Gregario

Grupa gram.pl w STEAM

1730 postów w tym temacie

akurat dla mnie większy sens by miała grupa w której więcej osób jest aktywnych. nie zamierzam segregować ludzi wg rang na forum z bardzo prostej przyczyny czasami taki robotnik lub obywatel jest bardziej aktywny na steamie niż np. forumowy delegat.

Renzov
ciekawy pomysł :) zastanawia mnie wg jakich zasad byś rekrutował tych "stałych użytkowników forum" i co byś robił z innymi którzy chcieli by dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie zrobić z osobami które są od dawna na gramie, ale są osobami typowo czytającymi i nie piszącymi zbyt dużo ( np. ja) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2011 o 16:03, Gregario napisał:

akurat dla mnie większy sens by miała grupa w której więcej osób jest aktywnych. nie
zamierzam segregować ludzi wg rang na forum z bardzo prostej przyczyny czasami taki robotnik
lub obywatel jest bardziej aktywny na steamie niż np. forumowy delegat.

Segregacja ludzi według rang na forum jest moim skromnym zdaniem idiotyzmem i nie wyobrażam sobie wybierania w ten sposób ludzi do ewentualnej nowej grupy na steamie, ze względu na to, że nie wszyscy muszą spamować setkami postów itp, Do tego dochodzą jeszcze przecież degrady, tymczasowe bany spotykające stałych użytkowników itd... Poza tym- co z tego, że niektórzy rzadziej pojawiają się na steamie? Tu chodzi o możliwość pogrania ze znanymi skądinąd osobami lub znajomymi z forum. A "przekopywanie się” przez dziesiątki nikomu nieznanych obywateli bardzo utrudnia jakikolwiek sposób wygodnego porozumiewania się z wybranymi osobami.

Dnia 07.05.2011 o 16:03, Gregario napisał:

Renzov
ciekawy pomysł :) zastanawia mnie wg jakich zasad byś rekrutował tych "stałych użytkowników
forum" i co byś robił z innymi którzy chcieli by dołączyć?

A nazwa nie mówi sama za siebie? Imo najwygodniej byłoby wybrać ludzi z dużym stażem na forum, piszących lub przeglądających je od dawna (i nie chodzi mi tu tylko o sekretarzy i WT). Wtedy komunikacja z takimi osobami (a co za tym idzie- wspólna gra) byłaby o wiele łatwiejsza i ta inicjatywa wreszcie nabrałaby sensu.

Eh, już wiem o jaki flame chodziło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 15:30, Renzov napisał:

Poza tym- co z tego, że niektórzy rzadziej pojawiają się na steamie? Tu chodzi
o możliwość pogrania ze znanymi skądinąd osobami lub znajomymi z forum. A "przekopywanie
się” przez dziesiątki nikomu nieznanych obywateli bardzo utrudnia jakikolwiek sposób wygodnego
porozumiewania się z wybranymi osobami.

utrudniać porozumiewanie to może mała aktywność osób na steamie i dość często spotykana rozbieżność w nickach (między tymi na forum a na steamie) a nie duża liczba osób. chociaż jak się by tak policzyło tylko aktywnych użytkowników to liczba członków grupy spadła by o połowę.

Dnia 08.05.2011 o 15:30, Renzov napisał:

A nazwa nie mówi sama za siebie? Imo najwygodniej byłoby wybrać ludzi z dużym stażem
na forum, piszących lub przeglądających je od dawna (i nie chodzi mi tu tylko o sekretarzy
i WT). Wtedy komunikacja z takimi osobami (a co za tym idzie- wspólna gra) byłaby o wiele
łatwiejsza i ta inicjatywa wreszcie nabrałaby sensu.

segregacja ludzi wg rang wydaje się tobie idiotyczna a chcesz bawić się w segregowanie wg stażu na forum która jest tak samo miarodajna? :)

Dnia 08.05.2011 o 15:30, Renzov napisał:

Eh, już wiem o jaki flame chodziło :).

skoro to tak odbierasz to już twój problem :) ja jestem otwarty na ciekawe pomysły które rozruszają grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 18:55, Gregario napisał:

utrudniać porozumiewanie to może mała aktywność osób na steamie i dość często spotykana
rozbieżność w nickach (między tymi na forum a na steamie) a nie duża liczba osób. chociaż
jak się by tak policzyło tylko aktywnych użytkowników to liczba członków grupy spadła
by o połowę.

Ale co z tego? Jeśli się chce z kimś zagrać, to i tak się zagra. A myślisz, że w przypadku setek innych użytkowników tak nie jest (wybacz, ale nie wiem ile dokładnie jest teraz osób)? Ta zasada dotyczy wszystkich, więc to żaden argument. A moim zdaniem jak się ma na liście mniej osób i w dodatku są to w większości "znajomi” to całość staje się bardziej wygodna (co poniekąd wpływa na komfort wspólnej gry itd.). Jak już pisałem- wizja setek nieznanych osób wcale mnie nie pociąga. Zwłaszcza, gdy – jak sam napisałeś - ksywki na forum i steamie znacząco od siebie odbiegają. Wtedy jest dopiero - za przeproszeniem - bajzel.

Dnia 08.05.2011 o 18:55, Gregario napisał:

segregacja ludzi wg rang wydaje się tobie idiotyczna a chcesz bawić się w segregowanie
wg stażu na forum która jest tak samo miarodajna? :)

Wcale nie tak samo. Sam zapewne wiesz, że rangę można zdobyć bardzo szybko. Sam w okresie największego spamowania dochodziłem do ogromnej liczby postów na dzień :). Dlatego właśnie nie wydaje mi się, aby segregacja na podstawie rangi miała jakiś sens (no, chyba, że do tej ewentualnej grupy dołączyliby sami sekretarze i WT, ale jak już pisałem- taka metoda jest imho idiotyzmem). A ilość dni na forum jest bardziej wiarygodna. Poza tym to tylko pomysł, który można (a nawet trzeba) dopracować (przede wszystkim to, że niektórzy starzy wyjadacze pozakładali nowe konta :)). Chociaż wydaje mi się, że taka, lekko zmieniona forma mogłaby się sprawdzić.

Dnia 08.05.2011 o 18:55, Gregario napisał:

skoro to tak odbierasz to już twój problem :) ja jestem otwarty na ciekawe pomysły które
rozruszają grupę.

Eh, to był przecież żart :). Nie widzisz emotikony? Problemu żadnego nie mam, przynajmniej związanego z tą sytuacją :). A piszę tutaj, bo chciałbym, aby zostały wprowadzone pewne ulepszenia, pewna modernizacja, nie dlatego, że mi się nudzi.
Ot, taka wrodzona chęć zmienienia elementów ulegających moim skromnym zdaniem stagnacji :-).
A to, że część ludzi się ze mną nie zgodzi, to inna sprawa…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 10:59, Renzov napisał:

Ale co z tego? Jeśli się chce z kimś zagrać, to i tak się zagra.

a zauważyłeś że napisałem słowo utrudnia a nie uniemożliwia? :)

Dnia 09.05.2011 o 10:59, Renzov napisał:

Wcale nie tak samo. Sam zapewne wiesz, że rangę można zdobyć bardzo szybko. Sam w okresie
największego spamowania dochodziłem do ogromnej liczby postów na dzień :). Dlatego właśnie
nie wydaje mi się, aby segregacja na podstawie rangi miała jakiś sens (no, chyba, że
do tej ewentualnej grupy dołączyliby sami sekretarze i WT, ale jak już pisałem- taka
metoda jest imho idiotyzmem). A ilość dni na forum jest bardziej wiarygodna.

a dla mnie obie metody są siebie warte. rangi to wiadomo dlaczego a staż dlatego że znajdą się ludzie z dużą liczą dni na forum tyle samo warci co świeży narybek. wystarczyło kiedyś tam wejść na forum i zegar tyka :) i wg tego kto wcześniej pojawił się na forum (bo do tego się to sprowadza) mam zapraszać do grupy?

Dnia 09.05.2011 o 10:59, Renzov napisał:

Eh, to był przecież żart :). Nie widzisz emotikony?

Eh, to był przecież żart :). Nie widzisz emotikony? ;)

edit:
zaproszenia wysłane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i co już pomysły na poprawę aktualnego stanu rzeczy się skończyły? :)

w sumie co jakiś czas pojawia się osoba która pisze że potrzebne są zmiany ale jak chce się trochę więcej dowiedzieć o pomysłach czy kierunkach proponowanych zmian to dyskusja szybko się kończy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 22:37, Gregario napisał:

i co już pomysły na poprawę aktualnego stanu rzeczy się skończyły? :)

Bynajmniej, ale sądziłem że chwilowo i tak nic się w tym temacie nie zmieni i stwierdziłem, że jeśli większości osób pasuje taki układ, to ok. Poza tym, miałem dość męczący tydzień i miałem stosunkowo mało czasu żeby zajrzeć do wszystkich interesujących mnie wątków i skrobnąć jakąś konstruktywną odpowiedź.
Ale oczywiście ja dalej jestem zdania, że powinno się wprowadzić tutaj zmiany, bo wydaje mi się, że obecna sytuacja po prostu nie ma sensu. Jednak nie poddaje się i mój kolejny komentarz znajduje się poniżej :-).

Dnia 12.05.2011 o 22:37, Gregario napisał:

w sumie co jakiś czas pojawia się osoba która pisze że potrzebne są zmiany ale jak chce
się trochę więcej dowiedzieć o pomysłach czy kierunkach proponowanych zmian to dyskusja
szybko się kończy ;]

Dla mnie ważna jest selekcja. I to się najbardziej liczy. Obecna sytuacja moim zdaniem się nie sprawdza i pisałem już o tym kilkukrotnie. A jak taki podział miałby wyglądać? Nie wiem. Myślę, że trzeba by zapytać większą ilość forumowiczów. Czy lepiej byłoby zbierać osoby powyżej 1000 dni na gramie? A może pasowałaby im selekcja od np. przewodniczącego w górę? Albo byłby wymagany przynajmniej status delegata i +500 dni? To jest decyzja, podlegająca dyskusji, którą trzeba rozstrzygnąć nie kierując się subiektywnym zdaniem jednostki (ja np. postulowałbym za czymś w rodzaju opcji numer 3). Tak czy inaczej- ja aktualnie nie widzę sensu dalszego prowadzenia tej konwersacji. Chciałbym, aby w tej kwestii wypowiedziała się większa ilość użytkowników, bo osobiście chciałbym, aby ten projekt wypalił i wreszcie z chęcią dołączyłbym do grupy gram.pl na steamie. W każdym razie- myślę, że fajnie by utworzyć taką drugą tylko dla wybranych - według przyjętych przez forumowiczów kryteriów - osób i wydaje mi się, że taki pomysł powinien się sprawdzić.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się