Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Agresja cechą wrodzoną

42 postów w tym temacie

Richard Tremblay, profesor pediatrii, psychiatrii i psychologii, stwierdził, że agresja tkwiła w ludziach już przed pojawieniem się masowego przekazu.
moherowe berety i pewien prawnik mają raczej odmienne zdanie na ten temat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepsi

Profesor Richard Tremblay w swym nowym artykule dowodzi, że agresja u dzieci we współczesnych czasach nie jest wcale wynikiem szkodliwości gier czy jakiegokolwiek masowego przekazu. Winy za nieodpowiednie zachowanie w określonych sytuacjach naukowiec dopatruje się w genach.

Przeczytaj cały tekst "Agresja cechą wrodzoną" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

geny tak, w poczęci na pewno prawda, ale wychowanie przede wszystkim. Zatem moim zdaniem za agresje wśród młodzieży ponoszą odpowiedzialność przede wszystkim rodzice lub ci którzy ową młodzież kształtują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 13:36, szerszeń45 napisał:

geny tak, w poczęci na pewno prawda, ale wychowanie przede wszystkim. Zatem moim zdaniem za
agresje wśród młodzieży ponoszą odpowiedzialność przede wszystkim rodzice lub ci którzy ową
młodzież kształtują.

A moim zdaniem wine ponosi szkoła ;). Sam pamiętam jak jest w gimnazjum czy podstawówce. Ciągle wszyscy się biją i przeklinają ;). Taki urok. Co by rodzic nie robił, to i tak nie ma wpływu na to co się dzieje w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 13:41, Be-Yacz napisał:

> geny tak, w poczęci na pewno prawda, ale wychowanie przede wszystkim. Zatem moim zdaniem
za
> agresje wśród młodzieży ponoszą odpowiedzialność przede wszystkim rodzice lub ci którzy
ową
> młodzież kształtują.
A moim zdaniem wine ponosi szkoła ;).


Tak jak pisałem lub ci którzy ową młodzież kształtują. ;-)

Dnia 23.10.2007 o 13:41, Be-Yacz napisał:

Sam pamiętam jak jest w gimnazjum czy podstawówce. Ciągle
wszyscy się biją i przeklinają ;). Taki urok.


Co by nie mówić, kiedy ja przeklnę to mi wypominają "Opanuj się, nie jesteś w szkole". :-]

Dnia 23.10.2007 o 13:41, Be-Yacz napisał:

Co by rodzic nie robił, to i tak nie ma wpływu
na to co się dzieje w szkole.


Zależy, ale w głównej mierze faktycznie ma na to zerowy wpływ. Jednak są wyjątki od reguły, nieliczne ale są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 13:41, Be-Yacz napisał:

> geny tak, w poczęci na pewno prawda, ale wychowanie przede wszystkim. Zatem moim zdaniem
za
> agresje wśród młodzieży ponoszą odpowiedzialność przede wszystkim rodzice lub ci którzy
ową
> młodzież kształtują.
A moim zdaniem wine ponosi szkoła ;). Sam pamiętam jak jest w gimnazjum czy podstawówce. Ciągle
wszyscy się biją i przeklinają ;). Taki urok. Co by rodzic nie robił, to i tak nie ma wpływu
na to co się dzieje w szkole.

a ta "szkoła" to niby co? jakiś bezosobowy twór?
szkołę w głównej mierze kształtują jej uczniowie. a uczniów rodzice. dzisiaj nauczyciel g* może. nie ma więc co zwalać na szkołę, bo prawda jest taka, że wychowaniem powinni się zająć rodzicie, a nie zlecać to po kolei: żłobkom, przedszkolom, szkołom, babciom i opiekunkom :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... Facet ma rację, przecież ot co, na świecie były wojny przed grami czy telewizją, a nie jakby się zdawało świat "żył w dobroci i harmonii, dopóki gry nie przybyły".... : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z news''em ;), nie każdy jest agresywny od razu jak pogra sobie w "Postal 2" czy "Quake 3 arena" lol ^^ bo to dopiero była beka xD, ja grałem w brutalne gry od 6 roku życia xD i moja agresja nie była nigdy taka duża żeby komuś zrobić krzywdę na śmierć :PP, a swoją agresje zabijam właśnie na grach brutalnych lub przy głośnej ostrej muzie typu Metal xD.
A to że niektóre dzieci są agresywne to wynika tylko z tego że mają złych rodziców którzy ich nie kochają ;/ taka prawda... ale nieeee... wolą to ukrywać i zwalać wszystko na gry jak zwykle... :/ żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woda na młyn dla wszystkich niewyżytych twierdzących, ze rozwalanie głów łopata w Postalu nie ma żadnego wpływu na ludzką psychikę, a w szczególności dziecięcą. Pomińmy wątpliwość na czyje zlecenie ten dokument tez został przygotowany, pomińmy to, że agresja może być wyciągana na powierzchnię ludzkiej psychiki przez środki promujące jej ekspresję. W końcu w żaden sposób nie może być prawdą to, że rozwalanie głów łopatą i czerpanie z tego radości wpływa na tolerancję i przyzwyczajenie dla przemocy. Nie, to wzbudza głęboko empatyczne podejście młodego człowieka do gatunku ludzkiego i stanowi podstawę pozytywnych i jak najbardziej serdecznych relacji z resztą społeczeństwa. Meeeh... -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 13:56, penny napisał:

> > geny tak, w poczęci na pewno prawda, ale wychowanie przede wszystkim. Zatem moim
zdaniem
> za
> > agresje wśród młodzieży ponoszą odpowiedzialność przede wszystkim rodzice lub ci
którzy
> ową
> > młodzież kształtują.
> A moim zdaniem wine ponosi szkoła ;). Sam pamiętam jak jest w gimnazjum czy podstawówce.
Ciągle
> wszyscy się biją i przeklinają ;). Taki urok. Co by rodzic nie robił, to i tak nie ma
wpływu
> na to co się dzieje w szkole.
a ta "szkoła" to niby co? jakiś bezosobowy twór?
szkołę w głównej mierze kształtują jej uczniowie. a uczniów rodzice. dzisiaj nauczyciel g*
może. nie ma więc co zwalać na szkołę, bo prawda jest taka, że wychowaniem powinni się zająć
rodzicie, a nie zlecać to po kolei: żłobkom, przedszkolom, szkołom, babciom i opiekunkom :/


W pełni się zgadzam ale na pewno jakaś presja środowiska działająca na uczniów prowokuję różne rzeczy których nie wynieśli z gier.
Jest mnóstwo rzeczy którą bardziej działają na agresję a gry wcale nie mają tak wielkiego wpływu, trzeba zastanowić się nad środowiskiem w którym przebywają dzieci,rodzicami i nauczycielami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam nigdy nie obwiniałem gier za agresje sam mało nie grałem i nie gram a jakoś agresywny nie jestem a wręcz przeciwnie grając w gry pozbywam się agresji po powrocie ze szkoły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 14:32, master962 napisał:

ja tam nigdy nie obwiniałem gier za agresje sam mało nie grałem i nie gram a jakoś agresywny
nie jestem a wręcz przeciwnie grając w gry pozbywam się agresji po powrocie ze szkoły :D

No dokładnie :D
Tak samo robię po szkole xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te badania to nic nowego. To normalne że każdy z nas ma w sobie jakąś agresję, problem tkwi w tym jak ją ukierunkować. Pamiętam jeszcze taki jeden program chyba leciał na Discovery, z którego wynikało że między zwykłym człowiekiem a seryjnym mordercą jest tylko niewielka różnica, która właśnie polega na sposobie radzenia sobie z agresją i stresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować