• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

... Nowa gra: gram gram gram, winda: "Program przestał działać, windows analizuje problem..." (raz w wejściu do laboratorium, teraz przed pogrzebem Leo...)

mam wszystkie aktualizacje visty i path 1.1a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

teraz to sie juz zupełnie schrzaniło. Jak dzisiaj próbowałem instalować to było prawie na końcu instalacji i wyskoczyło znowu jakiś błąd ale inny(screen poniżej) i instalowanie sie wyłączyło. A jak chciałem uruchomić płyte znowu to sie nie dała wlączyć a inne dały sie. Dałem na dysk E prawym przyciskiem myszy i dałem na otwórz i w opcji SYSTEM znalazłem ikonke gry więc dałem na nią i wyskoczył jakiś problem. NA gram.pl pisało ze instalując DX 9.0c nie bedzie tego problemu. I zainstalowaałem tego DX a jak znowu w SYSTEMIE dałem na ikonke gry to wyskoczyło ,,can`t load "languages.2da". Co sie dzieje?? To jest wina płyty czy kompa????

20071207161234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2007 o 16:20, Kamilos D. napisał:

teraz to sie juz zupełnie schrzaniło. Jak dzisiaj próbowałem instalować to było prawie na końcu
instalacji i wyskoczyło znowu jakiś błąd ale inny(screen poniżej) i instalowanie sie wyłączyło.
A jak chciałem uruchomić płyte znowu to sie nie dała wlączyć a inne dały sie. Dałem na dysk
E prawym przyciskiem myszy i dałem na otwórz i w opcji SYSTEM znalazłem ikonke gry więc dałem
na nią i wyskoczył jakiś problem. NA gram.pl pisało ze instalując DX 9.0c nie bedzie tego problemu.
I zainstalowaałem tego DX a jak znowu w SYSTEMIE dałem na ikonke gry to wyskoczyło ,,can`t
load "languages.2da". Co sie dzieje?? To jest wina płyty czy kompa????

to napewno bład instalatora scianij postaraj sie skontaktowa z CD-Project

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2007 o 16:20, Kamilos D. napisał:

teraz to sie juz zupełnie schrzaniło. Jak dzisiaj próbowałem instalować to było prawie na końcu
instalacji i wyskoczyło znowu jakiś błąd ale inny(screen poniżej) i instalowanie sie wyłączyło.
A jak chciałem uruchomić płyte znowu to sie nie dała wlączyć a inne dały sie. Dałem na dysk
E prawym przyciskiem myszy i dałem na otwórz i w opcji SYSTEM znalazłem ikonke gry więc dałem
na nią i wyskoczył jakiś problem. NA gram.pl pisało ze instalując DX 9.0c nie bedzie tego problemu.
I zainstalowaałem tego DX a jak znowu w SYSTEMIE dałem na ikonke gry to wyskoczyło ,,can`t
load "languages.2da". Co sie dzieje?? To jest wina płyty czy kompa????

Według mnie to coś z płytą, sprawdź ja na innym komputerze jeśli będzie się tak dalej działo to skozystaj z gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2007 o 17:05, Akashi napisał:

Odnośnie avast''a i czystego bootowania pisałem wcześniej, zastosuj sie do tamtej porady.

pozdrawiam


nie moge znaleźć gdzie to pisałeś. Wysłał byś mi linka do tego co to pisałeś??? Albo napisał jeszcze raz???? ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobra znalazłem jak szukałem 2 raz. To chyba to:

O tym uruchomieniu sustemu w tym trybie:

Uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie zainstaluj grę

1. Kliknij "Start" na pasku zadań
2. Wybierz "Uruchom"
3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:
Przetwarzaj plik system.ini
Przetwarzaj plik win.ini
Załaduj elementy startowe

5, Przejdź do zakładki "Usługi"
6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz powrócić do uruchamiania normalnego (powtarzając powyższą procedurę).


i o avascie:


Bardzo często takie programy jak Avast; Nod32; Kaspersky, mają uruchomiony skan proaktywny który skanuje każdą aplikacje w momencie jej instalacji czy uruchomienia. Często w przypadku innych programów a nagminnie jeśli chodzi o 3 powyższe podczas takiego skanu mogą być uszkadzane czy modyfikowane pliki.

W zależności od programu należy dopisać do listy zaufanych/bezpiecznych programów grę, najlepiej także na czas instalacji gry pauzować czy wstrzymywać ochronę dostępową by uniknąć uszkodzenia plików podczas instalacji czy późniejszego grania.

Spróbuj przeinstalować grę i pograć uruchamiając komputer w trybie czystego bootowania (instrukcja kilka stron wcześniej)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2007 o 18:15, dominik713 napisał:

Co może być przyczyną,że gdy gram w Wiedźmina to komputer się resetuje?Gdy gram np. w Gothic
3 to tak się nie dzieje...

Być może twój procesor lub karta się przegrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2007 o 18:39, napster6 napisał:

> Co może być przyczyną,że gdy gram w Wiedźmina to komputer się resetuje?Gdy gram np. w
Gothic
> 3 to tak się nie dzieje...
Być może twój procesor lub karta się przegrzewa.


Być może,ale Gothic ma większe wymagania i nic takiego się nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jednak sobie dam spokój i nie bede tego robił i instalował wiedźmina. A jak niedługo dostane kompa to bedą takie same problemy przy instalacji jak na tym???? I w ogóle jak wkładam płyte do odtwarzacza DVD to sie nie otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie wszystkie problemy to głównie wina gry a nie sprzetu,a uruchamianie selektywne ,wyłączanie róznych aplikacji to już przesada.Gra którą się kupuje powinna działac a ta wyrażnie jest niedopracowana i potrzebuje porządnego patcha.mnie w wyzimie handlowej wywala cały czas nie mogę dostać się na wyspę ani łodzią ani przez teleport co więc zrobiłem zgrałem save i podreptałem do kolegi tam wgrałem tego save i co ...też do pulpitu w tym samym momencie wczytywania.Jednym słowem trzeba powiesić wiedzmina na kołku i poczekać az się zlitują i wydadzą następnego patcha.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Takie błędy z Savegamem są spotykane nie tylko w Wiedźminie.
Ogólnie chodzi o to, że jeśli podczas zapisu gry Save źle się skompilował, to błąd może być powtarzany w kolejnych save''ach. Należałoby sprawdzić jakiś wcześniejszy zapis.

Tryb selektywny natomiast ma na celu wyeliminowanie ewentualnych niezgodności i przede wszystkim uwolnienie zasobów komputera.
Gdyby porównać Wiedźmina do pierwszej wersji NWN2 czy Gothic3 czy Świątyni Pierwotnego Zła, to jest on niemal idealny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm... Mikołaj przyniósł mi Wiedźmina ale chyba nie sprawdził minimalnych wymagań systemowych i nie wyposażył mnie w lepszego kompa... :/ ;]
Jest jakiś patch czy cóś żeby odpalić go na starszej karcie graficznej? (konkretnie GeForce Titanium 4200 128MB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować