Zaloguj się, aby obserwować  
rada

problem z mikrofonem

19 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2005 o 16:08, rada napisał:

kupilem mikrofon i nic mi nie chce nagrać o co chodzi

a dobrze go podłączyłęś??
jak tak to wejdż w aksecoria>rozrywka>rejestretor dźwięku i tam naciśnij czerwoną kropke i nawijaj a potem odsłuchaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 16:08, rada napisał:

kupilem mikrofon i nic mi nie chce nagrać o co chodzi


Zapewne masz go wyłączonego w ustawieniach karty dźwiękowej. Wystarczy tam wejść i go włączyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 16:14, Sarafan_Knight napisał:

> kupilem mikrofon i nic mi nie chce nagrać o co chodzi

Zapewne masz go wyłączonego w ustawieniach karty dźwiękowej. Wystarczy tam wejść i go włączyć.
:)

A jak to sie robi wez mi powiedz please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrób to co zawsze trzeba robić na początku idź do kolegi podłącz i sprawdź czy u niego działa :D Tylko niech on też ma mikrofon, żeby wszystko było ok w ustawieniach windy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 11:37, HumanGhost napisał:

W panelu sterowania powinieneś mieć ikonkę "dźwięki i urzadzenia audio" albo coś podobnego.
Tam możesz ustawiać różne rzeczy. Spróbuj coś zmienić.

etam tak juz probowalem i nic, wczoraj zlozylem reklamacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z mikrofonem. W opcjach mam wszystko ustwaione na maxa i jak chce nagrac dźwiek to nic nie wychodzi :(, mikrofon kupiłem 3 dni temu, bo ze starym było to samo. Na pewno mam go dobrze podłączony. Czy moze to byc wina tego że gniazdo mikrogonu mam z przodu komputera??. Prosze o pomoc.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 21:08, graczomaniak napisał:

Czy moze to byc wina tego że gniazdo mikrogonu mam z przodu komputera??.


No jeśli panel nie jest połączony kabelkami z płytą główną to raczej działać nie będzie ;-) Żartuję, ale w sumie sprawdź bo nigdy nic nie wiadomo. Spróbuj też podpiąć go do wejścia z tyłu i sprawdzić.
A bardziej prawdopodobne jest, że mikrofon masz po prostu wyłączony... Kliknij sobie dwukrotnie na ikonkę regulacji głośności na pasku (obok zegara) [a jak nie masz to Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Zaawansowane (w sekcji Głośność urządzenia)] i sprawdź czy dla mikrofonu masz zaznaczoną opcję Wycisz. Odznacz oczywiście ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 21:08, graczomaniak napisał:

Ja również mam problem z mikrofonem. W opcjach mam wszystko ustwaione na maxa i jak chce nagrac
dźwiek to nic nie wychodzi :(, mikrofon kupiłem 3 dni temu, bo ze starym było to samo. Na pewno
mam go dobrze podłączony. Czy moze to byc wina tego że gniazdo mikrogonu mam z przodu komputera??.
Prosze o pomoc.:))

Heh, ja mam tak dziwnie - raz mi działa na gniazdku z przodu a raz na gniazdku z tyłu i muszę zmieniać ;]
Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale zbytnio nie przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sposob prawie 100%
1. Wchodzisz na panel sterowania.
2. Klikasz "Dzwieki i urządzenia audio"
3. wchodzisz na zakladke "głos"
4. Tam gdzie jest napisane Nagrywanie Dzwięku wchodzisz w "Głośność..."
5. Zaznaczasz aby byl wlaczony "Mikrofon"
***
jak nadal beda problemy dam obrazki ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedziałem, że mam zaznaczony mikrofon, mam odznaczoną "Wycisz", mam wszystko na ful i nic nie dizła :(. W gnieździe mikrofonu mam zaznaczony mikrofon, w wejści tył mam zaznaczony mikrofon. Nic nie dizała, z tyłu jest praktycznie to samo :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mikrofonem, a mianowicie wcześniej nagrywałem na jakimś starym mikrofonie za 10 zł, który miał bardzo słabą jakość, lecz nie musiałem się drzeć do mikrofonu żeby coś nagrać. Teraz mam nowy, dużo lepszy mikrofon Shule c606 i jakoś jest bardzo dobra, lecz musze naprawdę ostro krzyczeć żeby mnie było słychać. Wziąłem wszystkie ustawienia na maxa w windowsie, jednak dalej jest tak samo. Czy da się to jakoś zmienić, lub czy istnieje jakiś sterownik do tego mikrofonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 17:21, Blackhand napisał:

Zaznaczyłeś w Windowsowym mikserze (w opcjach zaawansowanych) opcję "Mic Boost (+20dB)"
lub podobną?

A gdzie jest taka opcja? Bo ja posiadam kartę dźwiękową zintegrowaną...
I w ogóle od czego zależy czułość mikrofonu? Od samego mikrofonu czy też od karty dźwiękowej, bo chyba nie opłaca mi się kupować drogiego mikrofonu, jeżeli mam jakąś kartę zintegrowaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o systemowy mikser (ustawienia głośności, obrazek mikser.gif :), jeśli u Ciebie nie ma przycisku Zaawansowane, to sprawdź, czy w menu Opcje masz zaznaczone "Sterowniki zaawansowane" lub coś w tym stylu), można się do niego dostać przez dwukrotne kliknięcie na ikonce głośniczka w tray''u (prawy dolny róg ekranu, obok zegara) lub wyszukując w Start->Akcesoria opcji "Regulacja głośności" (może być w podfolderze "Rozrywka", "Multimedia" lub podobnym, jego nazwa zależy od wersji windows :?).
PS Nie przejmuj się nazwami opcji, w różnych wersjach windowsa mogą być różne, poza tym opcje dostępne w mikserze zależą od karty dźwiękowej.
PS2 Na jakość nagrania wpływa i mikrofon i karta dźwiękowa. A czułość mikrofonu jest niezmienna :), choć podłączenie dobrego do kiepskiej karty nic nie da - szumy na jej wejściu skutecznie zniwelują wysoką jakość sygnału z mikrofonu i na odwrót - dobra karta nic nie da przy słabym mikrofonie.

20080302181601

20080302181609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ja miałem tę opcję już dawno włączoną, a nie wiedziałem że chodzi Ci właśnie o to...;)
>PS2 Na jakość nagrania wpływa i mikrofon i karta dźwiękowa. A czułość mikrofonu jest niezmienna :)
I nie wierzę że ta czułość jest niezmienna, bo w moim mikrofonie jest ona masakrycznie miała. Żeby coś nagrać to muszę się drzeć do tego mikrofonu...;( Co innego jest natmiast w przypadku mojedo drugiego duzo gorszego mikrofonu, w nim z kolei czułość jest dobra jednak jakość masakryczna...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 15:43, Seqiu napisał:

A to ja miałem tę opcję już dawno włączoną, a nie wiedziałem że chodzi Ci właśnie o to...;)


W takim razie już chyba nic więcej nie da się zrobić :((chyba, że mikrofon podłączasz do wejścia Line In zamiast Mic In, ale to raczej mało prawdopodobne). Ewentualnie w Panelu Sterowania w ustawieniach multimediów pokombinuj z ustawieniami nagrywania (suwak przyspieszania sprzętowego oraz jakości konwersji szybkości próbkowania).

Chodziło mi o to, że dla danego mikrofonu czułość jest niezmienna (w końcu sam pytałeś, czy zależy od samego mikrofonu, czy też karty dźwiękowej). A zależy ona od konstrukcji, jakości użytych elementów i (często) producenta (po mało znanym trudno spodziewać się czegoś solidnego, choć oczywiście znany producent wcale nie gwarantuje automatycznie wysokiej jakości). Natomiast na jakość nagrania (nie tylko głośność) ma wpływ jakość zarówno mikrofonu, jak i karty dźwiękowej.

20080304173848

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:39, Blackhand napisał:

Chodziło mi o to, że dla danego mikrofonu czułość jest niezmienna (w końcu sam pytałeś,
czy zależy od samego mikrofonu, czy też karty dźwiękowej). A zależy ona od konstrukcji,
jakości użytych elementów i (często) producenta (po mało znanym trudno spodziewać się
czegoś solidnego, choć oczywiście znany producent wcale nie gwarantuje automatycznie
wysokiej jakości).

Wiesz, bo zastanowiła mnie ta czułość mikrofonu ponieważ z komentarzy które czytałem w interencie na różnych forach wynika że ten mikrofon Shule c606 jest bardzo dobry. Nikt nie skarżył się na to że cicho nagrywa, dlatego też myślałem że to tylko mój problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować