• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 13.11.2007 o 12:27, buras napisał:

Co prawda po zainstalowaniu latki 1.1a przestala lubic Alt+Tab, ale idzie
z tym jakos wytrzymac.


Tu ja mógłbym dorzucić inną obserwację.
Czasami gdy zatrzymam grę (Pauza) to gra sama robi ALT-TAB (po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach) => dopiero przy łatce 1.1a (bez "a" nie wiem, bo za krótko grałem). Nie ma później problemu z powrotem, ale wygląda to dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy w sprawie wywalania do windy coś wiadomo bo już nie jest to śmieszne ...... ?
bo granie w okienku (rada pomocy) raczej wygodna nie jest i także nic nie daje ....eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 13.11.2007 o 12:27, buras napisał:

RobeN ma racje ingerencja w kod wykonywalny jest niedozwolona, nawet jak nie ma na celu umozliwienia
uruchomienia nielegalnej kopii ... Licencja to uniemozliwia ... nie zgadzasz sie z nia, nie
masz prawa instalowac gry. Zgadzasz sie, to grasz i nie tykasz kodu ...

to ja tylko tak zapytam jak nie zgadzam się z licencją to nie istaluje - ok - a mogę oddać program/gre i dostać zwrot kasy ? no przed kupnem raczej licencji nie przeczytam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2007 o 12:54, scott napisał:


> RobeN ma racje ingerencja w kod wykonywalny jest niedozwolona, nawet jak nie ma na celu
umozliwienia
> uruchomienia nielegalnej kopii ... Licencja to uniemozliwia ... nie zgadzasz sie z nia,
nie
> masz prawa instalowac gry. Zgadzasz sie, to grasz i nie tykasz kodu ...
to ja tylko tak zapytam jak nie zgadzam się z licencją to nie istaluje - ok - a mogę oddać
program/gre i dostać zwrot kasy ? no przed kupnem raczej licencji nie przeczytam ?

mam pytanie, teoretycznie wiedźmin nie powinien uruchomić się na karcie Geforce 6200 256mb, viście i 1gb ramu.
to czemu u mnie chodzi i do tego na średnich detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2007 o 13:00, Hefaistos napisał:

mam pytanie, teoretycznie wiedźmin nie powinien uruchomić się na karcie Geforce 6200 256mb,
viście i 1gb ramu.
to czemu u mnie chodzi i do tego na średnich detalach?


Nie jest powiedziane, że się nie uruchomi.
Chodzi o to, że nie jest gwarantowana płynność i stabilność.
Ja też robiłem testy na AthlonXP Barton 2500+ i 1 GB RAM (+7800GS) i gra chodzi 1280x1024 z ustawieniami high (bez rozmywania i ze opuszczonymi efektami świetlnymi) - efekt: długie ładowanie, ucinanie początkowych kwiestii w cutscenkach, lagi przez kilkanaście sekund po wejściu do nowej lokacji (szczególnie uciążliwe przy natychmiastowych walkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ale najdziwniejsze jest to ze taki S.T.A.L.K.E.R. baaaardzo mi sie wcinal na minininininimalnych detalach a wiedzmin ma maksymalnych idzie bez problemu-chyle czola CD-Projekt Red

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma co porównywać bezpośrednio jednego z drugim, bo to jak piernik do wiatraka - całkiem inne silniki.

Zauważyłem jedynie wspólny mianownik w przypadku zapotrzebowania na RAM - 1GB to rzeczywiście absolutne minimum przy obu tytułach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2007 o 13:05, RobeN napisał:

Ja też robiłem testy na AthlonXP Barton 2500+ i 1 GB RAM (+7800GS) i gra chodzi 1280x1024
z ustawieniami high (bez rozmywania i ze opuszczonymi efektami świetlnymi) - efekt: długie
ładowanie, ucinanie początkowych kwiestii w cutscenkach, lagi przez kilkanaście sekund po wejściu
do nowej lokacji (szczególnie uciążliwe przy natychmiastowych walkach).


ciekawe u mnie chodzi na bartonie 2600+, 1,5gb ramu i gf6600gt przy średnich ustawieniach bez żadnych problemów, niestabilności i wywalanek do windowsa. jedyna wada to długi czas ładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2007 o 15:34, jaceloth napisał:

ciekawe u mnie chodzi na bartonie 2600+, 1,5gb ramu i gf6600gt przy średnich ustawieniach
bez żadnych problemów, niestabilności i wywalanek do windowsa. jedyna wada to długi czas ładowania.


Dlatego pisałem, że może ale nie musi.
Na tym też nie ma wywałek, tylko lagi po wejściu do nowego rejonu. I tyle. Być może obniżenie parametrów spowodowałoby ustąpienie tych mini-problemów. Ale nie próbowałem - bo nie było mi to potrzebne.
Ważne jest też to, że posiadasz 512MB RAM więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2007 o 14:37, Melchah napisał:

Zauważyłem jedynie wspólny mianownik w przypadku zapotrzebowania na RAM - 1GB to rzeczywiście absolutne minimum przy obu tytułach.


Nie zgadzam się z tobą , mi Wiedźmin chodzil na 512 ramu i tylko mi się długo wczytywały lokacje, gra się ogółem nie zacinała ,teraz mam 1gb i chodzi idealnie przy konfiguracji nie spełniającej minimalnych wymagań.Co do Stalkera to masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jeszcze napisz na jakich ustawieniach, bo mi przy ustawieniu "wszystko na maxa" na takim sprzęcie AMD64 2800+ GF7900GS i 1GB niemal zawsze lekko skacze, przeważnie na początku gry lub tuż po loadzie kolejnej lokacji. Chwilę później (po chwili kręcenia się po lokacji) już sporadycznie i gram z dużym komfortem (zresztą na dniach będzie +1GB więc myślę, że problem zniknie całkowicie, bo widzę, że bardziej Wiedźminowi na pamięci zależy niż mocy karty graf.). Dysk zdefragmentowany, UDMA włączone, wyłączone wszystkie programy, które nie są w danej chwili absolutnie potrzebne. Więcej się nie da zrobić.

A w to, że Ci chodził Wiedźmin na 512MB RAMu (bez użycia czarnej magii) jestem może nawet w stanie uwierzyć, ale nie wierzę, że bez najmniejszych nawet przycinek, bo na pewno już Podgrodzie dało Ci popalić, że o Wyzimie nie wspomnę. I to przy konfiguracji poniżej minimalnych wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie czy Wiedźmin pójdzie mi na procesorze AMD SEMPRON 3000+ 1700 Mhz ?? Mam 2 Gb Ramu i karte grafiki 256 Mb i z Pixel Shader 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2007 o 19:47, napster6 napisał:

mam pytanie czy Wiedźmin pójdzie mi na procesorze AMD SEMPRON 3000+ 1700 Mhz ?? Mam 2 Gb Ramu
i karte grafiki 256 Mb i z Pixel Shader 2.0

A co to za grafika? Bo jeśli integra to nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.11.2007 o 19:47, napster6 napisał:

mam pytanie czy Wiedźmin pójdzie mi na procesorze AMD SEMPRON 3000+ 1700 Mhz ?? Mam 2 Gb Ramu
i karte grafiki 256 Mb i z Pixel Shader 2.0

Na pewno. Testowałem działanie na Sempronie 3000+, 1GB Ram i GF7600GS 256MB i działał bez zarzutu (no może trochę wczytywanie trwało ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pytanie typu akademickiego ... mozna by roztrzasac za tak i nie ... nie ktorzy producenci np Microsoft umieszczeja wyciag z licencji na pudelku, a jego otwarcie oznacza zgode na warunki, wiec mozna by domniemywac, ze jak zwracasz produkt nierozpakowany to nalezy Ci sie zwrot kasy. Na grach nie ma zwykle czegos takiego, zgadzasz sie na warunki podczas instalacji ... Pudelko masz rozpakowane ... Sprzedawca nie musi Ci go przyjac, bo towar nie jest w stanie nienaruszonym, a ustawa mowi ze masz prawo go zwrocic ... I masz babo placek. Zwykle takie sprawy rozstrzygane sa na korzysc klienta przez urzad, wiec masz szanse, ale nie jest to latwe.
Z reszta, nie jest to watek sluzacy do roztrzasania spraw tego typu ... mozesz ew kontynuowac duskusje np w watku o piractwie ... tam przewala sie sporo argumentow prawnych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To dobrze a ja już się bałem że mi nie pójdzie a w piątek ma przyjść ;) a co do grafiki to jest to GeForce 7300 i nie jest zntegrowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Haha, niezłe definicje cracka tutaj podajecie, aż się nadziwić nie mogę. Pokażcie mi definicję w encyklopedii, bo wasze wypociny są co najmniej śmieszne.

Jeśli chodzi o temat, to znalazłem dwa bugi. Jak rozmawiam z Vivaldim w Wyzimie Klasztornej, to kamera jest ukierunkowana na jego brzuszysko. Drugi błąd jest dość śmieszny: wilki po zabiciu... nadal machają ogonami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem
Podczas próby urucomienia wiedźmina pojawia mi sie taki komunikat:Włóż oryginalny dysk aplikacji "The Witcher" do napędu DVD-ROM ,wiem ze w pomocy jest opisany ten problem ale nie posiadam ani alcochola ani deamona toolsa
uruchamiałem wczesniej gre i chodziła (jestem w 2 akcie)gra jest oryginalna.

Jeśli ktos zna odpowiedź na moje pytanie to prosze niech odpisze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja bym bardzo prosił o naprawienie walki z królową kikimor. Albo jest jakiś dziwny bug, że królowej w ogóle nie spowalnia i po rzuceniu znaku, ona od razu Geralta zabija, albo kikimor robi się angle tyle, że nie można ich przeskoczyć.

Do tego, czasem, gdy zginie królowa nie można z jej szczątków zebrać przedmiotów i trzeba całą walkę powtarzać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.11.2007 o 18:22, Melkor_79 napisał:

Ja bym bardzo prosił o naprawienie walki z królową kikimor. Albo jest jakiś dziwny bug, że
królowej w ogóle nie spowalnia i po rzuceniu znaku, ona od razu Geralta zabija, albo kikimor
robi się angle tyle, że nie można ich przeskoczyć.

Do tego, czasem, gdy zginie królowa nie można z jej szczątków zebrać przedmiotów i trzeba całą
walkę powtarzać :/

A ja miałam coś takiego: wiedźmin żyje i nic mu się nie stało, królowa padła, mogę zabrać z niej przedmioty, ale nie mogę wejść w korytarz, bo teoretycznie (piszę tak, bo wcale to nie jest tak bardzo widoczne) od korytarza oddzielają mnie dwie belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować