Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

CD Projekt

Firma CD Projekt informuje, że niezgodnie z zawartymi umowami niektóre sieci handlowe rozpoczęły sprzedaż gry Wiedźmin przed wyznaczonym terminem. Zawarte umowy mówiły m.in. o nierozpoczynaniu sprzedaży gry przed godz. 0:00 dnia 26 października, jak i o zachowaniu należytej staranności w zabezpieczeniu wcześniejszego wydostania się gry do obrotu.

Przeczytaj cały tekst "Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest niedopuszczalne?
Niedopuszczalne jest to co Wy robicie z klientami :/
Mówicie o sobie, a nie o innych...
Naprawdę, nie rozumiem Waszego postępowania.
Tylko się pogrążacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 17:57, xbit71 napisał:

Problem robią...
Wiadomo, jest to problem, ale teudno - myślę, że wyciągną konsekwencje...


Jakie konsekwencje? CDP będzie gry na straganach sprzedawać? ^^ Muszą współpracować z hipermarketami i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dziwicie się??? Sieci handlowe gdy usłyszały o kłopotach z pre-orderami i chciały dać szansę pograć graczom przed premierą, a jednocześnie zbić kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy i nie ostatni raz , sklepy sprzedają przed premierą ;) i to można było inaczej załatwić odpowiednim wpisem do umowy, ale jakoś gdy byłem przed otwarciem MediaMarkt w Warszawie o 9.00 jako jedyny kupiłem grę, może było za wcześnie albo dzieci w szkole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden zonk. Mianowicie Ci którzy zamówili standardową wersję na GRAM mieli dostać wydanie niedostępne nigdzie indziej, wydanie wyjątkowe dostępne TYLKO na GRAM. Tymczasem Empik oferuje to samo wydanie i to w tej samej cenie co na GRAM po odjęciu wirtualnej kasy. Czuje się delikatnie zniesmaczony bo mogłem zamówić w EMPIKU i wirtualnej kasy nie wydawać. W takim razie po co ta kasa wirtualna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam też ciągle czekam na przesyłkę...

Dnia 26.10.2007 o 18:06, pysio78 napisał:

Jest jeszcze jeden zonk. Mianowicie Ci którzy zamówili standardową wersję na GRAM mieli dostać
wydanie niedostępne nigdzie indziej, wydanie wyjątkowe dostępne TYLKO na GRAM. Tymczasem Empik
oferuje to samo wydanie i to w tej samej cenie co na GRAM po odjęciu wirtualnej kasy. Czuje
się delikatnie zniesmaczony bo mogłem zamówić w EMPIKU i wirtualnej kasy nie wydawać. W takim
razie po co ta kasa wirtualna?


A teraz czuję się jeszcze bardziej zirytowany niż pięć minut temu.

Swoją drogą, to jest mocne:
"nasza dbałość o klientów planujących zakup gry"
Ubawiłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innych potraficie zjechać, ale to wy zrobiliście największego wała. nie dość że EK wcale nie jest EK to sieci Empik i MM maja po kilkanaście tych wersji, a ci co zamówili na sram.pl, mogą obejść się smakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo wydanie gram.pl różni się mało istotnym rękawem oraz mało istotną i kolorową instrukcja/poradnikiem/opowiadaniem.

Nie czuję się oszukany bo do Empiku czy sklepu nie dla... mam kilkadziesiąt kilometrów. Poza tym egocentryzm niektórych ludzi mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zdarzenie CDP oficjalnie komentuje dopiero pierwszy raz. Zawsze dziwiłem się, że do tego dopuszcza, ponieważ rozgoryczenie ludzi, którzy kupują preordery było coraz większe.
Pierwszy znany mi taki przypadek miał miejsce w Łodzi w Media Markt. Tam w 2004 roku na 3 (!) dni przed premierą kupiłem Colina McRae 04 w dodatku za około 60% ceny sugerowanej ! Jako, że w tych czasach byłem mocno związany i znany w kołach CDP i na forum natychmiast o tym fakcie poinformowałem. Jakież moje zdziwienie wywołała napaść na mnie jednego pracownika CDP z zarzutami jak śmiem tak publicznie kłamać. Jeszcze większe zdziwienie wywołała u mnie kompletna cisza jaka zapanowała po opublikowaniu skanu rachunku, gdzie dobrze była widoczna zarówno nazwa sklepu jak i zakupiona gra i data ....
Od tego czasu podobne postępowanie widzimy praktycznie przy każdej większej premierze CDP. No ćóż ... jak się NIE reagowało na takie postępowanie sieci handlowych przez ponad 3 lata to nie można się dziwić, że tak postępują.
Drogi CDP ... o swoje interesy oraz interesy graczy (a podobno o nas dbacie) trzeba dbać ciągle, a nie nagle otworzyć oczy po 3 latach i się dziwić, że tak jest. Tą "lekcję na przyszłość" o której mówi Michał Kiciński trzeba było wziąć już 3 lata temu. Szansa była, wy jej nie wykorzystaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby konsekwencje były jakiekolwiek. Cóż może zrobić CD Projekt - przestać sprzedawać gry w danej sieci i stracić x bądź xx% sprzedanych gier? Nie sądzę. Zapomniałem oczywiście dodać, że sieci mogłyby dotrzymać umowy i dotrzymać umowy, ale cóż - jak widać życie po raz kolejny pokazuje, że móc ma niewiele wspólnego ze zrobić.

A takie "wyciekanie" gier trafiło się nawet w przypadku Halo 3 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować