• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

O nie zgadzam się, mam proca średniego, kartę GeForce 8500 512MB i 1.5Gb RAM i gram z najnowszymi sterami i dla przyspieszenia dodatkowego program nForce i średnia klatek na sek. wynosi 20 na ustawieniach średnio-max. Jedyny problem jaki miałem to mieszanie się tekstur (ale wystarczyło rozmycie tła wyłączyć), reszta chodziła bardzo ładnie. W Starej Wyzimie tylko musiałem zmniejszyć widoczność do min. bo nie wyrabiało, tak to gra wywalała się tylko 2 razy na 2 przejścia (pełne) gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Moj problem dotyczy tego ze gram w gre a po 2-3 min wychodzi mi z gry i wyskakuje blad "Wystąpił problem z aplikacją The Witcher i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie ukończyłem grę. Kilka razy się zawiesiła, raz save został chyba uszkodzony bo po wczytaniu nie dało się dalej grać. Trzeba było się cofnąć. Drażliwe miejsca w grze gdzie warto robić save to przed spotkaniem wilkołaka,
wyspa mew, łódź króla rybaka i miejsca gdzie zaczynają się animacje. Na r2900 nie udało mi się zupełnie uruchomić gry pokombinuje jeszcze z opcjami może się uda jak tak dam znać co ustawić. Mała dygresja po ukończeniu gry może to tylko moje zdanie ale zdaje się że trzeba grać na poziomie trudnym bo przy średnim po rozbudowaniu znaku igni i wypiciu kilku mikstur wszystko do końca przechodzimy klikając tylko jeden klawisz myszy giną wszyscy. Może do tego znaku igni też przydałby się jakiś pach ? Ogólnie grającym polecam zainstalowanie sterowników beta nvidi działają względnie najlepiej. Oraz wyłączenie wszelkich programów z traya po prawej na dole. Czyli gg, skype, java, i innych
niektóre z nich mogą zmniejszać stabilność gry a inne powodować wolne działanie. Taki np emule w tle może być przyczyną wolnego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mój kolega nie ma internetu więc za niego pytam
instaluje on grę
i jak ją próbuje włączyć to mu wyskakuje komunikat żeby wsadził oryginalny dysk z grą(ma oryginalny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wracając do mojego wątku o problemach z grą...
Wkurzenie nabiera mocy na panów z CDProjekt. Przy sprzęcie
INTEL CORE DUO 1,86 GHz
Geforce GT 7600 GT
3 GB RAM-u
itd

Ustawienia gry: Detale niskie 1024x600
W trakcie gry włączam konigację z procesorami DUO
I do wczoraj to działało (radę tę otrzymałem od jednego z forumowiczów)
Ale po rozpoczeciu gry w Wyzimie (po wyjściu z kanałów) znowu wyskoczyło, nie dało się zapisać a mnie ZACZEŁA KREW ZALEWAĆ, ŻE KUPIŁEM GRĘ KTÓRA NIE DZIAŁA!!!!
Pomóżcie jak potraficie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.11.2007 o 10:24, jojownik napisał:

Wracając do mojego wątku o problemach z grą...
Wkurzenie nabiera mocy na panów z CDProjekt. Przy sprzęcie
INTEL CORE DUO 1,86 GHz
Geforce GT 7600 GT
3 GB RAM-u
itd

Ustawienia gry: Detale niskie 1024x600


Dziwna rozdzielczosc

Dnia 26.11.2007 o 10:24, jojownik napisał:

W trakcie gry włączam konigację z procesorami DUO
I do wczoraj to działało (radę tę otrzymałem od jednego z forumowiczów)


No jesli dzialalo, a przesdtalo dzialac, to moze wina lezy po stronie twojego systemu, a nie gry?

Dnia 26.11.2007 o 10:24, jojownik napisał:

Ale po rozpoczeciu gry w Wyzimie (po wyjściu z kanałów) znowu wyskoczyło, nie dało się zapisać
a mnie ZACZEŁA KREW ZALEWAĆ, ŻE KUPIŁEM GRĘ KTÓRA NIE DZIAŁA!!!!


No nie podales zbytnio duzo informacji na temat problemu. Czego nie dalo sie zapisac? Moze masz malo miejsca na dysku C (tak gdzie masz plik wymiany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jesli chodzi o stery to na razie przetestowalem 167,23 i 167,76 i musze powiedzieć ze werjsa ze strony tweakforce.com, xg 167,76 pod xp jak na razie okazuje sie byc najlepsza, bez kombinowania ładnie i płynnie na handlowej(procz wiadomej doczytki na starcie po wczytaniu)
jojownik

wez odkręc karte graficzna jesli podkręcona i wtedy spróbuj
i wiem ze niekoniecznie najnowsze sterowniki sa najlepsze, mi np jesli nie gram w wiedzmina to bardzo leża sterowniki z serii 94.xx

mi aktualnie gra na mocno podkręconym sprzęcie zaliczyła zgon mniej niz 10 razy...jestem obecnie w 4 akcie=jakies 50-60h grania i to bardziej w wyniku grzebania w sterowniku i pokręcania procesora, niz z powodu samej gry (bo w innych grach tez miałem zgony, rzadsze, bo mniej w nie teraz gram, ale jednak...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.11.2007 o 21:15, Irc100 napisał:

> ....musze sie skontaktowac z dzialem technicznym, bo widze ze nikt nie mial podobnego
problemu...

Bo mało kto w Polsce ma takiego kompa :) ....swojego czasu też władowałem w mój komp 3500zł.....co
to była za maszyna....sam proc kosztował 1200zl....


no jakos postanowilem raz w zyciu nie szczypac sie na kompa i pojechalem na maxa:)
a problem kurcze jakos sam zniknal jak posunalem sie dalej w grze........dzwine, ale nie bede sie dalej zastanawial,

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To mój post z wczesniej


Ponawiam Problem bo nikt nie jest w stanie mi pomóc:
No witam szanowne grono!
Więcpowiem słów kilka o grze najpierw a potem prejde do meritumm.
Gierka bardzo ładna, demko bajka, grywalność i grafika bardzo łądna, pomysł juz troch ograny ale generalnie bajka. Tylko ma jeden mankament na moim sprzecie juz sobie nie pogram i co gorsza nie wiem czemu....
Sprzęt:
Intel core duo 1,86
Grafika Ge force GT 7600
Pamięc Ram 3 GB Patriot
System VISTA 64 bit


Poprawki zainstalowane wszystkie, zarówno do systemu (oryginalny) jak i do gry (oryginał).

Problem polega na tym, że przy ustawieniach zalecanych grafiki dla danej karty (detale i rozdzielczosc), gra wyskakuje mi do sytemu, co czasem jest poprzedzone miganiem ekranu ekwipunku itp (poziome paski i wyskoczenie do systemu. Cała zabawa zakończona komentarzem "program the witcher przestał działać, poinformujemy cie o dostepnym rozwiazaniu tego problemu.
Skutek jest taki, że przestałem wogole grac, i czekam na nastepnego patcha, niestety takiego ciagle brak.
sterowniki do karty aktualne.
Ludzie pomóżcie, bo to 100 w błoto wywalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do TMERLIN

Jaki plik wymiany??
Miejsca na dysku c mam 1,68 Giga wolne
Powyżej jest mój post z "wcześniej" jeśli możesz przestudiuj proszę.
A zapisać nie mogłem postępu gry.

PRoblem opisany wczesniej powiekszył sie o okran mapy, przed wyrzuceniem do systemu na mapie są tylko zaznaczone czarne punkty położenia postaci i nie ma nic wiecej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej! mam problem z odpaleniem gry pojawia sie komunikat " (EPILOADER)-Entrypoint...... in .... not found"
w miejscach kropek jest jakas inna czcionka i w komikacie wyswietla sie jako kwadraciki :p
prosze o pomoc i szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2007 o 22:00, Xargo16 napisał:

O nie zgadzam się, mam proca średniego, kartę GeForce 8500 512MB i 1.5Gb RAM i gram z najnowszymi
sterami i dla przyspieszenia dodatkowego program nForce i średnia klatek na sek. wynosi 20
na ustawieniach średnio-max. Jedyny problem jaki miałem to mieszanie się tekstur (ale wystarczyło
rozmycie tła wyłączyć), reszta chodziła bardzo ładnie. W Starej Wyzimie tylko musiałem zmniejszyć
widoczność do min. bo nie wyrabiało, tak to gra wywalała się tylko 2 razy na 2 przejścia (pełne)
gry...

Sam sobie odpowiedziałeś: 20 klatek na sekundę. Dziwię się, że jeszcze są tacy gracze, których taki marny framerate zadowala. Dla mnie taka wartość to przycinanie i nijak się nie da grać w tytuł pełny akcji jakim jest Wiedźmin. I co tym gościom z NVidii odwaliło, by dawać do tak słabiutkiej karty graficznej aż 512 RAMu? Żebyś sobie nie pomyślał, ja nie mam jakiejś potwornej karty, bo tylko 7900GS, ale z tego co wiem, to moja bije te wszystkie crapy na głowę. Nie widzę sensu inwestować w cokolwiek niższego od 8800 GTS/GT, bo na takich kartach ledwo co daje się grać na DX9 a co dopiero DX10. GF 8500 to chwyt marketingowy i zwykłe wyłudzanie kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.11.2007 o 16:12, jojownik napisał:

Do TMERLIN

Jaki plik wymiany??
Miejsca na dysku c mam 1,68 Giga wolne
Powyżej jest mój post z "wcześniej" jeśli możesz przestudiuj proszę.
A zapisać nie mogłem postępu gry.


No plik wymiany (swap) ..
Nie wiem ile gra wykorzystuje pamieci ( w twoim przypadku 3G) ale 1.6 G na dysku C to napraqwde moze byc malo.
Postepy gry zapisuja sie w domyslnym folderze usera (czyli dysk C), jesli brakuje miejsca to (plik wymiany zajal troche ) to mozesz miec problemy z zapisem. Juz bylo opisywane to w tym dziale.
Odpal gre z wylaczeniem opcji "fullscreen". Bedzie wtedy w okienku, odpal sobie podglad systemu (np menager zadan) i zobacz ile gra wykorzystuje w twoim systemie pamieci i dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam takie pytanie
Jak gram w Wiedźmina (gram na max detalach i rozdzielczość 1290x960 czy jakoś tak) i po prostu po jakimś czasie całkowicie komp mi się wyłańcza i żeby ponownie go odpalić muszę wyłączyć z prądu i ponownie włączyć gdyż reset nie działa czy ktoś wie o co chodzi?

Komp:
Intel Core Duo 2.20 ghz
GF 8800 GTS
2gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.Tak patrze i dziwi mnie to ze niektórzy na swoich wypasionych sprzętach maja problemy :)
Moja konfiguracja to Athlon Barton ~ 2.2 gHz, 1gb ramu, GeForce 6600gt ( sterownik 163.71 ) pozwala mi na grę w średnich detalach,jedyny moment w pierwszym akcie w ktorym mi sie ostro zaciela to koncowa walka z Bestią, teraz juz jestem w drugim akcie ( dalej nie mialem czasu zajsc),ale zadnych problemow zwiaznych z plynnościa nie mam i gra sie naprawdę przyjemnie.
Jak widzę konfiguracje, które są ze 3-4 x mocniejsze od mojej i ktoś pisze,że ma problemy z tym czy z tamtym...no cóż nie zazdorszcze :)
Trochę wkurzało na początku długie doczytywanie sie lokacji, sadziłem,że to wina mojego niemlodego już sprzętu, no ale podobno tak mają wszyscy :)
Pozdrawiam posiadaczy mniej wypasionych sprzętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mam mały problem
Gra sie zainstalowałaale gdy ładuje sie pierwsza scena na przed-zamczu to obraz robi sie czarny ipojawia sie duzy kwadrat koloru niebieskiego (kursor- troche go pprzypomina) . Później pojawia sie jakies ostrzezenie lub cos podobnego ale nie mozna tedo przeczytac bo jest kwadratowe i niebieskie.
POMOCY

]Mój komp.
Intel Core 2 Duo 2,20 ghz
S3
2gb ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na zintegrowanych kartach graficznych S3 nie uruchomi się gra lub będzie maiła bardzo duże problemy z generowaniem grafiki. Niestety w takim wypadku nic nie da sie zrobić. Możesz próbować z różnymi sterownikami ale nie daje nawet 30% szans by działała prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czuję się bardziej niż oszukany. Nie dość, że status mojej wysyłki nadal ustawiony jest na "wstrzymano..." to gram.pl nie odpowiedziało mi nawet na jednego wysłanego maila... a wysłałem ich sporo (15-20)... Takiego traktowania klienta to nawet za komuny nie było...

KIEDY WRESZCIE OTRZYMAM SWOJĄ ZAMÓWIONĄ I JUŻ DAWNO OPŁACONĄ EK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować