Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nocna premiera Wiedźmina na gram.pl

322 postów w tym temacie

Dzisiaj zupełnym przypadkiem byłem świadkiem przygotowań do "wiedźmińskiej nocy" w krakowskim empiku.. zaraz przy wejściu na trzeci (multimedialny) poziom ustawiono wiedźmiński podest, nad którym debatowało czworo ludzi.. "Ile dostaliśmy koszulek?" - "Sześć.", i tutaj wypowiedź jednego z sprzedawców - nie wiem czy liczba wymieniona przez niego jest prawdziwa ani w jakiej rozciągłości czasowej ale sam tekst mi się spodobał - "Czekaj, czekaj, Oni oczekują, że sprzedamy 30 000 egzemplarzy a na wieczór premierowy wysyłają nam sześć koszulek?" W każdym razie usłyszałem także, że egzemplarze kolekcjonerskie będą.. przynajmniej z dziesięć i, że jednym z bonusów dodawanych początkowo będą talie z grą karcianą "Wiedźmin".. tyle, że nie w ładnych pudełkach, z instrukcją itp. tylko "gołe" talie.. na co też pracownicy złorzeczyli.. Muszę przyznać, że uśmiałem się niemiłosiernie.. refleksja przyszła później.. czy winę za tę dezorganizację i absurd można zrzucić na karb empiku, czy może jednak CD projektu :(. Mam nadzieję, że do jutra wszystko się wyprostuje i impreza wypali, czego życzę i organizatorom i sobie i innym oczekującym na tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tak dla sprostowania nadmienić, że pomimo iż sporo psioczę na "Wiedźmina" to miałem nawet zamiar go zakupić i to premierówkę - oczywiście w Media Markt, bo nie lubię dopłacać do interesu - ale teraz jak czytam komentarze, że są różne ciekawe bugi, problemy z odpaleniem, braki w wydaniach i Bóg jeden wie co jeszcze to jednak przeznaczę te pieniądze na jakąś inną grę vide UT3 czy CoD4 MW.

@ziele2004
przeprosin to się raczej od nich nie doczekasz, a jak już to i tak do wiele rzeczy się w nich nie przyznają i będą się starali na innych zwalić winę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 23:03, Pśiak napisał:

A ja proponuje zmiane opisu obrazka na np.
"Wielu Gramowiczów,ktorzy skorzystali z oferty przedpremierowej już gra!"


A nie lepiej:
"Oto stos gier ktore nie doszly do wielu Gramowiczow"

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób narzeka na DPD, ale wina nie leży po ich stronie. Gdy dziśiaj do nich dzwoniłem jakaś miła pani poinformowała mnie że wszystkie dostawy wiedźmina zostały wstrzymane na czas nieokreślony przez CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lord Joker
Nie zalezy mi na przeprosinach, gdyz nie zamawialem gry na necie jak to zwykle czynie podczas oczekiwanych premier i z reguly na tym dobrze wychodze ;] Ale wydaje mi sie ze w takim wypadku typu:

- Obiecalismy Wiedzmina 2 dni przed premiera
- Wiekszosc nie zobaczy i tak go nawet dzien przed premiera
- Czesc z tych co otrzymali, maja roznorakie komunikaty i problemy z gra
- Burzuazja czyli wlasciciele EK, ktorzy wydali 200zl (dla mnie to jest sporo kasy) dostaja jakis chlam i zapewnienie ze zostanie reszta doslana.. Kiedy? Nie wiadomo ;[

W takim wypadku naprawde cokolwiek mozna napisac.. Juz niech pisza ze susza byla na Saharze ale niech chociaz przyznaja ze ktos dal dupy i zawali sprawe, nieistotne teraz kto..

P.S - Jedyne co mnie cieszy w tym to fakt, iz Ci, ktorzy sprzedali EK na Allegro beda mieli nie lada wyzwanie;p
Obiecywali klientom 2 dni przed premiera a tu sami nie maja co wyslac albo maja podstawke z jakas tandetna koszulka^^ I to maja wyslac za sumy dochodzace do 400zl?:D Interesujace;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 23:10, Kruk83 napisał:

Wiele osób narzeka na DPD, ale wina nie leży po ich stronie. Gdy dziśiaj do nich dzwoniłem
jakaś miła pani poinformowała mnie że wszystkie dostawy wiedźmina zostały wstrzymane na czas
nieokreślony przez CDP.


To wyjasnia dlaczego moja kopia Wiedźmina ani wczoraj ani dzis niezostala wydana kurierowi do dostarczenia...
a tak na marginesie dlaczego wszystkie zostaly wstrzymane?!?
Czy to niejest przypadkiem akcja promocyjna CDP ? Coś w stylu "Wiedźmin zjawia sie w najmniej oczekiwanym/odpowiednim momencie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 23:14, Beliar-13 napisał:

A ja już gram :D Gra świetna, a ci co jeszcze nie mają niech czekają na premierę :P

Mam nadzieję że jutro płyta z grą ci pęknie... teraz to sobie jaja z innych robisz, ale jakbyś nie dostał gry w terminie,tak jak wielu innych gramowiczów, to pewnie byłbyś pierwszym który by podniósł głos i domagał się wyjaśnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może przyczyna nie wydania gry kurierowi jest taka sama co wstrzymania wysyłek. Niestety nikt mi nie podał powodu wstrzymania wysyłki chociaż moja gierka jest już u kuriera. Dowiedziałem się że kurier wziął ją dziasiaj by mi ją dostarczyć ale z powodu polecenia wydanego przez CDP wrócił z nią do sortowni ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie bedzie chcialo to moze pobede sobie o polnocy tutaj na Gram.pl :). Ja co prawda mam juz swojego Wiedzmina, ale musze poczekac z rozpoczeciem gry na przyjscie nowego kompa... (jakis...tydzien? ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Na wstępie może napisze, że rzadko zdarza mi się pisać coś na forach internetowych, czy też pisać opinii o jakimś produkcje. Może to z racji wieku, może z braku czasu, a może po prostu z braku chęci. A więc od czasu skończenia Baldurs Gate 2, tak naprawdę nić ciekawego nie zdarzyło się w świecie cRPG, poza może masowym WoW, w którego grałem z wypiekami na twarzy dobre dwa lata. Dobre, ale już skończone, poza tym gra ta była magiczna ale nie była rpg na jakiego czekałem. Oczywiście był kiedyś świetny Fallout 1 i 2, Summoner, Gothic 1 a potem 2. Ale tak naprawdę nic nie zbliżyło się do wiarygodności opowieści i poczucia bycia postacią z gry jakie dawał Baldurs Gate 2. W tym roku najbardziej oczekiwaną grą był Mass Effect i nie przeczę dla niego zakupiłem XboX 360, co okazało się miłą alternatywą dla PC i sprawiło że w moim domu zagościło jeszcze PS3 oraz miesięcznik PSX Extreme, który obok CDAction jest regularnie kupowany. Te dwie konsole i 42LCD skutecznie odciągnęły mnie od komputera. Komputer stał się urządzeniem już tylko do pracy. Oczywiście jeszcze dobry rok temu na słowa że konsole mogą być dla gracza alternatywą nie chciałem tego nawet brać pod uwagę. No cóż … pojawił się Wiedzmin. I teraz jako już dość dorosła osoba nagle przypomniało mi się jak zaczytywałem się w doskonałe dzieła AS. Powiem jedno komputer który ma wszystko co gracz potrzebuje 24”LCD, C2D Ex wyciągnięte na prawie 3,8GHz oraz SLI w 8800GTX nagle przestało się marnować. Po rozczarowaniach jakimi były NVN2 oraz Gothic 3, jedynym sensownym rpgiem był Oblivion. No ale do rzeczy. Wiedzmin. Polska GRA. I teraz brak mi słow. Mam ją od 2 dni oczywiście nie miałem okazji pograć dłużej niż przysłowiowe 4godziny, ale mogę powiedzieć na tym etapie, że szczeka mi opadła, a oczy otrzymał odpowiedni masaż. Ale może po kolei. Wydanie gry – pierwsza klasa – piękne opakowanie w skład którego wchodzą 3 DVD 2 instrukcje i wprowadzające opowiadanie AS o odczarowaniu Addy z strzygi. No cóż powiedzieć mogę tylko, że po pięknym wprowadzającym intrze, zabrałem się do czytania opowiadania przypominając sobie każdy z detali tak kiedyś studiowanej literatury. Potem nastąpiło porównywanie tego co rozumiane jest jako słowo pisane z obrazem. Ideał. Następnie program sam poustawiał wszystko od grafiki i rozdzielczości do wszystkich możliwych ustawień i przeszedł do określenia poziomu trudności (oczywiście wybrałem najtrudniejszy co robie to już od dobrych 2 lat w każdej grze) i wybrałem rodzaj sterowania. I… Zaczęło się. Piękna grafika, krajobraz, tekstury, otoczenie i wiarygodność. Modele postaci no cóż po Heavenly Sword myślałem że nic mnie już nie zaskoczy, a komputer to już przeżytek. Modele postaci są pierwszorzędne, po prostu doskonałe. No nić wrócę może do pierwszych moich zdań. Ta gra przykuwa, kopie, i daje taką wiarygodność i wczucie się w postać jaka gramy, że znów poczułem się jakbym dotkną BG2. Oczywiście Jade Empire czy Kotor 1,2 to też pozycie doskonałe, ale Wiedzmin po tylu latach sprawił że znów zamieniłem się w tego młodego człowieka który został zafascynowany. Gra kopie, sprawia że jesteśmy zaczarowani. Oczywiście mógłbym tu pisać o fenomenalnie rozwiązanemu systemowi walki, akcji która nabiera tempa, muzyce która została dobrana tak jak miała być, oraz dokładności wszystkiego detal po detalu. Moją rekomendacją dla tej gry jest zapewne to, że od jutra od godziny 10 biorę urlop na jutro i na piątek aby móc się delektować. W mojej pracy jest to niełatwe, zazwyczaj każdy urlop kończy się setką telefonów, ale już postanowiłem, szczególnie, że w weekend mam kolejny zjazd kolejnych już studiów podyplomowych. Oczywiście jest też życie prywatne żona, dom itd. Obowiązki, ale dawno nie poczułem się tak jak dzisiaj, bo wczoraj porównywałem intro z opowiadaniem i było to już dobrze po 23, (niestety wcześniej musiałem projektować:) Najbardziej mnie boli tylko to, że mimo wielu telefonów nie załapałem się na wersję kolekcjonerską, oczywiście nie dam z tym żyć dla CDProjekt i będę starał się i tak ją dopaść za wszelką cenę. (Kiedy zamawiałem Wiedźmina nie było wtedy jeszcze ani mru mru o wersji rozszerzonej). Może spojrzą na mnie przychylnie szczególnie że od 2005 kupuje średnio od 20-50 gier co roku. I teraz jeszcze może na koniec podziw w innym aspekcie jakim jest cena. Wydanie za 79 złotych olbrzymie, za 199 nie wiem ale sądzę, że bym cieszył się jak dziecko, szczególnie że gry na konsole po 200+ PLN nie mają nić poza DVD, BL i cienką 5-6str instrukcją. Tego nam było trzeba panowie, tego co zrobił CDProjekt czyli pokazał całemu światu co znaczy dobry cRPG i co potrafią Polacy szczególnie, że TW to przepaść między Wiedzminem. Ba mogę śmiało powiedzieć że od 3 lat nie widziałem niczego co się do niego zbliżyło. No może jeszcze ostatnie zdanie. W tej grze portal to portal, a nie placek niebieski. CDProjekt mam nadzieje kończy już świętować i zaczyna pracę nad dodatkiem.
Pozdrawiam Gorąco Alek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 23:24, Wichrun napisał:

Spoko dostaniemy grę wraz z premierą patcha :)
Żebyśmy na bugi nie narzekali :P


Więc mamy juz powód do dumy zostalismy wybrani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do CDProjekt wy po nocach teraz nie imprezujcie tylko patchami do Wiedźmina się zajmujcie !!! a gra niestety bedzie ich trochę potrzebować :( i liczę na to że będzie przez was wspierana do czasu aż nie zostanie wyszlifowana na diament ! bo gdyby nie błędy oceniłbym ją na 9.5 a narazie jest bardzo naciagane 8 :| i zróbcie coś jak naszybciej z tym wysypywaniem się do windowsa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować