Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najlepsze gry roku według serwisu GameSpy

43 postów w tym temacie

Zgadzam się z wysokoą pozycją Battlefield 2, ale nie wiem, co w 10 robią CoD2 (strasznie imho niedopracowana, słaba kopia jedynki) i F.E.A.R. który (przy całym szacunku dla CDP jako wydawcy) jest imho po prostu monotonny. Inna bajka że GTA:SA też mnie za bardzo nie wkręciło. Chyba mój gust nie pokrywa się z gustem redaktorów i czytelników GameSpy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze WoW wyszedl w 2004 i dlatego go tu nie ma :P a GW moim zdaniem zasluzenie dostalo ten tytul pogrywam sobie pol roku i sie nie znudzil jeszcze :P i troche mnie rozbawil ten tytul najlepszego RPG dla DS-a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawiej zagrało IGN. Tutaj GW okazalo się najbardziej przyciągającą grą i najlepszym RPG. Winter Assault był najlepszym expansionem, za to najlepszą grą Online została... Civilization IV. Przy czym IGN zrobiło podział na platformy, nie dokonywało wymieszania jak Gamespot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DS II to takie RPG jak z GOTHICA symulator lotu. Gra jest bardzo fajna i być może zasłużyła na wyróżnienie, ale z pewnością nie jako gra RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mieli zrobic osobna kategorie dla hack''n slash, osobno dla MMORPG, osobno dla online shooter? Troche malo by tam tytulow bylo do wyboru. Dla zawiedzionych - trzeba bylo wejsc na GameSpy i zaglosowac, ale jak sie ktos nie zainteresowal i nie glosowal, to niech nie narzeka, bo to wybor graczy! Ja glosowalem i jestem zadowolony z wynikow. A to ze ktos DS nazywa RPG mnie nie przeszkadza, nie uwazam tego za swietokradztwo... inna sprawa ze ostatnio "prawdziwe" RPG to gnioty... no poza Gothic I i II oraz Morrowind, ale one nie wyszly w tym roku. Tloczenie na sile kolejnych klonow Baldurs Gate(czesc druga byla najnudniejsza gra pod sloncem) jest nudne, wtorne i beznadziejnie zalosne... naprawde wole juz pograc w Diablo.

Ps.: Z tego co sie zorientowalem, dla niektorych RPG musi spelniac pewne wymagania... dosc dziwne, ale wychodzi na to ze: Ma byc TYLKO i wylacznie single player, ma miec fabule tak gleboka i zawiklana ze w srodku gry nie pamietamy o co szlo na poczatku, rozdzielanie statsow ma miec ubozsze niz w hack''n slashach, no bo zostanie zakwalifikowane jako powyzsze wlasnie, akcja ma byc dluga i przynudnawa, no bo przeciez jak jest duzo akcji, to jest hack''n slash!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DS2 najlepszym RPG, wszyscy nażekają; a macie jakieś lepsze propozycje?? I nie ma się co bać w przyszłym roku szykuje się ładna batalia: Gothic 3, Elder Scrolls 4, Dark Messiah(nie jestem pewien czy to przypadkiem nie h''n''s), później idzie UT2007, S.T.A.L.K.E.R, Duke Nukem 4ever. Może być ciekawie z MMORPG dlatego, że GW Chapter 2 będzie liczony jako oddzielna część, a dodatek do WoW''a to tylko dodatek :D. Będzie ubwa po pachy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lord_Destroyer naruszył nietykalność cielesną Baldur''s Gate 2. Nazwanie takiej produkcji najnudniejszą grą świata to nieporozumienie. Jeszcze raz podkreślam, sam gram w DS II i uważam, że tytuł jest niezły, ale porównywać go do BG II, Neverwinter Nights czy Gothica to spora przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 11:29, Lord_Destroyer napisał:

Ps.: Z tego co sie zorientowalem, dla niektorych RPG musi spelniac pewne wymagania... dosc
dziwne, ale wychodzi na to ze: Ma byc TYLKO i wylacznie single player, ma miec fabule tak gleboka
i zawiklana ze w srodku gry nie pamietamy o co szlo na poczatku, rozdzielanie statsow ma miec
ubozsze niz w hack''n slashach, no bo zostanie zakwalifikowane jako powyzsze wlasnie, akcja
ma byc dluga i przynudnawa, no bo przeciez jak jest duzo akcji, to jest hack''n slash!


I własnie podałeś niemalże dokładną definicję jRPG:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 12:24, Half-Devil napisał:

DS2 najlepszym RPG, wszyscy nażekają; a macie jakieś lepsze propozycje??


Eee......KOTOR 2 na przykład ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 11:29, Lord_Destroyer napisał:

RPG to gnioty... no poza Gothic I i II oraz Morrowind, ale one nie wyszly w tym roku. Tloczenie
na sile kolejnych klonow Baldurs Gate(czesc druga byla najnudniejsza gra pod sloncem) jest
nudne, wtorne i beznadziejnie zalosne... naprawde wole juz pograc w Diablo.

Ps.: Z tego co sie zorientowalem, dla niektorych RPG musi spelniac pewne wymagania... dosc
dziwne, ale wychodzi na to ze: Ma byc TYLKO i wylacznie single player, ma miec fabule tak gleboka
i zawiklana ze w srodku gry nie pamietamy o co szlo na poczatku, rozdzielanie statsow ma miec
ubozsze niz w hack''n slashach, no bo zostanie zakwalifikowane jako powyzsze wlasnie, akcja
ma byc dluga i przynudnawa, no bo przeciez jak jest duzo akcji, to jest hack''n slash!



Heh, no i widzisz ?? Dla mnie szczerze mówiąc to Gothic był nudnawy: prosta fabuła, mdłe dialogi, tekturowe postacie itd.
Swoją drogą jeśli uważasz , że np. gry na D&D mają ubogi rozwój postaci, to jaki jest w Gothicu ?? Szczątkowy ??

BG2 faktycznie było słabsze od BG1 ale mimo wszystko trzymało poziom. Oczywiście takich gier jak NWN, KOTOR czy Arcanum nawet w rękach nie miałeś panie "wiem wszystko o cRPG" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Seldon

KotOR 2 jest powaznie niedorobiony, i ukierunkowany na dosyc specyficzne gusta (nie chodzi mi tylko o otoczke SW) wiec nie dziwie sie ze przegral z DS II. Fakty sa takie ze wiekszosc "graczy" to dzieci ktore lubia sobie powalic w klawisze, a na "wartos artystyczna" produktu zwraca uwage moze 1 na 5 graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować