Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - bardzo pozytywne opinie zagranicznych mediów!

171 postów w tym temacie

Dostalem wczoraj.
Zainstalowalem, standardowo gra zaproponowala detale na maxa - ok zobaczymy pomyslalem.

I niestety porazka maksymalna :( 5-10 fps grac sie nie dalo :|
Tylko ze ja mam giga ramu i radka x850 xt :>
Wieeec zmienilem detale na srednie i.... miodzioooooooo plynnie chodzi :] Tylko brzydko wyglada :>
W przyszlym tygodniu ma nadejsc dodatkowe giga ramy i radek x1950 pro. Wtedy sie wypowiem :]

Na razie oprocz slideshow na max detalach mam tylko takie uwagi:
- faktycznie dlugawo sie laduje ale jak sie lokacje zaladuja raz to najwyrazniej siedza zcache''owane w pamieci bo jest potem lepiej
- czasami irytujace sa skoki kamery przy naglym rozpoczeciu rozmowy/cutscenki przez gre, itp. ale tylko czasami. standardowo tez przy scianach kamera glupieje ale da sie ja przelaczyc szybciutko w inny tryb wiec to nie irytuje znowu tak strasznie.
- dziwne jest to ze w trakcie bitwy postacie stoja sobie spokojnie i gadaja gdy 10 metrow dalej nadbiegaja potezni przeciwnicy. hmm... mozna bylo troche inaczej ;)
- na razie mialem czarny ekran z dzwiekiem raz po cutscence wprowadzajacej do drugiego aktu. jak przyjdzie lepsza karta i wiecej ramu to zobaczymy. pewnie to pomoze. a moze latka pomoze?

- lektor troche sztywny, to fakt. za to oprawa muzyczna i glosy postaci niezle. wszyscy wiedzmini imho gadaja tak jak powinni i dobrze odgrywaja swoje ksiazkowe charaktery.
- i z tym poruszaniem sie jest tak: jak uslyszalem ze pod spodem jest zmodyfikowan aurora to nie spodziewalem sie prince of persia tylko troche bardziej przestrzennego nwn. dlatego mnie brak skoku ze schodow nie irytuje. geralt ma na moj gust wystarczajaca swobode ruchow podczas walki.

ogolem: jak na razie duzy plus dla tworcow. poczekam na lepszy sprzet i na latke, moze z duzego bedzie "bardzo duzy plus" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest rzeczywiście wciągająca, muzyka bardzo fajna itp. itd. Jedno mnie tylko denerwuje - interfejs użytkownika. Bardzo nieczytelne ikony np. styli walki. Ekran z ''drzewkami'' rozwoju umiejętności to jakaś masakra - po co te maziaje pod spodem? Generalnie tylko to jest męczące. Cała reszta - super. Gram z przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos pomoc kupilem wiedzmina instaluje i chce uruchomic gre a tu wyskakuje :
"Włóż oryginalny dysk DVD aplikacji "The Witcher" do napędu DVD-ROM! *** "
Przeciez mam orginala i DVD - Rom tez mam o co chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sepokiu - nie pójdzie, czytaj czasem FAQ, tam jest lista obsługiwanych i nieobsługiwanych kart. To raz.
Dwa że wreszcie dostałem moją kopie gry i muszę przyznać - Wiedźmin jest produkcją udaną!

Slimakk - wyłącz Daemona, lub inne programy tego typu + nie zapominaj wcześniej usunąć wirtualnych cd-romów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiedźmin to doskonałe RPG, nadające na tych samych falach co Oblivion,

Ekhm, ja bym nie powiedział, że to komplement. Ale na szczęście redaktor z PC Zone musiał się pomylić, wielu ludzi pisało, że Wiedźmak ma świetny klimat i fabułę.
A tak na serio, jednak najwyraźniej CDP Red stanęło na wysokości zadania i wreszcie patrząc na okładkę gry można z dumą zakrzyknąć: "dobre, bo polskie!" ;p Oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytam sie jeszcze raz bo nie dokładnie podałem zestawienie swojego sprzętu....

nie wiecie może, czy na :
Karcie graficznej Saphire Radeon x600pro 256mb na szynie 128
1gb ramu
procek Athlon 3000+ Box

da się grać? proszę o szybką odpowiedź bo jutro chciałbym już kupić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra jest śliczna, warta 100PLN na pewno, widać trudy kilkuletniej pracy, słowem : Gratulacje!

..martwi mnie tylko jedna drobna sprawa....pamiętacie filmik przed premierą "vizima according to geralt" ?

Geralt chodził tam spacerkiem po mieście. Próbowałem wielu rzeczy ale dalej nie wiem jak moge przejść w tryb "chodzenia"
Ktoś wie może jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem. Gram , gram , gram . Żona mówi : "chodź kochanie do łóżka , mam ochotę się ....." Gram , gram , gram...... Nienawidze tej gry mam szlaban na sex przez miesiąc aarrrrrrgghghhh!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty głupcze! Tyle mogę powiedzieć (tylko się nie obraź).
Teraz będziesz wiedział jakie są priorytety!

Minie jej... będziesz się jednak musiał postarać o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 23:55, korasq napisał:

Geralt chodził tam spacerkiem po mieście. Próbowałem wielu rzeczy ale dalej nie wiem jak moge
przejść w tryb "chodzenia"
Ktoś wie może jak to zrobić?


Bardzo łatwo. Nie wiem na jakiej kamerze grasz, ale przy rzucie izometrycznym, kiedy trzymasz ( wciśnij i przytrzymaj ) klawisz myszki i wskazujesz jakieś miejsce to postać tam biegnie. Kiedy trzymając klawisz zbliżysz kursor do postaci przejszie ona w tryb chodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 19:34, jeM85 napisał:

pytam sie jeszcze raz bo nie dokładnie podałem zestawienie swojego sprzętu....

nie wiecie może, czy na :
Karcie graficznej Saphire Radeon x600pro 256mb na szynie 128
1gb ramu
procek Athlon 3000+ Box

da się grać? proszę o szybką odpowiedź bo jutro chciałbym już kupić....


Cóż, na full detalach nie masz szans:P, ale na minimalnych, może na średnich pociągnie....ogólnie nie znam się na Radeonach bo nigdy nie miałem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 00:15, hehe napisał:

>

Właśnie przed chwilą to odkryłem
niestety gram zza pleców - rzut izometryczny nie leży w mojej naturze ( z urodzenia jestem typem FPS )
dla mnie i tak ta kamera jest troche niewygodna, ale nie chce marudzić bo gra jest ogólnie świetna
(Idealem bylaby kamera jak w Oblivion> lub WOW czy GTA chociazby)

P.S dzieki za pomoc hehe
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 00:34, korasq napisał:

> >
Właśnie przed chwilą to odkryłem
niestety gram zza pleców - rzut izometryczny nie leży w mojej naturze ( z urodzenia jestem
typem FPS )
dla mnie i tak ta kamera jest troche niewygodna, ale nie chce marudzić bo gra jest ogólnie
świetna
(Idealem bylaby kamera jak w Oblivion> lub WOW czy GTA chociazby)


ja gram na kamerze: z nad ramienia, i nie narzekam, fajnie się gra :)

Ps. Może mi ktoś podać linki do serwisów w których były już recenzje Wiedźmina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie paczcie na bzdety.to jest nasz produkt eksportowy.Ona musi być skazana na sukces.Gram głównie w FPS widok z ramienia dla mnie best.Grafa wspaniała można grać nie tylko na wypasionych kompach. Muzyka dobrana do niesamowitej atmosfery Sapkowskiego.To na razie początek,zobaczymy co powiedzą Chińczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś gra na PC w którą można zagrać i się przy tym nie nudzić. Nie wiem jakie dostanie oceny na zachodzie, szczerze jej rzyczę jak najwyższych, ale jak dla mnie ta gra to kupa frajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować