Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nocna sprzedaż Wiedźmina - transmisja na żywo!

235 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2007 o 06:44, lothar-mb napisał:

Owszem dialogi, interakcja z postaciami występują - pewnie że nie są tak rozbudowane jak w
Falloucie. Ale nadal to jest "komputerowa gra fabularna". Wrzucanie tego do jednego worka z
Diablo jest pomyłką IMHO.

Ja też nie umieściłem tych gier wśród h&s, napisałem tylko, że z pary KotOR - Gothic to ten drugi jest tego bliżej. Interakcje nie to, że są słabe rozwinięte ale i koślawo prowadzone w niezbyt rozwiniętych dialogach.To już nawet Icewind Dale wykazywał się większym polotem na tym polu.

Dnia 26.10.2007 o 06:44, lothar-mb napisał:

Jeżeli już można to nazwać "Action RPG" (w odróżnieniu od Diablo który jest "siekanką" gdzie
fabuła jest sprawą trzeciorzędną)

Cóż aRPG to byłby Deus Ex... gra dynamiczna i nastawiona na akcję, której głównym motorem napędowym jest fabuła oraz to jaką ścieżkę przez nią wybierze dla bohatera gracz. Jestem wielkim fanem tej gry i bardzo mnie cieszą zapewnienia producentów Wiedźmina, że właśnie takie decyzje mają być treścią rozgrywki - nie jeden wybór w określonym punkcie, ale cała ich seria kształtująca ostateczne decyzje dotyczące fabuły. To jest jedna z tych rzeczy, której bardzo po Wiedźminie oczekuję - to co było w Planescapie, Falloutach, Baldurach, KotORach i wielu innych klasycznych cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwile wroce do dyskusji o skakaniu, a raczej jego braku. Jak dla mnie ten system wprowadza jedna zalete - nie da sie przypadkowo (wskutek np. przypadkowego ruchu myszki) spasc ze schodow czy waskich przejsc (np. w Kaer Mohren, gdzie schody na gore wija sie wzdluz sciany, bez zadnej barierki, a szerokie nie sa). Jednoczesnei ragdoll caly czas dziala i, o ile nie da sie znakiem przeciwnika zrzucic, to jego cialo moze spasc na dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2007 o 00:54, emil1983 napisał:

skacze czy nie, ale napewno wymiata! nie sra sie we wlasne gniazdo ze tak to napisze ;p konstruktywna
krytyka jest jak najbardziej na miejscu :)

ps ja widzialem wiedzmina jak skacze dla niedowiarkow prosze sobie zobaczyc filmik pokazujacy
walke (Geralt wskakuje przeciwnikowi na klatke piersiowa i odcina mu glowe:))

Takie pytanie mam do Ciebie grałeś już w wiedźmina ? Nie ? A ja tak , to tylko ciosy końcowe i uniki a niewidzialne bariery (może w życiu codziennym by się przydały) tu są wnerwiające ...

Dnia 26.10.2007 o 00:54, emil1983 napisał:

ps2 (nie mylic z playstation 2 ;p) a to ze nie skacze w normalnym trybie to nawet dobrze bo
az mnie nerwica brala jak kiedys gralem w WoW''a i wszystkie dzieciaki tam caly czas skakaly!

Może sok z gumi jagód ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna i wciągająca (jak narazie chodzi bez zarzutu -odpukać- na max detalach)
Mam kilka rad dla graczy:
1. Obecność programów emulujących typu Daemon itp. nie przeszkadza.
2. Jeśli gra po włożeniu oryginalnej płyty wyświetla komunikat o niewłaściwej płycie,
trzeba uruchomić Mój komputer i wejść na dysk DVD (wyświetlić zawartość) i spróbować ponownie uruchomić grę.
U mnie to działa za każdym razem.
3. Lepiej zapisać grę przed większą zadymą, bo w trakcie zapis jest zablokowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 08:03, Blober napisał:

Ekipie CDP i Gram.pl polecam melaninę na uspokojenie. Te całe zachwycanie Wiedźminem trochę
już jest przesadne. ; )


Też tak uważam.
Przeglądając posty i materiały o Wiedźminie gołym okiem widać, że to gra na miarę przełomu wieków albo i wcześniej. a nie 2007 roku. Vide: grafika, mimika przy rozmowach, niewidzialne ściany i brak możliwości skakania.
Ludzie chyba bardziej jaraja się tą grą niesieni falą patriotyzmu i kuszeni niezłą akcją marketingową :D

P.S. Nie grałem tylko opieram się na w/w postach i ogólnie dostępnych materiałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 00:23, Keroth napisał:

> A widziałeś kiedyś RPG gdzie można skakać :) ?

Nie chce Wam psuć dyskusji, ale hmm... Gothic, Oblivion? Chyba, że mam kompletną sklerozę...


Tak, tylko, że to RPG, gdzie widok mamy z pierwszej osoby. W RPG w rzucie izometrycznym czy jak kto woli, z trzeciej osoby, nie było RPG, gdzie można było skakać. Ale w sumie, jeżeli zapowiadali taką realistyczną rozgrywkę, to mogli dodać skok, tylko, że wtedy czekalibyśmy na wiedźka co najmniej kolejny rok ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 08:18, T34 napisał:

P.S. Nie grałem tylko opieram się na w/w postach i ogólnie dostępnych materiałach.


I tylko dlatego wybaczę Ci powyższą wypowiedź ;-). The Witcher nie jest niczym rewolucyjnym, ale jest pierwszą polską grą która stoi na bardzo wysokim poziomie (no, jest jeszcze seria Earth). Zagraj, to przekonasz się jak bardzo wciągającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, ale takiego języka jakim operują niektóre postacie w grze np. paser w Wyzimie nie słyszałem w żadnej grze. Mi to nie przeszkadza bo mam już swoje lata i w wojsku się było :). Pozatym wiem że gra jest 18+ ale w Polsce to nic rodzicom małolatów nie mówi.
Jednak wczoraj w znanej TV VAVA oglądałem relację z pokazu wiedźmina w której grą się zachwycał około 9 letni chłopiec. Biedna jego psychika jak dojdzie do momentu w którym to nasz Geralt tłumaczy klawiszowi gdzie można sobie wcierać Fisstech (wiem to może być powieka) :)
Przydała by się jakaś wyraźniejsza informacja dla rodziców że wiedźmie to nie jest dobry pomysł na prezent gwiazdkowy czy żaden inny dla ich kilku i kilkunastoletnich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 08:57, Tank25 napisał:

Przydała by się jakaś wyraźniejsza informacja dla rodziców że wiedźmie to nie jest dobry pomysł
na prezent gwiazdkowy czy żaden inny dla ich kilku i kilkunastoletnich dzieci.


a znaczek +18 na pudelku to niby co jest ? wydawca/producent zrobil to co do niego nalezalo, a czy rodzic kupi to przedszkolakowi... who cares?

kurde a zataczalem sie dzisiaj kolo 1:00 AM w okolicach wroclawskiego rynku ;) zapomnialem o tej szopce, moze bym i wpadl zobaczyc co sie dzieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 08:32, gulldi napisał:

> P.S. Nie grałem tylko opieram się na w/w postach i ogólnie dostępnych materiałach.

I tylko dlatego wybaczę Ci powyższą wypowiedź ;-). The Witcher nie jest niczym rewolucyjnym,
ale jest pierwszą polską grą która stoi na bardzo wysokim poziomie (no, jest jeszcze seria
Earth). Zagraj, to przekonasz się jak bardzo wciągającą.


Nie twierdzę, że gra nie wciągnie po względem fabularnym tylko uważam, że cała ta podnieta przesłania pewne fakty, o których ludzie piszą, a wynika znich że gra pod względem technicznym jest mocno archaiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaligula ma racje, lukam na pudełko a tam trzy znaczki, o przemocy, o wulgarnym języku, i (dwa razy) o tym że gra jest przeznaczona dla pełnoletnich (18+), ja tam nie widze problemu, to że rodzice większości graczy nie orientują się w tym, to ich problem. wydawca/producent zrobił co do niego należało, bo chyba nikt nie wymaga, by przy każdym pudełku z grą stał doradca, który zrobiłbym wywiad środowiskowy w celu ustalenia czy sprzedaż gry jest możliwa. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T34 napisał:Też tak uważam.
Przeglądając posty i materiały o Wiedźminie gołym okiem widać, że to gra na miarę przełomu wieków albo i wcześniej. a nie 2007 roku. Vide: grafika, mimika przy rozmowach, niewidzialne ściany i brak możliwości skakania.
Ludzie chyba bardziej jaraja się tą grą niesieni falą patriotyzmu i kuszeni niezłą akcją marketingową :D

P.S. Nie grałem tylko opieram się na w/w postach i ogólnie dostępnych materiałach.

A czego sie spodziewasz?? Kropli spływajacych po twarzach w czasie deszczu?? To jest gra RPG nie jakiś tam pokaz możliwości komputerów. Od poczatku gra miała być prawdziwym rpg w którym mielibyśmy możliwość decydowania o tym jak mamy postępować w grze... od nas ma zależeć jak postąpimy, kogo uratujemy, komu zaufamy a komu nie... nie grałeś w grę a już głupoty piszesz ja grałem i stwierdzm że gra jest wyśmienita, własnie dzieki tym możliwością dialogowym i fabularnym a nie dzieki grafice która jak twiedzisz jest archaiczna. Archaiczny to jest twoj sposób myślenia... dlaczego? Już wyjaśniam. Grafika nie jest przełomem (poza włosami wreszcie Bohater z naturalnie poruszajacymi się włosami a nie jakimiś “plackami” na głowie :P) tu się zgodzę ale ma wszystko to, co inne “super produkcje” wiec jak możesz mowić że jest archaiczna? Doczepisz się do wykonania wody? W takim razie doczep sie też do Obliviona tam woda byla pieknie wykonana ale zawsze plynęła w tę samą stronę... a Gothic 3 woda mniej efekciarska ale za to bardziej naturalna, a w rzekach przepieknie płynęła z ich nurtem elegancko kierujac się z jej korytem. To jeden przykład za inny nich posłużą tekstury w Gothiku ostre jak żyleta zwłaszcza te na domkach drewno wyglada jak drewno(oczywiście na high detalach:)) w Obku troche gorzej jeśli chodzi o ich jakośc ale za to znacznie lepiej jesli chodzi o ich cieniowanie obczaj dokładnie np. jaskinie na full detalach w G3 i Obku z pochodnia w reku a zakumasz o co mi chodzi. Poprostu wszystko zależy od tego jakiego silnika,technologi gry twórcy używaja i jaki efekt maja zamiar uzyskać foteralizm klimatyczność może jedno i drugie Wiedżmin klasuje sie gdzieś pomiedzy. Co do skakania po co one komu?? W czasie walki masz możliwosc przeskoczenia nad przeciwnikiem wyminiecia go piruetami itd. czyli wszystko jest ok. Gra ma być naturalna i taka jest, ale pewnie ty byś wolał jak w życiu skakać ciagle po ulicy żeby sie gdzieś szybciej dostać. Poza tym gra miała nawiazywać do klasyków rpg takich jak BG np. czyli ma możliwość przełaczenia sie z kamery TPP na żut izometryczny z klasycznym sterowaniem jeda reka grajac myszka hehe a druga jemy obiad :) fajnie by było co klikasz myszka a na spacje robisz skok o tak bomba pomysł wole to co wymyslili tworcy przeskoczenie przeciwnika 2xW w TPP podwujne kikniecie LPM za przeciwnikiem w trybie izometrycznym. Aha co do jarania sie grą masz racje jaramy się wiesz czemu...? Bo wiekszość z osób się wypowiadajacych lubi gry RPG i twórczość A.Sapkowskiego, a wreszcie doczekalismy sie wspaniałej adaptacji książęk AS''a w postaci wspaniałej gry z dobrą grafiką dobrymi rozwiązaniami swietną muzyka i klimatem który zjada jak dla mnie nawet Bioshocka swoja drogą polecam :) Wreszcie mogę być dumny, że to nasza gra dostawała na zagranicznych imprezach o grach nagrody jako najlepiej zapowiadajacy sie rpg czy gra zagraniczna, mogę być dumny że grę stworzyli ludzie którzy wychowali się na grach rpg i robili coś z pasją a nie dlatego że musieli zrobić “jakąś” gre. Czy gra jest idealna? Nie... nie jest ale napewno spełni wyczekiwania graczy... moje spełniła i jestem zadowolony pytanie tylko czy inni beda patrzć na te grę jak na ideał pużniej kopiąc jej twurców w bebechy czy poprostu przyznają tak jak ja, nie ideał ale świetna gra warta polecenia i wyczekiwania na dodatek...

PS. Dla wszystkich ludzi z CD RED oraz wszystkich tych którzy przyczynili się do powstania tej gry gratuluje udanego projektu, świetnej gry... odpocznijcie bo zasługujecie, i życzę powodzenia przy następnych projektach.

Midarktemp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama gra zapowiadała się świetnie, wywiady, filmiki, zapowiedzi. The Wither jest, tylko przedsmakiem tego co potrafią nasi programiści. Jednym z problemów przez które gra nie jest do końca zapięta na ostatni guzik to to, że aż 65% naszych wybitnych programistów wyjechała do Anglii Irlandii i innych krajów w większości Europejskich. I tu zwracam się do Midarktemp. Masz rację nie jest ideałem, ale w jednej sprawie musisz m przyznać rację.... Jest ona gorsza od takich tytułów jak Oblivion, Gothic 3. Two Worlds też zapowiadało się świetnie a tu wyszła gra przeciętna która przez 1 tydzień znika ze sklepowych półek a potem nikt o niej nie wspomina. The Witcher jest grą bazującą na akcji marketingowej jak napisał T34. I powiem teraz na podsumowanie.... Gra Tylko dla Patriotów!! Zdecydowanie polecam dla ludzi kupujących grę na 2 tyg. bo dalej staje się monotonna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować