• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.11.2007 o 17:42, Artas15 napisał:

Nie wiem czy tu mogę spytać ale mieszkam za granicą i Wiedźmina mam po Angielsku:(
czy jest może jakies spolszczenie??

Niestety nie ma (tak sądzę bo nigdy go nie napotkałem)


w0jt4z i pinu? gra powinna wam działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

CZyli ta notka ze na wybranych Sempronach Athlona itp nie działa to bujda??
Dzieki napster6 uspokoiłeś mnie,jutro śmigam po grę:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra działa, ale może mieć problemy ze stabilnością.
Dodatkowo możesz mieć lagi i cięcia pierwszych kwestii w CutScenkach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2007 o 20:07, Artas15 napisał:

Czy procesor Intel Core 2 Duo E6550 jest dobry do gier z wysokimi wymaganiami jak Wiedźmin??


wg mnie glupie pytanie, o takie rzeczy pytaj w innnych tematach,a le powiem ci tak:
C2D pociagnie wszystkie gry, nawet te najslabsze. (chodzi mi o najslabsze C2D e4300 czy jakos tak, ktore sa taktowane tylko na 1.8GHz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak usunąc problem podczas uruchamiania :
(APILOADER) - Entrypoint ''[ pełno kwadracików ] '' in ''[też pełno kwadracików] '' not found!
Jeśli wymagane będzie pobranie jakiejś aplikacji prosiłbym o link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I to wina procesora bedzie?To troche kicha...Bo gdybym chciał wymienić procesor to juz i plyta,bo z Socket A nie ma żadnego w miare dobrego procesora.CZyli plyta do tego a jak plyta to i cala reszta...Chyba zaczekam na pelnego moda mojego komputera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na Athlonie 2500+ gra działa bez zawieszek (no może ze 4 się trafiły).
Ale długo się ładuje, są lagi po wczytaniu nowej lokacji - przy potrzebie natychmiastowej walki jest to pewien problem, Filmiki często mają urwane pierwsze słowa.
Poza tym na 7800GS (OC i nie OC) gra się dobrze przy ustawieniach middle/high 1280x1024 (wyłączone rozmycie, efekty świetlne itp).
Jednak na takiej samej karcie przy mocniejszym procesorze efektów ubocznych nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie moge zarejestrowac gry. Wpisuje klucz, klikam "wyslij" i wyswietla mi sie komunikat "Musisz byc zalogowany aby skorzystac z tej funkcji. Wlacz obsluge cookies w Internet Explorerze.". Oczywiscie obsluga cookies jest wlaczona - i pod IE, i pod Opera, ktorej uzywam.

Co robic? Gre zarejestrowalem na gram.pl bez problemu. Dlaczego nie mozna normalnie zarejestrowac gry na forum, tak jak sie to robi np. z NWN i dodatkami, tylko trzeba sie bawic w jakies takie utrudnione procedury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam następujący problem z grafiką w Wiedźminie:
Podczas gry, twarz Geralta i innych ludzi jest zamazana czarnymi kreskami, a na filmikach jest całkiem normalna.
Od czego to może zależeć?
Moja karta to radeon 9550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.12.2007 o 09:45, Dijn napisał:

Moja karta to radeon 9550


Problem z kartą graficzną, ewentualnie sterownikami karty.
Z tego co widzę masz kartę na skraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Te problemy powinieneś zgłosić ludziom z REDa, ewentualnie na Forum Wiedźmińskim.
Wiem, że sam jak wchodzę na stronkę z patchem i innymi newsami dot. wieśka, to zawsze muszę się logować jeszcze raz, pomimo iż na Forum jestem zalogowany non-stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.12.2007 o 11:25, RobeN napisał:

> Moja karta to radeon 9550

Problem z kartą graficzną, ewentualnie sterownikami karty.
Z tego co widzę masz kartę na skraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[Uwaga wystapi maly SPOIL]

Otoz mam problem/bug/blad w grze ;P Juz mowie... Kiedy szedlem oddac zadanie do Mikula na moscie szli typy z salamandry... Wlaczyl sie filmik costam gada mi mag ze zgine itp :P tworzy taka ogien zebym nie mogl uciec.... dobra po filmiku nagle z d* stoje obok karczmy z kelsteinem...bez walki... podziekowal mi za uratowanie zycia pogadalem z nim troche dodal sie do dziennika... Poszedlem sporwotem oddac zadanie mikulowi ale nie moge przejsc przez most bo kolesie z salamandry dalej tam stoja i most jest zagrodzony ogniem oO Nic nie moge zrobic poprostu utknolem w grze cala reszte zrobilem :? nic innego praktycznie juz nie moge a dalej ten ogien tam jest i nie moge przejsc :P Jezeli ktos wie jak to naprawic to prosilbym o napisanie tutaj a jezeli nikt nie wie to BARDZO BARDZO prosze o save''a z tamtego okresu gry jak juz zdobylem zaufanie harena oda itp ;P mikula nie koniecznie ale tez moze byc, niechce od poczatku zaczynac gry ;l

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z przykrością muszę stwierdzić, że znowu zawitałem do tego tematu. Mianowicie chodzi oczywiście o Wyzimę Handlową, kiedy wychodzę z domu Triss, gra się strasznie tnie i po kilku minutach swobodnego chodzenia po Wyzimie Handlowej wyskakuje napis ''Przepraszamy, ale wystąpił błąd - Nie wysyłaj/Wyślij raport o błędach" Ehh, myślałem, że nie będę miał problemów w tym III akcie, a jednak.. Jakieś sugestie ? Błąd przydarzył mi się już dwa razy, ale cóż idę spróbować po raz trzeci, aby mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja chciałbym zgłosić parę błędów, które wymagają naprawy patchem.
1.)Ga zalicza spowolnienia w Wyzimie handlowej a szczególnie po wyjściu z domu Triss.
2.)Zawiesza się podczas przechodzenia do animacji i wychodzenia z animacji w ważnych momentach gry.
3.)Wyskakują błędy Wysyłaj/Nie wysyłaj raportu z błędami do microsoft.
4.)Pikseloza podczas rozmów z wyborem kwestii mówionych.
5.)Spowolnienia gdy przemawia osoba, która ma za sobą dynamiczne tło.
6.)Czasami podczas walki nie można zaatakować bo wychodzi napis "Za szybko" i kursor się nie zmienia czyli jest cały czas przekreślony krzyżyk. Pomaga dopiero zmiana stylu wali.
Na razie tylko tyle zauważyłem błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spadki FSP w Handlowej i Starej Wyzimie są znanym problemem.
Natomiast wyrzucanie błędu może być powodowane już przez niewydolność systemu.
Czy gdy obniżysz ustawienia graficzne, to również wyrzuca z gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować