Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - bardzo pozytywne opinie zagranicznych mediów!

171 postów w tym temacie

"Nadające na tych samych falach co Oblivion..." to jak dla mnie obraza Wiedźmina. :) Jak dla mnie Oblivion jest po prostu przeciętny. Mimo ładnej grafiki. To już Morrowind na dłużej mnie wciągnął.
A Witcher jest genialny! Gra ma niesamowity klimat... czuję się jakbym czytał książkę. :) I wciąga jak diabli. Od baaaaardzo długiego czasu tak fajnie mi się na grało. Dobra robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wciąż kurier nie dojechal (tak jakbym mieszkał na biegunie północnym, a nie pod Krakowem).Zaczynam się poważnie wnerwiać!!! Jakbym chciał czekać 2 albo więcej dni, to wybrałbym pocztę a nie bulił więcej za tzw. "ekspresową przesyłkę". Amatorszczyzna to DPD. :( PRE-B*RDEL a nie PRE-ORDER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadnie jest jak dupa - każdy ma własna, toteż przedstawię swoją... znaczy się swoje (wszędzie, gdzie można, dopisujcie w myślach "moje" itp.)

Azali zatem, Wiedźmin spełnił pokładanie w nim nadzieje - powrót do tych świetnych gier cRPG z zeszłego wieku. Okazał się pozycją dorosłą nie ze względu na brutalność obrazu ale na brutalność życia i realiów, języka, reakcji NPC. Typ spod ciemnej gwiazdy wyraża się jak trzeba, krasnoludy są wulgarne i obleśne ("Jedna damulka kazała mi wynosić się z jej ogródka to naszczałem jej na kwiatki co by lepiej rosły", "Ale z nieba %#&^@!"), z innymi nieludziami jeszcze nie miałem bliższej styczności (poza skazańcem).
Jeśli idzie menu i sterowanie to chyba twórcy znaleźli pewien kompromis pomiędzy stopniem skomplikowania gry dostępnością dla mas choć wiem dobrze, że wielu niedzielnych graczy nie poradzi sobie z Wiedźminem (chyba, że będą tylko machać mieczem i wykonywać główne questy).
System decyzji - bomba. Po pierwsze w tym, że w większości wybiera się między złem a złem, po drugie w tym, że są konsekwencje długofalowe. Musiałem się przestawić z grania jak w BG gdzie wszystko się dało zakończyć "dobrze".
Klimat - ubijanie potworów w pijackim widzie, "Spieprzaj, prowokatorze", "Inkryminowany osobnik...". Szkoda tylko, że klimat nie jest tak wyrazisty w prologu no ale nie wszystko mogło się udać...
Gra ma wady, jasne - trochę drętwy prolog, magiczne przejście do pierwszego rozdziału. Pewnie coś bym tam jeszcze znalazł ale po co mam wymieniać rzeczy, które mi nie przeszkadzają?

Tak jak przewidziałem - pierwszy dzień z Wiedźminem i nie mam ani chwilki by zagrać w WiC czy inną grę... na to czekałem od lat.

A, jeszcze jedno: sposób zawiązywani zadań - nie czuję, po raz pierwszy od Planscape: Torment, że jestem chłopcem na posyłki (jestem chłopcem na potwory!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do użytkownika Kifa -> Bredzisz. Gram na sprzęcie AMD Athlon 64 3000+ (ale taktowanie zegara rzeczywiste to 1,8GHz), 1GB ramu, Radeon x1300 PRO 256MB i gram na niskich detalach. Chodzi bardzo płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa dni... Porownania do BG nie maja imho sensu - te dwie gry laczy tylko to, ze obie sa gatunku RPG.

MrGraf - a jak robisz dowolne inne screeny? PrtScn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 15:14, Wonsacz napisał:

Jeszcze dwa dni... Porownania do BG nie maja imho sensu - te dwie gry laczy tylko to, ze obie
sa gatunku RPG.


Ale chodzi o porównanie przyjemności grania. A mnie Wiedźmin sprawia właśnie identyczną przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie BG nigdy nie wciągnął zbyt mocno, więc subiektywnie oceniając grywalność duży + dla Witchera. Jeśli chodzi o Oblivion''a to ma on tylko wygląd... poza tym jest po prostu nudny... Wygląda na to, że Wiedźmin jest pierwszą produkcją od długiego, długiego czasu, która zasysa do komputera i nie pozwala człowiekowi odetchnąć... Nareszcie, bo chyba wszyscy długo czekali na coś takiego :) Pierwsza gra od ładnych paru lat, która wyzwala we mnie emocje i zaangażowanie na skalę porównywalną z pierwszym kontaktem ze starym DooM''em, pierwszym Tomb Raider''em czy serią Eye of the Beholder. Klasa sama w sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Lukass20 : O ile mnie pamięć nie myli, to KotOR 2 też jest na tym smaym silniku. A jeżeli tak jest i masz do tego jeszcze Radeona to możesz mieć takie dziwne "efekty graficzne". W KotOR2 grałem parę lat temu na R9800PRO a postaci wyglądały tak, jakby ktoś je poprzebijał jakąś "włócznią". Poza tym w pewnych rozdzielczościach obraz kaszanił się zupełnie. Jak widać stare błędy Aurory wychodzą na wierzch :P ,
ewentualnie ( co bardziej prawdopodobne ) nikt nie raczył poprawić Catalystów do dnia dzisiejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj ok 16 wiedźmina;d Ale po waszych wypowiedział bałem się, że gra mi nie pójdzie. A tu niespodzianka . Mój konfig to sempron 2600+ 1,5 GB RAM GF6200, i Wiedźmin chodzi bardzo płynnie na 1024x768 i niskich ustawieniach i wygląda naprawdę nieźle!!! A do tego co najlepsze na stronce z wymaganiami piszeże moja karta nie jest obsługiwana ;) A jednak śmiga aż miło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy na takim sprzecie bedzie plynnie chodzil wiedzminek :

Procek 2.8 (dwa rdzenie)
grafika gedorce 7300Gs 521MB
Ramy 2 GB

Prosze o szybka odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slimakk :
Podziwiam cię - taka słaba grafika a ma ( prawdopodobnie (521)) 512 mega. Pogratulować wyboru.
O ile procek i pamięć jest ok - to grafa cię hmmmm.. dyskfalifikuje.

A ja czekam czy w piątek w moim MM pokaże się Wieśmak za 69.90. Bynajmniej taką cenę obiecują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, grałem dwie godziny, wygląda na prawdę interesująco ale niestety mój komp tego za bardzo nie ciągnie, czekam na radka powercolor x1950PRO, ma przyjść jutro :)..ale powiem jedno...PANOWIE!!!CHWAłA WAM ZA MUZYKĘ bo powiem szczerze, że jest piękna, klimatyczna, porywająca do boju a kiedy trzeba spokojna, można wyczuć napięcie (kiedy tego wymaga sytuacja) jak i również spokój i opanowanie...majstersztyk jak dla mnie...czekam na kartę i zabieram się jutro za granie!!!i mam nadzieję że nie będzie to czas stracony no ale wszystko wskazuje na to że jest ok...już pierwsze wrażenie jakie odczułem to to że mam do czynienia z czymś wielkim!!! od pierwszego filmu intro w wykonaniu T.Bagińskiego....pozdrawiam
PS. ścieżka dźwiękowa na prawdę super!!! przez duże "S"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slimakk nie masz się o co martwić;) widziałeś moją konfigurację??

Sempron 2600+
1.5 GB RAM
GF 6200

i śmiga aż miło:D

Oczywiście na niskich detalach w 1024x768, ale wygląda naprawdę świetnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram i naprawdę świetna i do tego te panie Triss i Abigail :D Opłaca sie tą grę kupić i na pewno przejdę ją parę raz do tego grafika na max tylko palce lizać. Chociaż mogli by po sprawdzac Instrukcje do Gry jes w niich pare błedów na przykład zamiast śmierci napisane jest śmieci (str.15 Toksyczność na końcu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gram na Sempronie 3000+ 1,5 gbram Geforce 7600 GS 512mb i jest na full ale zwiększylem wydajnosc gry wyłaczając cienie bo i tak nie ma to dla mnie różnicy i chodzi aż chce sie grać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować