i sie wylancza. takie rozwiazanie pomoglo by wielu ludzia a CDPRed nie bylby odpowiedzialny za zniszczone komputery. czy takie rozwiazanie mogłoby zaistniec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2007 o 08:27, kosmo13pk napisał:

mam pytanie do mojej starej sprawy, tj. czy mozna ominac zabezpieczenia nie pozwalajace uruchomic
sie grze na nizszej konfiguracji niz minimalna. Otoz po paru nieprzespanych nocach pomyslalem
sobie, ze mozna zrabic path w ktorym uzytkownik podpisywalby dodatkowa umowe w ktorej byloby,
ze jest swiadom ryzyka spalenia pod zespolów itd, itp. mozna by tez w tym pathu wprowadzic
ograniczenie grania, np. po 1h godzinie gra robi auto save i sie wylancza. takie rozwiazanie
pomoglo by wielu ludzia a CDPRed nie bylby odpowiedzialny za zniszczone komputery. czy takie
rozwiazanie mogłoby zaistniec ?

CDP i tak nie byłby odpowiedzialny - poczytaj umowe licencyjną. Producent/wydawca nie odpowiada za ewentualne szkody, które moga być spowodowane działaniem programu. Gdyby ograniczenie było wprowadzone po to by nie dało się uruchomić gry chodzącej słabo, to zgodziłbym sie z Tobą. Jeśli jednak chodzi tu o bezpieczeństwo podzespołów, to jednak jestem za takimi zabezpieczeniami. Zupełnie inną sprawą jest to, że u niektórych osób ta gra chodzi na zestawach słabszych niż minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem następujący: czasem podczas dialogu po wypowiedzi jednej z postaci gra się na chwilę przycina, a potem rusza znowu, ale ze sporymi błędami graficznymi (wszystko nabiera tęczowych kolorów, tekst jest nieczytelny, Geralt zaczyna przypominać Raymana (głowa, bandoliery, rękawice i nic więcej), po zakończeniu dialogu ikonki są niewidoczne itp.). Co prawda wystarczy grę zminimalizować i przywrócić aby wyglądała normalnie, ale jest to jednak uciążliwe. Proszę pomóżcie.

Komputer: Athlon X2 4000, 1 GB RAM, GF 8500 GT
Gra w wersji 1.1a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam problem z grą Wiedźmin pod koniec instalacji gry, gdy następuje rejestracja składników redystrybucyjnych pojawia się błąd 1701:" instalator windows jest nie poprawnie skonfigurowany lub system windows pracuje w trybie awaryjnym" Mam nastepujacą konfigurację sprzetową: AMD Athlon 64 3400+, 1GB RAM, Ati Radeon x1300 PRO 256 Mb.
Proszę o rozwiazanie mojego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam problem z płynnaścią gry, otoż moj komp, 2gb RAM, grafa radek x1950pro 512MB, proc C2D E4400(2000MHz@2700MHz)...i gdy wejdę np. do wyzimy handlowej do mam do 10 kaltek na sekundęprzy max grafikach, gdy zmienię jakąś dowolna opcję graficzną np, AA z x4 na x2 to mam kolo 30 klatek....i tak caly czas, wejdę do karczmy 15 klatek, dam AA z 2 na 4, kolo 30 klatek...czym to jest spowodowane? Mam najnowsze stery do karty,gra na patchu 1.1a, jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Error 1719.Nie można uzyskać dostępu do usługi Instalatora Windows. Może się to zdarzyć, jeśli system Windows działa w trybie awaryjnym lub jeśli Instalator Windows nie jest poprawnie zainstalowany. Skontaktuj się z personelem pomocy technicznej. To jest właśnie ten bląd, co robi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2007 o 15:40, Mati051191 napisał:

> > > Czy ktoś odpalał wiedźmina na podobnej konfiguracji?
> > > core2duo e4300@1,8ghz;1gb ram;geforce7300gs 256mb;vista32 bit?
> > > Chodzi mi szczególnie o działania wiedźmina na viscie z 1gb ramu i na podobnej
karcie
>
> > jak moja.
> > > Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
> > chciałbym ponowić swoje pytanie:)
>
>
> ram nie spelnia minimalnych wymagn, jesli sie uruchomi bo bedzie sie ciela, pomysl nad
dodaniem
> 1 gb ramu i bedzie mozna spokojnie grac na srednich :)

tylko minuta? nie jest źle:) ale poza tym to będzie działał płynnie?



jaka minuta ?? i tak gra bedzie dzialac i wiele plynniej :) ja mialem na ocztaku 512mb ale dodalem 2 Gb i gra chodzi nie poznania, wtedy to juz w ogole nie mozna bylomobejrzec filmikow :) a teraz gra sie swietnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować