• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Znalazlem malego babola. Na Polach, w niektorych roslinkach zwanych Han, zamiast wlokiem mam owoce berberki ... :) Koegzystencja ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2007 o 08:46, Asthariel napisał:

Czy to normalne , ze mimo ze gra mi chodzi bez zaciachów na średnich detalach to strasznie
się tnie w cutscenkach np. na początku?

normalne. u mnie tez ogolnei gra dziala bezproblemowo na medium a w tych scenkach jest ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2007 o 17:43, pinu? napisał:

Ja mam tez pytanie czy na takim kompie ta gra pojdzie amd sempron 2800+, 1gb ram, radeon 9600
pro??


Pójdzie Ci,nawet na ładnej grafice.Ja mam AMD Sempron 2600+,1gb ram,GeForce 6200.Chodzi mi bez żadnych zacięć na średnich i rozdzielczości 1024x768.Tylko wiesz,ja właśnie miałem formata i mam czyściutki dysk.Może dlatego tak dobrze gra chodzi.

Ja mam problem.Gra często wywala się do pulpitu.ściągnąłem patcha ale to nic nie dało.Raz na pół godziny - godzinę gra wywala.Słyszałem,że wszyscy tak mają,ale mi bardzo często wywala.Da się coś z tym zrobić?Wysłałem już maila do CDP,ale oni nigdy nie odpowiadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam ten sam problem co dominik713 lecz mi gra zostaje rozlaczona u przewoznika w czasie podrozy na bagna jesli kos wie to prosze o pilna pomoc z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2007 o 10:56, dominik713 napisał:

> Ja mam tez pytanie czy na takim kompie ta gra pojdzie amd sempron 2800+, 1gb ram, radeon
9600
> pro??

Pójdzie Ci,nawet na ładnej grafice.Ja mam AMD Sempron 2600+,1gb ram,GeForce 6200.Chodzi mi
bez żadnych zacięć na średnich i rozdzielczości 1024x768.Tylko wiesz,ja właśnie miałem formata
i mam czyściutki dysk.Może dlatego tak dobrze gra chodzi.

Ja mam problem.Gra często wywala się do pulpitu.ściągnąłem patcha ale to nic nie dało.Raz na
pół godziny - godzinę gra wywala.Słyszałem,że wszyscy tak mają,ale mi bardzo często wywala.Da
się coś z tym zrobić?Wysłałem już maila do CDP,ale oni nigdy nie odpowiadają...


No też miałem ten problem. Pisałem o nim kilka stron temu nawet. Oczywiście zupełnie bez odzewu. a maila wysłałem 2 tygodnie temu...
W końcu okazało się, że pomogło zainstalowanie starych sterowników z płytki. Teraz mam tylko problem, bo nie działa mi wiekszość efektów, jak np. Zamieć czy Kot. Zaraz sprawdze jeszcze sterowniki omegi, może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam następujący problem: Gra nie chce działać płynnie, ciągle się "przycina" Na filmikach na początku też. Próbowałem zmieniać ustawienia grafiki, nic to nie zmieniło. Mój sprzęt to: Intel Core Duo 2.0, 2GB RAMu DDR2, Grafika GeForce 8500 GT 512 mb. Mam najnowsze sterowniki, i zpachtowaną grę. A gra sie przycina mimo tego. Wie ktoś od czego to może zależeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2007 o 17:58, Kobylański napisał:

Mam następujący problem: Gra nie chce działać płynnie, ciągle się "przycina" Na filmikach na
początku też. Próbowałem zmieniać ustawienia grafiki, nic to nie zmieniło. Mój sprzęt to: Intel
Core Duo 2.0, 2GB RAMu DDR2, Grafika GeForce 8500 GT 512 mb. Mam najnowsze sterowniki, i zpachtowaną
grę. A gra sie przycina mimo tego. Wie ktoś od czego to może zależeć?


Spróbuj tego:
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1291

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewien problem w czasie instalacji co jakiś czas wyskakuje mi błąd danych CRC dają ponów próbę i instaluje dalej czy gra będzie działała poprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

----- maly babol ze SPOILEREM ------
Jest jeszcze jeden babol w akcie IV. Do kapliczki krasnali obok mostu mozna wrzucic jakis wysokoprocentowy trunek... Zmotywowala mnie do tego lezaca obok butelka ... I dostaje sie za to czterolistna konczynke. Daje sie nieszczesnemu budowlancowi i koniec misji ... Uprzaz na kota wtedy jest zupelnie niepotrzebna. Guslarka/Abigail nie reaguja na nia ...
--------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2007 o 17:58, Kobylański napisał:

Mam następujący problem: Gra nie chce działać płynnie, ciągle się "przycina" Na filmikach na
początku też. Próbowałem zmieniać ustawienia grafiki, nic to nie zmieniło. Mój sprzęt to: Intel
Core Duo 2.0, 2GB RAMu DDR2, Grafika GeForce 8500 GT 512 mb. Mam najnowsze sterowniki, i zpachtowaną
grę. A gra sie przycina mimo tego. Wie ktoś od czego to może zależeć?

słaba karta graficzna i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z przejsciem misi....jestem na bagnach gdzie mam oczyscic droge krasnala gdzie wycinaja drzewa, ubijam kilka potwarow, dochodze na domkow z gliny gdzie powinny pojawic sie kolejne i...nie pojawiaja sie, stoje dokladnie gdzie miga czerwony punkt i nic, schodzilam wiache dookoloa i dalej nic...co mam zrobic? wszystko odbywa sie w nocy w dzien tez probowalem i nic.............drugi problem mam jak chce odkupic krasnala z wiezienia za 200 orenow przeplywajac bagna z przewoznikiem kasuje mi cala kasa mam 0 ..o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2007 o 17:58, Kobylański napisał:

Mam następujący problem: Gra nie chce działać płynnie, ciągle się "przycina" Na filmikach na
początku też. Próbowałem zmieniać ustawienia grafiki, nic to nie zmieniło. Mój sprzęt to: Intel
Core Duo 2.0, 2GB RAMu DDR2, Grafika GeForce 8500 GT 512 mb. Mam najnowsze sterowniki, i zpachtowaną
grę. A gra sie przycina mimo tego. Wie ktoś od czego to może zależeć?



Ja mam podobnie posiagam ta sama karte grafiki co Ty i 2gb ramu ale mam Intela Core Quad 6600 2.4Ghz,podobno gra chodzi roznie na roznych komuterach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2007 o 12:52, patrolo napisał:

> Mam następujący problem: Gra nie chce działać płynnie, ciągle się "przycina" Na filmikach
na
> początku też. Próbowałem zmieniać ustawienia grafiki, nic to nie zmieniło. Mój sprzęt
to: Intel
> Core Duo 2.0, 2GB RAMu DDR2, Grafika GeForce 8500 GT 512 mb. Mam najnowsze sterowniki,
i zpachtowaną
> grę. A gra sie przycina mimo tego. Wie ktoś od czego to może zależeć?


Ja mam podobnie posiagam ta sama karte grafiki co Ty i 2gb ramu ale mam Intela Core Quad 6600
2.4Ghz,podobno gra chodzi roznie na roznych komuterach
Więc zostaje nam czekać do nast patcha? >_>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2007 o 09:29, scott napisał:

> Mam następujący problem: Gra nie chce działać płynnie, ciągle się "przycina" Na filmikach
na
> początku też. Próbowałem zmieniać ustawienia grafiki, nic to nie zmieniło. Mój sprzęt
to: Intel
> Core Duo 2.0, 2GB RAMu DDR2, Grafika GeForce 8500 GT 512 mb. Mam najnowsze sterowniki,
i zpachtowaną
> grę. A gra sie przycina mimo tego. Wie ktoś od czego to może zależeć?
słaba karta graficzna i tyle

Gdyby chodziło o kartę graficzną, to chyba zmiana ustawień graficznych na średnie czy niskie zmieniła by coś prawda? A tu niestety chodzi wciąż tak samo niezależniee od ustawień graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2007 o 17:25, dominik713 napisał:

Hmm?To ciekawe.A jakie sterowniki zainstalowałeś?Spróbuję to samo.


Dokładnie te co były na płytce z kartą. nie chce mi się teraz szukać, żeby podać Ci numer wersji. Teraz zainstalowałem Omega 38360, ale jeszcze za krótko testowałem, żeby móc stwierdzić czy nadal wywala.
Od razu się spytam. Ma ktoś do polecenia jakieś dobre sterowniki do Radeona 9600? Oprócz wyminionych wyżej i ze stronki producenta o numerku: 53250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstaluj ostatnie Catalysty, ale wcześniej usuń poprzednie Drivercleanerem - może pozostać coś po Omegach i się gryźć z oficjalnymi ATI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować