Zaloguj się, aby obserwować  
Mc_Verti

Milionerzy - ponownie na ekranach TV

226 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2008 o 19:17, sig. napisał:

> jak sprawdziles w internecie czy w encyklopedii to sobie mozesz mowic.
> latwe, latwe ciekawe czy jak bys tam siedzial bys wiedzial.
Nie trzeba internetu, starczy logika. do wyboru były
1 szpada (w starożytnej Grecji? nie znali takowych)
2 łuk (do polowań jak się patrzy)
3 Don Kichot czyli kopia (na polowanie?)
4 miecz 2-ręczny (Kobiecie? ciekawe na jakiego zwierza?)
wiedziała że chodzi o patronkę polowań, reszty mogła się domyśleć (pozatym kół użyła
w absurdalnej kolejności).
os obecny gracz ma póki co nietrudne pytania, może są zdeterminowani żeby ktoś w końcu
wygrał.

wiem ja osobiscie bym uzyl odwrotnie kol. no rzeczywiscie mogla chwile pomyslec ze w starozytnosci nie znali szpad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w sprawie poprzedniego pytania o milion,(tego o pochodzenie niejakiego Conana) tam przynajmniej wszystkie odpowiedzi były prawdopodobne dla kogoś kto nie nie zna tej postaci ani krain, a tu tylko jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:24, sig. napisał:

jeszcze w sprawie poprzedniego pytania o milion,(tego o pochodzenie niejakiego Conana)
tam przynajmniej wszystkie odpowiedzi były prawdopodobne dla kogoś kto nie nie zna tej
postaci ani krain, a tu tylko jedna.


Artemide można pomylić z Temidą a atrybutem tej jest miecz. Kichot i Zorro rzeczywiście odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:52, shinian napisał:

> jeszcze w sprawie poprzedniego pytania o milion,(tego o pochodzenie niejakiego Conana)

> tam przynajmniej wszystkie odpowiedzi były prawdopodobne dla kogoś kto nie nie zna
tej
> postaci ani krain, a tu tylko jedna.

Artemide można pomylić z Temidą a atrybutem tej jest miecz. Kichot i Zorro rzeczywiście
odpadają.

po 1 akurat ten miecz był całkiem spory
po 2 wzięła pół na pół, zostali Zorro i Legolas
po 3 widziałeś kiedyś polowanie z mieczem (odowiadajaca wiedziała że właśnie o polowania chodzi)? gdyby dostała np Wilhelma Tella (kusza) i Legolasa albo kogoś od włóczni można by się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież zorro władał szpadą, a Legolas łukie. Jak ktoś logicznie myśli to przecież kiedyś nie było szpady więc to odpada i zostaje Legolas. Legolas był wspaniałym łucznikiem, jeżeli ktoś o tym wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 20:38, DanekZiom napisał:

Przecież zorro władał szpadą, a Legolas łukie. Jak ktoś logicznie myśli to przecież kiedyś
nie było szpady więc to odpada i zostaje Legolas. Legolas był wspaniałym łucznikiem,
jeżeli ktoś o tym wiedział.


Po kole 50:50 to nawet jak ktoś nie wiedział kim była Artemida, to mógł pójść na logikę, szpada i starożytna Grecja?! Odpada, zostaje Legolas który używał łuku. Ja akurat mitologią się nie interesuje i jakoś Artemida nie mogła mi się z niczym skojarzyć ale po tym kole przecież już wiedziałem, nawet większość publiczności podała prawidłową odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 20:48, ShaDoW Energy napisał:

Oni jej zapłacili żeby nie odpowiedziała.. ona taka mądra i jeszcze na takie proste pytanie
nie odpowiedziała... -.-

Na pewno nie! Musieliby zapłacić jej minimum drugie 500 000 zł aby zrównoważyć ten milion. Gdyby proponowali jej mniej to wątpię aby się zgodziła, skoro miałaby szansę na okrągły milion...
Z resztą jaki to ma sens płacić komuś milion złotych aby... nie wygrał miliona publicznie. To się mija z celem. Właściciele"Milionerów" nic nie zyskują, a wręcz tracą: sporą sumę pieniędzy aby przekupić uczestniczkę oraz popularność programu. Zastanów się o ile wzrosłaby oglądalność gdyby ktoś w końcu wygrał ten milion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w 100% cię popieram bo nie rozumiem takich pustych postów typu "ukartowane" "przekupione" itp.
Nie rozumiem czegoś takiego. Po prostu dziewczyna nie była pewna bo może nie lubi Fantazy i książek Tolkiena. Nie chciała ryzykować po drugie pół miliona to też kupa kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 20:00, sig. napisał:

po 1 akurat ten miecz był całkiem spory
po 2 wzięła pół na pół, zostali Zorro i Legolas

Nawet nie o to chodzi. Tylko oto ,że rapier/szpada dopiero weszła w uzycie w XVII - XVIII wieku. Kto widział szpadę w mitologii greckiej?! Łuki i inne miecze to tak. Jak użyła pół na pół już na 100% wiedziałem ,że to Legolas. Bo jeszcze myślałem ,że Podbipięta ale odpadł ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mitologiczna Artemida?
A: Zorro
B: Legolas
C: Don Kichot
D: Longinus Podbipięta

A z tym przeciekiem o pytanie z mitologi to się rzeczywiście zgadzało, wcześniej myślałem że se ktoś jaja robi a jak dziś to zobaczylem to sie zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 21:43, ShaDoW Energy napisał:

Haha... Jest to logiczne żeby szpada, była w czasach mitologicznych?? Chyba jasne że
nie... Gdzie tam jakiś bahter "Zorro" w mitologi...

Wybacz, ale nie rozumiem Twojej odpowiedzi... Ja mówiłem o owym przekupieniu uczestniczki, a nie o jakiejś szpadzie Zorro :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 21:47, Ratefi napisał:

Kto jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mitologiczna Artemida?

A: Zorro
B: Legolas
C: Don Kichot
D: Longinus Podbipięta

A z tym przeciekiem o pytanie z mitologi to się rzeczywiście zgadzało, wcześniej myślałem
że se ktoś jaja robi a jak dziś to zobaczylem to sie zdziwiłem.



O rany jakie proste pytanie.. Żal z niej. Przecież jak Zorro? Szpada w mitycznym świecie? No jakby pomyślała to by miała milion nie ja niemogę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 21:47, Ratefi napisał:

A z tym przeciekiem o pytanie z mitologi to się rzeczywiście zgadzało, wcześniej myślałem
że se ktoś jaja robi a jak dziś to zobaczylem to sie zdziwiłem.

Ale ten przeciek to nic nadzwyczajnego oczywiście. Ktoś z widzów podał w internecie, a jako że pytanie i 1 mln trudno się dziwić że przed premierą w telewizji było one znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować