• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam problem mam taki:
Mam nowego laptopa - ASUS G2S z Vista Ultimate.
Gram od godziny i już 4 razy wywaliło mnie do Windowsa z tekstem, że nastąpil błąd modułu ?????.dll i nastapi zamknięcie programu.
Problem występuje przy przechodzeniu z filmików do gry i odwrotnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli masz Viste 32 bitową to zastosuj się do poniższych zaleceń jeżeli masz Viste 64 skontaktuj się z nami

Gra może wyczerpać wirtualną przestrzeń adresową w 32-bitowej wersji systemu Windows Vista.

Microsoft opublikował poprawkę naprawiającą ten problem.
Pobierz i zainstaluj poprawkę KB 940105 przeznaczoną do 32-bitowej wersji systemu operacyjnego Windows Vista. http://support.microsoft.com/kb/940105

Poprawka przeznaczona jest tylko i wyłącznie do 32 bitowej wersji systemu Windows Vista.
Instalacja na innych systemach operacyjnych może spowodować utratę stabilności systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 13:55, LK30 napisał:

Problem występuje przy przechodzeniu z filmików do gry i odwrotnie:(

/.../
Dobra Akashi wie lepiej :P Chociaż nie wiem czy mój pomysł nie gorszy ;D <joke>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Akashi serdeczne dzięki za szybkąpomoc, ale mógłbyś jeszcze powiedzieć jak mam to sprawdzić?:)) Sorki, ale mam tyle lat i takie wykształcenie, że niestety z taką wiedzą u mnie krucho:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 14:05, Akashi napisał:

Filmy generowane są (początkowe poprzez bink wideo) dalej poprzez engin gry.
Kwestia podczas których filmów wywala :)

Ano to też racja :)... No ale z każdym problemem sobie poradzić można ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozwiązaliście już ten problem z zabezpieczeniem? jesli tak to prosze podajscie sposob tak na wszelki wypadek gdyby kogos dopadł ten sam problem. Akashi a tak twoim zdaniem problemy z zabezpoeczeniem mogą być spowodowane napędem czy może błędami w systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy masz dostęp do maila z problemami technicznymi, ale jeśli mógłbyś sprawdzić... Dostałem maila z DPT od Adama Bochińskiego z prośbą o przesłanie maila z dxdiagiem w załączniku - co niezwłocznie uczyniłem, tylko że zauważyłem, że onet znowu ma problemy z akceptacją załączników, więc list pewnie się wysłał, ale załącznik niekoniecznie. Stąd moja prośba - czy mógłbyś sprawdzić, czy list wysłany z adresu piotrvs(at)vp.pl ma załącznik, bo jeśli nie to wysłałbym kolejny, tym razem z innej poczty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jest to ta sama kwestia co przy Gothic 3 seria napędów LG a w szczególności 4163B z Maja 2005 mają problemy z odczytem ale w większości przypadków serwis LG naprawiał bądź wymieniał wadliwe napędy.

oczywiście pozostaje kwestia Demonów, Alkocholi itp... wiadomo zabezpieczenie zablokuje uruchomienie gry w przypadku wykrycia takich programów. Pomaga także aktualizacja sterów do płyty głównej oraz w ostateczności firmware dla DVD.

Dlatego potrzebujemy te raporty dxdiag by zaproponować konkretne rozwiązania dla konkretnej konfiguracji.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 14:12, Akashi napisał:

Wiesz ten wredny Adam to ja :P

Miło wiedzieć :) A na onecie jak zwykle - chyba właśnie padł im serwer z pocztą, więc nie wiem, czy wogóle mojego maila dostaniesz, ja przesłałem twój list na drugie konto i nic tam nie ma :( Wyślę ci więc z innego konta - tym razem z chello :) Jakby co to list od piotrvs z chello.pl po małpie będzie ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ehh to mnie zmartwiłeś teraz. Sam posiadam LG tyle że zakupiłem go tydzień temu więc może nie będzie problemu z odczytem. Tyle, że nie pamiętam jaki to model... w każdym razie nie ten który podałeś.. wizualnie powiedzialbym że to GSA-H50L... ale pewien nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiecie czy Wiedźmin pójdzie mi na Radeonie 9600 ??
Nie ma go ani w rubryce "obsługiwanych", ani w "nie obsługiwanych kart graficznych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2007 o 14:34, Piotrek B. napisał:

Nie wiecie czy Wiedźmin pójdzie mi na Radeonie 9600 ??
Nie ma go ani w rubryce "obsługiwanych", ani w "nie obsługiwanych kart graficznych".


R9600 jest niewiele lepszy niz 9550 czyli raczej ponizej wymagan. W praktyce gra *prawdopodobnie* ruszy (ale jesli nie to nie obwiniaj CDP) ale bedzie scinac w przyplywie akcji/widokow wiec trzeb bedzie miec troche cierpliwosci.

PS. Nie pracuje w CDP wiec to nie jest jakas oficjalna odpowiedz, ale wnioskowanie z podanych na stronei wymagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować