Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niezgodne z umową wcześniejsze otwarcie sprzedaży gry Wiedźmin w polskich sieciach handlowych

425 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2007 o 19:44, Ceki napisał:

A może to było planowe zamieszanie ?

to by było perfidne i niesmaczne. nie uwierzę w coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 19:40, Arclight napisał:

Nakład =/= sprzedane egzemplarze. Ogólnie do sklepów trafiło 118 600 egzemplarzy - ile sprzedano,
nie wiadomo.


Mam nadzieję że tyle się sprzedało to by był świetny wynik jak na nasz rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2007 o 19:49, pizmak666 napisał:

nie uwierzę w coś takiego...


Ja przed premierą Wiedźmina też w wiele handlowo-wydawniczych zjawisk nie wierzyłem. Od 20 października mniej więcej moja wiara upadła i teraz mnie już naprawdę nic nie zdziwi.
I śmieszno, i straszno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że pracuje w jednym ze sklepów które podpisywały (jak to nazwaliśmy) cyrograf z CDP dotyczącego sprzedaży gry Wiedźmin przed 26 października.
Prawda jest taka że żadne MM/Saturn itd nie przejmuje się takimi umowami (umowa mówi o wysokiej karze pieniężnej za sprzedanie gry przed 26 Października), dla nich ta "wysoka" kara pieniężna to jak splunąc na ulicę, im sprzedaż wiedzmina na dzień/dwa przed premierą jest bardzo opłacalnym (mimo wszystko) interesem.
Tak na prawdę to ta sytuacja dotchnęła tylko i wyłącznie mniejszych sklepów i hurtowni z grami.
CDP teraz pie***li o "dobru klienta" a sam sprzedawał na premierze gry dodatki z EK w cenie gry (99-79zł) a olał całkowicie klientów takich jak JA którzy zamówili EK i dostali nie kompletny zestaw.
Osobiście jako osoba która wydała na EK Wiedźmina 200zł czuję się zwyczajnie zrobiony w wała i tyle.
Nigdy więcej nie kupię produkcji CDP a już na pewno nie kupie EK którą będę mógł dostac za mniej niż połowę ceny w dniu premiery w pierwszym lepszym empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli to o czym mówisz jest prawdą, to rzeczywiście coś tu jest nie w porządku... cdp z dodatkami zawaliło, masterlink z paczkami i ich dostarczeniem zawalił, a tak na prawdę można to było mieć już dziś, może i nawet taniej. coś mi to jednak śmierdzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 19:56, pizmak666 napisał:

no to jeśli to o czym mówisz jest prawdą, to rzeczywiście coś tu jest nie w porządku... cdp
z dodatkami zawaliło, masterlink z paczkami i ich dostarczeniem zawalił, a tak na prawdę można
to było mieć już dziś, może i nawet taniej. coś mi to jednak śmierdzi...


Nie wszystkie dodatki z EK były dodawane na premierze, tak na prawdę to tylko nie rozdawali breloczka i dużego pudła na całośc kolekcjonerki.
Tak na prawdę czy DUŻE pudło zbiorcze oraz i gówniany breloczek są warte 120zł (jakoś mi się nie wydaje)??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... Wpadki się zdarzają, ale coś ostatnio CDP nieźle olał klienta......

Ale tam - ja nie przestanę kupować na gram.pl, chociaż wpadki się zdarzają z premierami.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mogę wnieść o zwrot kosztów transportu w związku z tym, że nie otrzymałem gry do dzisiaj?? Też takie małe potknięcie nie sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 20:02, Viper napisał:

Nie wszystkie dodatki z EK były dodawane na premierze, tak na prawdę to tylko nie rozdawali
breloczka i dużego pudła na całośc kolekcjonerki.
Tak na prawdę czy DUŻE pudło zbiorcze oraz i gówniany breloczek są warte 120zł (jakoś mi się
nie wydaje)?

no cóż, zapewne możesz mieć rację. można by to sprawdzić stawiając cdp przed takim faktem z prośbą o komentarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to mam tylko jedno pytanie: jak to się stało, że w marketach są całe EK "Wiedźmina" a ja dostanę (jak inni) z "gram.pl"... na raty?

Czyżby ten klient był ważniejszy? Skoro nie wyrobiono w czasie na skompletowanie wszystkich EK "Wiedźmina" a skompletowano tylko część to dlaczego ta część poszła do Marketów a nie do częściowej wysyłki z "gram.pl"?

Przecież to Markety (klienci marketów) i EMPiKu powinny sobie poczekać a nie ja który walczył o pre-ordera na stronie (de facto) wydawcy!

A tak mamy taka sytuację: CD Projekt chciał wywiązać się z pewnie jakiś umów z marketami i wysłał im zamówioną partię EK „Wiedźmina” w pierwszej kolejności a swoich klientów (z „gram.pl”) potraktował jako „druga klasę”! Skoro pojawiły się problemy z skompletowaniem całego nakładu EK „Wiedźmina”!

I jak się Markety zrewanżowały CD Projektowi – zrobieniem w bambuko.
I to było poniekąd do przewidzenia bo my mamy „bananowo/kartoflany kapitalizm” w Polsce – spróbowaliby taki numer wywinąć w RFN czy Anglii a ciężko by za to zapłacili – vide ile kosztowała co niektórych zbyt wczesna sprzedaż np. H. Portera”

No chyba że pobawimy się w teorie spiskową i dojdziemy do wniosku – tyle krzyku o zbyt wczesną sprzedaż w marketach by odwrócić uwagę od małej „kompromitacji” z terminowością wydania EK „Wiedźmina” w Polsce.

Poprawcie się (tzn. wyciągnijcie z tego właściwe wnioski) bo to nie tak powinno wyglądać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawdą jest to o czym piszą inni użytkownicy -"szczęśliwi" posiadacze niekompletnej EK Wiedźmina- to CDP nie wywiązał się z umowy wobec klientów, którzy zamówili /z niemałym trudem/ EK dawno dawno temu.
I choć mailem przeprosili za niekompletną dostawę, to wobec faktu, że w Empiku można było kupić pełną wersję kolekcjonerską stwierdzam, że jestem FRAJEREM. I dziękuję za to CDProjektowi!
I również obiecuję, że wyciągnę z tego właściwe wnioski - czego i innym Frajerom życzę!
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej EK "Wiedźmina" z "gram.pl" brak nie tylko pudełka, breloczka ale także... mapy (dwustronnej drukowanej na specjalnym papierze) , artbooka (w twardej okładce, powyżej 150 stron) , bestiariusza (na kredowym papierze w twardej okładce, powyżej 120 stron) , bitewnej gry karcianej "Wiedźmina" a także "rekompensaty" czyli m.in. naklejek etc.

Czyli dużo więcej brak niż twierdzisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wniosek jeden, masz rację :P
i bez bawienia się w teorię spiskową, to jest możliwe, ale mało. ale to coś napisał wyżej to jak dla mnie prawda cała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 20:31, Kraju92 napisał:

Ciekawe czy MM i Saturn dostaną jakąś karę za to że wypuścili wcześniej Wiedźmina do sprzedaży.

karę na pewno tak, ale myślisz że dla nich to coś w ogóle znaczy. wypuścili wcześniej, bo i tak mają pewnie większy zysk, niż strate z powodu kary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 20:15, pizmak666 napisał:

no cóż, zapewne możesz mieć rację. można by to sprawdzić stawiając cdp przed takim faktem z
prośbą o komentarz...


Nikt tego w uczciwy sposób nie skomentuje a już na pewno nikt "ważny".
Zresztą o wyjaśnienia sprawy z EK ludzie proszą w temacie ogólnym Wiedźmina i jakoś nikt sie nie pofatygował żeby coś mądrego napisac, zresztą "zwykły" mod nic nie może mądrego napisac w tej sprawie a ludzie ważniejsi na forum nie zaglądają (zapewne dlatego że muszą liczyc grubą kasę jaką na frajerach jak Ja zarobili):/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 20:33, pizmak666 napisał:

> Ciekawe czy MM i Saturn dostaną jakąś karę za to że wypuścili wcześniej Wiedźmina do sprzedaży.

karę na pewno tak, ale myślisz że dla nich to coś w ogóle znaczy. wypuścili wcześniej, bo i
tak mają pewnie większy zysk, niż strate z powodu kary...


Wypuszczając wcześniej Wiedźmina mieli świadomość że będą musieli ponieść karę pieniężną, gdyby niem mieli kasy to by nie wypuszczali wcześniej do sprzedaży. Na pewno zarobili dużo kasy na przedwczesnym sprzedaniu Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować